Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF-R25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Alıntı mrt20 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende de 6binde oluyor. Karenaj bağlantı yerinden gevşemiştür muhakkak.
    Ne gariptirki bende bugun 8k civarinda yadadim bu titremeyi. Sebebi ne olabilirki? Birde motor normal çalışıyor ama sanki eksozdan farklı bir ses geliyormuş gibi hissettim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Ahmetcan merhaba şu jant şeridini hiçbir yerde bulamıyorum, yardımcı olabilir misin?

Ahmetcan45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 -- YZF R25 -- CBR 600RR -- YZF R1
    Alıntı Dr. Fatih adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam montajlı fotoları bekliyoruz unutma bizi manetleri görelim :D
    şu fuar bi geçsin de mavi öncamı sökücem birazda siyahla takılayım siyahını sipariş ettim maviyide satıcam maksat degişiklik olsun ön cam degişicek - manet takılacak - rizoma elcik takılacak - radyatör koruma takılacak - arka stop a çakar uygulaması yapılacak devre modülünü aldım yolda geliyo :D - arka fren balatası bitti getirtdim o degişecek.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:32 ----------

Alıntı Enes.41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam manetleri kaça aldın
    35 dolara aldım türkiyede normal kısa manetleri 120 tl civarında satılıyor bunları 250 den aşa vermezler hem katlanır hem uzanır

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:37 ----------

Alıntı onursonat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ahmetcan merhaba şu jant şeridini hiçbir yerde bulamıyorum, yardımcı olabilir misin?
    msj attm özeldn.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:42 ----------

Alıntı EXLORD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne gariptirki bende bugun 8k civarinda yadadim bu titremeyi. Sebebi ne olabilirki? Birde motor normal çalışıyor ama sanki eksozdan farklı bir ses geliyormuş gibi hissettim.
    bendede 5 bin devirde ön taraftan göstergenin altındaki yamaha amblemli plastikten ses geliyor elimle dokunuyorum ses gidiyor sadece 5 bin devirde büyük bi ihtimalle düzgün takamadık. park lambasını degiştirirken sökmüştük orayı ondan sonra gelmeye başladı.

mrt20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı manqa82 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Siboplariniza baktırın bi
    Sibopta olsa her devirde ses yapmazmı?
    Sadece belli bir devirde zırlaması bana plastik aksamdan gibi geldi.
    Ctesi iyice sıkacam bakalım vidaları çözebilecekmiyim sıkıntıyı.

manqa82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT09 SP
    Alıntı mrt20 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sibopta olsa her devirde ses yapmazmı?
    Sadece belli bir devirde zırlaması bana plastik aksamdan gibi geldi.
    Ctesi iyice sıkacam bakalım vidaları çözebilecekmiyim sıkıntıyı.
    Eski motorumda sadece belli devirlerde geliyodu, rolantide dinle derim, birde öncama bak

mrt20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eski motorumda sadece belli devirlerde geliyodu, rolantide dinle derim, birde öncama bak
    Dün motoru dışarı çıkardım. Yolda baktım ses depodan.
    Zırlamaya başladımı depoyu tutarsam ses kesiliyo.

Motosikleti
    YAMAHA YZFR25
    Motoru alalı 1 hafta oldu tüm işlemleri hallettim fakat bayii kullanma kılavuzunu vermiyo elimde yok diyo bu normal bişey mi sanki 5 liraya mal satıyo gibi davranıyo ulan 15 bin liralık mal satıyosun elinde 3-5 tane hiç mi olmaz...bana kıllık yapıyo gibi geldi ama rodaj bitince alırsın ayakları yapıyo ilgide 0 sattım bittiye getiriyo ... Son sorum da illa satın aldığım yerde mi bakım yaptırabiliyorum yoksa atlasam izmire ya da aydına gitsem orda yaptırabilirmiyim bakımları..

Simdiden tesekkurler biraz uzun oldu
    Tekeriniz düz bassın

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Alıntı flamer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru alalı 1 hafta oldu tüm işlemleri hallettim fakat bayii kullanma kılavuzunu vermiyo elimde yok diyo bu normal bişey mi sanki 5 liraya mal satıyo gibi davranıyo ulan 15 bin liralık mal satıyosun elinde 3-5 tane hiç mi olmaz...bana kıllık yapıyo gibi geldi ama rodaj bitince alırsın ayakları yapıyo ilgide 0 sattım bittiye getiriyo ... Son sorum da illa satın aldığım yerde mi bakım yaptırabiliyorum yoksa atlasam izmire ya da aydına gitsem orda yaptırabilirmiyim bakımları..

Tekeriniz düz bassın
    Motorun hayırlı uğurlu olsun, rodajda dikkatli kullan, rodajını kitapçıkta belirtildiği gibi yapmaya gayret et.
    Ülke sınırları içerisindeki istediğin yetkili servise bakım yaptırabilirsin. Hiçbir sorun olmaz. Garantisi de devam eder.
    Yeter ki yamaha yetkili servisi olsun.

Kullanım kitapçığını vermeyerek de ayıp etmişler.

Daha önce de paylaşmıştım, aşağıdaki linkten kitapçığın orjinalini bilgisayarına indirip okuyabilirsin :

R25 Kullanıcı El Kitabı Download Linki Tıkla

Motosikleti
    YAMAHA MT09 SP
    Bayilere bu konuda cok kiziyorum, 15bin az oara değil, otomobil olarak neredeyse focusa esdeger, piyasa bakimindan nasıl bayiye arac almaya gidince ilgi özen oluyor aynı şekilde motosiklet magazalarinda bu ilgiyi goremiyoruz, oldu bittiye getirip hadi tamam sattik bizim is bitti al kullana dönüyor is. Buda can sıkıcı ileride param olursa bide 1000lik vs alcam hatta önce almıcam koycam parayı cantaya itin gotune sokcm sonra da almicam gitcem baska bayiye aynisi yapcam ne zaman sikilirsam artık o zaman o bayiden alırım :D
    r48 bunu beğendi.

Motosikleti
    YAMAHA R25

MazhaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    @flamer kardeşim motoru aldığın bayiinin ismini ver birazcık ifşa edince kendine gelir bayii emin ol

Motosikleti
    Alıntı flamer adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Tekeriniz düz bassın
    ellerine ulaşmamış olabilir ben de motoru aldktan 1 hafta sonra almstm. istedigin yere bakıma götürebilirsin ben manisada oturuyorum yamaha bayisindeki herkez tanıdık oluyor bnm servis sıkıntım olmuyor bu yüzden ama 13 binde bakıma ta manisadan aydına gittim. bizim manisadaki servis ustası serhat abinin arkadası süleyman abi ilgilidir. utku yamaha bayi servis ustası süleyman tuncer - 1000 bakımına oraya git istersen hem yol yapmış olursun

Motosikleti
    YAMAHA YZFR25
    Kuşadası yetginler...manisaya ugrarım o zaman cevaplar için sağolun

Selamlar arkadaşlar, sıfır km almaya niyetim var da sigorta fiyatları ne oldu en son? Bir de kasko fiyatları ne kadar ortalama? Bilgilendirmeniz için şimdiden teşekkürler

Motosikleti
    YAMAHA MT09 SP
    Alıntı sb_turan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar arkadaşlar, sıfır km almaya niyetim var da sigorta fiyatları ne oldu en son? Bir de kasko fiyatları ne kadar ortalama? Bilgilendirmeniz için şimdiden teşekkürler
    Fuarda al alacaksan, 1500 vs çıkıyor genisletilmis kasko, kasko sigorta birlesecekti birlestiyse 800 vs tutabilir

mtunc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf-R25
    Flamer bende kusadasindayim ben bütün bakimlari izmirde yaptirdim ama nazilliye gidebilirsin orda ilgi alaka cok tavsiye ederim ayrica görüşelim bi ara ozelden yaz bana

Fuarda al alacaksan, 1500 vs çıkıyor genisletilmis kasko, kasko sigorta birlesecekti birlestiyse 800 vs tutabilir
    Hocam birleşmediyse 1500 kasko + 800 sigorta 2300 lira civarı mı vermem gerekiyor?

Aquarist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Beyler , benzin göstergesi yanıp sönmeye başlayınca kaç km. gidiyor normal kullanımda?

Dr. Fatih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 25
    Motorum 3 gündür fan açmaya başladı. İlk açılışı gece 12'de soğuk havada açınca biraz şüphelendim. Bugün 10-15 km şehir içinde hafif dur kalklarla gittikten sonra indiğimde yan taraflara dokunamıyordum sıcaktan. Yağ göstergenin yuvarlak camına parmağımı koyamadım sıcaktan. Bi servise göstereyim dedim, yağ su ıvır zıvır herhangi bir eksilme yok.

Yalancı baharda bu kadar ısınıyorsa yazın nolur bu alet merak ediyorum.

Motosikleti
    Alıntı Dr. Fatih adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorum 3 gündür fan açmaya başladı. İlk açılışı gece 12'de soğuk havada açınca biraz şüphelendim. Bugün 10-15 km şehir içinde hafif dur kalklarla gittikten sonra indiğimde yan taraflara dokunamıyordum sıcaktan. Yağ göstergenin yuvarlak camına parmağımı koyamadım sıcaktan. Bi servise göstereyim dedim, yağ su ıvır zıvır herhangi bir eksilme yok.

Yalancı baharda bu kadar ısınıyorsa yazın nolur bu alet merak ediyorum.
    aynı seyleri motoru aldıgımzda bizde diyorduk sıcak havalarda nasıl olcak bu iş diye :D hava soguyunca daha cabuk fan acıyor makina yada bize öyle geliyor :D 14 bin km oldu sıkıntısz devam . ama yinede bi servise göster içinde kuşku kalmasın

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)