Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda MSX 125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    bpak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yine msx 125
    Öğleden sonra ben de katılıyorum aranıza

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:33 ----------

Hangi aynayı kullanıyorsunuz? Ucuz ve güzel açılı güzel bi ayna var mı önerebileceğiniz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    okan kömür - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda grom
    Alıntı Tayfun44 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sagolun beyler .

Birde egzoz almak istiyorum ama baktım orjınaller cok pahalı yan sanayi taksak sorun olurmu bildiginiz yan sanayi ürün varmı ?
    Ben kendi motorcuma sordum dedi sağlam bi egzoz tak dandik egzoz takma dedi gpr,tiger falan önerdi

feti_can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    ---------- Mesajlar birleştirildi - 22:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:33 ----------

[/COLOR]Hangi aynayı kullanıyorsunuz? Ucuz ve güzel açılı güzel bi ayna var mı önerebileceğiniz?[/QUOTE]

Hayırlı olsun, tekerin düz bassın dostum.

Ben aşağıdaki aparatı aldım, görüşümü oldukça rahatlattı. Almadan önce omuzlarımdan başka bir şey göremiyordum.
    Diğer aynaları denemediğim için bilmiyorum ama
    Önceki sayfalarda öne çıkan iki ayna senin görüşün için forza, motorun görünüşü için rizoma şeklindeydi.

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...015/pasif-ilan

Tayfun44 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA GROM
    Evet orjinal egzoz almayi planliyorum bende.
    Ben rizoma kullaniyorum gayet memnunum gorunus acisindanda guzel ama disardan millet kesin bu aynayla arkani goruyomusun diye soruyo o durum kotu biraz evet goruyorum diyincede ya kucucuk aynaymis ne gosterecek falan diyolar :$

Motosikleti
    yine msx 125
    Teşekkür ederim cevaplar için. Şimdilik önceliğim aynalar sonra da görünüm için sticker tarzı şeyler bakacağım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:26 ----------

Depoyu 20 liraya fullemistim 70 km yaptiktan sonra 1 dis indi. Eger esit bi sekilde inerse digerleri de efsane bi yakit tuketimi sunmus olur.

Motosikleti
    honda grom
    Benimde hiç inmiyo birden hızlı inmeye baslıyo bugun bebek,besiktas,sultan ahmet,eminönü,bahçelievler ve bakırkoyde gezdik cbr250 ile cbrde güzel alet baya bi sürdüm cc yükseltmek için ideal seçim olabilirde ben cc yükseltmeye kalksam msx i satamam o yuzden msx e devam
    bpak bunu beğendi.

Motosikleti
    yine msx 125
    Alıntı feti_can adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Hayırlı olsun, tekerin düz bassın dostum.

Ben aşağıdaki aparatı aldım, görüşümü oldukça rahatlattı. Almadan önce omuzlarımdan başka bir şey göremiyordum.
    Diğer aynaları denemediğim için bilmiyorum ama
    Önceki sayfalarda öne çıkan iki ayna senin görüşün için forza, motorun görünüşü için rizoma şeklindeydi.

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...015/pasif-ilan

Teşekkür ederim.

İlan pasif gözüküyor ama sahibindende aynı adla aratınca çıktı. Çok uçuk fiyat istemişler gibi ebayde 9 dolara buldum aynı parçayı. 8mm olanı aldım umarım uyum sorunu yaşamam.

Bu aparatla da görüntü düzelmezse artık farklı bi aynayla deneriz.

Bu arada ebayde dijital vites göstergesi buldum 10 dolar civarına kullanan var mı aranızda? Montajı kolay mıdır?

Devir yuksekse buyut cekmiyosa dusur bu kadar

4 le giderken cok 5 aradim en fazla sizde oyle yapar tuh ya 4 vitesti bu dersiniz
    Iyi bayramlar

Motosikleti
    yine msx 125
    Alıntı AhmetH adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Devir yuksekse buyut cekmiyosa dusur bu kadar

4 le giderken cok 5 aradim en fazla sizde oyle yapar tuh ya 4 vitesti bu dersiniz
    Iyi bayramlar
    O da oluyor bazen 2ye alacağıma 3e aldığım da oluyor, 1e alacağıma 2de kaldığım da oluyor. En azından acemiliği atana kadar kullanayım

Motosikleti
    honda grom
    Bayramda hiç gezen tozan yok mu iyice sessiz kaldı buralar

İyo aksmalar herkese İstanbuldan Coruma 630 km yaklasik 2 ay once aldig msx imle gittim ve cok guzeldi fotograflari atarim zamanla fazla mola vermedim 4 kere benzin molasi bikerede yemek icin durdum msx arkada ve deponun ustundeki yuklere ragmen banamisin demedi 75-80 km hiz araliginda gittim hep tuhaftirki tirlar dahil kimse onume kirip sıkıştırmadı eve geldigimde buyuk bi yorgunluk yoktu ustumde otobustede aymi yorgunluk oluyor ama 400 kmden sonra popomun nerde oldugunu unuttum buyul kucul farketmiyo motoru alip yollara dusmek gerek
    erso ve bpak bunu beğendiler.

Motosikleti
    msx 125
    Alıntı Ömer13 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyo aksmalar herkese İstanbuldan Coruma 630 km yaklasik 2 ay once aldig msx imle gittim ve cok guzeldi fotograflari atarim zamanla fazla mola vermedim 4 kere benzin molasi bikerede yemek icin durdum msx arkada ve deponun ustundeki yuklere ragmen banamisin demedi 75-80 km hiz araliginda gittim hep tuhaftirki tirlar dahil kimse onume kirip sıkıştırmadı eve geldigimde buyuk bi yorgunluk yoktu ustumde otobustede aymi yorgunluk oluyor ama 400 kmden sonra popomun nerde oldugunu unuttum buyul kucul farketmiyo motoru alip yollara dusmek gerek
    Bende bu yaz tatile msx'le gitmek istiyodum ancak güvenemedim kendime seneye inş. gidicem uzun yola

Motosikleti
    yine msx 125
    Arkadaslar sorun ne olabilir? Sinyal verirken calisiyor ama sinyaller kapaliyken sagdaki surekli olarak yanmiyor. Sorun ne olabilir.nasil cozebilirim?

http://i.hizliresim.com/DRLjjo.jpg

o tarafına düştün mü hiç ?

çift filaman ampul var içerde amerikan park için olanı kısmı kopmuş.

Kaba kuvvet çoğu zaman çözümdür çak 1-2 tane, düzelmezse ampül.

Motosikleti
    yine msx 125

Önceki sahibi dusmus. Ben iki ampul oldugunu bilmiyodum, kablolarla ugrasip durdum ben de.
    Bilmedigim icin soruyorum kusura bakmayin, icindeki ampul kolayca bulunup kolayca degistirilecek bi sey midir?

valla bulunur çoğu otomobilin fren ışığıda bu ampülü kullanıyor basınca daha kuvveli yanıyor falan.
    ama watt muhabbeti motosiklet için farklı olabilir sanırım ampülünü söküp sanayide çok rahat bulabilirsin 12v 21/5w mı ne geçiyor dibinde yazar kendi söktüğün ile aynısını bulursun. Büyük benzin istasyonlarında ve mahalle aralarındaki oto elektrikçilerde bile vardır.

Motosikleti
    yine msx 125

valla bulunur çoğu otomobilin fren ışığıda bu ampülü kullanıyor basınca daha kuvveli yanıyor falan.
    ama watt muhabbeti motosiklet için farklı olabilir sanırım ampülünü söküp sanayide çok rahat bulabilirsin 12v 21/5w mı ne geçiyor dibinde yazar kendi söktüğün ile aynısını bulursun. Büyük benzin istasyonlarında ve mahalle aralarındaki oto elektrikçilerde bile vardır.
    http://ecx.images-amazon.com/images/I/21L5K7l13RL.jpg
    Tesekkur ederim yarin bakayim bi.

Motosikleti
    Honda Msx Grom
    Dun bende bir msx aldim fakat birkac sorunum var. Kalkislarda 5-10 km arasinda on taraftan surtunme gicirti sesi geliyor. Servise sordum on diskten geliyor zamanla kesilir dedi ama bana pek kesilecek gibi gelmiyor boyle bir sorunla karsilasan oldumu? Birde gece farkettim arka frene bastigim zaman arka stop yanmiyor ve fren tas gibi hic basilmiyor neredeyse. Fren lambasiyla ilgili ne gibi bir sorun olabilir? Simdiden herkese cok tesekkurler.

Alıntı kurttomer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dun bende bir msx aldim fakat birkac sorunum var. Kalkislarda 5-10 km arasinda on taraftan surtunme gicirti sesi geliyor. Servise sordum on diskten geliyor zamanla kesilir dedi ama bana pek kesilecek gibi gelmiyor boyle bir sorunla karsilasan oldumu? Birde gece farkettim arka frene bastigim zaman arka stop yanmiyor ve fren tas gibi hic basilmiyor neredeyse. Fren lambasiyla ilgili ne gibi bir sorun olabilir? Simdiden herkese cok tesekkurler.
    balataların arasında toz pislik te birikmiş olabilir balata spreyi ile temizlemeyi bir dene balatralar la disk arasında ön arka farketmez hafif bir sürtünme olur zaten ama aşırı değil, stop lambası sadece ön frende yanıyor bu arada arka fren taş gibi derken hiç tutmuyor mu?

Motosikleti
    msx 125
    Alıntı gevezebaytar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    balataların arasında toz pislik te birikmiş olabilir balata spreyi ile temizlemeyi bir dene balatralar la disk arasında ön arka farketmez hafif bir sürtünme olur zaten ama aşırı değil, stop lambası sadece ön frende yanıyor bu arada arka fren taş gibi derken hiç tutmuyor mu?
    stop lambası arka fren veya ön fren farketmeden yanıyor yanlış bilgilendirme olmuş, ilk zamanlarda biraz serttir arka fren zamanla yumuşar ayrıca biraz sert basarsan stop yanıcaktır. Benimde ilk aldığımda arka diskten ses geliyodu zamanla kesildi bilgin olsun. Hayırlı olsun kazasız belasız bin.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)