Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda MSX 125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    mt 07
    http://www.hondamototal.com/givi-504-sniper-base-pista-black-kapali-kask

Bu givi kasklar hakında ne düşünüyorsunuz bir kaska ihtiyacım var 500-600 bütçe ayırabilirim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    furkanguvenc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı s0me0ne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.hondamototal.com/givi-504-sniper-base-pista-black-kapali-kask

Bu givi kasklar hakında ne düşünüyorsunuz bir kaska ihtiyacım var 500-600 bütçe ayırabilirim
    Kardeşim kask on numara hiç düşünmeden alabilirsin baya bi araştırdım bu kask işini güzel kask

Motosikleti
    mt 07
    Alıntı furkanguvenc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim kask on numara hiç düşünmeden alabilirsin baya bi araştırdım bu kask işini güzel kask
    Teşekkurler hafta sonu gideyim bakim internet üzerinden almak istemiyorum

Motosikleti
    msx125
    Mt revenge ve blade modelinide inceleyebilirsin.
    Gecen hafta ben revenge modelini denedim sahsen begendim. Hatta alabilirim

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    arkadaşlar bu motosikleti izmirde kullanan bir dostumuz var mı? yakından incelemek istiyorum varsa ve izni olursa? teşekkürler

hummar34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda MSX 125 , Kawasaki ER6N , Ducati 795
    Alıntı ozgranl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,
    Öncelikle kullanmış olduğunuz 10w-40 motosikletiniz için yanlış bir yağ değildir . Fakat yaz sıcaklarında 10w-50 ya da 15w-50 yağ kullanımı önerilmektedir.

Biraz daha soğuk havalarda 10w-40 yağ kullanılmasının nedeni yağın bir nebze daha ince olması ve motorun daha rahat çalışmasıdır. Soğuk havalarda motor geç ısındığı için ince yağ koyarak motorun kendi ısısına çabuk gelmesi amaçlanır.

Yazın ise kalın yağ konması tavsiye edilir 10w-50,15w-50 yada 20w-50 gibi.. Bunun nedeni ise sıcak havalarda motor çabucak ısındığı için,daha kalın yağ kullanılarak motorun sıcakta hararet yapmasını önlemektir. Özellikle yaz sıcaklarında motosikletlerin kalın yağları 10w-40'a göre daha az eksilttiği bilinmektedir.

Bence içerisinde ki yağ kullanım süresi dolduktan sonra 10w-50 tam sentetik bir yağ deneyin,hangisinden memnun kalırsanız ona devam edersiniz,kendiniz için stres oluşturacak bir durum yok kullandığınız yağ gayet kaliteli bir yağ. Kazasız sürüşler

Oncelikle Herkeze Kazasiz Belasiz Masrafsi surusler dilerim

ustacim Cok tesekkur ederim Yag konusunda bilgilendirdigin icin . Motul 10w 40 da birsey anlamamistim motorun sicakligi ile ilgili . burada 10 w 50 taam sentetik bulamadim . Motul olarak . baska markaya bakmaya tenezzul etmedim . Matul 15 w 50 vardi onu aldim . ustacim gercekten motorun sesibile degisti motor daha bi sessiz calismaya basladi. ve motorun raahatladigini inan cok cabuk anlayabiliyorum. cok tesekkur ederim . su annda ne kasma ne birsey harbiden iyi bir fikir verddin ustacim cok tesekkur ederim .

Motosikleti
    msx125
    Alıntı hummar34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oncelikle Herkeze Kazasiz Belasiz Masrafsi surusler dilerim

ustacim Cok tesekkur ederim Yag konusunda bilgilendirdigin icin . Motul 10w 40 da birsey anlamamistim motorun sicakligi ile ilgili . burada 10 w 50 taam sentetik bulamadim . Motul olarak . baska markaya bakmaya tenezzul etmedim . Matul 15 w 50 vardi onu aldim . ustacim gercekten motorun sesibile degisti motor daha bi sessiz calismaya basladi. ve motorun raahatladigini inan cok cabuk anlayabiliyorum. cok tesekkur ederim . su annda ne kasma ne birsey harbiden iyi bir fikir verddin ustacim cok tesekkur ederim .
    Hmm sence yazin 15/50 tam sentetik mi kullanalim ?

Motosikleti
    mt 07
    Burak givinin mi bunlarda

beycank - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 250
    çok kararsızım sanırım ya, ilk motor olarak başta mt-125 düşünüyordum. Şimdi tamamen kesinlikli msx 125'de karar vermiş bulunmaktayım. Bayiyi arayıp sordum. Mart yada Mayıs demişti tam hatırlamıyorum geleceğini söylediler. Tabi alabilirsem anca Temmuz-Ağustos gibi alırım büyük ihtimal. İnşallah ozamanda bayilerde bulunur motor. İnşallah en kısa zamanda bende aranıza katılıyor olacağım. )) Bu motora sahip arkadaşlar daha fazla resim paylaşabilirlerse çok iyi olur . Gördükce hevesim, isteğim artıyor :D

Motosikleti
    Alıntı burak_aydin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hmm sence yazin 15/50 tam sentetik mi kullanalim ?
    Vallahi ben cok memnunum su anda motorumdanda ses konusundanda vites gecislerindende . ozellikle belirtmek isterim .eskiye nazaran cok daha iyi. ben burada 10/50 bulamadim Motul marka olarak . digerlerini bilmmiyorum . bende Motulun 15/50 sini buldum ve kullandimm . ben su anda cok memnunum ve hatta gruptaki arkadaslarda bugun itibari ile degistirdiler artik onlarin yorumunuda yarin yada 3 gun sonra ne gibi sorun yada sikinti var buraya yazarim . istanbulun yazi ile buranin yazi bir degil onuda belirtmek isterim . su anda istaanbul kar altindayken burada klimazsiz ne yatabiliyorsun nede sicakta durabiliyorsun .benim tavsiyem Burak Aydin ben 10/50 ile 15/50 arasinda ne fark var onu bilemiyorum yorum yapmam yanlis olur.tavsiye ediyorum desemm belki benim motorumun tek ekstra ozelligi CAMSHIFT ve API EFI performans Box motorun hareketini etkileyen unsurlar. gruptaki arkadaslarda bu saydiklarim yok . 3 gun icerisinde gene yazarim bilgilendiririm sizleri. simdi adam yagi bugun degismisse yarin anlayan zaten soyler gerekeni...

divergent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda MSX
    2015 MSX125

Siyah renkteki kırmızı dokunuşlar çok güzel olmuş. İyiki 2014 modelini almamışım.

Motosikleti
    Alıntı divergent adlı üyeden alıntı Mesajı göster

siyah uzerindeki kirmizi evet gercekten guzel ama resimde oyle gosteriyor parlak .. motorun on camurluk ve motorrun sag , sol ust koseleri parlak siyah geri kalani mat siyahtir. buradaki modeller boyle . bu resime bakarak sakin aldanma.

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:00 ----------

Kusura bakma iki cesit varmis ben sadece buradakini soyledim . Gordugumu yazdim buraya . Merak ettim sana cvp yazdiktan sonra bir arkadas aynen siyah renk 2015 model almis ve bende dogruca motoru alan arkadasin evine gittim . Resim cektim atarim buraya benim dedigim gibi . Gerisi mat siyah on taraflar parlak siyah.kafama taktim Honda niye boyle sasirtmali resim koysunki diye dusundum . Youtube ye yazdim 2015 msx vallahi aynen senin sedigin gibi ..

Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Herkese merhabalar.. bu sabah itibariyle ben de bir grom sahibiyim :D kazasız sürüşler
    nemesis-83 bunu beğendi.

furkanguvenc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı telike adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhabalar.. bu sabah itibariyle ben de bir grom sahibiyim :D kazasız. sürüşler
    Kazasız belasız şürüşler dilerim kardeşim tekerin düz bassın daima. Memnun musun makinadan. Bende cbr125 ile msx arasında gidip geliyorum sanırım cbr alıcam.

beycank - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 250
    Hayırlı olsun, resimlerini bekliyoruz : )))

Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı furkanguvenc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kazasız belasız şürüşler dilerim kardeşim tekerin düz bassın daima. Memnun musun makinadan. Bende cbr125 ile msx arasında gidip geliyorum sanırım cbr alıcam.
    yaklaşık 100 km kullandım efsane bir tork var çok eğlenceli sürmesi. yolda çok dikkat çekiyor 650cc endurodan sonra tatmin etmez diye düşündüm ama şehiriçi kullanımı için ideal geldi bana. şöyle söyliyim cbr125 e göre ufak ama gücü çok hoşuma gitti. 90 ile sabit gidilebiliyor. yakıt tüketimi hakkında dün akşam 10 liralık benzin aldım 2 litre falan hala daha kullanıyorum :D detaylı inceleyip kullandıktan sonra daha net geribildirim yapabilirim. alıralmaz 8000 bakımına soktum (bakıma sokmadan almak istedim kendim sokmak istedim) yağ buji tapa değişti zincir gerildi yağlandı 85 lira verdim. garantisi devam ettiği için kendim yapmak istemedim. ikisinin de farklı tipler olduğu için kendine özgü artılar eksiler var tabi. saygılar dilerim ama 650cc 48bg 52nm torklu bi motosiklet kullandıktan sonra şehiriçinde zorda bırakmadı beni.
    Toprağı hatmeden asfalta hükmeder
    Twitter/instagram @ywitcan
    Yiğit Can

Motosikleti
    mt 07
    Bence tek sıkıntı aynalar bu hafta fuarda değiştirmeyi düşünüyorum beleş bilet alabileçeğimiz yer varmı acep

Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı s0me0ne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence tek sıkıntı aynalar bu hafta fuarda değiştirmeyi düşünüyorum beleş bilet alabileçeğimiz yer varmı acep
    hah unutmuşum kesinlikle aynalar. hem görünüş açısından güzel hem de açısı güzel ayna bulursanız paylaşmanızı bekliyorum.
    Toprağı hatmeden asfalta hükmeder
    Twitter/instagram @ywitcan
    Yiğit Can

Motosikleti
    mt 07
    Alıntı telike adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hah unutmuşum kesinlikle aynalar. hem görünüş açısından güzel hem de açısı güzel ayna bulursanız paylaşmanızı bekliyorum.
    yabancı forum sitelerinden baktım nc700 aynaları güzel oluyor diyorlar görünüşüde güzel uygun fiyatlı bişey bulursam alçam

Ha giden varsa beraber gidebiliriz ben pazar gitmeyi düşünüyorum hem tanışmış hem gezmiş oluruz

divergent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda MSX
    Türkiye'de satılan modellerin hepsinin jantları gold galiba :( Siyah jantlı modeli neden getirmezler ki?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)