Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF-R25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha YZF R 25
    Alıntı Yolcu0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gençler r25 kafamı çok kurcalıyor. yakıttan dolayı bi cbr ye kayıyorum birde r25 in sunduğu diğer özelliklerden(şekil top speed çift silindir 14 bin devir ve 7 binden motorun çığlık atması) yakıtı boşver al r25 diyorum. yakıta takılma nedenimde öğrenci olmam. sizce hangisini almalıyım ? yaz sonunda ya r25 yada cbr250 sıfır çıkartıcam
    Benim de muzdarip olduğum durum. 45 Günde 2000km üstünde yol yapmışım. 3güne bir benzinciye giriyorum. Alet içtiği yakıtın hakkını veriyor ona birşey söyleyecek yok. Çok gezerim, bu durum beni çok etkiler diyorsan, CBR ile ilerle biraz benzin parası biriktirince r25'e yaklaşırsın

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    BAJAJ PULSAR 200 NS
    Servis bakım maliyetiniz ne kadar arkadaşlar?
    Orijinal zincirin maliyeti ne kadar?

arkadaşlar merhaba. gri bekleyip ismini sıraya yazdıranlardandım fakat bugün distrübütörle konuştum mat grinin çok sınırlı sayıda geleceğini beklemenin yazın ortalarını bulabileceğini söyledi. 6 aylık siparişlerini vermişler türkiye için ve içinde 25 de 2 3 gibi rakamlar griymiş buna bir çözüm bulunamazmı ?

!Lk£® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzin şuan 4.30. bide 2013 teki gibi 5.15 olduğunu düşünsene, yüzde yirmi daha fazla yaktığını. Şuan 200 km gidecek kadar koyduğunda mesala 160 km bitirdiğini

Bu arada arkadaşalar yukarıda verilen linkten R25 parca fiyatlarına baktım orda harbiden adamı s.meden bırakmayacak bi ayı var. ayağa kalmış bekliyor. virajda motor altından kaçtı kafa kısmını kaldırıma vurup farı ön karenajı dağıldı ve yan taraf cizildi egzozla 3-4 bin en az

Gelde viraj yap şimdi, yağı var balı var tozu var
    Vallahi biterdik dostum ya, cbr125 den sonra insanın canını sıkan bir yakıt sarfiyatı var inan,motosikleti büyütürken bunu da düşün muhakkak

Sitedeki yer baydarlar ve ankaradaki tek bayi.
    Mutlaka birkaç yerden fiyat almanın daha iyi olacağı kanaatindeyim.

Alıntı sakelife adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba. gri bekleyip ismini sıraya yazdıranlardandım fakat bugün distrübütörle konuştum mat grinin çok sınırlı sayıda geleceğini beklemenin yazın ortalarını bulabileceğini söyledi. 6 aylık siparişlerini vermişler türkiye için ve içinde 25 de 2 3 gibi rakamlar griymiş buna bir çözüm bulunamazmı ?
    Şans, kader, kısmet işleri
    Ben de siyah bekliyordum şansa gri çıktı.Hoş da oldu, güzel de oldu fakat mavisi de gayet hoş bence, değerlendirilebilinir

Bu arada dostumuzla 1000km yi devirdik.
    İnşallah sağlıkla sıhhatle nice 1000 lere

GP500-1st, Gorkem.IX, omer58 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    Mondial 151RS ( 2009-2010) = 7.500Km
    Honda CBR 125R (2011,2016) = 27.000Km
    Yamaya YZF R25(2016, ∞) = 5550Km

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    BAJAJ PULSAR 200 NS
    Alıntı 53_ekrem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    R25 İle küçük bi deneme videosu

https://www.youtube.com/watch?v=kMckvN_LGXo
    Çok iyi......
    53_ekrem bunu beğendi.

Motosikleti
    yamaha r25
    beyler acemiliğimize geldi yarım debriyajda fazla gaz vermişim 1500km de debriyaj baltasını yaktık masrafı nolur
    180 tl balata
    70 tl yağ
    45 tl conta
    30 tl yağ filtresi
    ustalık 160 dedi biraz fazla geldi bana

Motosikleti
    Yzf r125
    Merhaba arkadaşlarım abilerim öncelikle motor deneyimim var (. Yeni yasa nedeniyle r25 kullanamıyorum. Eğer r25i alıp trafikte durdururlarsa nasıl bir ceza yazabilirler.

Motosikleti
    YZF R25
    Alıntı abdullah2410 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler acemiliğimize geldi yarım debriyajda fazla gaz vermişim 1500km de debriyaj baltasını yaktık masrafı nolur
    180 tl balata
    70 tl yağ
    45 tl conta
    30 tl yağ filtresi
    ustalık 160 dedi biraz fazla geldi bana
    Bu debriyaj olayını yarın 1000 bakımında bir soracağım.
    Çok üstten kavrıyor sıkıntı yaratıyor, geçmiş olsun.
    n_tuncak bunu beğendi.
    Mondial 151RS ( 2009-2010) = 7.500Km
    Honda CBR 125R (2011,2016) = 27.000Km
    Yamaya YZF R25(2016, ∞) = 5550Km

n_tuncak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1000 Multistrada
    Neredeyse Benim Eski Suzuki Banditle aynı yakıyor ufak prAtik ve daha az yakar diye almıştım,debriyajı bir tuhaf cidden yukarıda kavrıyor az dalgınlığıma gelse arka lastik sağa sola kayıyor,ama şekil 10 numara kullanıcaz artık en az bir sene....
    peacemaker_ bunu beğendi.

mrt20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    14bin devir çeviren bi aletin az yakma olasılığı yok.
    ha 6-7 bin devir bandında vites atıp 100km yi geçmezsenin 3.5lt ortalamayı görebilirsiniz. Tecrübeyle sabit.
    SuleymanE ve n_tuncak bunu beğendiler.

Dr. Fatih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 25
    peacemaker_ ve mrt20 bunu beğendiler.

Beyler belki yersiz belki size göre gereksiz bir soru olacak ama görüşleriniz benim için önemli. 15bin km scooter 5bin km ybr125 deneyimim var bu ay büyültcem motoru nasipse. Bi tarafım Bajaj Pulsar 200ns al diyo 8.300 fiyatı 100km de ortalama 4 litre benzini parça ucuzluğu. Diğer tarafım Yamaha dururken ne Bajaj'ı 36 beygir çift silindir canavar gibi bastın mı gidiyor uzun süre büyültme ihtiyacı duymazsın diyor. Sizce deneyimlerim hangi motora daha uygun ? Bajaj bir süre sonra küçük gelir mi ? Ve motoru babam hediye olarak alacağı için ucuz olanı mı tercih etmeliyim ? Bajaj top speed: 155km Yamahayı söylemeye gerek: yok iyi forumlar.

53_ekrem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25
    Alıntı UccanAdam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler belki yersiz belki size göre gereksiz bir soru olacak ama görüşleriniz benim için önemli. 15bin km scooter 5bin km ybr125 deneyimim var bu ay büyültcem motoru nasipse. Bi tarafım Bajaj Pulsar 200ns al diyo 8.300 fiyatı 100km de ortalama 4 litre benzini parça ucuzluğu. Diğer tarafım Yamaha dururken ne Bajaj'ı 36 beygir çift silindir canavar gibi bastın mı gidiyor uzun süre büyültme ihtiyacı duymazsın diyor. Sizce deneyimlerim hangi motora daha uygun ? Bajaj bir süre sonra küçük gelir mi ? Ve motoru babam hediye olarak alacağı için ucuz olanı mı tercih etmeliyim ? Bajaj top speed: 155km Yamahayı söylemeye gerek: yok iyi forumlar.
    Bana göre bu başlıkta bajaj al diyecek yoktur tabi ki r25. İkisi kıyas edilcek motorlar değil hem motosiklet tecrübende var rahatlıkla alabilirsin bana göre r25. İmkan varsa r25 al sonradan bajaj alıpda keşke deme derim

Bu arada r25 debriyaj yukarıda kavrıyo diyen arkadaşlar bana göre öyle bişi yok hem o kavrama ayarı yapılabiliyor. Ustanıza yetkili servisinize götürüp yaptırabilirsiniz

manqa82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT09 SP
    Motor almak için en ideal kisisin kardesim rahatlıkla kullanabilirsin R25 tavsiyemdir rengine renk katar

Motosikleti
    YZF R25
    arkadaşlar selam,

bu gün baydar a 1000km bakımına götürdüm motosikletimi.
    Anladığım kadarıyla yapılanlar yağ filtresi değişimi, yağ değişimi, hava filtresi temizleme, lastik basınç kontrolleri, zincir temizliği.
    Alınan ücret : 170 lira.

Son 600km, hatta 500 civarı kaldı.Sonrasında gelsin keyifli,devirli sürüşler

Ulaş Öztaş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25
    Herkese iyi günler,
    Bende yeni motosikletimle aranızdayım
    Motorumu geçen hafta 2.el aldım ancak daha 1200km'de. Aldıktan sonra ilk işim lastiklerini değiştirmek oldu RossoII'lendik
    Herkese kazasız sürüşler diliyorum

Knight_eagle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda İnnova ANF-125/ Yamaha YZF R25 Race Blu 2016
    Alıntı !Lk£® adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @abdullah2410 geçmiş olsun. @!Lk£® kardeşim aynı sorun bende de vardı.debriyaj çok üstte kavrıyordu.debrijayın bağlantı noktasındaki ayar kısmında küçük bir düzeltme ile süper oldu sanırım fabrika çıkışı hepsi bu şekilde geliyor.Bu arada ilk bakımı yaptırmışsın bol devirli günlere az kalmış, kazasız dertsiz tekerin düz bazsın darısı bizlerin başına ben daha 600 km civarlarındayım

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Sana elimden geldiğince objektif olacağım arkadaşım; bu seçenekler arasında kesinlikle R25. Pulsar 200ns kullandım, nasıl bir motor olduğunu az çok biliyorum ve diyorum ki iki motorun arasında dağlar kadar fark var.

Haaa pulsar 200ns alınmaz mı? bütçen R25e yetmiyordur, 9 bin tl civarı bütçen vardır o durumda elbet tercih edilir. Ancak maddi olarak R25 imkanın olupta gidip pulsar alırsan her R25 gördüğünde keşke diyeceğine eminim. Hatta pulsarı kullanıp ardından R25 e binersen kafanı da duvarlara vurursun
    Bu kıyaslamayı sadece performans açısından yapmıyorum. son hız, güç vs kağıt üzerindeki değerler, bazı farkları anlamak için iki motoru da test edip sürmek gerekir. Pulsarda kullanmış bir R25 sahibi olarka diyorum ki; R25 titreşim, sürüş dinamikleri, viraj kabiliyeti, lineer gaz tepkisi, rüzgar direnci gibi konularda pulasardan çok daha iyi.

Pulsarın R25 den üstün olduğu yönler ise nispeten biraz daha az yakması, uygun servis hizmeti ve ucuz parça fiyatları (parça fiyatları yamahaya göre gerçekten çok uygun). Gerçi R25i de sakin kullanırsan, düz yolda 90km/s sabit hızda ortalama 3,4lt civarı yakıyor, yani yakıt konusu sürücüye göre değişen bir mevzu aslında... Benim uzun dönem karma yakıt tüketimi ortalamam 3,7 lt civarındaydı mesela. Aynı değer 5,2 lt olan arkadaşım da var.

Ayrıca ybr de temel motosiklet sürüş tekniklerini geliştirdiysen, R25i kullanması ybr125den daha kolaydır, bunu da belirteyim

Motosikleti
    yamaha r25
    Alıntı Knight_eagle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @abdullah2410 geçmiş olsun. @!Lk£® kardeşim aynı sorun bende de vardı.debriyaj çok üstte kavrıyordu.debrijayın bağlantı noktasındaki ayar kısmında küçük bir düzeltme ile süper oldu sanırım fabrika çıkışı hepsi bu şekilde geliyor.Bu arada ilk bakımı yaptırmışsın bol devirli günlere az kalmış, kazasız dertsiz tekerin düz bazsın darısı bizlerin başına ben daha 600 km civarlarındayım
    Alıntı !Lk£® adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkür ederim beyler yarın gelicek inşallah balata gidip değiştircem size bilgi veririm

n_tuncak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1000 Multistrada
    Bajajla 300 km yol yapmış biri olarak ve çok memnun kalarak derim ki makine 150 fln görüyor gayet iyi bajajı al biraz kullan üstünü biriktir,hatta yakıt sarfıyatınında üstünü biriktir 600 lüğe yatırıma başla...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)