Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

MONDIAL 150 HS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    banarlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 HS RACİNG MOTORS
    arka freninde ön frenin de ikisininde balatalarının iyi olması şart balatalarda iş yoksa frenlerde hiçtutmaz
    59 HK 790 - KIRMIZI MONDİAL 150 HS TEKİRDAĞ - BANARLI YOLLARINDA ( 37500 )KM ALLAHIN İZNİYLE DAHA ÇOK GİDECEZ
    CASTROL SCOOTER 10 / 40 YAĞ - BUJİ NGK

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F
    hayır diskte balatalar bitik olsa bile tutar (çok iyi olmasada) fakat diski yersiniz bitmiş balatada metal ksımlar kalır sadece durdurur motoru ama olan diske olur. balatalarınız bitmişse değiştirin ön ler 8 binden aşşağı bitmez bu arada...

Motosikleti
    ne 8000 bini beaw 8000 olurmu hiç 20000 geçmesi lazım
    59 HK 790 - KIRMIZI MONDİAL 150 HS TEKİRDAĞ - BANARLI YOLLARINDA ( 37500 )KM ALLAHIN İZNİYLE DAHA ÇOK GİDECEZ

disstartion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ck 125
    benimki 5500 de bitmiş durumda

Motosikleti
    CBR600F
    Alıntı banarlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne 8000 bini beaw 8000 olurmu hiç 20000 geçmesi lazım
    yok artık daha neler sen tutuyo diye değiştirmiyosun sanırım biran önce değiştirsen iyi olur 20 bindir değiştirmediysen dayanması imkansız malum scooter motor frenide yapılmıyor tüm yük frene biniyor ...

disstation o kadarda erken bitmemeli ya ayarı kaçmıştır kaliperin fren merkezini bir ayarlat derim ...

Motosikleti
    ben değiştirdim ön disk balatalarını ama 20000 i geçmişti hem çıkan balataları çıkardıktan sonra bi baktın daha yarısı yenmiş keşke yeni balata almasaydım ama olsun lazım olduğu zaman onları takarız

sofo32 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 HS MONDİAL(RACİNG)-2007 Mavi
    Yaa Banarlı kardeş,bu yazdıkların bana masal gibi geliyor.Ama gerçekten öyle.Sen 20000 üzerine çıkmışsın daha anahtar değmedi diyorsun,benim motor daha 4800 de bakılmadık yeri kalmadı.Motora çok iyi baktığımı tahmin ediyorum çünkü bakımlarını zamanından önce yaptırırım.Öyle çok hızlı kullanmam,temizliğine önem veririm,ani hızlanmalardan sert frenlerden kaçınırım ama maalesef her tamire girişinde 100 den aşağı yemiyor.
    Şimdilik şeytan kulağına kurşun iyi gibi ama o güven kayboldu acaba ne zaman yolda kalırım diye sürekli korku var içimde.
    Maalesef Banarlı usta işte böyle.........
    Aslı yörük,Soyu Oğuz soyu,yediği tarhana çorbası içtiği yayla suyu,eğriye doğru demez asildir huyu,yalancının altına kazılsın kuyu........

Motosikleti
    kardeş sen baştan dediklerinime ister inan ister inanma bir malın ilk çıkanları her zaman sağlamdır bunu unutma iyi yapmak zorundalar 150 hs nin de sonra dan çıkanlarını bozdular iyi yapmamaya başladılar ALLAHA ŞÜKÜR ŞANSLIYMIŞIM 2 sene boyunca hor kullamısımdır o kesin bakımlarını yaparak tabi ve bu 2 seneden sonra hep yavaş gittim en fazla 60 ama benzin ama motoru korumak amaçlı dile kolay 27250 km oldu değişmesi gereken seyler yokmu var olmazmı mesela kayıs mesela debriyaj balatası mesela arka fren balataları gibi başka yapılacak birseyi yok BİLMEM ANLATABİLDİMMİ SEVGİLİ KARDEŞİMM HADİ HAYIRLI GÜNLERR

Motosikleti
    SYM EVO 250
    2006 mı seninki ?
    işte buna dokunma !!!

Motosikleti
    CBR600F
    benim mondi de 2006 model 8 binde motor kısmına anhtar değmedi + benden başka biriside anahtar değdiremedi ama şuanki rsler benimkinden en az 2 kat daha kaliteli iddia ediyorum koltuklarının kaplaması bile kaliteli.... hoş 2009 model olduklarıda aşikar ....

Motosikleti
    Alıntı ıRamazan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2006 mı seninki ?

evet 2006 haziran başı mayıs daha yeni bitmişti

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:25 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:23 PM ----------

Alıntı gursus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim mondi de 2006 model 8 binde motor kısmına anhtar değmedi + benden başka biriside anahtar değdiremedi ama şuanki rsler benimkinden en az 2 kat daha kaliteli iddia ediyorum koltuklarının kaplaması bile kaliteli.... hoş 2009 model olduklarıda aşikar ....

2009 da belki yeni bir sürüm yapıyor olabilir ler

Motosikleti
    SYM EVO 250
    anladığım kadarıyla 2006 lar daha kaliteli benim motorda hiçbir sorun yok şükür...taş gibiydi..Ankara'da şimdi..yakın yerde ne servis ne tamirci var ne yapcam bilmiom ..benimkide 2006 nisan çıkışlı..Garibim benim
    işte buna dokunma !!!

Motosikleti
    evet aynen ölee bence

Motosikleti
    CBR600F
    Alıntı ıRamazan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    anladığım kadarıyla 2006 lar daha kaliteli benim motorda hiçbir sorun yok şükür...taş gibiydi..Ankara'da şimdi..yakın yerde ne servis ne tamirci var ne yapcam bilmiom ..benimkide 2006 nisan çıkışlı..Garibim benim
    servise gerek yok periyodik bakımları çok rahat yaparsın hatta alet edevatın varsa kavrama gurubunu bile kontrol edebilirsin...

sofo32 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 HS MONDİAL(RACİNG)-2007 Mavi
    tabi ki birazda şans işi bunlar.Allah kaza vermesin yeter diyoruz artık.Motor arızasına alıştık.......
    Aslı yörük,Soyu Oğuz soyu,yediği tarhana çorbası içtiği yayla suyu,eğriye doğru demez asildir huyu,yalancının altına kazılsın kuyu........

Motosikleti
    mondial 150 hs kırmızı
    Benimkide 2007 motor kısmında hiç problem yaşamadım şu ana kadar.ayrıca yokuş aşağı 120yi yol boş ise hemen hemen her gün görüyorum.beklediğimden daha süratli bir scooter çıktı.özellikle çevre yollarında hiç sıkıntı yaşatmıyor bana...
    Sizin sürat durumları nedir??

Motosikleti
    Mondial 150 HS
    sniper777 hızı tabiki tavsiye etmiyorum(en azından kendim hız yapmıyorum).Bu arada arkadaşlar siyah stop görüyorum bazı motorlarda çorap gibi birşey geçiriyorlar bunları nerden temin edebiliriz?

Motosikleti
    SYM EVO 250
    incik boncuk satan yerlerde siyah bayan çorabı alcam de...alamıosan utanıosan kardeşine ablana yada annene söle pazardan falan alsın..en iyisi bu yapması da senin ustalığına kalmış kardeşiim

benim motor en fazla 105 gördü yaaa :( ben pek hız tutkunu olmadığımdan sorun olmuo bana..
    işte buna dokunma !!!

Motosikleti
    mondial 150 hs kırmızı
    Alıntı murat_190 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sniper777 hızı tabiki tavsiye etmiyorum(en azından kendim hız yapmıyorum).Bu arada arkadaşlar siyah stop görüyorum bazı motorlarda çorap gibi birşey geçiriyorlar bunları nerden temin edebiliriz?
    Ya haklısın hız iyi bişey değil ama ben mecburen avrupadan anadoluya geçerken yol akıcı ise mecburen basmak zorunda kalıyorum.yavaş gitmek tehlikeli olabiliyor bazen.ama gereksiz yere sürat gerçekten hatayı affetmez.mesela mahalle aralarında yoğun sokaklarda bisiklet gibi giderim çoğu kez.Yanlış anlaşılma olmasın.Kimseye kötü örnek olmak istemem doğrusu...
    Saygılarımla,kazasız belasız mutlu sürüşler dilerim herkeze.

Motosikleti
    Alıntı murat_190 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

benim motora yapmıstım ben yeni aldığım zaman çorabı ince alma çok çabuk yırtılıyor kalın al ve gergin tak yerine

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler