Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF-R25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    arkadaşlar 3-5 mesaj var, yeni aldım ehliyetimi ilk motorum vs. diye BU MOTOR İLE MOTOSİKLETE BAŞLANMAZ! BAŞLAMAK ICIN COK ATİK HIZLI BIR MOTOR, ben cbr 125r trafik tecrubesı ve 2 egıtım ile çok kolay başa çıkıyorum ama sakın ola başlamayın canınız yanar..

Yeni r25 ile aranıza katıldım, lastikler berbat cidden

Ezio41, Sokollu, Mitoqondri ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı YouSuffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar 3-5 mesaj var, yeni aldım ehliyetimi ilk motorum vs. diye BU MOTOR İLE MOTOSİKLETE BAŞLANMAZ! BAŞLAMAK ICIN COK ATİK HIZLI BIR MOTOR, ben cbr 125r trafik tecrubesı ve 2 egıtım ile çok kolay başa çıkıyorum ama sakın ola başlamayın canınız yanar..

Yeni r25 ile aranıza katıldım, lastikler berbat cidden
    http://i.hizliresim.com/pgjgmz.jpg
    http://i.hizliresim.com/rQjQVM.jpg
    Çok merak ediyorum. Onla başlanmaz bunla başlanmaz neyle başlayacağız biz ? Bisiklet ile mi? Öyle bir şey soylemişsiniz ki gorende sanar 600cc motosiklet. Sozum size değil yanlış anlamayın herkes böyle diyor. Valla kimse kusura bakmasın ama kimse 1 sene içinde 2 tane motor değiştiricek maddi güce sahip değil. Bence başlanır başlanmaz değil. Ayrıca sizin dediğiniz zaptetme konusu şehirden şehire değişebilir. Mesela ben 60bin nufuslu bir ilçede yaşıyorum. İnanın 100km hızlara çıkacak bile asfalt yok.
    Demem o ki kendinizi bildikten sonra ve gerekli eğitimleri aldıktan sonra 600cc ile başlanır. Önemli olan eğitim. Tabi ki bu benim fikrim.

Motosikleti
    R125
    merhaba arkadaşlar tüm yazılanları okumaya çalışıyorum baştan sona..aranıza yeni katıldım epey zamandır ilgim var ama maddi güce henüz ulaşamadık r25 alalım
    zaten aklımda iki motor var alabilirsem r25 veya ikinci el r125..İlk motor olacak eğitim vs alamam ama bilen arkadaşlarımdan öğrenebilirim eğitim babında..
    bu yaz belli olur seneye aranızdayım inşallah.bol bol video eğitim izliyorum vakit buldukça tecrübelerinizi okuyorum forumdaki herkese tşkkür ederim paylaşımları için.
    zamanı geldiğinde yine yazacağım
    Tekeriniz düz bassın Allah kaza bela vermesin
    herkese selamlar
    JayJay_001 bunu beğendi.

Motosikleti
    XJ6N
    Alıntı OnlySounD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok merak ediyorum. Onla başlanmaz bunla başlanmaz neyle başlayacağız biz ? Bisiklet ile mi? Öyle bir şey soylemişsiniz ki gorende sanar 600cc motosiklet. Sozum size değil yanlış anlamayın herkes böyle diyor. Valla kimse kusura bakmasın ama kimse 1 sene içinde 2 tane motor değiştiricek maddi güce sahip değil. Bence başlanır başlanmaz değil. Ayrıca sizin dediğiniz zaptetme konusu şehirden şehire değişebilir. Mesela ben 60bin nufuslu bir ilçede yaşıyorum. İnanın 100km hızlara çıkacak bile asfalt yok.
    Demem o ki kendinizi bildikten sonra ve gerekli eğitimleri aldıktan sonra 600cc ile başlanır. Önemli olan eğitim. Tabi ki bu benim fikrim.
    100 km ulasılıcak yol yoksa r25 almayın paranıza yazık, motor heryerde motor. cbr 125r alın benim gibi ve ZARARIN DEGIL gayet kar ederek satarsınız, maddi gücle alakası yok yani. cbf le başlıyabilirsiniz senede 1000 tl zam gelıyor zaten hemen satarsınız. böyle gider. HİÇBİR MADDİYAT HAYATINIZDAN ÖNEMLİ değildir birde

Alıntı YouSuffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    100 km ulasılıcak yol yoksa r25 almayın paranıza yazık, motor heryerde motor. cbr 125r alın benim gibi ve ZARARIN DEGIL gayet kar ederek satarsınız, maddi gücle alakası yok yani. cbf le başlıyabilirsiniz senede 1000 tl zam gelıyor zaten hemen satarsınız. böyle gider. HİÇBİR MADDİYAT HAYATINIZDAN ÖNEMLİ değildir birde
    Hocam geçende bunun tartışmasını yaptık forumda. Motosiklet hız için alınmaz. Motosiklet bir ulaşım aracıdır. Nasıl arabaları hız için almıyorsak buda böyledir. Ama motosiklet tutkudur. Doğrudur hız yapmak gerekir ama sırf hız içinde motor alınmaz ki. Hem kendinize yazık hem motorunuza cunku habire redlineye giricek. Hemde karşınızdan gelen insanlara yazık. Herkes ister ki en güzel en çekici motora binmeyi. Ee yamaha böyle bir şey yapmış. Neden gidipte cbf gibi tipsiz bir motoru alayım. Hem o zaman insan motorundan zevk almaz ki. Cunku aklında daha yakışıklısı vardır. Bence yamaha r25 ile gayet güzel başlanır hatta çok güzelde kullanılır. Ama oncedende dediğim gibi eğitim ile.

Ragnar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125R
    Merhaba arkadaşlar, öncelikle motorunu alan arkadaşlara kazasız belasız sürüşler dilerim, bu arada stoklarda da yerini aldı neredeyse tüm bayilerde sanırım.

Stoklarda R25 beklenirken bazı arkadaşlar fırsatçılık yapmaya çalışarak 15-16 istediler bu motora, pek satabildiklerini de sanmıyorum ama konu başka. İkinci el ilan koyan arkadaşlar fiyatları ne hikmetse şişirip duruyorlar, ödedikleri her kuruşu alıcıdan istiyorlar. Oturup ahkam kesmek değil niyetim yalnız bu şekilde satış yapabileceklerini de sanmıyorum bu arkadaşların. Tabi ki isteyen istediği fiyatı yazmakta hür, yani bu motora 50.000 lira da isteyebilirsiniz.

Bir arkadaş siteye ilan koymuş 16.500 lira istemiş. Rosso 2 lastikli, koruma takozlu vs.
    Şimdi birlikte bir hesap yapalım.
    14.500 anahtar teslim fiyatı
    500 lira da plaka ruhsat desek
    700 lira Rosso 2 lastikler
    200 lira koruma takozu
    100 lira da katlanır plakalık desek

16.000 eder

motor 1.300km. de yani artık bir ikinci el, ben insaflı davranmışım, harcadığı parayı istiyor demişim ama 500 lirada kar istiyor. Belki lastik sök tak parası ve yaktığı benzini belki de 1.000 bakım masrafını da istemiş sanırım.

Motorunu satmak isteyen arkadaşlarımız (gerçekten satmak istiyorsa) ikinci el bir araç sattığının farkına varmalı ve ona göre fiyat yazmalı.
    Tabi ki bu benim düşüncem, o arkadaşların düşüncelerine de saygım var ama bu şekilde satış yapabileceklerini sanmıyorum.
    Herkese iyi forumlar dilerim.
    OnlySounD ve JayJay_001 bunu beğendiler.
    Günün güneşe sahipse masanda sızar zaten her kaltak..

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    @ragnar

Bu motoru alanların bazıları bi heves, bazılarıda kredi borç vs aldılar. sonuçta 250 cc motor 15-16 bine geliyor. üzerine 5 bin koysan idare eder, iş görür bir araç almak mümkün.

Şimdi fiyatları şişirenler yaz sonu ve ekim -kasımda yatırdıkları 15 bini nakite çevirmek isteyince veya aracı yoksa yağmurda çamurda buz gibi havada arabaya ihtiyacı olunca R25 ilanları sayısı ben diyim 100 sen de 150 Rekabetten ve aciliyetten dolayı fiyatlar normal değerine hatta 1000 tl altına kadar düşer.

Şimdi almak isteyen sıfır alsın, mal piyasaya yeni girdi ikinci eli yok, talep/arz dengesiz olunca sıfır fiyatına verme peşinde herkes.

R25 i bırakın istanbul gibi 25 milyon bi şehirde sıfır motorların fiyatı belliyken sahibindendeki 2. el Honda cbr250/125 ve YZF125 sayısı toplam tüm TR'de 700-800 tane ve yarısı alınacak durumda değil ve gerçek satıcı değilken Arz/talep için inanılmaz bir dengesizlik var.

Örn son kasa cbr 125 satılık 200-250 motor ve 2. el almayı isteyen parasını hazırlamış en az 5000-1000 kişi var. Kimse sıfırına 9000 vermek istemiyor. değerinde 2. el 2-3 günde satılıyor.

Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam ülkemizde 2. El piyasası belli malesef.. Ayrıca nasıl kullanıldığı belli olmayan bir motoru almakta biraz şans işi iyi mi çıkıcak, acaba daha önce neler yapıldı vs. diye..

Safety First - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Ben ilana koydum cbr125i 4gün olmadan satıldı. Müşterisi var dediginiz gibi mantıklı fiyat bekliyorlar sadece. 24 saat motorsuz kalmadım hemen aldık yenisini

Ragnar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125R
    @GP500-1st

Ben bu motoru takip ediyorum çıkacağı söylendiği günden beri, alma niyetindeyim ama bir aciliyetim yok, şu anda kullandığım motorum var. Genel olarak piyasayı takipte kalmaya çalışıyorum. Söylediklerinizde haklısınız. Benim düşünceme göre bu motorun maliyetinin 1.500+ aşağısına sunulduğu takdirde ikinci el alıcısına cazip geleceği kanaatindeyim. Öbür türlü 1.000 lira aşağısına dahi sunulsa ikinci el alıcısına sıfırını almak daha cazip gelecektir.

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yousuffer isimli Erman denen zatın r25'ine bindim indim bugün , siyah renk iyiymiş hakkaten fuarda sadece mavi-beyaz vardı.

Benim tuhafıma giden tek şey (herkes itiraz etti sana öyle geliyo diye ama ) arka fren pedalı sanki biraz içerideydi. Yani arka fren yapmam için bacağımın depoya sıfır dayalı olması lazım geldi. Bugün botlarım ıslak olduğu için spor ayakkabı vardı o yüzden öyle gelmiş olabilir.

Makinenin sesi çok ayrı. Çift silindir nedeniyle değil ayrı bir karakteri var. Inazuma çift egsoz ile öyle tok bir ses veremezken alet egsozda patlama bile yapıyor. Yanlış anlaşılmasın çılgınlar gibi ses çıkıyor demiyorum, yüksek bağırtıdan değil sesin tınısından bahsediyorum.

Bulabilirseniz kaçırmayın bence

Şu profildeki fotoları bi güncellesek mi artık Yousuffer abi

Motosikleti
    XJ6N
    Alıntı Sokollu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yousuffer isimli Erman denen zatın r25'ine bindim indim bugün , siyah renk iyiymiş hakkaten fuarda sadece mavi-beyaz vardı.

Benim tuhafıma giden tek şey (herkes itiraz etti sana öyle geliyo diye ama ) arka fren pedalı sanki biraz içerideydi. Yani arka fren yapmam için bacağımın depoya sıfır dayalı olması lazım geldi. Bugün botlarım ıslak olduğu için spor ayakkabı vardı o yüzden öyle gelmiş olabilir.

Makinenin sesi çok ayrı. Çift silindir nedeniyle değil ayrı bir karakteri var. Inazuma çift egsoz ile öyle tok bir ses veremezken alet egsozda patlama bile yapıyor. Yanlış anlaşılmasın çılgınlar gibi ses çıkıyor demiyorum, yüksek bağırtıdan değil sesin tınısından bahsediyorum.

Bulabilirseniz kaçırmayın bence

Şu profildeki fotoları bi güncellesek mi artık Yousuffer abi
    düzenledik abiii

stanly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Arkadaşlar,
    Konu 78 sayfa olduğundan bulamadım. 4 ve sonrası viteslerde cıvcıvcıv ses geliyor arka taraftan.Konuda bunu yaşayanlar vardı.Ne oldu ne bitti bu konu hakkında ne yaptınız?

Mustafa_Uz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Multistrada 1200
    Bursa inegöl bayiine ortalama 10 günde 1 sevkiyat yapılıyor. Geçtiğimiz hafta cuma günü 2 motor geldi. Salı günü motorlar bitti. Bu hafta cumaya kadar en az 2 motor daha bekleniyor. Fakat renk kesin değil.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:32 ----------

Hayırlı olsun diyemedim Ahmet im. Iyi günlerde kazası belasız keyifli surusler dilerim.

Alıntı Mustafa_Uz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bursa inegöl bayiine ortalama 10 günde 1 sevkiyat yapılıyor. Geçtiğimiz hafta cuma günü 2 motor geldi. Salı günü motorlar bitti. Bu hafta cumaya kadar en az 2 motor daha bekleniyor. Fakat renk kesin değil.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:32 ----------

Hayırlı olsun diyemedim Ahmet im. Iyi günlerde kazası belasız keyifli surusler dilerim.
    Hocam bilginiz olursa pm atarsanız sevinirim.Balıkesire yakın olduğu için alabilirim oradan.

hardmusty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR125>, Yamaha R25> Honda CBR650R
    Alıntı stanly adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar,
    Konu 78 sayfa olduğundan bulamadım. 4 ve sonrası viteslerde cıvcıvcıv ses geliyor arka taraftan.Konuda bunu yaşayanlar vardı.Ne oldu ne bitti bu konu hakkında ne yaptınız?
    4. vites ve 40 km yi geçince uğultu gibi çıkan sese diyorsan, onun normal olduğunu söylendi

Şuraya azıcık foto atınca hasret giderek yav :( videoda olur :(

Safety First - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Alıntı Mustafa_Uz adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Teşekkür ederim abi iyi dileklerin, desteğin, yardımın ve ilgilendiğin için
    Ahmet
    Honda CBR125 (5500 km)
    Yamaha YZF R25 (15000 km)

Race_Blue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha-YZF-R25

Motosikleti
    YZF R25
    İnegöl'e gelen ilk mavi benim ) Sabırsızlıkla bekliyorum uzun zamandır.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)