Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
54. sayfa BirinciBirinci ... 4445253545556 ... SonuncuSonuncu

Honda CBF500 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    semihg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Windy's 125-Honda PCX 125- X-max 250-CBF 150
    Alıntı ESAD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adasel kardeşim,ben genel olarak,cbf için değil,tüm motorlar için fiyat pahalılığından bahsediyorum.Bir motosikletin bu fiyatlara satılmaması gerektiğinden.Ben motosikleti çok seven biri olmama rağmen,otomobillerle yarışır fiyatlar olmasına karşıyım.Ne kadar seversem seveyim,bir otomobilin kullanışlılığına,imkanlarına sahip değil.Ha dersenki arabalar sanki çok mu ucuza satılıyor,haklısın derim.Arabalarda almış başını gidiyor.Onlardada astronomik fiyatlar var.Bizim Türkiye olarak bir an önce yerli araba üretip ucuza piyasaya sürmemiz lazım.Yoksa bu kapitalist ülkelerin sağımlık ineği olmaktan kurtulmamız imkansız.Bana sakın savunma yani bu sömürücü ülkeleri.Yok kalıp maliyeti yok bilmem ne maliyeti.Dediğin gibi olsaydı,bu markalar,bu kadar semirmiş canavarlara dönmezlerdi.Dünyayı yutuyorlar görmüyormusun!Biraz araştırırsan arabalarda bile,ne dümenler çevirdiklerini görürsün.Adam 40 000-50 000 tl ye araba satıyor ama hala,çelik alüminyum alaşın jant koymuyor arabaya,yav bilmem ne model broadway da bile alaşım jant var.Ben bunu ford a sordum ne dedi dersin,''benim ihtiyacım yokki,zaten satıyorum arabayı,satamayan koyuyor onu''.Lafmı bu!Aynı modeller arasında kaç donanım farkı var baksana.Birine bilmem abs koymuş şu kadar,birine bilmem esp koymuş bu kadar.Daha güvenlik paketini bile standart hale getiremediler bu memlekette.Türkiye yol geçen hanı,at oynatıyo adamlar.Avrupadaki modellerle bize satılanlar arasında büyük farklar var.Adamlar kanunları koymuş,sıkıysa uymasınlar.Belki orada dört dörtlük değil ama bize göre çok daha iyiler.Zavallı halkımı tam manasıyla tüketim toplumu haline getirmiş durumdalar.Batışa doğru gidiyoruz.Bu gün milletin büyük çoğunluğu yıllarca borç ödemek durumunda.Borçsuz kimse yok nerdeyse.Devletin tez zamanda her türlü yerli üretime destek vermesi gerekirse kendi üretmesi lazım.Bu halk bugünki fiyatlara bu malları almak için bunca eziyeti çekmeyi haketmiyor.Ha dersenki bu düzen asla değişmez,böyle gelmiş böyle gider,sana katılırım.Sonsuza kadar değil elbette.Bu vampirlerin sonuda yakın inşaAllah.Az kaldı.Dünyayı düzeltecek kişinin gelmesi yakındır inşaAllah.Bu zalimlarin hepsi ya dize gelecek,yada yok edilecek.Bu kısım seni zorlayabilir belki.Derine bu yüzden girmiyorum.Ama yazdıklarım sana uymuyorsa,sen aldırış etme,uyanlar okusun.Elbette benle aynı düşünceleri paylaşan birileri vardır nasılsa.Sende kafana göre olanlarla takıl.Bu dünya sisteminin senin gibi,her yaptıklarını destekleyenlere ihtiyacı var.Sen 600 züde bırak,1300 ze felan geç,40-50 bin verip.Kendini daha mutlu hissedersin o zaman.Kal sağlıcakla.
    ESAD nickli arkadaşım sana şöyle söyleyeyim,(hız bakımından)bir tane cbr 600rr düşün iki kişi biniyorsun ve 280km/h-290 km/h arası hızlara çıkıyosun ve bu motor 100km de en fazla 9 litre yakıt yakar.Birde honda 2.0 vtec s2000 düşün yine 2 kişi binersin taş çatlasın 275 km/h bi hız yaparsın ve bu araç 100km 13-15 lt arası yakıt yakar.Şimdi tutup sen bana maliyetten bahsetme ne kadar güçlü araca binersen o kadar fazla harcama yaparsın,bu sistem böyledir unutma !
    https://www.facebook.com/gencal1

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...07157738/detay

motoru tanıyan bilen var mı? sizce nasıl ..saygılar

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...07157738/detay

motoru tanıyan bilen var mı? sizce nasıl ..saygılar
    Temiz motor gibi gözüküyor ama : Bu paralar çok değil mi? Sonuçta 6 yaşında ve eski teknoloji. Sıfır km. 250 cc İnazuma veya CBR tarzı bir şey daha mantıklı değil mi?

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Honda MotoTAL' daki 8 liralık siyah CBF500 mantıklı değil mi Honda Bayisi kendisi alıp 2. el satışa koymuşsa detaylıca kontrolden geçmiştir gibi geliyo psikolojik olarak. 18.000 km için 3/1 fazla fiyat vermek te var ekstradan
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Temiz motor gibi gözüküyor ama : Bu paralar çok değil mi? Sonuçta 6 yaşında ve eski teknoloji. Sıfır km. 250 cc İnazuma veya CBR tarzı bir şey daha mantıklı değil mi?

ınazuma siparişi verdik.. aralık 15 te teslim dediler.. sözleşmemi de yaptım ve kaporasını taktim ettim.. yaklaşık 2 ay sonra aralık 15 oldu ve motor yok ortada.. ocağın sonu dediler..
    sonra gümrükten araştırdım.. halen motor siparişi yok.. yani siparişin verildikten 1,5 ay gibi bir zaman diliminde gelecekmiş.. bende bunlar heralde fuarı bekliyorlar dedim ve ürünü iptal ettim.. şimdi kaldık boşlukta.. bu aralar alamazsam motoru, yine ınazumaya bakarım

Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda MotoTAL' daki 8 liralık siyah CBF500 mantıklı değil mi Honda Bayisi kendisi alıp 2. el satışa koymuşsa detaylıca kontrolden geçmiştir gibi geliyo psikolojik olarak. 18.000 km için 3/1 fazla fiyat vermek te var ekstradan
    tabii bu dediğiniz doğru ama , 5700 kmde bi cbf ve sıfır ayarında.. ömürlük makine olduğunu söylemeye gerekte yok.. zaten uzun yıllar kullanırım. kısacası temizliğine göre 1,1500 tl temizine fazladan veririm ama ,ilan sahibi 12,000 tl çekmiş .. çok fazla 18,500 tl yamaha xj6 naked.. sıfır

ThE_Unforgiven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kırmızı olsun çamurdan olsun...
    Mototal deki siyah cbf 500 e bakan oldumu veya bu motoru bilen varmı?
    Biri Beni Durdursun !!!!!

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    Arkadaşlar Cbf 500 ün enjeksiyonlu olduğu yıl kaç yılı?Veya enjeksiyonlu olduğu yıl var mı ?
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    Alıntı sercan2667 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Cbf 500 ün enjeksiyonlu olduğu yıl kaç yılı?Veya enjeksiyonlu olduğu yıl var mı ?
    sercan kardeş,CBF 500'ün hiç enjeksiyonlu modeli olmadı ki !
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    Bu güzel motorun arka tutma demirinden arıyorum. Bir sebepten boşa çıkmış söken kullanmayan arkadaşlar bana özelden ulaşırsa sevinirim. Selamlar,Hasan.

Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

Motosikleti
    hasan kardeş,eski bir CBF 500 kullanıcısı olarak ben,şöyle bir öneride bulunabilirim.eğer orjinalini bulamazsan,bir ara bir arkadaşımda senin gibi arıyordu.tvs apache'ninkileri CBF 500'e uydurmuştu.bilgin olsun.
    htmetin bunu beğendi.

Motosikleti
    cbf500
    herkese selam kısa bır sure once cbf500 sahıbı oldum.malum mevsım sartlarından dolayı pek bınemedım ama yanlıs secım yapmadıgımı kısa surede anladım kı cbf500 ust cc lere gecıs olarak almama ragmen , benı kendıne hayran bıraktı.Tabı kı artıları oldugu kadar , cok olmasada eksı yonlerı olucak kacınılmaz.Sonucta ne verırsen o kadar karsılıgını alırsın.Ama honda yı sectıgım ıcın bı kez daha mutluyum...)

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hasan kardeş,eski bir CBF 500 kullanıcısı olarak ben,şöyle bir öneride bulunabilirim.eğer orjinalini bulamazsan,bir ara bir arkadaşımda senin gibi arıyordu.tvs apache'ninkileri CBF 500'e uydurmuştu.bilgin olsun.

OO bu bilgi süper.Ben bir araştırayım sağol
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

Motosikleti
    Alıntı serkan.bhm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese selam kısa bır sure once cbf500 sahıbı oldum.malum mevsım sartlarından dolayı pek bınemedım ama yanlıs secım yapmadıgımı kısa surede anladım kı cbf500 ust cc lere gecıs olarak almama ragmen , benı kendıne hayran bıraktı.Tabı kı artıları oldugu kadar , cok olmasada eksı yonlerı olucak kacınılmaz.Sonucta ne verırsen o kadar karsılıgını alırsın.Ama honda yı sectıgım ıcın bı kez daha mutluyum...)
    hayırlı olsun kardeş,kullandıkça seveceksin.

zalim17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    660 tenere
    yeni 500 lük seri çıkaracak honda arkadaşlar. buraya gelirmi bilmem. honda 2013 500 yazın google emmiye güzel motorlar.
    xt125r>xt660r>dl650+ybr125>cbf1000>660 tenere

Motosikleti
    Honda CBF 600 ABS
    Merhaba arkadaşlar ;

Konularda bahsi geçen mototal'daki cbf 500'ü, 7.500 tl'ye anlaşarak almış bulunmaktayım, motora garanti verdiler kaza vs yok km orjinal, kaporasını verdim yarın almaya gidicem, umarım memnun kalırım ilk kez 500cc kullanıcam bakalım bu arada sizin önereceğiniz bir konu varmı ? Lastikleri pilot road bana göre durumu iyi ama, mototal lastik ister dedi anlamadım, yarın yağ ve yağ filtresi değişip teslim alicam umarım hayirli olur.. sizlerdende oneriler bekliyorum
    Saygılar

Motosikleti
    initiO bende bir ara düşünmüştüm o motoru tel açıp sormuştum hatta bana deposunda ezik var demişlerdi ayrıca lastiklerin bitik olduğunu söylemişlerdi. Hayırlısı olsun ;)

Motosikleti
    Honda CBF 600 ABS
    Alıntı ThE_Unforgiven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    initiO bende bir ara düşünmüştüm o motoru tel açıp sormuştum hatta bana deposunda ezik var demişlerdi ayrıca lastiklerin bitik olduğunu söylemişlerdi. Hayırlısı olsun ;)
    Dün Motoru aldım, ve hemen mototal servise götürdüm, yağ ve yağ filtresi değiştirdiler fakat yağ değişirken servisteki arkadaşlar motor soğutma suyuna yağ sızdığını görüp bana bilgi verdi... üst kapak açılması lazım detaylı incelenmesi lazımmış aynı zamanda arka amortisör patlak çıktı, zaten servise giderken yolda takırdı duymuştum... mototal yetkilisi erkan bey, durumla çok ilgilendi ve satıcı ile görüşüp ödediğim ücreti eksiksiz teslim etti ve motoru iade aldı, motorda çok büyük sorun olmayada bilir fakat benim mutsuzluğumu anladı ve motoru geri aldı, artık bundan sonra sahibi ilgilenicek, bu arada yetkili bayilerden yada firmalardan ikince el almanın mantıklı olduğunu birkez daha anladım... bakalım başka CBF 500 bakıcaz artık...

Motosikleti
    Geçmiş olsun şahıstan almış olsaydın bahsettiğin gibi bir bardak su içecektin sanırım. Hayırlısı olmuş pek cbf te yok sahibinden com da filan bakıyorum millet zaten fiyat olarak uçmuş. cbf 600 ile aynı yakan motor 2 silindir 2007 den sonra yok 10 bin üstünde fiyat yazıyorlar.

Motosikleti
    Honda CBF 600 ABS
    Alıntı ThE_Unforgiven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun şahıstan almış olsaydın bahsettiğin gibi bir bardak su içecektin sanırım. Hayırlısı olmuş pek cbf te yok sahibinden com da filan bakıyorum millet zaten fiyat olarak uçmuş. cbf 600 ile aynı yakan motor 2 silindir 2007 den sonra yok 10 bin üstünde fiyat yazıyorlar.
    aynen öyle, sanırım böyle daha hayirli oldu, bende bu sebeple sinirlenip dün buldugum cok temiz cbf 600 abs' yi satin aldim... sanirim boyle daha hayırlı oldu

Merhaba, bir proje fikrim var. Aklımda olan makinalardan biride CBF500. çok güzel bir makina gibi duruyor. CBF 500'ün şasinin görüntüsünü bulamadım. CBF kullanıcılarından herhangi birinizde benzin deposu, sele falan olmadan elinde şasinin görüntüsü olan var mı? varsa paylaşırsa çok makbüle geçer.
    Teşekkürler.

REKLAM ALANI
54. sayfa BirinciBirinci ... 4445253545556 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler