Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF-R25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    53_ekrem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25
    Alıntı byOzturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar...

Forumu uzun uzadıya okumadım açıkçası lâkin artık bende sizden biriyim. Geçen hafta perşembe günü Yamaha Kardeşler'den (AEA'dan sebep güvendiğim için) Yamaha YZF R25 Milky White (Beyaz-Kırmızı-Siyah) motosikletimi aldım. Plaka ve Ruhsat bekliyorum.

Motosikleti aldıktan sonra aksesuarsız motosiklete binmeyeceğim için;

- Prohel Colombia Mont (Kırmızı-Beyaz-Siyah)
    https://n11scdn.akamaized.net/a1/120...451896397.jpeg
    - MT Revenge Replica GP Kask (Mavi-Kırmızı-Gri)
    https://n11scdn.akamaized.net/a1/120...7109839571.jpg
    - Probiker Kırmızı Eldiven
    https://n11scdn.akamaized.net/a1/120...8192574851.jpg
    - Securage Alarmlı Disk Kilidi
    https://n11scdn.akamaized.net/a1/120...2529725207.jpg
    - R25 İçin Tank Pad
    https://n11scdn.akamaized.net/a1/120..._454630233.jpg
    - Kafa kısmı penye, boğaz kısmı polarlı bir balaklava
    - Buff

almış bulunmaktayım Kask, balaklava, buff ve eldiven geldi, diğer ürünleri bekliyorum. Uzun bir süre F/P incelemesi yaptım, en mantıklı ürünleri satın aldığımı düşünüyorum. Hayallere kavuştuk, sigorta da ne kadar çıkar bilmediğim için henüz bir şey diyemiyorum. Görselleri ufaktan ekledim maksat görüntü olsun.
    Hayırlı uğurlu olsun ekipmanında motorunda kazasız belasız güzel kullanımlara inşallah.
    Alarmlı disc kilidinden bende aldım senın gorselde attıgınla aynı gayet ıyı memnunum ama sana tavsiyem disc kilit hatırlatıcı da alman. disck kilidinin takılı olduğunu unutup hareket etmeye gitmeye çalısabılırsın motorla

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    byOzturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok :)
    Alıntı 53_ekrem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı uğurlu olsun ekipmanında motorunda kazasız belasız güzel kullanımlara inşallah.
    Alarmlı disc kilidinden bende aldım senın gorselde attıgınla aynı gayet ıyı memnunum ama sana tavsiyem disc kilit hatırlatıcı da alman. disck kilidinin takılı olduğunu unutup hareket etmeye gitmeye çalısabılırsın motorla
    Teşekkür ederim. Motosiklet dışarıda kalacağı ve günde 2 - 3 defa kullanacağım için pek unutacağımı sanmıyorum ama araştırmaktan zarar gelmez

Alarmlı olacağı için üstünde unuturmuyum sanmıyorum açıkçası ama bu tür hatırlatıcılarda "haaa kilit varmış" deyip ona göre yaklaşmazlarsa iyidir

Teşekkür ettim

Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Alıntı omer58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım sen önce kendi kafana bak sonra bizimkileri merak edersin.Fan zaten harareti düşürmek için çalışıyor, fan açıkken hararat nasıl yükselicek acaba? Motor rölantide çalıştıkca tabi ki hararet yükselir fakat fan açılana kadar. Ayrıca ben motoru stop etmemek gerekir demedim öyle daha sağlıklı olur yazdım.
    Fan açıkken de motor yol yapmışsa hararetli başta yükseliyor arkadaşım.sebebi seyir halindeyken soğutmanın daha fazla olması olabilir. Tam teknik açıklamasını yapamıycam ama belirli bi yol aldıktan ve sonrasında durduğunda fan suyu soğutmak için yeterli gelmiyo işte başta. O fanın kapanması için 15dk beklemek gerekir ya da kontağı açık bırakıp motoru stop edicen, bu seferde aküden yer. Ben isim de vermemişim ama sen bi üzerine alıp alınmışsın söylediğim şeylere. Atar yapmaya gerek yok.Sakin ol.

Motosikleti
    Honda CB650F
    Alıntı peacemaker_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fan açıkken de motor yol yapmışsa hararetli başta yükseliyor arkadaşım.sebebi seyir halindeyken soğutmanın daha fazla olması olabilir. Tam teknik açıklamasını yapamıycam ama belirli bi yol aldıktan ve sonrasında durduğunda fan suyu soğutmak için yeterli gelmiyo işte başta. O fanın kapanması için 15dk beklemek gerekir ya da kontağı açık bırakıp motoru stop edicen, bu seferde aküden yer. Ben isim de vermemişim ama sen bi üzerine alıp alınmışsın söylediğim şeylere. Atar yapmaya gerek yok.Sakin ol.
    Kardeş isim vermedin ama arkadaşın sorusuna bu şekilde bi tek ben cevap vermişim ister istemez üstüme alınırım gayet sakinim. Motor seyir halindeyken (sıkışık trafik yoksa) motor zaten fan açmaz evet rölantide motoru soğutması uzun sürebilir fakat kesinlikle motoru soğutacaktır, pulsar da bu süre 2-3 dakika idi R25 de de 4-5 dakika olsun oda normaldir hem grenajlı motor hem çift silindir. Zaten arkadaşında dediği gibi şahinler de bile kontağı kapatınca fan çalışmaya devam eder çünkü sağlıklı olan budur.

ayktergn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf r25
    Ben susturucuyu kestirip Ixil taktırdım, sesi beni şuan rahatsız ediyor, umarım alışırım �� https://youtu.be/iGhyA0bcWKg

Gorkem.IX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Alıntı ayktergn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben susturucuyu kestirip Ixil taktırdım, sesi beni şuan rahatsız ediyor, umarım alışırım �� https://youtu.be/iGhyA0bcWKg
    ses nasıl çıkıyor kalın mı yoksa yine tiz mi?

brk194 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni bs 125-Yamaha R25
    Alıntı omer58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeş isim vermedin ama arkadaşın sorusuna bu şekilde bi tek ben cevap vermişim ister istemez üstüme alınırım gayet sakinim. Motor seyir halindeyken (sıkışık trafik yoksa) motor zaten fan açmaz evet rölantide motoru soğutması uzun sürebilir fakat kesinlikle motoru soğutacaktır, pulsar da bu süre 2-3 dakika idi R25 de de 4-5 dakika olsun oda normaldir hem grenajlı motor hem çift silindir. Zaten arkadaşında dediği gibi şahinler de bile kontağı kapatınca fan çalışmaya devam eder çünkü sağlıklı olan budur.
    Servise sordum dün fanın durmasını beklemene gerek yok dedi kendi kendine sogur bi zararı olmaz motora dedi
    peacemaker_ bunu beğendi.

Motosikleti
    Yzf r25
    Alıntı Gorkem.IX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ses nasıl çıkıyor kalın mı yoksa yine tiz mi?
    Düşük devirlerde tok ses cikartiyor, devir yükselince biraz inceliyor, daha önce 250 ilk ninjamda mivv egzoz vardı, Ixil çok bağırıyor, herkes dönüp bakıyor ne geliyor diye
    Gorkem.IX bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CB650F
    Alıntı brk194 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Servise sordum dün fanın durmasını beklemene gerek yok dedi kendi kendine sogur bi zararı olmaz motora dedi
    Hocam doğrudur ben zararı olur demedim, Benim daha sağlıklı olur dememin sebebi resimde. Hangi ustaya sorsam aynı cevabı alıyorum. Konu gereksiz uzadı.

mtunc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf-R25
    18500 km irc kullandıktan sonra rosso 2 ye geçme vakti gelmişti. Irc den sonra vay be dedirtecek kadar iyi lastik.
    Ahmetcan45 ve ziya6 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Arkadaşlar sigortalarda düzelmemi oldu acaba haber duymadım ama dün bursadan aldıgım R25 imi bugun sigorta yaptırdım yaş 33 plaka 16 fiyat =418
    Hem çok şaşırdım hemde sevindim valla fiyata bizim işyerinde 2 ay once duke 250 alan arkadaşa 1100 çıkmıştı ordan biliyorum.

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    yanlis post ozur dilerim

semihbalcioglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    Alıntı Alf@ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar sigortalarda düzelmemi oldu acaba haber duymadım ama dün bursadan aldıgım R25 imi bugun sigorta yaptırdım yaş 33 plaka 16 fiyat =418
    Hem çok şaşırdım hemde sevindim valla fiyata bizim işyerinde 2 ay once duke 250 alan arkadaşa 1100 çıkmıştı ordan biliyorum.
    418 düzelmiş hali mi? ben geçen haziranda 110 liraya yaptırmıştım yaş 29. bakalım bu sene ne olacak..

Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Alıntı semihbalcioglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    418 düzelmiş hali mi? ben geçen haziranda 110 liraya yaptırmıştım yaş 29. bakalım bu sene ne olacak..
    Sorma fiyatlar uçuk

manaburn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF-R25
    Alıntı Ardatt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ön fireni sıkınca tak die gelen ses olayı ne oldu,kimlerde var bu olay.bi problem yaşatır mı acaba¿¿
    Servise gittim ve bu şikayetin başka servislere de geldiği, parça değişimi olursa bize haber verileceği söylendi, demekki 2016larda bi problem olma ihtimali yüksek.

Blindfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Geçen sene 90 liraya yapan arkadaşıma %20 indirime rağmen 364 lira çıktı, adamlar en az 4x zam yapmış insafınız kurusun.

Ahmetcan45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 -- YZF R25 -- CBR 600RR -- YZF R1
    Alıntı mtunc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    18500 km irc kullandıktan sonra rosso 2 ye geçme vakti gelmişti. Irc den sonra vay be dedirtecek kadar iyi lastik.
    aynı km lerdeyiz bende 2 hafta içinde rosso ya geçicem bakalım 17 bin küsür km lerde benimkide

Motosikleti
    Yzf r25
    Merhaba arkadaslar, motorum şuan 1400 km de, bazen 2 vitesten 1 e geçerken vites boşa düşüyor ve elimi debriyajdan kaldırınca tekrar 2 ye geçiyor, yani 1 e atmak isterken gecmiyor. bu durum bazen trafikte sıkıntı yaratiyor, servise durumu anlattım ilgilenmediler bile.mekanik bir sıkıntımı var acaba?

mtunc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf-R25
    Alıntı Ahmetcan45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynı km lerdeyiz bende 2 hafta içinde rosso ya geçicem bakalım 17 bin küsür km lerde benimkide
    Benimki kabak olmuştu artık 4. viteste bile yanliyordum �� rossolari aldim ısınınca zamk gibi yapışıyor.
    Ahmetcan45 bunu beğendi.

Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    Öncelikle internet sitelerine ilan koymadım.Çünkü motor çok temiz ve malzemelerim çok kaliteli.Faydasını gördüğüm bu forum ahalisinden birine hepsini uygun fiyata vermek istiyorum.

Geçen ay aldığım 2016 kırmızı R25 motosikletimi ve motosiklet malzemelerimi bazı sebeplerden dolayı satıyorum arkadaşlar.Motorum 600 km de.

Motosiklet malzemelerim ise :

- Nolan N86 Kırmızı siyah kask
    - Ross Kırmızı siyah enduro montu
    - Venom eldiven.(full korumalı)
    - Orjinal Yamaha Siyah M beden kot.Yamaha bayiisinden almıştım.Çıkarılabilir İçten dizlik ve kalça kemiği korumalı.(Pantolonu 4-5 defa giyebildim.Çünkü kilo aldığım için giyemedim.)
    - Disk kilit
    - Şifreli kilit (markası iyi bir şeydi.aklıma gelmiyor)
    - Motul c2 zincir yağı (Bir kere kullandım)
    - İpone temizleme spreyi (Bir kere kullandım)
    - Venom mafsallı dizlik.(Hiç kullanmadım.Pakette duruyor)
    - Yanmaz,Lastikli ve kilitli branda.(Yine en kalitelisi arkadaşlar)
    - Uzatılabilir şifreli kask kiliti
    - Buff
    - 2 adet balaklava

Bir kaç malzeme daha vardı aklıma gelmiyor.Motorla beraber hepsini çok uyguna vereceğim.Hayırlısı olsun.Mesjlarda fiyat ve telefonumu vereceğim.İlk kaporayı verene vermeyi düşünüyorum.Motor Manisa'da arkadaşlar.
    Ahmetcan45 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)