Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF-R25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    CraCheR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1)Ybr 125 2)R25 3)Fazer 6 4)Fazer 8
    Alıntı mephamd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    File ile baglayabilirsiniz. 5-10 tl gibi bişeye alırsınız.
    Sağlıklı olur mu hocam, yolda giderken düşmesin sonra

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Alıntı aslan557 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bi cevap veren olsa çok ıyı olurdu . boyum 185 kilom 95 motorda bır sorun olurmu altımda çokmu kucuk kalır ?
    186 boy 90 kiloyum, canavar gibi oluyor, zaten sınıfında en kalıplı motorlardan birisi z250sl üzerine çıkmıştım işte o tam rezaletti.

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tekirdağ yolunda Inazuma ile ben

Tekirdağ yolunda 2 gün önce Diablo Rosso takılmış, Motul yağlı r25'e geçince ben
    YouSuffer, Mitoqondri ve Panther38 bunu beğendiler.

Motosikleti
    4. motor Honda
    Bayramda geziye gidicek olan var mı?
    özellikle ege tarafları,

4 günlük tatilde akçaya gidip kamp yapasım var ama tek başıma gitmek pek istemiyorum

Arkadaslar hepinize iyi geceler uzun zamandir size sormak istedigim sorular var oncelikle motorsiklete yeni basladim nisan ayindan beri yamaha ybr kullanicisiyim.uzun yol olarak bursa-yalova yalova-bursa yaptim uzun yol denirse tabi ha bide istanbulda yogun trafikte oldukca rahat kullanabildim.suan tecrubem 3000 km gelcek sene r25 almayi cok istiyorum fakat aklima takilan soru su misal ybr ile istanbul trafiginde saga sola arabalarin arasindan rahatca gidebiliyorum hem hafif hem kivrak eger r25 alicak olsam bununla rahatlikla o aralardan girebilirmiyim. Ayrica boyum 1.71 kilom 70 bu kiloda motoru rahat ayaklarimla dengede tasiyabilirmiyim?? 113 kiloluk bi motordan 160 kiloluk motora gecis beni asil korkutan yani bu agirlikta motor daha once kullanmadigim icin merak ediyorum.ha bide en fiks soru daha biraz daha tecrubelemm
    Lazimmi ? Motor altimdan kacmasindan da korkmuyo degilim.bu arada hiz yapmayi seven biri degilim sakin bi kullaniciyim.

aslan557 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 / YZF R25
    heralde çok sıkıntı olmaz diye düşünüyüroum altından kaçırmazsın motor ayakların yere degermi dengede kalırmısın konusunda bir fikrim yok ama bende ybr kullanıcısıyım 20 bine yakın tecrbem var 1 ay içerisinde allahın izniyle alıcam R25 i

Motosikleti
    YAMAHA R25
    ben ybr de 25 bın km yapmıstım. buna gectım yaklasık 4000 km oldu ılk sıkıntı cektıgım konu kafanın donmemesı gelmıstı bana kafa sabıt kalıyo gıdon donuyo fln ılk 1-2 gun garıpsedım bıraz. ardından trafık konusna gelırsek motorun agırlıgını hıssetmıyorum ybr ıle pek bı fark yok gıbı geldı bana (181 boy 95 kg yum ). ama ybr ıle gırdıgın aralara sıkısık trafıkte bununla gıremıyosun genıs oldugundan dolayı. baskada bı problem yasamadım ben ılk baslarken bıde gaza bırden yuklenme hocam ybr dekı gıbı. fena got atıyo bu

aslan557 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 / YZF R25
    ahh ahh biz 4 silindire geçince neler çekicez acaba R25 e göt attıran ybr liler olarak
    Ahmetcan45 bunu beğendi.

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Alıntı ugur_uslux adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar hepinize iyi geceler uzun zamandir size sormak istedigim sorular var oncelikle motorsiklete yeni basladim nisan ayindan beri yamaha ybr kullanicisiyim.uzun yol olarak bursa-yalova yalova-bursa yaptim uzun yol denirse tabi ha bide istanbulda yogun trafikte oldukca rahat kullanabildim.suan tecrubem 3000 km gelcek sene r25 almayi cok istiyorum fakat aklima takilan soru su misal ybr ile istanbul trafiginde saga sola arabalarin arasindan rahatca gidebiliyorum hem hafif hem kivrak eger r25 alicak olsam bununla rahatlikla o aralardan girebilirmiyim. Ayrica boyum 1.71 kilom 70 bu kiloda motoru rahat ayaklarimla dengede tasiyabilirmiyim?? 113 kiloluk bi motordan 160 kiloluk motora gecis beni asil korkutan yani bu agirlikta motor daha once kullanmadigim icin merak ediyorum.ha bide en fiks soru daha biraz daha tecrubelemm
    Lazimmi ? Motor altimdan kacmasindan da korkmuyo degilim.bu arada hiz yapmayi seven biri degilim sakin bi kullaniciyim.

Trafikte gayet kıvrak güzel motor sıkıntı çekmezsin. Yalnız o boy ve kilo ile zorlanabilirsin. Kendi dengeni ayarlamalı nasıl hgareket etmen gerektiğini bilmelisin yoksa devrilir yada dengesi bozulabilir motorun

deniz_ksk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Motoru alalı 15 gün oldu,ilk motor tecrübem bu motor ile oldu daha önce hiç kullanmamıştım, 1.5 gün güvenli sürüş eğitimi aldım 3-4 tam gün daha alacağım.Her akşam bi kaç tur atıyorum.Tabiki daha çook tecrübe edinmek gerekecek.Motora gelince cidden vites geçişleri çok sesli yada ben daha sessiz değiştirmeyi pek başaramıyorum.Bir de arabadan sonra şu zincir sesine henüz alışamadım şıkır şıkır sesle gidiyorum yolda sanki heran bişeyler kopup gidecekmiş hissiyatı var (arabada en ufak seste bile kafaya takan biri için normal olabilir).Lastikleri rosso 2 ile değiştirdim özellikle vites küçültmelerde yaptığı arkayı sallama olayı bitti.5 bin devirin üzerine pek çıkmıyorum ama bi kaç kere yüksek devir kaçamağı yaptım kısa süreli de olsa gerçekten belli bi devirden sonra gayet zevkli bi an önce ehliyeti alıp rodajı tamamlamak istiyorum.Ayrıca başlangıç için bu motorun fazla olduğunu yazan arkadaşlarımız var ama bilmiyorum bana gayet normal geldi,yani ara sıra birden hızlanmayı vs deniyorum hiç altımdan kaçıp gitçekmiş hissiyatına kapılmadım şu ana kadar.Belki dikkat edilen başka konular vardır tabiki bilemem saygı duyarım ama bana başlangıç için ideal bir motormuş gibi geldi.1.87 88kg yum yakıştığını söylüyorlar ebat bakımından zaten heybetli.Henüz acemiyim ancak şu 600 ve üzeri motorlar şimdiden içimi gıcıklıyor kendimi zor tutuyorum ama en azından bi 7-8 bin km yap diyorlar.

Motosikleti
    XJ6N
    Alıntı deniz_ksk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru alalı 15 gün oldu,ilk motor tecrübem bu motor ile oldu daha önce hiç kullanmamıştım, 1.5 gün güvenli sürüş eğitimi aldım 3-4 tam gün daha alacağım.Her akşam bi kaç tur atıyorum.Tabiki daha çook tecrübe edinmek gerekecek.Motora gelince cidden vites geçişleri çok sesli yada ben daha sessiz değiştirmeyi pek başaramıyorum.Bir de arabadan sonra şu zincir sesine henüz alışamadım şıkır şıkır sesle gidiyorum yolda sanki heran bişeyler kopup gidecekmiş hissiyatı var (arabada en ufak seste bile kafaya takan biri için normal olabilir).Lastikleri rosso 2 ile değiştirdim özellikle vites küçültmelerde yaptığı arkayı sallama olayı bitti.5 bin devirin üzerine pek çıkmıyorum ama bi kaç kere yüksek devir kaçamağı yaptım kısa süreli de olsa gerçekten belli bi devirden sonra gayet zevkli bi an önce ehliyeti alıp rodajı tamamlamak istiyorum.Ayrıca başlangıç için bu motorun fazla olduğunu yazan arkadaşlarımız var ama bilmiyorum bana gayet normal geldi,yani ara sıra birden hızlanmayı vs deniyorum hiç altımdan kaçıp gitçekmiş hissiyatına kapılmadım şu ana kadar.Belki dikkat edilen başka konular vardır tabiki bilemem saygı duyarım ama bana başlangıç için ideal bir motormuş gibi geldi.1.87 88kg yum yakıştığını söylüyorlar ebat bakımından zaten heybetli.Henüz acemiyim ancak şu 600 ve üzeri motorlar şimdiden içimi gıcıklıyor kendimi zor tutuyorum ama en azından bi 7-8 bin km yap diyorlar.

Daha çok başındasın hocam eğitimlerle sen 1 yıl sür bu motoru duzgunce ne zaman yetmedi artık off poff dediğin zaman dusunursun, senın gıbı egıtımle yavaş yavaş alıştırma yapanlar başlıyabılır. Biz alıp ornegın kendıne hakım olamıyabiliyor eğitim almıyorlar vs. zorlanırlar. Bilinçli birine benziyorsunuz lastiklerde okey fakat ehliyetsiz trafiğe kapalı yerde binmelisiniz yoksa başınız ağrır bi durumda. Ehliyet alana kadar trafiğe çıkmayın

Motosikleti
    Yamaha R25
    Trafik konusunda haklısınız hocam,zaten göz göre göre seni yok sayıp yola çıkandan tut tükürmek için kapı açanlara kadar daha önce hiç dikkat edip görmediğim şeyleri görüyorum diyecek kelime yok gerçekten çok garip insanlar mevcutO yüzden alıştırma amaçlı yola çıkmadan yavaş gitme,yavaş dönüş kontra vs çalışıyorum.Ay sonu kısmetse artık bi an önce ehliyete kavuşup izine çıkıp bol bol gezerim.Koruma takouzunu da aldım ne olur ne olmaz diyerekten pronixin kırmızı uçlusu fena durmadı, nazar deymesin şimdiye kadar hiç düşmedim yada devirmedim ama hep bi çekincem vardı biri değer çarpar düşer çizilir vs diye şimdi içim rahat almayan arkadaşlar düşünmeden alabilir.

Motosikleti
    XJ6N
    Alıntı deniz_ksk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Trafik konusunda haklısınız hocam,zaten göz göre göre seni yok sayıp yola çıkandan tut tükürmek için kapı açanlara kadar daha önce hiç dikkat edip görmediğim şeyleri görüyorum diyecek kelime yok gerçekten çok garip insanlar mevcutO yüzden alıştırma amaçlı yola çıkmadan yavaş gitme,yavaş dönüş kontra vs çalışıyorum.Ay sonu kısmetse artık bi an önce ehliyete kavuşup izine çıkıp bol bol gezerim.Koruma takouzunu da aldım ne olur ne olmaz diyerekten pronixin kırmızı uçlusu fena durmadı, nazar deymesin şimdiye kadar hiç düşmedim yada devirmedim ama hep bi çekincem vardı biri değer çarpar düşer çizilir vs diye şimdi içim rahat almayan arkadaşlar düşünmeden alabilir.
    Kesinlikle denedim ve faydasını gördüm, bide o kırmızı uçlar pembeye dönebiliyor (buradan yamaha tr e sesleniyorum aksesuarlarınız çok kalitesiz anuna koyım) kazasız belasız sürüşler
    deniz_ksk bunu beğendi.

boyu 1.75 altinda olan 70 kilo civari arkadaslara sormak istiyorum dur kalkta yada yavas giden trafikte nasil rahatmi? Agirligi nasil zorlaniyomusunuz??

Motosikleti
    Yamaha R25
    düşünmeden alın dedim ama bugün hareket etmek için oturuş pozisyonumu düzeltmek isterken fazla ön tarafa hızlıca oturunca koruma takozu kaval kemiğimin üstünde yarım yumurta buyuklugunde şişlik ve hatırı sayılır bir ağrıya kavuşmama neden oldu.kaza anında beni ne hale sokar diye düşenmeye başladım korkutucu açıkçası.

Arka lastik en fazla kac taban olabilir 160-180? yapsak bir sorun olurmu arkadaslar?

Motosikleti
    BMW R1250GS ADV
    Alıntı unstableee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arka lastik en fazla kac taban olabilir 160-180? yapsak bir sorun olurmu arkadaslar?
    Tecrübeyle sabit 160 taktırdım düz yolda gayet iyi "ANCAK" ; Virajlarda ciddi sıkıntı dengede durulmuyor.Frenlemeler de çok zayıf bisiklet lastiği kadar tabanı basıyor aşırı bombe oluyor.Sonuç itibariyle jantla birlikte değiştirmiyorsanız kesinlikle girmeyin o işe.

semihbalcioglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    Alıntı ugur_uslux adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    boyu 1.75 altinda olan 70 kilo civari arkadaslara sormak istiyorum dur kalkta yada yavas giden trafikte nasil rahatmi? Agirligi nasil zorlaniyomusunuz??
    173cm ve 73 kiloyum. gayet rahat hiç sıkıntı yaşamadım uzun yolda da, trafikte de, hatta tam bana göre yapılmış gibi.

mrt20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sabah yaptigim bi malliktan bahsedeyim. Bayramda izmire gideceğim diye zinciri falan yaglamak istedim. Fren temizleme spreyinide aldım frenler icin. Yagi sıkıyorum zincire daha önceki gibi değil. Neyse balata spreyini aldim bastim diske balataya. O ara ne göreyim ben zincire balata spreyini frenlerede yagi sıkmışim. 1 saat ugrastim az biraz geçti ama hala durmada sıkıntı var. 1kutu yag çöz bitirdim eskisi gibi olmadi daha. Buda böyle bi anım. Varsa tavsiyesi olan dinlerim daha binemedim motora

2016 modeller ne zman gelir bilgisi olan var mı*

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)