Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF-R25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Alıntı Metin427 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum 19000tl ile motorda ne gibi deisiklik yaptin ne onlemleri aldin ne taktirdin felan bahsedermisin biraz
    Benimki daha çok motorun güvenliği açısından yaptığım masraflar oldu, kasko ve sigorta plaka işlemleri 1600 lira tuttu, branda, koruma topuzu, alarmlı kilit vs. ile bu masraf 400 lira daha arttı, yeni lastikler balans ayarlı montajıyla 800, bu motora uygun yeni bi kask 500, banka kredisi faizi 1000, ve her nedense şimdi aklıma gelmeyen bi kaç masrafla 19bini geçtim ama artık o kadar koyverdim ki herşeyi 6 taksit yaptırıyorum onu da ver abi diyorum İmkanım olursa aynaları da değişmek istiyorum ondan sonra yine bu motora uygun daha iyi korumalı dizlik, eldiven ve yeni bot alma niyetim var. Nedense eski ekipmanlarım beni korumayacakmış gibi hissediyorum.

Bu arada arkadaşlar şehir içi agresif kullanımda yakıt ortalamanız nedir? Benim işe gidiş geliş güzergahımda sürekli çok dik yokuşlar var biraz da ani gazlanmayla kullandığımda anlık tüketimimi neredeyse 7 lt/100km yi buluyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    s.e.c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250, Mt25 abs, Cb250r, cbr 1000rr, Yamaha Fz8
    Arkadaşlar aranızda Ninja 250 ile ivmelenmesini deneyen oldumu ? Videonun birinde ninja 250 kalkışta geciyordu ama ben r25 in geçeceğini düşünüyorum. Çünkü biraz daha güçlü.
    Belkide izledigim videodaki ninja ile oynanmışta olabilir.
    Linki bulursam atıcam.

JayJay_001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR125R > CBR250R > YZFR25 > ER6F > MT-07 > MT-09
    Alıntı Xavosa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir 10 dakika önce falan sağlam düştüm arkadaşlar 35-40 la sağa dönüyordum ön lastik kaydı, yatık falan da değildim ama zeminden mi nedir, bir marketin önündeydim. Sulamış olabilirler. Bayağı bir sürüklendim yerde, sağ tarafa düştüm. Araç yoktu neyseki. Kalktım falan hemen çalıştı tekrar eve geldim paniklemeden.
    sağ bacağımın üzerinde kaldı motor biraz bacağım ağrıyor, eldiven vardı ama bilek bölümü açılmış o sıra biraz yara olmuş sürtünmeden.

Motora gelince sağ tarafa baktım tabi korka korka Yamaha yazısının olduğu bölge haliyle çizilmiş bayağı ama çökme, çatlama falan yok sanırım sabah dikkatli bakacağım. Aynada bişey yok gibi, motorun üst kısmında bir ezilme var. Sağ sinyal lambam yanıyor ama kopmak üzere, biraz çeksem gelecek gibi. Durum bu. Aksamda sıkıntı yok gibi ama ön lastiğim biraz sarsılıyor sanki. Rolantim sorunsuz, geçişler normal gibi. Artık bakalım olacağı varmış.
    Kardesim çok geçmiş olsun. Neyseki sende pek bir sey yok. Cana gelicegine mala gelsin, imkanin olur daha iyilerini almak nasip olur inşallah.
    My bike, my world, my rules. . .

ozzzzz80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400
    Sanırım bazı arkadaşlarımız sürekli yakıt hesaplarını ekrandan kontrol ediyor. Güvenliğimiz açısından bu doğru değil. Bence sürüş esnasında gerekli haller dışında ekranla uğraşmayın. Dikkatinizi sadece yola verin. Ne kadar yaktığını durduğunuzda ort yakıttan bakın daha doğru bilgi verir. Güvenmezseniz benzini fulleyin her 100 km de bir yeniden fulleyin hesabı kolay olur.

vladimir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr500r
    Artık büyük cc kullanmak istemiyorum, kontrol edilebilir hafif motorlar artık daha çok ilgimi çekiyor ve 250-400 cc aralığında yarış motoru dinamiklarine dahip bir motor arıyorum. Yamaha r25 aklımı çeliyor gibi ancak aşağıdaki fotoğrafta r25 bana grenaj giydirilmiş commuter gibi geliyor.

Gidon çok yüksek sürücü yalandan motorun üstüne yatmış ancak elleri kaskına değecek nerdeyse. fotoğrafta mı böyle çıkmış anlayamadım.

Aşağıdaki Aprilia rs125 fotoğrafında demek istediğim daha iyi anlaşılacaktır. Küçük cc'li, ancak abilerinin kopyası bir yarış motoru. Oturuş pozisyonuna ve gidon yüksekliğine dikkat.

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    İstanbulda r25 yok sanırım, yakın hangi bayide var yahu para var motor alamıyoruz bu nasıl iş..

rabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr125 -yamaha r25
    az önce motoru bakıma verdim artık bende 8500 e cıkabılcem bu arada belkide böyle bişey yaparım zaten uzun bir süre tasarım işiylede uğraştım reklam yapıyım buda sayfam çalışmalarama bakabilirsiniz www.facebook.com/rabidesign
    ozzzzz80 bunu beğendi.

Alıntı rabi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    az önce motoru bakıma verdim artık bende 8500 e cıkabılcem bu arada belkide böyle bişey yaparım zaten uzun bir süre tasarım işiylede uğraştım reklam yapıyım buda sayfam çalışmalarama bakabilirsiniz www.facebook.com/rabidesign
    http://i.hizliresim.com/d5jj3Q.jpg
    Budy kaplama yasal mi

sebzelicorba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 250r / Yamaha R-25
    Alıntı Cruiserman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstanbul'da 1 aydır mavi R25 beklemekteydim. Bayimden telefon geldi Mayıs ortasına sarkabilir diye iyice canıma tak etti. Daha evvel ki sayfalarda dostlarımız mavinin nerelerde bulundugunu yazmıs İstanbul dışında. Bende ödediğim parayı bayiden geri alıp, İstanbul dışından İzmir'den Mavi R25 aldım. Eğer imkanı olan arakdaslar kendilerini İstanbul'la sınırlandırmasınlar lütfen. Daha evvel bu işlemi yapsaydım belkide 2 haftadır motoruma biniyor oalcaktım. Ben bu işlemleri dün hallettim. İstanbul dışında çoğu bayide siyah var mavi içinde benim gibi tek tek il farketmeksizin arayıp sormanızı öneririm.

Umarım tüm bekleyenler motoruna biran önce kavusur, herkese kazasız belasız sürüşler dilerim.
    İyi de şehir dışından alınca bir de ekstra 300 lira taşıma masrafı oluşuyor.

rabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr125 -yamaha r25
    ya burdaki polis abilerin çoğunu tanıyorum yani bişey diceklerini sanmıyorum cok cok ufak bi bahane uydururum kaza yaptım cızıler olustu o yuzden kaplattım parcası yok daha gelsın cıkartıcam falan fılan bakalım bilmiyorum arastırırm

Motosikleti
    Ya beyler bu motor bayiilerilerinden gına geldi. Ne sorsak "belli değil, bilmiyoruz" Hiçbir haltı bildikleri yok. Bakkalın makarnanın ne zaman geleceğini bilmemesi gibi. 103. Sıradaymışım. Hadi yarısı almasa 52. Sıradayım. Her partide 3 tane gelse aylar yıllar sürer.
    neyse, sorum şu, şehir dışından motor alan arkadaşlar sırasıyla ne gibi işlermler yaptıklarını söyleyebilirler mi? Plakayı kendi şehrimden istiyorum. Nasıl bir yol izleniyor. Istanbul'da bulamıyoruz mecbur dışardan alcaz.

Motosikleti
    YZF R25
    abi ben ilk sıradayım da yine gelmedi gelmiyor maviler. ortada dedikodular dolaşıyor ama bir sevkiyattan haber veremiyorlar.

karamankolik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben de konya bayii den bekliyorum. bugün sordum BEKLİYORUZ diyorlar. başka bişey yok.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:55 ----------

Alıntı sebzelicorba adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya beyler bu motor bayiilerilerinden gına geldi. Ne sorsak "belli değil, bilmiyoruz" Hiçbir haltı bildikleri yok. Bakkalın makarnanın ne zaman geleceğini bilmemesi gibi. 103. Sıradaymışım. Hadi yarısı almasa 52. Sıradayım. Her partide 3 tane gelse aylar yıllar sürer.
    neyse, sorum şu, şehir dışından motor alan arkadaşlar sırasıyla ne gibi işlermler yaptıklarını söyleyebilirler mi? Plakayı kendi şehrimden istiyorum. Nasıl bir yol izleniyor. Istanbul'da bulamıyoruz mecbur dışardan alcaz.
    Ben mecburen şehir dışından alacam, tabi motor gelirse, inşallah...
    ben faturayı ve evrakları bayiden alıp gelecem yada postayla isteyecem, plakayı çıkartıp motora binip gelecem.
    diğer alternatifte kargoyla, otobüsle falan motoru getirtmek olur.
    ∀ ε>0 için Ǝδ>0 vardır ⇔ herkese uygun bir motosiklet vardır.

Motosikleti
    Alıntı karamankolik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de konya bayii den bekliyorum. bugün sordum BEKLİYORUZ diyorlar. başka bişey yok.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:55 ----------

Ben mecburen şehir dışından alacam, tabi motor gelirse, inşallah...
    ben faturayı ve evrakları bayiden alıp gelecem yada postayla isteyecem, plakayı çıkartıp motora binip gelecem.
    diğer alternatifte kargoyla, otobüsle falan motoru getirtmek olur.
    Konya'dan binip gelmek de sakat. Motoru daha ilk günden 700 800 km sürmek iyi değil diyorlar.
    hani bursa balıkesir ankara falan mantıklı da.

Blindfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Baska sehirlerden almayi dusunen Arkadaşlar ödemeyi yaptıktan sonra fatura kestirerek plaka işlemlerini kendi şehirlerinde yaptirabilirler, faturayı posta yada kargoyla isteyebilirsiniz. Bu arada nacizane tavsiyem yol 300 kmden az ise gidip kendiniz alin, fazla ise kargo\otobüs (200-300 TL arası tutar) tercih edin, zira 300 kmden sonra motosiklet rahatsızlık veriyor kendinize işkence yapmayın.

Antakya'da ulus köftenin yanındaki r25'in sahibi burada mı? Mavi rengi resimlerinden daha canlı duruyor.

karamankolik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı sebzelicorba adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konya'dan binip gelmek de sakat. Motoru daha ilk günden 700 800 km sürmek iyi değil diyorlar.
    hani bursa balıkesir ankara falan mantıklı da.
    senin için uygun olmaz tabi ama, bana 100 km

hardmusty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR125>, Yamaha R25> Honda CBR650R
    Alıntı vladimir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Artık büyük cc kullanmak istemiyorum, kontrol edilebilir hafif motorlar artık daha çok ilgimi çekiyor ve 250-400 cc aralığında yarış motoru dinamiklarine dahip bir motor arıyorum. Yamaha r25 aklımı çeliyor gibi ancak aşağıdaki fotoğrafta r25 bana grenaj giydirilmiş commuter gibi geliyor.

Gidon çok yüksek sürücü yalandan motorun üstüne yatmış ancak elleri kaskına değecek nerdeyse. fotoğrafta mı böyle çıkmış anlayamadım.

http://cdn.yamaha-motor.eu/product_a...Action-003.jpg

Aşağıdaki Aprilia rs125 fotoğrafında demek istediğim daha iyi anlaşılacaktır. Küçük cc'li, ancak abilerinin kopyası bir yarış motoru. Oturuş pozisyonuna ve gidon yüksekliğine dikkat.

http://www.motorradonline.de/sixcms/...pg.1681091.jpg
    ben gidon bağlantısını kontrol ettiğimde, gidonun 2 cm kadar aşağı çekilebileceğini farkettim ama servise sormayı unuttum eğer bir bakarsanız aynı fikre sahip olabiliriz.

vladimir ve PowerAddict bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kütahya'da bile kalmamış ahah

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Şehirdışından bulundugunuz ile getirmiyorlar mı sevkiyat ile? ,Bende sordum istanbulda hiçbir bayide yok..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)