Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF-R25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    yamaha mt 25
    Arkadaşlar bugun kisa farlarim yanmamaya basladi. Sellektor yapinca yada uzunlari yakica uzunlar yaniyor. Lamba yandi ise uzunlarinda yanmamasi gerek miyor mu. 1 tane far var gibi geldi bana.
    Birde lamba onerisi olan var mi. Orjinallerinden daha uzagi ve de daha parlak olani yada beyaza calan renkte lamba onerebilir misiniz.
    Tesekkur ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:38 ----------

Alıntı Malatya CBR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynaları katlayınca ayarı bozulan tipten mi ? yoksa bozulmadan devam mı ediyor?
    Demir kismindan tutup katlarsan acinca bozulmuyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beyler performans egsozlara bakarken M4 Karbon Tüp Slip-on egsozun sesine hayran oldum. Akrapovic Slip-on kedi miyavlaması gibi kalıyor yanında;

http://www.youtube.com/embed/bWBgqi8htt4

Fakat bu egsozun bir kusuru var, o da montajın yapılabilmesi için orjinal egsozun geniş hazne kısmı kesiliyor.

Hatta şurada görebilirsiniz kesilen kısmı;

http://www.youtube.com/embed/bmudgW5smas

Şimdi birkaç soru var kafamda;

1- Bu egsoz ile trafikte çevirmeye takılıp ceza yeme ihtimali sizce nedir?
    2- Bu haliyle Tüvtürk muayeneden geçer mi? Geçmezse orjinal egsozun parçası geri kaynatılıp geçirilebilir mi, yoksa 1100TL verip sıfır orjinal egsoz mu almak gerekir?

Gorkem.IX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Akrapovic slip on demişken taktıran var mı acaba bana detaylı anlatabilir mi? Düşünüyorum bu ara bende taktırmayı.

viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı sven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler performans egsozlara bakarken M4 Karbon Tüp Slip-on egsozun sesine hayran oldum. Akrapovic Slip-on kedi miyavlaması gibi kalıyor yanında;

http://www.youtube.com/embed/bWBgqi8htt4

Fakat bu egsozun bir kusuru var, o da montajın yapılabilmesi için orjinal egsozun geniş hazne kısmı kesiliyor.

Hatta şurada görebilirsiniz kesilen kısmı;

http://www.youtube.com/embed/bmudgW5smas

Şimdi birkaç soru var kafamda;

1- Bu egsoz ile trafikte çevirmeye takılıp ceza yeme ihtimali sizce nedir?
    2- Bu haliyle Tüvtürk muayeneden geçer mi? Geçmezse orjinal egsozun parçası geri kaynatılıp geçirilebilir mi, yoksa 1100TL verip sıfır orjinal egsoz mu almak gerekir?
    -motoru bağlarlar
    -kaynatıp geçirebilirsin, ama egzozlu şekilde muayeneden geçen de var.
    Nereye bakarsan, oraya gidersin.

mrt20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı byOzturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok, 12 - 13.000 d/d ye daha 600 KM'den fazla var Ben sabırlı insanım, severim beklemeyi

Mesela AliExpress'ten bir bot siparişi verdim 15 gün oldu, bekliyorum daha heyecanla
    Valla aliexpress'e dadandıysanız işiniz zor. Maaşı oraya bağlamıştım ben
    15günün daha var
    O 600km hemen geçiyor anlamıyosun bile
    byOzturk bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Alıntı Gorkem.IX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Akrapovic slip on demişken taktıran var mı acaba bana detaylı anlatabilir mi? Düşünüyorum bu ara bende taktırmayı.
    Ben taktırdım dostum.detaylı anlatım derken ? Neyini merak ediyosan sor , anlatmaya çalışayım ama en güzeli yanında sesini duyman derim. Ankara'daysan görüşebiliriz.

Gorkem.IX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Alıntı peacemaker_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben taktırdım dostum.detaylı anlatım derken ? Neyini merak ediyosan sor , anlatmaya çalışayım ama en güzeli yanında sesini duyman derim. Ankara'daysan görüşebiliriz.
    yakıt tüketimini etkiledi mi? ses olarak orjinale göre bi kıyaslama imkanın olursa süper olur hocam.

Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Tahmini olarak 0.2 , 0.3 litre etkiledi. Ortalama yakıtta 0.5 değişti ama ona bakarak degerlendirmek yanıltıcı olur. Ses baya yükseldi. İş yerinde bi arkadas değiştirdiğimi bilmiyordu ama sesini duyunca noldu bu motora diye bi tepki gösterdi daha tok çıkıyo akrapovic te ses. Orjinal egzozdaki vızıldama yok artık.arada özlemiyo değilim yüksek devirden gazı ani kestiğinde patlamalar oluyo en çok onu sevdim bi gezi planlıyorum. İzmire de gelme ihtimalim var.gelirsem yazarım sana canlı da duyarsın ;)

mustafacagan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yzf r25 race blue
    Ankarada ki arkadaslar yarin kizilcahamama gitmeyi dusunuyoruz gelmek isteyen varsa bana ulasabilir . guzel viraj da yapariz
    !Lk£® bunu beğendi.

byOzturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok :)
    Merhaba Arkadaşlar,

Sizlere bir sorum olacak. Ben Yamalube'nin zincir temizleme ve yağlama spreyini aldım. Bu zımbırtıları nasıl kullanabilirim doğru bir şekilde?

Bugün ilk baş zincir temizleme spreyi ile 3 tur zincirleri temizledim. Ardından biraz daha lastiği boşa çevirdikten sonra 1 dk kadar bekledim ve arkasına zincir yağlama spreyini 3 - 4 tur alttan ve üsten sıktım. Sıktıktan sonra inanılmaz rahatladı motosiklet ondan memnunum ama doğru kullanmak için ne yapmam lazım yada doğru mu kullanıyorum?

Teşekkürler
    Motosiklet kara sevda gibidir, kör bırakır!

Motosikleti
    R25
    Hayırlı aksamlar, r25 için STOP çakar modülü bulabileceğim bir yer önerebilirmisiniz.

mrt20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba Arkadaşlar,

Sizlere bir sorum olacak. Ben Yamalube'nin zincir temizleme ve yağlama spreyini aldım. Bu zımbırtıları nasıl kullanabilirim doğru bir şekilde?

Bugün ilk baş zincir temizleme spreyi ile 3 tur zincirleri temizledim. Ardından biraz daha lastiği boşa çevirdikten sonra 1 dk kadar bekledim ve arkasına zincir yağlama spreyini 3 - 4 tur alttan ve üsten sıktım. Sıktıktan sonra inanılmaz rahatladı motosiklet ondan memnunum ama doğru kullanmak için ne yapmam lazım yada doğru mu kullanıyorum?

Teşekkürler
    Alttan derken alttan üste sıkmadınız umarım.
    Zincir koruma plasiğini alyanla çıkarınki yağlamak ve temizlemek kolay olsun
    Zincirin iç tarafından dışına doğru bir tur yağlasanız yeterlidir.
    Dilerseniz dış yüzeyinide yağlayabilirsiniz.

Malatya CBR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ 6 Naked (2015)
    zincir tozlu, çamurluysa aralarına pislikler kaçmışsa zinciri temizle bence yoksa atıyorum 700kmde kullanmış olabilirsin ama pislenmemiş olabilir.

pislenince önce zincir temizleme ile zinciri temizlersin ben gaz yağıyla ve 1 liralık küçük yumuşak tüylü boya fırçasıyla pisliğini akıyorum sonra bezle tamamen temizliyorum kuruluyorum ve 2 tur yağlıyorum(zaten gaz yağı veya sprey solisyonu üzerindeyken kurulamadan zinciri yağlarsak o gaz yağı, solisyon yine yağı atacak üzerinden)

yamalube zincir yağı hakkında yağı çok fırlatıyor tüm motor yağ oldu diye bir şey duymuştum sende aynı sorunla karşılaşırsan buraya yazarsan çok memnun olurum bizde bilelim

ben iphone'un 750ml ptfe bazlı(yapışkan bazlı) zincir yağını kullanıyorum(750ML 60TL) çok memnunum boyalı ve çok yoğun bir kıvamı var ve yağı asla fırlatmıyor

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Beyler selam , 3500 km deyim , devir zamanlama ışığında sorun çıktı bugun fark ettim. 11 e ayarli ama oraya gelince ve geçince hicbir sekilde yanmıyor. Tekrar denedim başka devirlere ayarladım olmadi. Açılışta ayarlamada ışık ampul çalisiyor ama giderken devir gelince yok. Basina gelen var mi ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:58 ----------

Merhaba Arkadaşlar,

Teşekkürler
    Selam , gazyagi yagli boya fırçası zincir güzelce temizliyorum sonra bir bezle siliyorum, gaz yagi cok ucucu bir madde ztn knedide hemen buharlaşıyor ter temiz. Zincir içten 2 tur yagliyorum kaldirma sehpam var os cok kolay oluyor. Yağ olatak motul c4 kullanıyorum memnunum. 400ml 45 tl.

Zincir temizleme konusunda tereddüt ediyordum. Servise sorunca bana bu motorlarda kullanılan zincirlerin o ringli olduğunu dolayısıyla gazyağının o ring plastiklerini iki üç defa temizleme yaptıktan sonra deforme etmeye başladıklarını dayanımını azalttıklarını söyledi. Ucuz bir balata spreyi veya zincir spreyini kullanarak zincir ömrünü kısaltmadan kullanabileceğimi söyledi. Şuan motorum 800 kmde ve şehiriçi kullandığım için temizleme yapmadım ancak söylenileni doğru bulduğum için sizinle de paylaşmak istedim.
    likewhat bunu beğendi.

Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Alıntı Orion61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zincir temizleme konusunda tereddüt ediyordum. Servise sorunca bana bu motorlarda kullanılan zincirlerin o ringli olduğunu dolayısıyla gazyağının o ring plastiklerini iki üç defa temizleme yaptıktan sonra deforme etmeye başladıklarını dayanımını azalttıklarını söyledi. Ucuz bir balata spreyi veya zincir spreyini kullanarak zincir ömrünü kısaltmadan kullanabileceğimi söyledi. Şuan motorum 800 kmde ve şehiriçi kullandığım için temizleme yapmadım ancak söylenileni doğru bulduğum için sizinle de paylaşmak istedim.
    Selam , kullanici kitabina bakarsan yamaha diyor ki bulabiliyorsaniz gaz yağı eger yoksa diger temizliyiciler. Servisteki ustalar yılları meslege vermiş ama eminim kullanici kitabini okumamistir cunku turklerde bizde o kitabi okuma diye bir alışkanlık yok. Mazot ve benzin kesinlikle oringlere zararli ama gazyagi degil. Ekran görüntüsü atıyorum simdi

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:30 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:34 ----------

Evet r25 kullanma kılavuzu,uğraştım. Üşenmedim 😂😂

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Arkadaşlar tramer kayıtlı r25 buldum sadece grenaj değişmiş kararsızlik var bende alsam mi almasam mi acaba

Malatya CBR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ 6 Naked (2015)
    o deilde barkın abi çıkma motor yağıyla da zinciri yağlayabilirsiniz dediydi kitapta motor yağıyla yağlamayın diyor. Tabi ki kullanıcı kitabını esas almalıyız.

ayrıca arkadaşlar servislerin hatalarını konuşmaya kalksak sabah kadar konuşurum yabancı memleketlerde adamlar bizim motorları 250-300bin km kullanıyor bizde sahibindene gir 100.000 i geçen varsa aha ne olayım bizde ne vatandaş nede servis kimse dikkat etmiyor bunlara atadan dededen kalma yöntemler, bilgiler aynen devam ediyor.

Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Once kitabı bir adam akıllı okumak gerek.

Ahmetcan45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 -- YZF R25 -- CBR 600RR -- YZF R1

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)