Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF-R25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Alıntı nTolga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,

Motorlarınız ortalama yakıt tüketimi ne kadar?
    şöyle bi örnek vereyim şimdi benzin göstergemiz 6 diş miydi neydi bende 5 gönsteriyordu
    kartala gittim beylikdüzünden
    geri dönderken depoyu beylikdüzünde fulledim 27 liraya doldu

valla hessabını sen yaparsın artık

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Arkadaşlar herkese merhaba, yakın zamanda bu motoru almayı düşünüyorum bir kaç şey danışmak istiyorum, kuyruk kısmındaki plakalığı komple söküp sele altına gelecek şekilde nasıl yapabilirim bir arkadaş benzin alırken paylaşmış aynı o misal hiç bir çıkındı olmayacak yani ve polis için sorun teşkil ediyor mu ruhsatta vs. , 2. olarak rodaj zamanında neler yapılmalı yüksek hızlı gidilmeli mi gidilmemeli mi, tüm viteslerde kullanılmalı mı? 3. olarak orjinal egzozunu değiştirip scorpion taktığımızda apaçi gibi ses mi veriyor yoksa fark edilmiyor mu?

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:23 ----------

ve kuyruk kısmını istanbulda kime yaptırabilirim yamaha servisi yapıyor mu? sinyallere ve motora bi zarar gelmeden yaptırmak istiyorum birazcık pimpirikliyim[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:39 ----------

Kardeş pimpirikliysen kendin yapacaksın plakayı :D Ben kendim yaptım 2 saatimi aldı ama temiz oldu. Çok basit yapması, yavaş yavaş dikkat ede ede sohbet ede ede :D kendi sinyallerini kullanacaksan kuyruğu baya bi dağıtman gerekiyor ama basit yani, yada led sinyal al çok daha kolay olsun direk tak çıkar hesabı. Rodajı düzgün yap tüm viteslerde kullan, motor sağır olacak diye yardırma, motor zamanla açılacaktır değişimin farkına varırsın 1500 km sonrasında. Bende egsoz a takıldım açıkçası ne alsam bilemedim katalizörü atmadan hiç birinden ses çıkmıyor, katalizörü atınca motor güç kaybediyor diyorlar zaten motorun gücü ortada, valla benim de kafa karışık çözemedim. Sadece görünmtü olsun diye 1000 lira verilmez egsoza.
    Alıntı muratduymac adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar herkese merhaba, yakın zamanda bu motoru almayı düşünüyorum bir kaç şey danışmak istiyorum, kuyruk kısmındaki plakalığı komple söküp sele altına gelecek şekilde nasıl yapabilirim bir arkadaş benzin alırken paylaşmış aynı o misal hiç bir çıkındı olmayacak yani ve polis için sorun teşkil ediyor mu ruhsatta vs. , 2. olarak rodaj zamanında neler yapılmalı yüksek hızlı gidilmeli mi gidilmemeli mi, tüm viteslerde kullanılmalı mı? 3. olarak orjinal egzozunu değiştirip scorpion taktığımızda apaçi gibi ses mi veriyor yoksa fark edilmiyor mu?

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:23 ----------

ve kuyruk kısmını istanbulda kime yaptırabilirim yamaha servisi yapıyor mu? sinyallere ve motora bi zarar gelmeden yaptırmak istiyorum birazcık pimpirikliyim[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:39 ----------

EsHero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSR 600 K6
    Alıntı kant_1986 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeş pimpirikliysen kendin yapacaksın plakayı :D Ben kendim yaptım 2 saatimi aldı ama temiz oldu. Çok basit yapması, yavaş yavaş dikkat ede ede sohbet ede ede :D kendi sinyallerini kullanacaksan kuyruğu baya bi dağıtman gerekiyor ama basit yani, yada led sinyal al çok daha kolay olsun direk tak çıkar hesabı. Rodajı düzgün yap tüm viteslerde kullan, motor sağır olacak diye yardırma, motor zamanla açılacaktır değişimin farkına varırsın 1500 km sonrasında. Bende egsoz a takıldım açıkçası ne alsam bilemedim katalizörü atmadan hiç birinden ses çıkmıyor, katalizörü atınca motor güç kaybediyor diyorlar zaten motorun gücü ortada, valla benim de kafa karışık çözemedim. Sadece görünmtü olsun diye 1000 lira verilmez egsoza.
    Kardeş sen nasıl hallettin bu plakayı? Benim aldığım plâka sözde universal olarak geçiyor fakat montaj delikleri hiç uymuyor bile. Bende dün gidip sert plastik kestirip birşeyler uydurdum ama gel gör ki bu sefer de orjinal sinyaller monte edilemiyor çünkü plakalıkla gelen sinyal kulaklarıyla bizim sinyallerin alakası bile yok. Orjinal olmayan sinyalleri alıp kullanayım desem bu seferde elektrik tesisatı ile uğraşıcaz garanti. 2 gündür şu plakalıkla uğraşıyorum bitince resimleri atıcım inşallah

Anladım, sen plakalıkta sorun yaşadın sanırım orijinal sinyalleri kullanırsan tek sıkıntı kuyruğun içini açıp sinyalleri çıkartmak olur. onun haricinde iki türlüde kesme biçme olmuyor zaten. Ama kulaklara uyma olayı orayı bilemicem tamamen plakalıkla ilgili bi durum. İstersen 2 tane sinyal al, yapacağın şey arka sele, ortadaki grenaj, ve sürücü koltuğunu sökmek sonrasında sinyal kablolarının klipslerini çıkarmak sonrasında aynı güzergahtan yeni sinyallerini geçirip takmak. https://www.youtube.com/watch?v=HHkIwSJJbGk burda güzel anlatım var ona göre yaparsın.
    Alıntı EsHero adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeş sen nasıl hallettin bu plakayı? Benim aldığım plâka sözde universal olarak geçiyor fakat montaj delikleri hiç uymuyor bile. Bende dün gidip sert plastik kestirip birşeyler uydurdum ama gel gör ki bu sefer de orjinal sinyaller monte edilemiyor çünkü plakalıkla gelen sinyal kulaklarıyla bizim sinyallerin alakası bile yok. Orjinal olmayan sinyalleri alıp kullanayım desem bu seferde elektrik tesisatı ile uğraşıcaz garanti. 2 gündür şu plakalıkla uğraşıyorum bitince resimleri atıcım inşallah

53_ekrem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25
    Arkadaşlar bu geri çağırılma olayı olursa motorumuz bu listenin içindemi değilmi şimdi nasıl kontrol edebiliriz? Üretim tarhine göremi? Eğer öyleyse hangi tarihler bunlar ? Yada şase numarası demiş arkadaşın birisi. Motorumuzun şase numarasına bakıp nerden kontrol edebiliyoruz bir link vs birşey varmı ?

Alıntı EsHero adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar son 2 bin km den beri beni rahatsız eden bir durum var motorda. Bilmiyorum belki sıfır halinden beri böyleydi belki de, dikkat edemedim ama son zamanlarda çok rahatsız etmeye başladı. Acaba sizde de motor çalışırken vitesi boşa alıp debriyajı bırakınca motor bloğundan takır tukur sesler geliyor mu?
    Debriyajı sıkınca motordan normal gelmesi gereken sesler geliyor fakat debriyajı bırakınca vites boşta beklerken böyle sesler geliyor. Acaba subab ayarı veya debriyaj ile alakalı bir sıkıntı olabilir mi? Yardımlarınızı bekliyorum.
    Yok kardeş benim motorumdan gelmiyor.

arkadaslar merhaba tekeriniz düz bassın https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-yzf-25-2015-seeking-detaylara-bakiniz-306247294/detay bu konu hakkında bir bilginiz varmı gerçekten böyle bi sıkıntısı varmıdır bilenler dönebilirmi acaba tekrardan tekeriniz düz bassın...

elessartt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mustafaaozr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar merhaba tekeriniz düz bassın https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...06247294/detay bu konu hakkında bir bilginiz varmı gerçekten böyle bi sıkıntısı varmıdır bilenler dönebilirmi acaba tekrardan tekeriniz düz bassın...
    Evet, böyle birşey sözkonusu. İlk başta Japonya'da satışa sunulan 15bin kadar motosiklet geri çağrılmıştı, son haberlerde de ABD' de satışa sunulanların kısa süre zarfında geri çağrımına başlanacağı yönünde..

Bahsi geçen motosikletler; MT 250, YZF R25, YZF R25A, YZF R3 ve MT 320 bu modellerde yağ pompası, şanzıman ve ön frenlerde bir sıkıntı olduğunu saptamışlar.

kaynak: http://www.r3-forums.com/forum/289-y...ll-coming.html
    http://auto.ndtv.com/news/yamaha-rec...-japan-1420860

Yahu tam r25 alacağım kafaya koyduğum zamanlarda olacak haber mi bu arkadaş, 2. elini 1300kmde motoru 13 bine satan var. Piyasayı düşürmek istiyorlar veyahut harbi harbi bu motorlar tırt.

Alıntı muratduymac adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yahu tam r25 alacağım kafaya koyduğum zamanlarda olacak haber mi bu arkadaş, 2. elini 1300kmde motoru 13 bine satan var. Piyasayı düşürmek istiyorlar veyahut harbi harbi bu motorlar tırt.
    aynen ya sorma tam kafaya koydum alacam çok az eksiğim kalmıstı onu tamamlamaya calsııyodum şap diye bu haberi duydum

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:49 ----------

Alıntı elessartt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet, böyle birşey sözkonusu. İlk başta Japonya'da satışa sunulan 15bin kadar motosiklet geri çağrılmıştı, son haberlerde de ABD' de satışa sunulanların kısa süre zarfında geri çağrımına başlanacağı yönünde..

Bahsi geçen motosikletler; MT 250, YZF R25, YZF R25A, YZF R3 ve MT 320 bu modellerde yağ pompası, şanzıman ve ön frenlerde bir sıkıntı olduğunu saptamışlar.

kaynak: http://www.r3-forums.com/forum/289-y...ll-coming.html
    http://auto.ndtv.com/news/yamaha-rec...-japan-1420860
    eyvallah sagolasın bakıp arasrtırıcam biraz

EsHero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSR 600 K6
    Alıntı kant_1986 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anladım, sen plakalıkta sorun yaşadın sanırım orijinal sinyalleri kullanırsan tek sıkıntı kuyruğun içini açıp sinyalleri çıkartmak olur. onun haricinde iki türlüde kesme biçme olmuyor zaten. Ama kulaklara uyma olayı orayı bilemicem tamamen plakalıkla ilgili bi durum. İstersen 2 tane sinyal al, yapacağın şey arka sele, ortadaki grenaj, ve sürücü koltuğunu sökmek sonrasında sinyal kablolarının klipslerini çıkarmak sonrasında aynı güzergahtan yeni sinyallerini geçirip takmak. https://www.youtube.com/watch?v=HHkIwSJJbGk burda güzel anlatım var ona göre yaparsın.
    Hocam sen beni pek anlamamışsın gidip montajı felan anlatmışsın
    Neyse yinede bilmeyen arkadaşlara faydası olur da ben montajdan bahsetmiyorum şu şekilde resimlerle anlatıyım madem.

Katlanır plakalığın vida delikleri arasındaki mesafe atıyorum 7 cm ise motorda bu delikler arası mesafe 10-12 cm yani ekstra bi aparat veya bağlantı uygulamadan bu universalı takmak imkansız. Bu yüzden zaten bende gidip reklamcıda sert plastik kestirdim bayada iyi oldu. Ki oda bizzat şöyle:

Peki madem bu kadar sorunluydu bu plakalık ne diye aldın diye soran olursa abi hem 35 TL bana bedava geldi açıkçası hemde orjinal gibi durmasını istemiştim ve cidden sırıtmıyorda. Plakayı açınca YAMAHA yazması özellikle çok şık duruyor.
    Hayalimdeki görüntü bu plakalık ve orjinal sinyalleriyle bu işi çok hesaplı kapatmaktı ki oda şöyle :

Fakat bu orjinal sinyaller ne yaptıysam olmadı oraya tutturamadım.Bu resimde de kabloları çok gergin tutturdum yani kablonun gerginliğiyle orda duruyor yoksa hemen sallanırdı.
    Bende daha fazla uğraşmak istemedim oruç oruç, gidip led sinyal alıyım dedim içimde hiç ümit yoktu açıçası. Zaten dediğim gibi orjinalinden uzaklaşmak istemediğim için pek bir isteksiz almıştım.
    Fakat sinyalleri taktım ve yaktım ya ) abi olay budur dedim.
    Beyaz ledlerle sinyal verdiğinde ön far kadar ortalığı aydınlatıyor resmen bayıldım.
    Hatta en kısa zamanda orjinal ön farlarıda bu beyaz ledlerle değiştiricem cidden sinyal verdiğinizde arkanızdaki veya önünüzdeki aracın sizi görmemesine imkan yok hemde çok da şık oldu. O da şöyle :

Geriye bir tek o kestirdiğim sert plastiği kaplama veya boyama ile kapatıcam tamamen.
    Acaba bu sert plastik yerine başka bir öneride bulunabilicek varsa tavsiyelerinizi bekliyorum

RedCBR125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    z-ones180 CBR125 CBR250 CBF150 YZFR125 YZFR25
    Beyler bendeki R25 yağ hunisi yüzünden yatak sardı bilen biliyor hatta yatak sarmadan önce buraya yazmıştım hararet sorunu falan da vardı. Bu modelde malesef böyle bi sorun var İnşaallah kimse bu konudan madur olmaz. Biz güç bela garantiden yaptırdık ama garantiden yapılmasına karşın200 TL civarı yağ vs parası aldılar. Yaptırıp yaptırmaz sattım, açtığım konularda satılık r25 ilanımı da görebilirsiniz boş yapmıyorum.

Garantisi bittiğinde yatak sarmış olsaydı bana çıkacak masrafı siz düşünün.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:01 ----------

http://i.hizliresim.com/qByJMq.jpg
    http://i.hizliresim.com/NEGOkQ.jpg[/IMG]

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:14 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:17 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:19 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:22 ----------

motorun kaç modeldi baskan söyleyebilir misin ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:54 ----------

Alıntı RedCBR125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler bendeki R25 yağ hunisi yüzünden yatak sardı bilen biliyor hatta yatak sarmadan önce buraya yazmıştım hararet sorunu falan da vardı. Bu modelde malesef böyle bi sorun var İnşaallah kimse bu konudan madur olmaz. Biz güç bela garantiden yaptırdık ama garantiden yapılmasına karşın200 TL civarı yağ vs parası aldılar. Yaptırıp yaptırmaz sattım, açtığım konularda satılık r25 ilanımı da görebilirsiniz boş yapmıyorum.

Garantisi bittiğinde yatak sarmış olsaydı bana çıkacak masrafı siz düşünün.

mrt20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı IRau adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şöyle bi örnek vereyim şimdi benzin göstergemiz 6 diş miydi neydi bende 5 gönsteriyordu
    kartala gittim beylikdüzünden
    geri dönderken depoyu beylikdüzünde fulledim 27 liraya doldu

valla hessabını sen yaparsın artık
    Burdan hesabı yapabilirse arkadaş tübitak'a alınsın direk
    IRau bunu beğendi.

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Alıntı mrt20 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burdan hesabı yapabilirse arkadaş tübitak'a alınsın direk
    :

sözün özü çok basmassan cebini yakmaz
    mrt20 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Ortalama tüketim 4.7 ve 4.8 arasında değişiyor şehir içinde. Şehirler arası 4 litre belki 3.8 civarı. Akrapovic egzozla böyle yakıyor.

RedCBR125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    z-ones180 CBR125 CBR250 CBF150 YZFR125 YZFR25
    Alıntı mustafaaozr adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:54 ----------

2014 model, servis bakımlı. 4500 km civarında yağ muhabbetinden yatak sardı. Satıp gene 25 alcaktık mat gri olandan. Ama tekrar aynı muhabbet olur diye korktum açıkcası.

mrt20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı IRau adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    :

sözün özü çok basmassan cebini yakmaz
    Kesinlikle. Cbrdan 10bg daha güçlü motor alıp onunla yakıtı kıyaslamak saçma zaten.
    3kusur litreleri görmüştüm bi ara 90-100ü geçmeden.
    Herşey bilekte

elessartt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ABD 'deki geri çağrılacak olan R3'ler ile ilgili bayi ve servislere gönderilen yazı.. Umarım TR 'deki sorunlu motosikletler de geri çağrılır ki sahipleri rahat rahat keyfine varsın.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)