Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF-R25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı manqa82 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayir güzel kardeşim ne can sıkması, sadece bu tarz motorlar öyle hop atladim bindim sürdüm giderim motoru değil,
    Anlıyorum seni hevesini de ama sonra haberlerde duyup üzülmek istemeyiz babam bak bunun buyugunu alalim diyor 600lukler 1000likler ama bende onları kullanabilecek tecrube henüz yok, bu araci bile kullanırken tereddüt ediyorum ne heveslerle aldım 4 ay oldu alali daha 2000kmde. Bak sana basimdan gecen bir olayi anlaticam hak vereceksin bana.
    MOTOR tutkum cok kucuklukten var benim plastik motorumu annemden izin caddeye cikarir dayak yermisim cocukken.
    Sene 2011 nisan ayı cbr125 250ler ilk ciktigi sene. lise3um motor tutkum aşırı var neredeyse bütün arkadaşlarimda o motordan olmasa da var yani. Motorun fiyati 5.200tl. Yaz tatilinda sınıfı direk geçince (once hep kalirdim) babamdan yüz buldum, o koca yazi hergün aglayarak babamdan bana motor almasini isteyerek yalvara yalvaraa geçirdim. 5 ay dile kolay.
    Sonunda ikna oldu babam, honda bayiine gittik benim gönlümden geçen Cbr125, bi yandan korkuyorum, bi yandan sen gibi sekilciyim o olsun istiyorum. Neyse babam hangisi olsun diye sordu, ben onu gösterdim neyse bakti inceledi olmaz dedi, arkasindan honda bayii sahibi babamin arkadasi cikti; Emin abi ben bu motoru sana satmam,ölüyolar bununla asagiya in bak (servisi kast ediyor) hepsi kazalı ölür oğlun.
    Yok artik diktim bi kere seyimi o olacak. Basladim zirlamaya babamdan bi tokat hala acisi yuzumdedir. Ben seni ölsün diye almiyorum motor, dedi kalkti yerinden çıktı direk, döndü eve artik.
    Dedim motor isi geçecek, onun istediği bisey olsun, ertesi gün yine gittik cbf dediler alsin ogrensin sursun, madem dediler öğrenecek. Bizde aldik tam 3 sene kullandim. 27bin km yol yaptim. 3 tane küçük kaza atlattım, cok sukur bende birsey yok hep maddiydi ve şanstir ki karsi tarafin sucu hep. Zaten sadece birisinde motorun uzerindeydim, digeri hep duran motoruma vurdular. Ve benden sonra 2 arkadasimda cbr125 aldı bitanesi yarisirken kazada vefat etti, digeri ise 3 ay yogun bakimda yatti. Ben o arkadaşımın cenazesinde anladim babamin niye tokat attigini ve o tokatta ne kadar hakli oldugunu. Ilk baslarda cok kiziyordum almadi diye ama sonra cbfden aldığım rahatligi konforu yakit tuketimi konusunda ki cimriligi beni cok etkiledi. Ve ben sonra yzfR25 isterken de biraz tedirgin oldular ama onunla da hızlı gitmiyorum artik ve icleri rahat bu yüzden büyük cc isteyip istemedigimi soruyolar çünkü artik heves bitti, akılbali zamanı.
    Demem o ki güzel kardeşim gel hem sen üzülme, hemde söyle uzun yola bi cbf al, alış ss motor da rahatlik yokki uzun yola gidilmez yakit desen o da oylesine yedek parca bakim parası gel kötün ben olayım sen önce cbf150 al. 2 sene kadar bi kullan. Benden bu kadar geriye kalan takdir senin

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:45 ----------

Yakit kiyaslamami cbf ile yaptim bu arada arkadaşlar yanlış bilgi olmasin bizim motor cbf'ye göre biraz yakiyor
    abi gerçekten sağolun. belki sıradan gelicek ama sizler bana bunu söylemeseydiniz kesinlikle 250 cc başlıycaktım. ama şunu fark ettim 180 cc kubanın üzerine bindiğimde bile bugün bi tuhaf oldum yazdıklarınız geldi gözümün önüne. zaten dün yazdıklarınızdan sonrada ybr, cbf falan bakındım. o yüzden supersport yerine 2 ay içinde bir cbf veya ybr almayı düşünüyorum, onunla şöyle bi güzel vakit geçirip eskittikten sonrada supersport alırsam 125 cc liklere yönelicem.hem tecrübelerinizden dolayıda içimde şu anlık şekil mekil duygusu hafifledi sonuçta hayatım daha değerli. (bunu yaklaşık bir buçuk ay önce arkadaşımı istanbulda motor kazasında kaybettiğim aklıma gelince anladım):( bu arada sizinde kaybettiğiniz arkadşınıza ve motor kazasında kaybettiğimiz bütün abi, kardeşlerimize Allah rahmet eylesin. değerli yorumlarınız için çok teşekkürler, tekeriniz düz bassın görüşmek üzere

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:21 ----------

Alıntı peacemaker_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Doğukan35 kardeşim, seni inan anlıyorum.hiç aklımda yokken R25 almak, hatta ss bile ilgimi çekmezken, bi arkadaşım R25 aldı ve sürekli fotoğraflar paylaştı faceten.o arkadaş da Dr.fatih neyse girdi Kanıma ve aldım R25 i. Bu arada ilk motorum ve almadan önce profesyonel eğitim alıp Hocamın da fikrini alarak karar verdim bu motorsiklet almaya.bu arada egitmenimin bu motoru almada mahsur gormemesinde yaşımın 33 olmasının etkisi büyük. Sana ilk tavsiyem de hangi motoru alırsan al, profesyonel bi egitmenden eğitim almandır. Şimdi gelelim motoru aldıktan sonraki sürece, manqa nin dediği tarzda olaylar o kadar çok başıma geldiki benim de. Yolda şeklini görüp kapışmak için el kol hareketi yapan gençlerden, makaslayana kadar türlü türlü sürücü var. Yaş faktörü burada devreye giriyor kanımca...25 yaşında olsam hepsinin gazina gelirdim.ama yas Kemale Erince işler değişiyor.maksimum gördüğüm hız 115 ibrede.o da saniyelik. Motor gitmiyomu? Hayvan gibi gidiyo.ama işte o gelinin altındaki gaz ile beyninin uyum içinde çalışması mühim olan. Ben gaza gelmem filan diyosan da motorun üstüne binmen büyük konuşma derim.çünkü alet seni büyülüyo...karar senin hayat senin...ama uzun yaşamak istiyosan bu işi ciddiye al...33 yaşındayım ve tek yaptığım serserilik ışıklardan 90 -100 km hıza ulaşma süremi minimuma tutmam o kadar da imtiyazımız olsun motorsiklet kullanıyoruz senin için en iyi kararı kenin verdiğin zaman içselleştirmen de kolay olur. O yüzden bizim alma o motoru dememi yerine neden almaman gerektiğine kendini ikna et. Uzun ömür ve keyifli yıllar için motorsiklet iyi bi araçtır.bu Tam tersi durum için de geçerli teker düz bassın.
    yorumunuz için çok teşekkürler. aklımdan çıktı supersport tecrübelene kadar. şimdi 2 ay içerisinde cbf, ybr tarzı bi motor alıcam. bu tarzda güvenli, uzun süre tecrübelenebileceğim motorlar varsa yazmanızı iterim zahmet olmazsa. tekrardan teşekkürler görüşmek üzere, tekeriniz düz bassın
    peacemaker_ bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mrt20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı r48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben 2014 diversion buldum 23 civarı km düşük ama tek şu şekil psikolojimi yenemiyorum. cbr için biraz daha beklemek lazım malum bütçe. ikici el de sıkıntılı bir tane begendim 7500 hasar kaydı var parça parça 4 tane. alsam cok uğraştıracak sanki.
    2005 model bi motor olsa neyse de 2014 te hasar kaydı olan motoru ben almam şahsen.
    Zeten şekilden başkada eksisi yok aletin. Abs artısı var hatta. Tipide berbat değil bizde çok gömmeyelim aleti.
    Denemeye değermi bence değer.
    r48 bunu beğendi.

Motosikleti
    klr650-R25-600RR
    Alıntı mrt20 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2005 model bi motor olsa neyse de 2014 te hasar kaydı olan motoru ben almam şahsen.
    Zeten şekilden başkada eksisi yok aletin. Abs artısı var hatta. Tipide berbat değil bizde çok gömmeyelim aleti.
    Denemeye değermi bence değer.
    4 kazası olan 2011 cbr600rr yanlış cümle kurmuşum :d

şu motora uygun adam gibi ses çıkaran bi egzoz bulamadık ya la kafayı yiyecem
    r48 bunu beğendi.

manqa82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT09 SP
    DOGUKAN35 kardeşim al cbf150, sona supersporta gecmeyi düşündugun icin kafalığı donmeyen bi motor daha çok refaket edecektir. Dikkat edersen hondanin bi eğitim sisteminde ve japonyada vs hep cbf kullanilir ben cok faydasini gördüm hem ybrden torklu hem daha seri hemde heybetli pisman olmazsin

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:37 ----------

Alıntı scarface123 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şu motora uygun adam gibi ses çıkaran bi egzoz bulamadık ya la kafayı yiyecem
    Kendi sesini degismem hicbiseye zaten patapattan baska bisey cikaramaz o yüzden bundan sonaki dusundugum cbr650f'e direk akranin kisa full tuplusu

Motosikleti
    R25
    Slm Arkadaşlar geçen Gün R25 iimin debriyaj ve fren kolunu değiştirdim ve debriyajı kolu ayarı yumuşak durumda kullanmaya başladım. vites atarken kemik sesi neredeyse yok oldu bu normalmidir.

Motosikleti
    Yamaha YZF-R25/XMAX 250 ABS
    normal bende manetleri degıstırdım benımkıde sertlestı aksıne

mrt20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı r48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4 kazası olan 2011 cbr600rr yanlış cümle kurmuşum :d
    Kazasız motor bulmak çok zor işte. Hele bide ss ise.
    Ben şahsen xjyi tercih ederdim kazsız olmasından ötürü.
    r48 bunu beğendi.

Herkese iyi akşamlar.ön arka sinyalleri ledli yapan var mı ? Bi zararı olur mu elektrik aksama?

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Alıntı mad_vaner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese iyi akşamlar.ön arka sinyalleri ledli yapan var mı ? Bi zararı olur mu elektrik aksama?
    Hiçbir zararı olmaz. Yapabilirsin. Yapan tanıdıklarım var, hiçbir şikayetleri yok. Kendim gereksiz bulduğum için yapmadım

Çok teşekkür ederim cevabın için.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Rica ederim.

Motosikleti
    Yamaha r25

dogukanar25

Alıntı manqa82 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    DOGUKAN35 kardeşim al cbf150, sona supersporta gecmeyi düşündugun icin kafalığı donmeyen bi motor daha çok refaket edecektir. Dikkat edersen hondanin bi eğitim sisteminde ve japonyada vs hep cbf kullanilir ben cok faydasini gördüm hem ybrden torklu hem daha seri hemde heybetli pisman olmazsin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:37 ----------

Kendi sesini degismem hicbiseye zaten patapattan baska bisey cikaramaz o yüzden bundan sonaki dusundugum cbr650f'e direk akranin kisa full tuplusu
    . Dogukan benim yasimda 18 5 oldu motoru alali motoru surersin surmesi sıkıntı degil onemli olan motorun hakkini verebilmek burda tanidigim (bizim yaslarda) 8-9 kiside var belediye dagitiyo gibi suren tipleri gorsen sende r25 alirsin kendi motorumdan soguttular en kisa surede degistirmeyi dusunuyorum

Merhaba arkadaşlar,
    Yaşım 25 hatta 26 diyelim motor tutkum var çok seviyorum heycan verici benim için.scoter çok kullandim yari otomatik de kullandım vitesli motor sadece sınavda kullanmistim sorunsuzdu. Bu arada 150 lik scoter var ama babam kullaniyor. Benim bu zamana kadar motor alma gibi bir lüksüm olmadi maddiyattan dolayı. Artık bana sıra geldi . Nasipse 4 ay sonra bende bir R 25 alıcam. 250 cc sınıfında tek bence bayılıyorum bu motora. Forumu r25 kullanılmaya başladığından itibaren hepsini sıkılmadan okudum. Sürekli video izliyorum bilgi amaçlı. Benimde kafamda 2 şey var sadece,
    Renk ve 2. El mi yoksa sıfır olması mı. Sıfır bütçemi biraz zorlar 2. El benim için daha makul olur ama tanıdık bildik kimse yok rodajda motor nasıl kullanıldı falan soru işareti motoru kullanmak için alıcaz sonuçta. Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.
    Herkeze kazasız belasız sürüşler.

Motosikleti
    YAMAHA MT09 SP
    Alıntı Enes.41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,
    Yaşım 25 hatta 26 diyelim motor tutkum var çok seviyorum heycan verici benim için.scoter çok kullandim yari otomatik de kullandım vitesli motor sadece sınavda kullanmistim sorunsuzdu. Bu arada 150 lik scoter var ama babam kullaniyor. Benim bu zamana kadar motor alma gibi bir lüksüm olmadi maddiyattan dolayı. Artık bana sıra geldi . Nasipse 4 ay sonra bende bir R 25 alıcam. 250 cc sınıfında tek bence bayılıyorum bu motora. Forumu r25 kullanılmaya başladığından itibaren hepsini sıkılmadan okudum. Sürekli video izliyorum bilgi amaçlı. Benimde kafamda 2 şey var sadece,
    Renk ve 2. El mi yoksa sıfır olması mı. Sıfır bütçemi biraz zorlar 2. El benim için daha makul olur ama tanıdık bildik kimse yok rodajda motor nasıl kullanıldı falan soru işareti motoru kullanmak için alıcaz sonuçta. Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.
    Herkeze kazasız belasız sürüşler.
    Sizi kendi yerime koydum, 26 yaşında birisi olsam R25'e binmezdim sebebine gelirisek yeterince heycanlarimin oturduğunuz düşünür. Sacma sapan kullanmayacaģım için cbr500e yonelirdim, netice de ekmek almaya gidilecek motor değiller şekil olsun da sehir içi sürekli kullanayım denilmez uzun yolda da rahat bizim motorlarin cevirebildigi (zorlamadan zap diye çıktığı hız 168-170, 190 yaptiranlar elbette varda ben pek cesaret edemem. Bunlar benim size gönülden tavsiyede bulunacağım kisimlar.
    Daha önce ki sayfalarda ben motorumu satiliga çıkarmıstım sebeplerini ve görüş fikirlerimi yazdım. Okuyabilirsiniz. Eğer 2. El düşünceniz var ise ben motoruma kefilim tepesinden tırnagına. Ozelden ulaşın konuşalım. Kiymetini bilecek birisine gitmesi en büyük isteğim çünkü.

aslan557 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 / YZF R25
    kardeşim xj6 diverion f demişsisn arkadaımda var . bendede r25 oldugu ıcın beraber foto cektırdık baya bakmak ıstersen aynı akrede ozelden yaz

Ben malıma kıymet veririm arabam olsa asla sigara falan icilmez pis binmem motorda öyle temiz olsun istiyorum ama dediğim gibi ben 4_5 ay sonra alıcam inşallah. Cevremde daha önce kullanmış olan arkadaşlar abiler var bana 500 lük veya 600 lük al diyorlar ama ben okadar zıplamıyım dedim. Senin ilan kaçıncı sayfada bu arada.

Motosikleti
    YAMAHA MT09 SP
    Alıntı Enes.41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben malıma kıymet veririm arabam olsa asla sigara falan icilmez pis binmem motorda öyle temiz olsun istiyorum ama dediğim gibi ben 4_5 ay sonra alıcam inşallah. Cevremde daha önce kullanmış olan arkadaşlar abiler var bana 500 lük veya 600 lük al diyorlar ama ben okadar zıplamıyım dedim. Senin ilan kaçıncı sayfada bu arada.
    195'te hocam

geowanni_54@hotmail.com burdan yazarmisin hocam motorunu bi görelim.

Motosikleti
    gt250r
    Şu r25le başlanmaz diyen arkadaşlar,ya motorunuza hakim olamiyorsunuz yada sürekli kaza yapıcam tribindesiniz.Yeteneksizliğinizin böyle düşünmenize sebeb olduğunu düşünüyorum.Hayatında hiç motora binmemis 2 kişi alıp anlatirsin sadece,birisi stop etmeden yürür gider birisi 1hafta uğraşır yine adam gibi başaramaz. Hayatın her alanında böyledir. Mesela çocukluk arkadaşlarinizdan topa falso veremeyenler vardır,bazılarıda doğuştan öğrenmiş gibi hiç zorlanmadan muz orta yapar,bazı şeyler yetenek işidir,el ve ayak kombine halinde olması gerekirken aynı zamanda yolu okumak gerekir bunu yapamayan adam YBR de kullanamaz.-50 hp -300cc -200kg her motorla başlanır.Bi kaç kişi her gördüğü ufacık boşlukta gaz açtı bi günde duramadi diye bu motor başlangıç sınıfından çıkmadı,kendinizi +100hp blok üstünde zannetmeyin tedirginlik yaratır.Başlangıç yaptığı motor olduğu halde başlangıç motoru olmaz diyenler bence kendini gözden geçirsin,olmaz değil sen beceremedin.
    KutayEcevit bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)