Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
36. sayfa BirinciBirinci ... 26343536373846 ... SonuncuSonuncu

Bajaj Discover 125 ST Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kawasaki ER-5, Bajaj Discover 125 st
    Alıntı abeciMotoru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    510 nasıl ya geçen sene buzz motordan 240'a almıştım aynı lastiği
    tanesi 240 olabilir belki? ebatları ne acaba bu lastiğin?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    Alıntı storm_shadow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tanesi 240 olabilir belki? ebatları ne acaba bu lastiğin?
    çiftini o fiyata almıştım. ebatlar 90/90-18'dir. çiftinin 510tl olması şakadır heralde
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

trcn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Boxer bm 150
    Alıntı gknstyle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar
    Çanta/topcase Takin artik herhangi bir caza işlemi yoktur başka şeyler aramayin 45 lt yi Takin gocca bi bagajiniz olsun
    çanta konusundaki sözün şakamı bilgiyi nerden aldın selamlar

oburak90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BAJAJ - Discover 125st
    Storm shadow ayni olay bende de oluyor ama motoru biraz fazla zorlayip sonra bi yerde durup bekersek kalarken stop ediyor yada gazi cevirsende biraz bekliypr sonra baygin baygin aliyprdu devrini.. rolentiyi cok az yukselttim simdi pek olmuyor ama bu hafta servise bir ugrayacagim buraya yazarim kayda deger birsey olursa

Motosikleti
    Alıntı oburak90 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Storm shadow ayni olay bende de oluyor ama motoru biraz fazla zorlayip sonra bi yerde durup bekersek kalarken stop ediyor yada gazi cevirsende biraz bekliypr sonra baygin baygin aliyprdu devrini.. rolentiyi cok az yukselttim simdi pek olmuyor ama bu hafta servise bir ugrayacagim buraya yazarim kayda deger birsey olursa
    Aynen öyle burak kardeşim. rolantiyi biraz yükseltince pek olmuyor ama sanki motor gidiyormuş gibi çalışıyor rolantide o zamanda.

Buradaki servis rezalet. işi bilen yok. senden ricam gittiğinde sorunu nasıl çözdüklerini neden kaynaklandığını benimle paylaşırmısın ben ona göre başka bir tamircime söyleyip aynı işlemi yaptırırım.

Teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:27 ----------

Alıntı abeciMotoru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çiftini o fiyata almıştım. ebatlar 90/90-18'dir. çiftinin 510tl olması şakadır heralde
    buz motoru aradım sordum. 500 lira dediler iki tane 100/80/17. o arkdaşada aynı lastiği takmışlar cuk diye olmuş. burada michelin satan yer yok. varsa oralarda bir fiyat alsan yada alternatifi varmı bu lastiğin, pirelli gibi continental gibi, maxis te olabilir.
    abdulkadir bunu beğendi.

jemalizm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    malesef 90 90 18 değil

110-70-17
    100-80-17

en ucuz fiyat budur. başka bir firma dakiarkadaşıma, Kanki dedim fiyat aldım 560 dediler buz da tanıdık vardı 510 a bıraktı

takma dahil fiyatı bu.
    abeciMotoru bunu beğendi.

aSuBaYaH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    iki teker
    Arkadaşlar Mıchelın lastik hakkında bilgi verme gereği duydum.
    cbf 150 ve ybr 125 in lastik ölçüleri 18 janttır.
    Discover jantları ise 17 ölçüsüne sahiptir.
    Mıchelın firması, Discover 125 için kendi orijinal ebatlarında lastik üretmemektedir.
    110-70-17
    100-80-17 bu ebatlar mıchelın lastik firması (performans lastiği) ön lastik için üretilmiştir.
    önde kullanılan bu lastiklerden birini arkaya takmanız durumunda mutlaka arka lastiği ök yönünün tersinde montaj etmelisiniz. aksi taktirde yola tutunamazsınız!!!
    Not: Bizzat kendim Mıchelın motosiklet lastik bayisiyim.
    gknstyle bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı aSuBaYaH adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Mıchelın lastik hakkında bilgi verme gereği duydum.
    cbf 150 ve ybr 125 in lastik ölçüleri 18 janttır.
    Discover jantları ise 17 ölçüsüne sahiptir.
    Mıchelın firması, Discover 125 için kendi orijinal ebatlarında lastik üretmemektedir.
    110-70-17
    100-80-17 bu ebatlar mıchelın lastik firması (performans lastiği) ön lastik için üretilmiştir.
    önde kullanılan bu lastiklerden birini arkaya takmanız durumunda mutlaka arka lastiği ök yönünün tersinde montaj etmelisiniz. aksi taktirde yola tutunamazsınız!!!
    Not: Bizzat kendim Mıchelın motosiklet lastik bayisiyim.
    Arkaya taktığımız lastikte çabuk bitme gibi bir sorun olurmu peki?

aSuBaYaH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    iki teker
    Arkaya taktığımız lastikte çabuk bitme gibi bir sorun olurmu peki?
    kesinlikle arka için üretilene göre daha çabuk bitecektir.

Motosikleti
    Alıntı aSuBaYaH adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kesinlikle arka için üretilene göre daha çabuk bitecektir.
    peki siz hangi lastiği tavsiye edersiniz bu model için?

..Carmentality.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sava mc18 tavsiye ederim. F/P olarak iyi

Şu tekleme durumu ile ilgili bi yerde okumuştum , şimdi yazıyı bulamadım.

Karbüratör üzerinde iğne pul olayı demişti . bir usta yapmış düzelmiş. Konuyu hatırlayan var ise bilgi verir burdan
    Passionately in love with Motorcycle

Motosikleti
    Alıntı ..Carmentality.. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sava mc18 tavsiye ederim. F/P olarak iyi

Şu tekleme durumu ile ilgili bi yerde okumuştum , şimdi yazıyı bulamadım.

Karbüratör üzerinde iğne pul olayı demişti . bir usta yapmış düzelmiş. Konuyu hatırlayan var ise bilgi verir burdan
    bizimkisi tekleme değilde. daha çok rolantide bir süre çalışırken. özellikle motor sıcakken. ilk gaz tepkisinde boğuluyor gibi olması. buradaki servis biraz sorumsuz. bugün konu ile ilgili yine gittim. sübaplar sıkı o yüzden olduğunu söyledi. ne kadar doğru bilmiyorum

Motosikleti
    Forum ölmüş

Motor simsiyah ve sade haliyle daha bir hoş olacak gibi. Ne dersiniz ?

Veya

srtcgkts bunu beğendi.

Motosikleti
    discovery 125 st
    Lastiklerinizden memnunmusunuz. Yağışta test ettinizmi bende lastik değiştirmek istiyorum. Fikirleriniz önemli

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:40 ----------

Daha önce irc taktırdım hata ettim. 200 tl çöpe gitti. Kuru havada bir nebze iyi olsada yağışlı havada fabrika lastiklerle neredeyse aynı.
    Birde tubeless olayı var. İç lastiksiz takılan lastiklerim kasislerden geçince ani hava bırakıp iniyordu bir sefer tehlikeli bir şekilde ortaya çıktı bu olay. Lastiklerde sıkıntılı olunca lastikleri değiştirmeye karar verdim.
    Sava m18 düşünüyorum. Fakat iç lastiksiz tekrar sorun yaşanabilir diye düşünüyorum. Çünkü jantlar tubeless e uygun değil diye düşünüyorum kadıköy zenn motor ilede konuştum bu konuyu ustalarda bu şekilde söylediler

Motosikleti
    Alıntı srtcgkts adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lastiklerinizden memnunmusunuz. Yağışta test ettinizmi bende lastik değiştirmek istiyorum. Fikirleriniz önemli

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:40 ----------

Daha önce irc taktırdım hata ettim. 200 tl çöpe gitti. Kuru havada bir nebze iyi olsada yağışlı havada fabrika lastiklerle neredeyse aynı.
    Birde tubeless olayı var. İç lastiksiz takılan lastiklerim kasislerden geçince ani hava bırakıp iniyordu bir sefer tehlikeli bir şekilde ortaya çıktı bu olay. Lastiklerde sıkıntılı olunca lastikleri değiştirmeye karar verdim.
    Sava m18 düşünüyorum. Fakat iç lastiksiz tekrar sorun yaşanabilir diye düşünüyorum. Çünkü jantlar tubeless e uygun değil diye düşünüyorum kadıköy zenn motor ilede konuştum bu konuyu ustalarda bu şekilde söylediler
    valla kardeşim 2 haftadır. şı michelin in 100/80/17 lastiklerini araştırıyorum. bir türlü net birşey bulamadım. kafamdaki soru işareti acaba bu ebattaki lastik öne taktığımızda o amartisörlere çok baskı yapar ağır gelirmi diye düşünüyorum

Motosikleti
    discovery 125 st
    valla kardeşim 2 haftadır. şı michelin in 100/80/17 lastiklerini araştırıyorum. bir türlü net birşey bulamadım. kafamdaki soru işareti acaba bu ebattaki lastik öne taktığımızda o amartisörlere çok baskı yapar ağır gelirmi diye düşünüyorum
    Michelin 17 inch lastiği varmı daha önceki mesajlarda okuduğuma göre arka janta da ön takıp yönünü ters takıp değiştiren arkadaşlar var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:15 ----------

2,75 - 80/90 17 3.00 - 100/80 17 denk geliyor o yüzden motoru yorar

Motosikleti
    Michelin 17 inch lastiği varmı daha önceki mesajlarda okuduğuma göre arka janta da ön takıp yönünü ters takıp değiştiren arkadaşlar var.
    MİCHELİN de sadece performans olarak geliştirilen ön lastik için tasarlanmış 100/80/17 var daha doğrusu 90/80/17 de var fakat türküyedeki distribitör getirmiyor. forumda bir arakdaş ön ve arkda bu lastiği seninde dediğin gibi arkaya ok yönünün tersine taktırarak kullanıyor. ben lastiği takan izmirdeki buzz motoru arayıp konuştum. teyit ettim. ama kullanım nasıl bilemiyorum. biri deseki memnunum. ön taraf zorlanmıyor, arkda kayma yok. alıp takıcam

Motosikleti
    discovery 125 st
    Bu seferde erken biter lastik. Sava içinde kullanan arkafaşlar olumlu yorumlar yapmışlar. Arkaya arka öne ön lastik takmak daha mantıklı geliyor bana.

Motosikleti
    Bu seferde erken biter lastik. Sava içinde kullanan arkafaşlar olumlu yorumlar yapmışlar. Arkaya arka öne ön lastik takmak daha mantıklı geliyor bana.
    Aynen öyle, bence savayı sil at. daha önce kullandım. oda nylon sonuçta. başka markaları araştırdınızmı hiç?

REKLAM ALANI
36. sayfa BirinciBirinci ... 26343536373846 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler