Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
38. sayfa BirinciBirinci ... 28363738394048 ... SonuncuSonuncu

Bajaj Discover 125 ST Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    jemalizm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    bende onu merak ediyorum. çifti 180 TL olan lastiği aynı ebatlarda, diğer kendini kanıtlamış markalar nasıl 300 + ya satıyorlar.
    psikolojik olduğunu düşünüyorum.
    Flickr
    http://www.flickr.com/photos/109845783@N04/
    ..kanlı resimler ressamı..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ..Carmentality.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı storm_shadow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben o driftin üzerindeki lastikleri biliyorum. O lastiklerden değil daha doğrusu nylon değil bu lastikler. Şuan link veremiyorum mobilden girdigim için ffakat. Mc 605 mc 606 bu lastiklerden bahsediyorum. Sade e arka 160 lira ön ise 110 lira olması gerek

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:26 ----------

Irc ve sava dediginiz lastiklerin hepsi nylon. Nasıl oluyorda iyi diyorlar hayret

IRC bilgim yok , fakat Sava (yakın zamanda ismi mitas olacak) marka lastik üretimi avrupada bir çok teste giren bir markadır.
    web'te ingilizce dökümanlardan buna ulaşabilirsiniz. Modellerine göre lastik içeriği değişiklik gösteriyor. Benim kullandığım bizim Discover modeline uygun olan lastikte Sıkı kauçcuk yapısı ve soft yapısından bahsedilmektedir.

Bu lastik konusunda yazılan çizilenlerden ziyade tecrübe etmiş arkadaşları dinlemekte fayda var.
    Genel kullanımımım her yaptığım km de tecrübe artışı ile, limitleride yavaş yavaş zorlamaktayım
    Orjinal lastikte iki defa kaydım. Bu lastikte 1000 km oldu. Yağmurdada kullandım Henüz kayma yaşamadım. Ben memnunum.
    Mutlaka daha kaliteli lastikler vardır. ama 400-500 vermek istemem.

Bu arada 5000 bakımını bekliyemedim. Tecrübeli arkadaşlarımı dinliyerek 2600kmde bakımını yaptırdım . Motul yağ kullandım. Artık servislerimizde standart tek yağ kullanımı olarak. castrol kullanılmaya başlanmış.
    Genel kontroller yapıldı . Tek bir vidada bile gevşeme yoktu. Motul zincir spreyi kullanmaya başladım. Öncesinde yağlamak için kullandıklarım traşmış.

15T dişliden memnun kaldım.Bu dişli ile devam.

Geçenlerde 260 km lik yola çıktım . iki defa mola verdim. Motorda şişme veya yağ kaçırma sızdırma gibi bişi ile karşılaşmadım. Ki tapa gaz giderim.
    Ama ciddi anlamda rüzgarlı bir gündü , çok etkilendim. dayak yemiş gibi oldum , sağdan soldan .
    HEr motordamı böyle yoksa bizim motor hafif olduğu içinmi ?
    Bizim motor için Siperlik yaptıran uyduran oldumu? uzun yolda siperlik faydası olacağını düşünüyorum. yoksa yanılıyormuyum.
    Passionately in love with Motorcycle

Motosikleti
    Kawasaki ER-5, Bajaj Discover 125 st
    Alıntı jemalizm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende onu merak ediyorum. çifti 180 TL olan lastiği aynı ebatlarda, diğer kendini kanıtlamış markalar nasıl 300 + ya satıyorlar.
    psikolojik olduğunu düşünüyorum.
    Kesinlikle öyle. Eğer ki sava vs lastiklere iyi diyen var ise onlar hiç michelin, bridgestone, pirelli kullanmamış kişilerdir bence. sonuçta büçte meseli, benimde 500 liralık lastiğe bütçem yetmediği için orta yolda buldum çözümü. ha iyimi dersen bunlar dışında hiç birisi iyi değil. bunun aksini kimse idda etmesin.
    jemalizm bunu beğendi.

Motosikleti
    discovery 125 st
    "bende mesela stop etti. marş masınca gaz vermeden hemebn alıyor. ilk gaz vermede kalkışta bir şey olmuyor. sanırım bizim farklı nedenlerden dolayı sorunlarımız var " demiştin

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:59 ----------

storm_shadow ben bugün birkaç kez deneme yaptım ama senin gibi bir sorunla karşılaşmadım. Bendeki daha önce yazdığım gibi.

Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    arkadaşlar, bu tekleme, boğulma, yığılma gibi problemleri servis hallediyor. siz servise götürdünüz ve hala aynı mı? o kısmı anlayamadım.

bende de yapıyordu ufak tefek stop etme, yığılma ve stop etme. 5000 bakımından sonra hiç yapmamaya başladı.
    Servise gittiğim yer. İzmir Bahri Demirci.
    Flickr

Motosikleti
    discovery 125 st
    Bendeki sorun için bakımı bekliyorum. Bir engel yada sorun değil şimdilik.

arkadaşlar, bu tekleme, boğulma, yığılma gibi problemleri servis hallediyor. siz servise götürdünüz ve hala aynı mı? o kısmı anlayamadım.

bende de yapıyordu ufak tefek stop etme, yığılma ve stop etme. 5000 bakımından sonra hiç yapmamaya başladı.
    Cemal ,Servis normal 5000 km servis bakımında yapılması gereken şeylerden farklı birşeyler yapmış olmalı.

acaba ustan kendi insiyatifi ile mi bişeyler yaptı yoksa Yetkili servislere verilen bir talimat mı var?

2600 km gittiğim servis , abi 5000 bakımına geldiğinde çok daha farklı olacak dedi. Senin yazdığına dayanarak acaba diyorum şimdi. Ekstra Bişilermi yapılıyor.

Bahri ustan tanıdık ise sorarmısın? neler yapmış?

Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    Ben başındaydım motor yapılırken, gördüklerim,
    Akü bağlantıları kontrol edildi, ölçü aleti ile ölçümler yaptı,
    karbüratör ile bir kaç ayar yaptı, tabi nasıl bir ayar yaptığını bilmiyorum.
    yağ filtresini değiştirdi,
    vidalar kontrol edildi,
    arka stop lambasının çıkan soketini tamir etti,
    silindirden yağ sızıntısı vardı onu yaptım dedi(daha olmamış gibi bir izlenim var) sanki hala sızdırıyor.
    16T dişli takıldı.

malesef usta tanıdık değil, tavsiye üzerine gittiğim bir usta,
    bence sizde bit 5000km yi bekleyin derim, 5000 den sonra düzelmez ise, farklı bir çözüme veyahut servis ile iletişim geçebilirsin ama tabii ki 5000 de az bi km değil ben çok sürüyorum.

ayrıca ben bakımı, 500 ve 5000 de yaptırdım. arada bir şey yaptırmadım
    Flickr

Arkadaşlar bendede bajaj discover var 2000 km oldu alalı motorla geçenlerde 330 km yol gittim ortalama 75-80 km ile 43 tl yaktı bu hesaba göre 100km ye 2.61 litre yakıyor alığım zaman forumlardada aldığım yerdede 55 km ye 1 lt yakıyor deniyordu ama öyle olmadı bundan önceki kuba cg 100 bile bundan az yakıyormuş meğer o konuda kandırıldık bide 750 km de ilk bakıma gittim sadece yağ değişimi ve bakım için 70 tl aldılar demek ki parçalarıda pahallı bunuda alırken yedek parçaları ucuz denmişti.Yani benzin yakma konusu ve yedek parça da insanları kandırıyorlar ancak şöylede bir gerçek var ki titreşim yok ve kullanım oldukça keyifli alan olacaksa bunlarıda dikkate alsın istedim iyi forumlar.

Motosikleti
    Alıntı srtcgkts adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "bende mesela stop etti. marş masınca gaz vermeden hemebn alıyor. ilk gaz vermede kalkışta bir şey olmuyor. sanırım bizim farklı nedenlerden dolayı sorunlarımız var " demiştin

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:59 ----------

storm_shadow ben bugün birkaç kez deneme yaptım ama senin gibi bir sorunla karşılaşmadım. Bendeki daha önce yazdığım gibi.
    bende de stop edince marş basmadan hemen alıyor. sorun o değil, sorun stop etmesi neden kalkışta bazen boğulup stop ediyor onu anlayamadım. ama bana kalırsa supablardan az sıkı sanki

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:11 ----------

daha 1600 km lerdeyim. bizde seyir halinde bir sorun yok, çalıştırmada da yok, rolantide çalışırkende yok. sorun motor ısındıktan sonra bir şey için durduğumuzda. tekrar gaz verdiğimizde bir anlık yapıyor. sonrasında yine sıkıntı yok. sanırım servislerin çoğu buradaki gibi ilgisiz yada bilgisiz. o yüzden be servise götürdüğümüğümde. subaplar sıkı, istersen az açalım. istersen 5000 de gelince bakalım dedi. ben sorun olurmu dedim böyle kullanımda, yok olmaz dedi. bende tamam elleme o zaman deyip araştırmaya koyuldum

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:16 ----------

Alıntı ..Carmentality.. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cemal ,Servis normal 5000 km servis bakımında yapılması gereken şeylerden farklı birşeyler yapmış olmalı.

acaba ustan kendi insiyatifi ile mi bişeyler yaptı yoksa Yetkili servislere verilen bir talimat mı var?

2600 km gittiğim servis , abi 5000 bakımına geldiğinde çok daha farklı olacak dedi. Senin yazdığına dayanarak acaba diyorum şimdi. Ekstra Bişilermi yapılıyor.

Bahri ustan tanıdık ise sorarmısın? neler yapmış?
    sanırım piston pimlerini sıkıp, subap ayarı yapmış olmalılar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:19 ----------

Alıntı slmlezgiyev adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bendede bajaj discover var 2000 km oldu alalı motorla geçenlerde 330 km yol gittim ortalama 75-80 km ile 43 tl yaktı bu hesaba göre 100km ye 2.61 litre yakıyor alığım zaman forumlardada aldığım yerdede 55 km ye 1 lt yakıyor deniyordu ama öyle olmadı bundan önceki kuba cg 100 bile bundan az yakıyormuş meğer o konuda kandırıldık bide 750 km de ilk bakıma gittim sadece yağ değişimi ve bakım için 70 tl aldılar demek ki parçalarıda pahallı bunuda alırken yedek parçaları ucuz denmişti.Yani benzin yakma konusu ve yedek parça da insanları kandırıyorlar ancak şöylede bir gerçek var ki titreşim yok ve kullanım oldukça keyifli alan olacaksa bunlarıda dikkate alsın istedim iyi forumlar.
    basınca çok fena yakıyor arkadaşım zamanla alışıyor insan

Cemal , ayrıntılar için sağol . benim 2600 bakımında yapılanların aynısı sadece karbürötör ayarı yapmadı

storm_shadow , Benim ustaya bi bak bakalım subap ayarı gerekiyormu , Hocam bu alet subap ayarı istemez dedi

Bakalım 5000 de aynı şeyi diyecekmi ? piston pimleri gevşek veya subap ayarı isteyen motordaki ses nasıl olur ? nasıl anlarız?

------------

Discover kullanıcı arkadaşlarım . bundan sonraki motor hedefiniz nedir?

Şuan pulsar düşünüyorum ben , Fakat daha pulsar tecrube etmedim.
    İmkanlar ve zaman dahilinde, Tecrubemi bir üst seviyeye taşıdığımda Vstrom DL650 'yede geçiş yapabilirim

Merhaba Arkadaşlar,

Discover için on ve arka dişli üretmeyi düşünüyoruz. Sizlerin de ölçüler noktasında fikirlerinizi almak istiyorum.
    Hangi ölçülerde olsa daha çok tercih edilir?
    Dişli kalitesi konusunda endişeniz olmasın,
    Pulsar için yaptigimiz dişlilere bakabilirsiniz,
    Facebook grubunda fotoğrafları var.
    Cevaplarınızı bekliyorum.

Selamlar.

Salı günü bende alıyorum nasipse.

Arkadaşlar,

Discover almayı planlıyorum. Bazı sorunlar beni düşündürüyor.

1) Motor: Ancak motor sıkıştırması, vs. gibi sorun yaşayan oldu mu? Burdaki herkesin motor geçmişi var. Fakat ilk motorum olacağı için sorunlarla boğuşmak istemiyorum. 20000 km'de motor yiyip motorun 4'te 1'ine denk gelen paraları harcamak istemiyorum ki diğer Hintliyi kullanan arkadaşlarımdan bazıları 3 defa bu durumu yaşadı.

2-1) Lastik: Motosiklette herkes güvenli sürüş için lastik almamı tembihliyor. 17 inçlik lastiklerin çiftlerini şöyle bir araştırınca en aşağı 400 liraları gördüm (sözüm ona kaliteli markalar) Sizin tavsiyeleriniz nedir bu konuda? Hem güvenli sürüş hem de ucuzluk yönünden öneriniz var mı?

2-2) Jant: 17 inçlik jantlarına tubeless lastik takılınca oluşan problemleri(darbelerde hava kaçırması) okudum. Bu durum can sıkıcı, böyle bir sorun yaşanabilir mi? İç lastikle beraber kullanılabiliyor mu? Ve de Tubeless lastikle gelecek olan seri gelip satışa çıktı mı?

Motosiklete yeni başlayacak biri olarak piyasada kendini kanıtlamış motorlardan birini seçecektim. Alternatif olarak daha iyi olabileceğini düşündüm. Bu konuda tarafsız kalıp tavsiye verebilir misiniz? Çünkü motordan soğuyup kibriti çakmak istemiyorum

Motosikleti
    Alıntı ttss adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar,

Discover almayı planlıyorum. Bazı sorunlar beni düşündürüyor.

1) Motor: Ancak motor sıkıştırması, vs. gibi sorun yaşayan oldu mu? Burdaki herkesin motor geçmişi var. Fakat ilk motorum olacağı için sorunlarla boğuşmak istemiyorum. 20000 km'de motor yiyip motorun 4'te 1'ine denk gelen paraları harcamak istemiyorum ki diğer Hintliyi kullanan arkadaşlarımdan bazıları 3 defa bu durumu yaşadı.

2-1) Lastik: Motosiklette herkes güvenli sürüş için lastik almamı tembihliyor. 17 inçlik lastiklerin çiftlerini şöyle bir araştırınca en aşağı 400 liraları gördüm (sözüm ona kaliteli markalar) Sizin tavsiyeleriniz nedir bu konuda? Hem güvenli sürüş hem de ucuzluk yönünden öneriniz var mı?

2-2) Jant: 17 inçlik jantlarına tubeless lastik takılınca oluşan problemleri(darbelerde hava kaçırması) okudum. Bu durum can sıkıcı, böyle bir sorun yaşanabilir mi? İç lastikle beraber kullanılabiliyor mu? Ve de Tubeless lastikle gelecek olan seri gelip satışa çıktı mı?

Motosiklete yeni başlayacak biri olarak piyasada kendini kanıtlamış motorlardan birini seçecektim. Alternatif olarak daha iyi olabileceğini düşündüm. Bu konuda tarafsız kalıp tavsiye verebilir misiniz? Çünkü motordan soğuyup kibriti çakmak istemiyorum
    Merhabalar,

Motorum daha 1750 km de olmasına dayanarak izlenimlerim, Şuanda lastikler dışında can sıkıcı bir durum durum yok. bugün cst cm 606 marka lastiklerim takılacak, tubless lastik kullananlar var etrafımda ama böyle bir sorun yaşayan yok. sanırım jantlar biraz ince olduğundan kalın ve sert yanaklı lastikler sorun çıkarıyor. onun dışında düzgün rodaj yapıldıktan sonra sahibini üzmeyecek bir motor. tabi daha fazla km tecrübesi olan arkadaşlar daha aydınlatıcı bilgi verecektir bu konuda. sonuçta motorun sorun çıkarıp, çıkarmaması birazda kullanıma bağlı olarak değişiyor.

En uygun sigorta şirketi hangisi? Plaka ve ruhsat işlemleri ne kadar tutuyor bilgilendirebilir misiniz?

islambey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMOTO 250NK
    Bundan 1 hafta önce kadar bir arkadaşım sıfır aldı.Plakayı ruhsatı kendisi ilgilenip çıkardı sigortada dahil 384 lira para ödedi,sadece sigorta 170 lira tuttu.Ama sigorta parası yaşa,şehire göre değişiklik gösterir

Motosikleti
    Cst cm600 lastiklerim bugün itibariyle takıldı. İlk izlenimim çok ser sanıpta biraz fazla basınca arka tekerleğimi kilitleyen frenim aslında sert değilmiş onu anladım

Alıntı flecher35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En uygun sigorta şirketi hangisi? Plaka ve ruhsat işlemleri ne kadar tutuyor bilgilendirebilir misiniz?
    ergo sigorta 'ya 45 TL ye yaptırdım.

Çok teşekkürler. Dün sözleşme yapıldı şu anda almaya gidiyorum.

REKLAM ALANI
38. sayfa BirinciBirinci ... 28363738394048 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler