Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF-R25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha YZF R25 (ilk alın terim)
    Alıntı anlar1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar boyle bisey yasayan varmi?1000 radaj bakiminda yamalube 15 50 full sentetic koydu servis ama sabahlari ilk calismada mars yapinca motor calistiktan 2 saniye kadar sonra yag lambasi anca sonuyor ve hararet 3 cizgiye cikip motor sicakken calisir calismaz aninda sonuyor ama sicak bile olsa stop edip bi 10 15 dakika mola verince yine 2. 3 saniye sonra sonuyor bir seferlik stop edipp tekrar calistiriyorum aninda sonuyot bu defa yani sogukken 2 saniye kadar sicakkende 10 15 dakika moladan sonraki ilk calismada 2 3 saniye sonra sonuyor ilk calismadan sonraku tekrar calistirmalarimd anind sonuyor lamba sizdeki yag lambasi sonme durumlari nedir acaba merak ettim benimkimi bole genelmi genelse ok deilse servisr gidecem???
    sorun yok şef benimde aynı süreler içinde ama sönmezse yağ seviyesine bak normalse servise göster

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    marşa bastıktan hemen sonra sönmesi lazım..

Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Arkadaşlar merhaba,
    Bu lastik değiştirmenin garantiyi sona erdireceği hakkındaki söylenti ne kadar doğru ? Eğer doğruysa Yamaha bizim ölmemizi istiyo Bi de benim motor 3200 km'de. Yapmam gereken herhangi bi bakım var mı zincir yağlaması hariç ?

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Alıntı capangul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba,
    Bu lastik değiştirmenin garantiyi sona erdireceği hakkındaki söylenti ne kadar doğru ? Eğer doğruysa Yamaha bizim ölmemizi istiyo Bi de benim motor 3200 km'de. Yapmam gereken herhangi bi bakım var mı zincir yağlaması hariç ?
    Bakım 5.000 de, lastik değiştirmek garantiyi bozmaz

İstanbulda yzf r 25 bulabilceğim bayi var mı ?

overspeed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar başka bir başlık açarak R25'im ile yaptığım kazadan bahsetmiştim.
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...m-agriyor.html
    Ayağımın ağrısı azaldı, uzun süre yürüyünce ağrıyor ama her geçen gün baya toparladı. Artık sıra motordaki hasarlara geldi.
    Sol ön sinyal ve debriyaj manetinin topuzu kırıldı, gidon topuzu ve yan grenaj çizildi. Bayi işçilik ile beraber bu 4'ü için 500tl istedi.
    Parça olarak fiyatlar şu şekilde:
    Yan grenaj 265tl
    Sinyal 42tl
    Manet 28tl
    Gidon topuzu 13tl

Grenajı yaptırmak konusunda tereddüte düştüm, çünkü kardeşim de motoru sürmeye başlıcak, acemi olduğundan onun da düşürme ihtimalini göz önünde bulundururaraktan kararsız kaldım. bu arada koruma takozu da taktırcam kesinlikle, Pro-nix düşünüyorum.

Bir de sinyali değiştirirken yan grenajı sökmek gerekir mi? Nelere dikkat etmmem gerekir akü kutup başlarını da sökmek gerekir mi? Hadi grenajı da kendim söküp değiştirmeye kalksam zor olur mu?
    Bilgilendirecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ettim.

Motosikleti
    BMW R1250GS ADV
    Alıntı overspeed adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar başka bir başlık açarak R25'im ile yaptığım kazadan bahsetmiştim.
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...m-agriyor.html
    Ayağımın ağrısı azaldı, uzun süre yürüyünce ağrıyor ama her geçen gün baya toparladı. Artık sıra motordaki hasarlara geldi.
    Sol ön sinyal ve debriyaj manetinin topuzu kırıldı, gidon topuzu ve yan grenaj çizildi. Bayi işçilik ile beraber bu 4'ü için 500tl istedi.
    Parça olarak fiyatlar şu şekilde:
    Yan grenaj 265tl
    Sinyal 42tl
    Manet 28tl
    Gidon topuzu 13tl

Grenajı yaptırmak konusunda tereddüte düştüm, çünkü kardeşim de motoru sürmeye başlıcak, acemi olduğundan onun da düşürme ihtimalini göz önünde bulundururaraktan kararsız kaldım. bu arada koruma takozu da taktırcam kesinlikle, Pro-nix düşünüyorum.

Bir de sinyali değiştirirken yan grenajı sökmek gerekir mi? Nelere dikkat etmmem gerekir akü kutup başlarını da sökmek gerekir mi? Hadi grenajı da kendim söküp değiştirmeye kalksam zor olur mu?
    Bilgilendirecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ettim.
    Sinyal için grenaj sökmeye gerek yok.Kutup başı sökmenized gerek yok.
    overspeed bunu beğendi.

scavuslu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    Arkadaşlar haftalarca forumu takip edip, boş zamanlarımda YouTube'da bulabildiğim güzel videoları izledikten sonra bugün motor almaktan vazgeçmiş bulunmaktayım. Çünkü gördüğüm kadarıyla bayilerin motor satmaya ihtiyacı yok. Giriyorum dükkana ve bir allahın kulu da "ne baktın, ne istedin?" -kaba tabirle bile olsa- demedi.. Heralde hedefleri olan 1000 adede ulaştılar, fazlasına gerek yok.. Usul usul kapıya yöneldim ve çıktım. Honda'yı aradım ve "aslında r25 istememe rağmen cbr almaya karar verdiğimi, çünkü Yamaha'nın benimle ilgilenmediğini" söyledim. Ama öncelikle eğer varsa test motoru, test sürüşüne çıkmak istediğimi aksi takdirde İzmir'deki herhangi bir bayiye gideceğimi belirttim. Saygıdeğer hanımefendi test motoru bulunmadığını ancak satış görevlisinin yardımcı olabileceğini düşünüp ona aktardı. Bu beyefendi de telefonu açtı ve telefonla konuşmak yerine neyle meşguldüyse o işine devam etti. Birkaç defa alo dememe rağmen cevap alamadım. Telefonu kapattım.

Demek ki millet tok. "Ben de motor satayım" diyerek bi işe girmişler ama esnaflık sıfır. Ruhunda motor tutkusu olmayan, forumlarda kullanıcı yorumlarını okumayan, daha sattığı ürünü tanımayan ve bu saydıklarımdan sonra doğal olacağı üzere motor kullanmayan sözde esnaflar. Neyse, en azından Denizli'de durum bu. Bir de Kawasaki'yi deneyeyim desem memlekette o da yok, ki boy 1.80.. Soğuttular resmen, başka bişey değil.. Hevesim kursağımda kaldı yani..
    miginfly, essegesse ve vladimir bunu beğendiler.

3 arkadaş soruma cvp yazmı çok sağolun ama yanlış anlaşıldım sanırım ekrandaki yag değişimini gösteren oil lambasından bahsetmiyorum onu biliyorum bendeki sorun belkide herkeste bole bilmiyorum ... bendeki kontagı açınca motor arıza lambasıyla beraber yanan motor yağ lambası hani marşa basıp motor çalışınca normalde bütün araçlarda olduğu gibi derhal sönmesi gereken motor yağ lambası benim motorda sabahları yağ soğuk iken motoru çalıştırdıktan 2 saniye kadar sonra sönuyor ama motor yağı ısınınca hararet 3 cizgi olunca stop edip beklemeden hemen geri çalıştırsam çalışır çalışmaz anında sönüyor bunu bir kaç kez bilerek denedim ısınınca stop edip hemen geri çalıştırsam çalıtığı an hemen sönüyor yağ lambası fakat sıcak olduğu takdirde bir yerde 10 15 20 dakika fark etmez yani biraz bekleyip sonra çalıştırsam yaklaşık 4 5 saniye sonra sönüyor yağlambası bu çok garibime gidiyor bu bole olmamalı diyorum sonuçta yag motorun kanı herşeyi anında sönmesi lazım bence ama herkeste bu durum bole ise yapısı budur derim sadece bendeyse sorun olabilir lütfen birkaç kişi cvp yazmış diye susmayın ne kadar çok kişiden cvp alırsam durumla ilgili o kadar içim rahat edecek allah başınıza kaza bela vermesin zevkli sürüşler ?????????

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 ve Honda Shadow 600
    Alıntı scavuslu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Giriyorum dükkana ve bir allahın kulu da "ne baktın, ne istedin?" -kaba tabirle bile olsa- demedi..
    Bu kadar şaşırmayın. Önüne gelen içeri girip sohbet etmek istiyor. Adamlar bunalmış durumda. Bu onları HAKLI çıkarmaz ama gerçek bu. Bende motor bakarken aynı durumla karşılaşmış idim. Açıkcası ben usulca Kapıdan çıkmadım. Usulünce sert bir dil ile çıkışınca açıklama yapma ihtiyacı duydular. Bunun yanında bazı markaların satış personelini adam yerine koymadığıda konuşulur.

Bir de r25 gibi olmayan bir malı satmaya çabalamak Saçma adamlar için.

hardmusty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR125>, Yamaha R25> Honda CBR650R
    Alıntı anlar1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3 arkadaş soruma cvp yazmı çok sağolun ama yanlış anlaşıldım sanırım ekrandaki yag değişimini gösteren oil lambasından bahsetmiyorum onu biliyorum bendeki sorun belkide herkeste bole bilmiyorum ... bendeki kontagı açınca motor arıza lambasıyla beraber yanan motor yağ lambası hani marşa basıp motor çalışınca normalde bütün araçlarda olduğu gibi derhal sönmesi gereken motor yağ lambası benim motorda sabahları yağ soğuk iken motoru çalıştırdıktan 2 saniye kadar sonra sönuyor ama motor yağı ısınınca hararet 3 cizgi olunca stop edip beklemeden hemen geri çalıştırsam çalışır çalışmaz anında sönüyor bunu bir kaç kez bilerek denedim ısınınca stop edip hemen geri çalıştırsam çalıtığı an hemen sönüyor yağ lambası fakat sıcak olduğu takdirde bir yerde 10 15 20 dakika fark etmez yani biraz bekleyip sonra çalıştırsam yaklaşık 4 5 saniye sonra sönüyor yağlambası bu çok garibime gidiyor bu bole olmamalı diyorum sonuçta yag motorun kanı herşeyi anında sönmesi lazım bence ama herkeste bu durum bole ise yapısı budur derim sadece bendeyse sorun olabilir lütfen birkaç kişi cvp yazmış diye susmayın ne kadar çok kişiden cvp alırsam durumla ilgili o kadar içim rahat edecek allah başınıza kaza bela vermesin zevkli sürüşler ?????????
    dostum az önce yorumları tekrar okudum yanlış anlayan yok. motor çalıştığı anda kırmızı lamba yanarken yağ filtresi yağı filtreden geçiriyor, yağı motorla aynı anda değiştirirsen bu durum kısalıyor ama sende benim gibi ikinci yağ değişimini yapıp yağ filtresini değişmezsen bu durum böyle oluyor. sadece biraz daha geç süzüyor yağ farklılığından muhtemelen ben aynı yağı kullanmama rağmen aynısı oluyor sürekli yanıyorsa sıkıntı çıkar :D
    Happy birthday to you gangsta. (sana gelmediğim gün öldüğüm gündür gülüm)

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Alıntı scavuslu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar haftalarca forumu takip edip, boş zamanlarımda YouTube'da bulabildiğim güzel videoları izledikten sonra bugün motor almaktan vazgeçmiş bulunmaktayım. Çünkü gördüğüm kadarıyla bayilerin motor satmaya ihtiyacı yok. Giriyorum dükkana ve bir allahın kulu da "ne baktın, ne istedin?" -kaba tabirle bile olsa- demedi.. Heralde hedefleri olan 1000 adede ulaştılar, fazlasına gerek yok.. Usul usul kapıya yöneldim ve çıktım. Honda'yı aradım ve "aslında r25 istememe rağmen cbr almaya karar verdiğimi, çünkü Yamaha'nın benimle ilgilenmediğini" söyledim. Ama öncelikle eğer varsa test motoru, test sürüşüne çıkmak istediğimi aksi takdirde İzmir'deki herhangi bir bayiye gideceğimi belirttim. Saygıdeğer hanımefendi test motoru bulunmadığını ancak satış görevlisinin yardımcı olabileceğini düşünüp ona aktardı. Bu beyefendi de telefonu açtı ve telefonla konuşmak yerine neyle meşguldüyse o işine devam etti. Birkaç defa alo dememe rağmen cevap alamadım. Telefonu kapattım.

Demek ki millet tok. "Ben de motor satayım" diyerek bi işe girmişler ama esnaflık sıfır. Ruhunda motor tutkusu olmayan, forumlarda kullanıcı yorumlarını okumayan, daha sattığı ürünü tanımayan ve bu saydıklarımdan sonra doğal olacağı üzere motor kullanmayan sözde esnaflar. Neyse, en azından Denizli'de durum bu. Bir de Kawasaki'yi deneyeyim desem memlekette o da yok, ki boy 1.80.. Soğuttular resmen, başka bişey değil.. Hevesim kursağımda kaldı yani..
    Welcome to Turkey

Şaka bir yana bu durum sadece motosiklet satıcılarında olan birşey de değil. Zamanla sende alışacaksın yada benim gibi alışamayıp sürekli sayıp söveceksin. Mesela git bir vw doğuş oto bayisine. Satış danışmanlarının hiçbiri kolay kolay kalkıp yanına gelmez. Neden gelsinler ki? her sattıkları arabada 2-3 aylık sıra var. Hepsinin 2-3 aylık kotası dolu şimdiden. Müşteriyi kapıdan kovsalar bacadan geri giriyor müşteri nede olsa...
    Yeni passatı sormuştum ilk çıktığında,şimdi sipariş versen en erken teslimatı 5 ay sonra olur, sıra var dediydi satış görevlisi arkadaş.

Velhasıl "parayla rezil olmak" deyimi bizim ülkede geçerli. 150bin tl lik araba alacak adamı sallamıyor bazı bayiler hocam R25e sıra gelene kadar ohoooo

Velhasıl sen takılma böyle şeylere, gerekirse git düşük km 2. el al ama yinede yaşa motosiklet keyfini. Pireye kızıp yorgan yakmak olmaz

aslan557 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 / YZF R25
    sıfır r 25 acaba bıldıgnız bıryerlerde varmı ? Hangi magazada varsa alacagımda

Arkadaslar ben bilincli bir kullanici oldugumu dusunerek yaziyorum buraya motor kullanmaya nisan 2015 ayinda basladim suan ybr 125 model motorum var 2000 km tecrubedeyim belli bi egitim almadim fakat oyle hiz meraklisi deli fisek biri degilim r25 i gorunce resmen asik oldum bu motora gecebilmek icin sizce kac km tecrube yapmaliyim?

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ugur_uslux adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar ben bilincli bir kullanici oldugumu dusunerek yaziyorum buraya motor kullanmaya nisan 2015 ayinda basladim suan ybr 125 model motorum var 2000 km tecrubedeyim belli bi egitim almadim fakat oyle hiz meraklisi deli fisek biri degilim r25 i gorunce resmen asik oldum bu motora gecebilmek icin sizce kac km tecrube yapmaliyim?
    Hocam siz öyle değilsiniz belki ama makine yüksek devirde deli fişek

Ben en az 15.000 yapmanızı öneririm. Ne kadar çok yavaş cc yükseltirseniz o kadar çok tadını alırsınız.

Şahsen 250cc sınıfında 20bin km. oldu ama 50bin'i devirmeden çıkmayı düşünmüyorum. Bir de param yok o var

mrt20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Sokollu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam siz öyle değilsiniz belki ama makine yüksek devirde deli fişek

Ben en az 15.000 yapmanızı öneririm. Ne kadar çok yavaş cc yükseltirseniz o kadar çok tadını alırsınız.

Şahsen 250cc sınıfında 20bin km. oldu ama 50bin'i devirmeden çıkmayı düşünmüyorum. Bir de param yok o var
    Son cümle aynı beni temsil etti. Para yok o var
    Birde çok bilen bi tayfa var bizim memlekette. Ben belki 200+ hızlara çıkmak istemiyorum, belki az yaksın bakım maliyeti düşük olsun iyi kaçsın diye düşünüyorum. En önemliside 15 senelik racinge 15bin vermek istemediğimden bu motoru aldım. Fiyatını duyan oooo o paraya r6 alınır yada 600lük alırdım ben olsam diye boş boş konuşuyorlar ya. O sensin ben benim sanane arkadaşım benim tercihimden demek istiyor insan.

Su yag lambasinin calistiktan kac saniye sinra sondugunu takip eden baska kimse yok ayni kisiler yazmasin lutfen daha cok ayri ayri motorlarda ki durumu ogrenmek istiyorum?

aslan557 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 / YZF R25
    bir r25 olsade su yag lambasına baksam :D
    bildiginz gördügünüz bakıma gittiginizde fark ettiginiz 0 km r25 varsa lutfem haber veriniz ?
    miginfly bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha YZF R25 (ilk alın terim)
    Alıntı ugur_uslux adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende şahsen bilinçli bir kullanıcıyım kanısındayım ilk motorum hız yapmam sakin kullanırım felan dedim motoru alıp 500km yapınca su rodaj bitsin 8400 600km daha kullanayım dedim yüksek devirde ne oluyo nasıl uzuyu bakam felan dedim ben bilinçliyim aynen ama motorun kanı bozuk alttan alttan veriyo vesveseyi gazı basın aga. sen bi 10000 , 15000 bin km kullan bence ybr i sonra al bee:D

mtunc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf-R25
    Yağ lambası hakkında, bir iki saniye sonra sönmesi normaldir. 10 saniye ve ustü sönüyorsa motora bir baktir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)