Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF-R25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mert, - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Alıntı anlar1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Su yag lambasinin calistiktan kac saniye sinra sondugunu takip eden baska kimse yok ayni kisiler yazmasin lutfen daha cok ayri ayri motorlarda ki durumu ogrenmek istiyorum?
    Merhaba ben motorumu alalı 2 buçuk ay falan oluyor ilk aldığım günden beri aynı şeyi bende yaşadım. Ankarada başka bi r25 kullanıcısıyla karşılaştım ondada aynı şey oluyor. Yamaha baydara gittiğimde sordum normal bundan bişey olmaz dedi ,motoru çalıştırıp ara gaz verdiğimde sönüyor bu ışık.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Baska dikkat ceken varmi bu yaglamvasi 3 5 saniye sonra sonme isine???

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:04 ----------

Bu yag lambasinin 3 4 saniye kadar gec sonmesine bu kadar onem vermemin sebebi var arkadaslar,normalde otomobilden tutunda otobus yada tır kamyona varana kadar yaglama sistemi su sekilde calisir,motor blogunun tabanindaki yag karteri dedigimiz cukurun orta dibine kadar yag popasinin suzgecli borusu iner,ve motora mars yapildigi andan itibaren motorun donme ve calisma hizina orantili yag pompa vasitasi ile once filtreye basincli bisekilde basilmaya ve once krank kolu ve diger yag kanallarindan motorun donen surtunen her yerine ulastirilirki bir an evvel surtunme asgari duzeye indirilsin motor ilk calismada asinma durumu minimum olsun o yuzden bu 3 4 saniye sonra yag lambasinin sonme durumu cok onem arzeder bole olmamasi lazim eger butun r 25 lerde bole ise bu bir muhendislik hatasidir bnm icin cunku bilinen icten yanmali tum motorlarin motor omrunu performansini belirleye surtunerek calisan butun parcalara motor sicak yada soguk olsun fark etmeksizin aninda ulasarak surtunen prcalar arasinda film tabakasi olusturmasiyla olur,simdi aninda sonmesi demek aninda yaglamaya basladi demek gec sonmesinin nedeni ise bence sudur yag pompasindan once filtreye ordan kanallara basincli bir sekilde basilan yagin filtre ile yag pompasi arasina bir yag basinc subabı olur,bu subap sisteme basilmis yagin motorun stop ettikten sonra asagiya tekrar yag popasinin yag girisinden asagiya geri suzulmesini engeller yani yukariya dogru yag akisina izin veren asgiya dogru ise kanali kapali tutup yagin kanallardan susuzmesini kanallarin ve filtrenin bosalmasini engeller bu yolla ilk calismada subabin asgiya suzulmesine izin vermedigi yag kanalda ve filtrede dolu oldugu icin calisma esnasinda gecikme olmadan derhal soner iste bu yuzden motor calistirip stop edip hic beklemden yani yagin sistemden suzulmesine zaman vermeden hemen cakistirinca aninda sonuyor bu yuzden bizim motorlarda belkide o basinci tutan subap yok olabilir hos deil sonucta herkes uzun omur icin en kisa zamanda yaglamayi nasil saglariz derken yamahanin bole yuksek devirli motoruna niye bile bir eksik var bunuda dusunurum tabi eger oyleyse henuz bilmiyoruz,ama insallah yagdan yada yagin viskozitesindendir de degisince duzelir cook rahatsiz ediyor beni derhal sonsun yaglamaya baslasin istiyorum,neyse uzun oldu kusura bakmayin belkide faydali bilgi olur sizden ricam su motorlriniza tekrar bakmaniz,motorunuz bir sabahlari ilk calismada kacsaniye sonra ve sicak iken (ilk calismada)paranteze dikkat,sicak iken bi sure mola verdikten sonra calistirin kac saniye sonra sonuyor?farkli farkli kullanicilardan yorum bekliyorum bekliyorum??uzunca oldu saygilar
    Thesinner83 bunu beğendi.

mtunc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf-R25
    Sakinilan göze çöp batar. Abartmaya gerek yok.

Motorum bugün yine gaz kesti. Rölantidede sesli ve dengesiz çalışıyordu. Bugün servise bıraktım. Birkaç gün serviste kalacak. Bakalım ne çıkacak.

başlığa gerek yok

Dostum bende de hemen sönüyo en fazla 1 saniye sonra olması gerekende bu die düşünüyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:01 ----------

Motoru temizlemek için bilinçli bilgi verebilir misiniz?çok kirli değilken hortumla yıkayıp süngerle veya bezle silmem yeterli olur mu?çizilir mi?

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Alıntı Ardatt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum bende de hemen sönüyo en fazla 1 saniye sonra olması gerekende bu die düşünüyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:01 ----------

Motoru temizlemek için bilinçli bilgi verebilir misiniz?çok kirli değilken hortumla yıkayıp süngerle veya bezle silmem yeterli olur mu?çizilir mi?
    normal bi sunger çizmez niye çizsin

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı YouSuffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    normal bi sunger çizmez niye çizsin
    Boyayı sünger değil de süngerin altında ovaladığınız toz veya çamur parçacıkları çizer, Ne yaparsanız yapın çizilir, o yüzden pek dert edilecek konu değil

Motosikleti
    Yzf R25 - Yzf R6 - Xmax250 Ironmax
    Merhaba
    Benim motorda da bakımdan sonra (15 - 50 yağ konuldu) yağ lambası biraz daha geç sönüyor gibi geliyor bana, 2 sn falan gibi sönüyor. Hiç 5 sn falan görmedim. Özellikle farklı durumlarda (sıcakken - soğukken vs.) çok dikkatli incelemedim ama sönmesi 5 sn ve daha fazla sürseydi dikkatimi çekerdi diye düşünüyorum.

Motosikleti
    BMW R1250GS ADV
    Alıntı anlar1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Baska dikkat ceken varmi bu yaglamvasi 3 5 saniye sonra sonme isine???

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:04 ----------

Bu yag lambasinin 3 4 saniye kadar gec sonmesine bu kadar onem vermemin sebebi var arkadaslar,normalde otomobilden tutunda otobus yada tır kamyona varana kadar yaglama sistemi su sekilde calisir,motor blogunun tabanindaki yag karteri dedigimiz cukurun orta dibine kadar yag popasinin suzgecli borusu iner,ve motora mars yapildigi andan itibaren motorun donme ve calisma hizina orantili yag pompa vasitasi ile once filtreye basincli bisekilde basilmaya ve once krank kolu ve diger yag kanallarindan motorun donen surtunen her yerine ulastirilirki bir an evvel surtunme asgari duzeye indirilsin motor ilk calismada asinma durumu minimum olsun o yuzden bu 3 4 saniye sonra yag lambasinin sonme durumu cok onem arzeder bole olmamasi lazim eger butun r 25 lerde bole ise bu bir muhendislik hatasidir bnm icin cunku bilinen icten yanmali tum motorlarin motor omrunu performansini belirleye surtunerek calisan butun parcalara motor sicak yada soguk olsun fark etmeksizin aninda ulasarak surtunen prcalar arasinda film tabakasi olusturmasiyla olur,simdi aninda sonmesi demek aninda yaglamaya basladi demek gec sonmesinin nedeni ise bence sudur yag pompasindan once filtreye ordan kanallara basincli bir sekilde basilan yagin filtre ile yag pompasi arasina bir yag basinc subabı olur,bu subap sisteme basilmis yagin motorun stop ettikten sonra asagiya tekrar yag popasinin yag girisinden asagiya geri suzulmesini engeller yani yukariya dogru yag akisina izin veren asgiya dogru ise kanali kapali tutup yagin kanallardan susuzmesini kanallarin ve filtrenin bosalmasini engeller bu yolla ilk calismada subabin asgiya suzulmesine izin vermedigi yag kanalda ve filtrede dolu oldugu icin calisma esnasinda gecikme olmadan derhal soner iste bu yuzden motor calistirip stop edip hic beklemden yani yagin sistemden suzulmesine zaman vermeden hemen cakistirinca aninda sonuyor bu yuzden bizim motorlarda belkide o basinci tutan subap yok olabilir hos deil sonucta herkes uzun omur icin en kisa zamanda yaglamayi nasil saglariz derken yamahanin bole yuksek devirli motoruna niye bile bir eksik var bunuda dusunurum tabi eger oyleyse henuz bilmiyoruz,ama insallah yagdan yada yagin viskozitesindendir de degisince duzelir cook rahatsiz ediyor beni derhal sonsun yaglamaya baslasin istiyorum,neyse uzun oldu kusura bakmayin belkide faydali bilgi olur sizden ricam su motorlriniza tekrar bakmaniz,motorunuz bir sabahlari ilk calismada kacsaniye sonra ve sicak iken (ilk calismada)paranteze dikkat,sicak iken bi sure mola verdikten sonra calistirin kac saniye sonra sonuyor?farkli farkli kullanicilardan yorum bekliyorum bekliyorum??uzunca oldu saygilar
    Bu gün dikkat ettim marşı aldıktan sonra hemen sönmekte.İçinde 10-40 yağ var.

mrt20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    5000 bakımını yaptıranlar kaça yaptırdınız?

Motosikleti
    XJ6N
    Alıntı mrt20 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    5000 bakımını yaptıranlar kaça yaptırdınız?
    90 tl .

90 tl .
    Uygunmuş o zaman ya. Ben 200 falan diye düşünmüştüm.

Motosikleti
    XJ6N
    Alıntı mrt20 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uygunmuş o zaman ya. Ben 200 falan diye düşünmüştüm.
    2 litre motul ya 65 tl, yağ değişimi işçilik 20 tl, 5 tlde balata spreyi sıktırdım.

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    2 litre motul ya 65 tl, yağ değişimi işçilik 20 tl, 5 tlde balata spreyi sıktırdım.
    Nerede yaptırdın hoca onu da yazar insan

ozzzzz80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400
    Ben 5000 bakımında filtreyide değiştirttim. Ne önceleri nede sonrasında stop etme derdim hiç olmadı.

Servisi arayıp sordum. Filtrede değişecekmiş 140-150 tl tutuyormuş!
    İz motoyu aradım bir hafta sonraya gün verdi o da. Orası sadece yağ değişimine 80 mi dedi 75 hatılamıyorum.

Motosikleti
    XJ6N
    Alıntı Bune adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nerede yaptırdın hoca onu da yazar insan
    Valla 5-6 kere yazdım boşa birsürü para vermeyin diye, motoland zeytinburnu yetkili servis. Çok samimiler ve el emeklerini istiyorlar öyle 1dk lık işe 50tl işçilik almıyorlar
    Sokollu bunu beğendi.

CanKarsiyaka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ8Naked
    Alıntı acun0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    13500 e şu andaki piyasa ya bakılırsa alınabilecek en iyi tercih. Son hız için kimse 185 leri ummasın. 33 hp ninjam ile en çok 177 yaptım. Oda iniş aşağı idi. Cbr 250 ler 172 civarı yapıyordu. Cbr 500 r ile 186 da kesici ye giriyor 47 hp ile. Yamaha da en fazla iniş aşağı 180 diye tahmin ediyorum.
    [QUOTE=dyavol-77;3553617]İzmir'de bi vatandaş vardı....cbr250 siyle düzde 183'ü görmüş-yol olsa daha da gidermiş....[COLOR="Silver"]

konuyu fırtlatıyorum ama daha yeni gördüm. O izmirli vatandaş benim
    İlk önce şöyle söyliyim ben cbrla en son 185 gördüm yaklasık 2hafta önce gopro sahibi oldum artçılı binip bornova tünellerinde 180 görmüşlügüm var.Hani videosunuda paylaşayım derdim ama gerek yok gel arkama bin beraber gidelim gözlerinle gör + olarak bu benim göstergede gördügüm bir daha tek basıma cıktıgımda topspeed fotografini hatta videosunu görürsünüz...Ninja250 ile draga kalktık o da geçemedi... Ne yazıkki bu iş tamamen bilek iyi günler

5000 bakımı yaptırdım bugun. 130tl cik.

MotorcuHerif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu kervana dün katıldım, Selam ! Bütün izmirde R25 aradım bulamadım, ege bölgesinde R25 Aradım bulamadım son çare olarak çıtayı yükselttim biraz daha açıldım ve fethiyede bir bayiide sıfır r25 buldum, 1 tane kalmış. Büyük bir heycanla '' ayırın ulan geliyorum!! '' dedim Zıplayak. Hemen otobüs bileti alıp fethiyeye doğru yola çıktım. Bileti saat 13:30'da bulabildim. Yol bana cehennem azabı gibi geldi kafamı cama vurdum ön koltuğa vurdum yanımdaki dayıya vurdum, dayı napıyon lan dedi. Yol bitmek bilmiyor arkadaş.. En nihayetinde fethiyeye vardım. Otogarda indiğim gibi koştura koştura bayiiye gidip ben geldim motorum nerde diye bağırdım. Şaşırdılar tabi rüzgar gibi girince dükkana. Neyse ödemeyi yaptık fatura kesildi saat olmuş 7 hava kararmaya yakın. Bastım izmir yoluna, bayiideki teknik servis 200 km'ye kadar 6-7bin devirin üstüne çıkma sonra yardır dediler. 200 km boyunca 7'bin devirde gittim. Oda 95-100 Km gibi bir hıza tekabül ediyor. Ama motor nasıl rahat arada bir gaz verip yokluyorum. Gaz tepkisi harika. Bas diyor gaza uçur beni diyor. Kendimi 200 km zor tuttum. 200 km'ye geldikten sonra Yinede fazla zorlamak istemedim motoru 140 km'ye kadar çıktım. Ama motor bi gidiyor varya...
    anaaaam Gece 12 gibi izmir'e vardım. Otobüsle azap olan o yol'u motorla gecenin 12'sinde izmire vardığımda dönüp 2-3 kere daha gidebilirdim yani o kadar keyif verdi bana motor.

Ve şey;

Hoşbulduk

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)