Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
29. sayfa BirinciBirinci ... 19272829303139 ... SonuncuSonuncu

Honda CBR 500R Kullanıcıları/Bılgı Paylasım Baslıgı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı eskmeta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Siz hiç r25 kullandınız mı?
    Bende r25 ten geçmek istiyorum kademeli yükselteyim diyorum cc olarak
    Kullandım...beğenmiyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:08 ----------

Alıntı eskmeta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Siz hiç r25 kullandınız mı?
    Bende r25 ten geçmek istiyorum kademeli yükselteyim diyorum cc olarak
    Top speed hariç çok yetenekli bir motosiklet. Düşük yakıt tüketimi, uygun y.parça fiyatları, sıfır titreşim, sorunsuz ve çok uzun ömürlü bir bloka sahip. Ben 2 defa balkan turu yaptım. (Givi 3lü çanta seti,orta sehpa ve uzun tur camı takılabilen tam bir sport tour.)R25 ten kalite,sorunsuzluk gibi vb. birçok özelliyle üstün.
    oialdemir bunu beğendi.
    The Power of The Dreams.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbr500 seni r25 ten sonra kesmez. 194 gördüğün r25 te burda öyle bir dünya yok. Bence sen mt7 ye yürü.
    Benim için motosiklet sadece hızdan ibaret değil görünüş hoşuma gitmeli, naked model sevmiyorum. 2 Silindirli racing motosiklet aradığımda karşıma 500R çıkıyor baktığın zaman hoş makina. Şehir içi kullancağım içinde 4 silindir geçmek hiç istemiyorum

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı Muhammetgzl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim için motosiklet sadece hızdan ibaret değil görünüş hoşuma gitmeli, naked model sevmiyorum. 2 Silindirli racing motosiklet aradığımda karşıma 500R çıkıyor baktığın zaman hoş makina. Şehir içi kullancağım içinde 4 silindir geçmek hiç istemiyorum
    Bunu bana yazdıysan zaten bir 500R sahibiyim.
    The Power of The Dreams.

Motosikleti
    Honda Cbr500R (2015)
    Arkadaşlar bir sorunum var bir arkadaşım motoru kullanmak istedi kıramadım 5 dk felan turkladı geldi direk garaja çekti motoru, sonraki gün motorumun zinciri gazyagı ile temizleyip tekrar yagladım vites geçişlerinde çat çat diye ses çıkıyor bir de zırıltı vardı yeni yağlandığından dolayı sandım sonra zırıltının kaynağını bulmaya çalıştım buldum arkadaki sanırım tekeri geri çekmeye yarayan somunlarla kapak arasında boşluk oluşmuştu. somunları biraz sıktım ama vites geçişlerindeki çat sesi devam ediyor sebebi ne olabilir.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı OkNisT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bir sorunum var bir arkadaşım motoru kullanmak istedi kıramadım 5 dk felan turkladı geldi direk garaja çekti motoru, sonraki gün motorumun zinciri gazyagı ile temizleyip tekrar yagladım vites geçişlerinde çat çat diye ses çıkıyor bir de zırıltı vardı yeni yağlandığından dolayı sandım sonra zırıltının kaynağını bulmaya çalıştım buldum arkadaki sanırım tekeri geri çekmeye yarayan somunlarla kapak arasında boşluk oluşmuştu. somunları biraz sıktım ama vites geçişlerindeki çat sesi devam ediyor sebebi ne olabilir.
    Teker denemiş arkadaşın, zincir bozulmuş (bir yerde gergin-bir yerde bol olur9.
    The Power of The Dreams.

Motosikleti
    Honda Cbr500R (2015)
    Teker denemiş arkadaşın, zincir bozulmuş (bir yerde gergin-bir yerde bol olur9.
    Vay şerefsiz kesin ondan mı olur hocam günahını almayayım, ona göre sövecem.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Vay şerefsiz kesin ondan mı olur hocam günahını almayayım, ona göre sövecem.
    arka tekeri sehpayla havaya kaldır, tekeri elle çevir zincire bak; eğer ki dediğim gibiyse, teker denemesi yapmış. Bir abey tavsiyesi motorunu kimseye verme..
    The Power of The Dreams.

Motosikleti
    Honda Cbr500R (2015)
    arka tekeri sehpayla havaya kaldır, tekeri elle çevir zincire bak; eğer ki dediğim gibiyse, teker denemesi yapmış. Bir abey tavsiyesi motorunu kimseye verme..
    Abi normalde vermem de o an mecbur hissettim kendimi, bu da son olur zaten.
    birde sehpa aparatı da yok bulamadım da zaten oda ayrı bir muamma.
    Onu nereden bulabilirim.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Tek tekerden değil. Çok zorlayarak kaldırsa da olur. Zinciri takalı ne kadar oldu? Belki ömrünü doldurdu yeni farkettin.

Motosikleti
    Honda Cbr500R (2015)
    Alıntı RoofRoof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tek tekerden değil. Çok zorlayarak kaldırsa da olur. Zinciri takalı ne kadar oldu? Belki ömrünü doldurdu yeni farkettin.
    akşam aradım sövdüm tekere denemiş 2-3 sefer sonra tekeri şasenin ucundan ölçerek hizaladık 0,5cm felan kayıktı ama ses yine var zinciride gerdik biraz üst alta göre daha gergin normal mi bilemiyorum, bazıları normal diyor o sese, birisi zincirin yagı az felan dedi motul ile yağlamıştım ama yağladıktan sonra baya tekere janta felan yağ atmıştı bana normal gibi gelmiyor ilk motorum olduğundan emin olamıyorum, agustos ayında bakımı var o zamana kadar idaremi etsem bilemedim, zincir ne zaman değiştiğini valla bilmiyorum alalı 1.5 ay oldu daha 170 km kullanmışım. 12,650 felan km. zaten en son bakıma da 12,400 de girmiş geçen yıl.
    amatörlük başa bela [COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:18 ----------

link
    Arkadaşlar facebook grubunda 2016 model 21 bin km de bir makina var adam yeni motor siparişi geçtiği için 22bine bırakıyor cbr500 arayan varsa kaçmayacak bir makina.

akşam aradım sövdüm tekere denemiş 2-3 sefer sonra tekeri şasenin ucundan ölçerek hizaladık 0,5cm felan kayıktı ama ses yine var zinciride gerdik biraz üst alta göre daha gergin normal mi bilemiyorum, bazıları normal diyor o sese, birisi zincirin yagı az felan dedi motul ile yağlamıştım ama yağladıktan sonra baya tekere janta felan yağ atmıştı bana normal gibi gelmiyor ilk motorum olduğundan emin olamıyorum, agustos ayında bakımı var o zamana kadar idaremi etsem bilemedim, zincir ne zaman değiştiğini valla bilmiyorum alalı 1.5 ay oldu daha 170 km kullanmışım. 12,650 felan km. zaten en son bakıma da 12,400 de girmiş geçen yıl.
    amatörlük başa bela [COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:18 ----------

link
    Arkadaşlar facebook grubunda 2016 model 21 bin km de bir makina var adam yeni motor siparişi geçtiği için 22bine bırakıyor cbr500 arayan varsa kaçmayacak bir makina.
    facebook dışında ilanı var mı ordan bakalım fb kullanmıyorum

Motosikleti
    Honda Cbr500R (2015)
    Alıntı afsinyus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    facebook dışında ilanı var mı ordan bakalım fb kullanmıyorum
    Hocam mesajı buraya yazdıktan 2 saat sonra kaporasını verdiler. kenarda param olsa alır kendiminkini satardım temizdi makina

pocemonmutlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB650F 2018
    Arkadaşlar makineyi satan benim

Bir anda başka motor almaya karar verip satma kararı aldım. Piyasayı bilmiyordum 22 bin tl dedim gül gibi makine şahin adında bir arkadaşa yarın kısmet olursa satışı gerçekleşecek

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:51 ----------

Hocam mesajı buraya yazdıktan 2 saat sonra kaporasını verdiler. kenarda param olsa alır kendiminkini satardım temizdi makina
    parayı hemen getirecek kişiler çok aradı ama kısmet işte. arkadaşımız 20 yaşında pırıl pırıl bir arkadaş, umarım motorla çılgınlık yapmaz. kız gibi yağmur çamur görmemiş hatta güneşte bile hemen gölgeye alınan makinedir kendisi

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:56 ----------

yeni aldığım motoruda ilerde satmaya karar verirsem ilk önce burda ilgili başlıkta paylaşırım

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    400 km'dir bu motora biniyorum.Her şeyinden çok memnunum ama 2-3 sorunum var.Anahtar deliği olduğu yerde döndürebiliyorsun.Anahtarı girmesini zorlaştırıyor.Ayrıca gidonu kitleyemiyorum.Ne kadar uğraşsam da dönmüyor kilit.1-2 kişide daha duymuştum yabancı forumlarda bu kilit sorununu.Yardım edebilecek var mıdır?
    Alıntı pea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim motorda da vardı bu dert. İlk başlarda kilitlemek, kilidi açmak zorlaşmıştı. Sonra daha da zorlaştı, kontağı çeviremez olmuştum. 1-2 dakika uğraştırdığı oluyordu.
    Delikten içeri WD40 sıkmıştım, düzeldi.

Ama önerilen yöntem bu değildir. WD40 toz toprak toplar ve tekrar kötüleşir.
    İşin doğrusu, grafit tozu kullanmak. Motorcyclist Magazine alternatif olarak kurşun kalem tıraşlamayı öneriyor.
    Kuru yağlar da kullanılabilirmiş.

Dönme işini bilmiyorum.
    Benim kontak bozuldu sonunda Bakım için servise götürmüştüm. Servis de kontağın sorunlu olduğunu fark edip, garantiden yenisini isteyeceklerini söyledi. 1 saat sonra aradılar, kontak tamamen bozulmuş."On" konumuna hiç geçmiyor, içeride bir şey dağılmış gibi. Mecbur yeni kontak bekliyoruz şimdi.

Kontağınıza iyi bakın, zorlamayın. Yoksa yedek parça beklersiniz uzun bir süre

MT00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ER6F
    Merhaba arkadaşlar,

Eylül de kısmetse uzun yol planlıyorum. Ön camı givi marka ile değiştirmeyi düşünüyorum.

Aramızda ön camını givi ile değiştiren var mıdır acaba ? Var ise çok özellikle uzun yolda farketti mi ?

Teşekkürler.

Motosikleti
    DRZ400SM
    Benim kontak bozuldu sonunda Bakım için servise götürmüştüm. Servis de kontağın sorunlu olduğunu fark edip, garantiden yenisini isteyeceklerini söyledi. 1 saat sonra aradılar, kontak tamamen bozulmuş."On" konumuna hiç geçmiyor, içeride bir şey dağılmış gibi. Mecbur yeni kontak bekliyoruz şimdi.

Kontağınıza iyi bakın, zorlamayın. Yoksa yedek parça beklersiniz uzun bir süre
    Sıkıntı garanti yok şefim. Şimdi dediğin gibi bir şeyse çok güzel serviste yağlayıp öperler beni. Kaç kmdir sende hocam?

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Sıkıntı garanti yok şefim. Şimdi dediğin gibi bir şeyse çok güzel serviste yağlayıp öperler beni. Kaç kmdir sende hocam?
    16 bin KM'dir bende. 30 bin bakımına götürmüştüm.
    Kontak setinin fiyatı, garantiden değişmezse sadece 1700 TL imiş

Motosikleti
    DRZ400SM
    1700se yine insaflı davranmışlar.

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Ohaa!! diyecem kusura bakmazsan.
    pea bunu beğendi.

Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı emremm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ohaa!! diyecem kusura bakmazsan.
    Yurtdışında 450 euroydu yanlış hatırlamıyorsam.

REKLAM ALANI
29. sayfa BirinciBirinci ... 19272829303139 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)