Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Boxer 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ali reis 17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Boxer 150
    Harsel arkadaşım:İnt.den indirdiğin kullanım kılavuzunu boş ver.Bana bayii kitapçık vermedi.İnternetten neden indireyim.Aldım motoru kafama göre takılıyorum.Dediğin hız limitleri ile bu motoru kullanacak yol mu var.15.KM de 100Km. hıza çıktım.200Km.yi geçtim Hız 115Km.ye çıktım.Debriyaj ayar cıvatam gevşemiş onu ayarladım.Alın motoru ufak aralıklarla şıkıştırmadan yapıştırın hızı.2000Km rodaj mı olur.motorun garanti süresi biter o hızla gidecek olursak.
    Alıntı HARSELL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün (10.09.2014 Çarşamba günü) bajaj boxerin ilk bakımını yaptırdım.
    740 kilometrede idi motor.
    Yapılanlar:
    Yağ süzgeci temizlendi.
    Yağ filtresi değişti.
    Yağ konuldu.
    Zincir gerginlik kontrolü yapıldı.
    TWONA ve YURDUKORU arkadaşların belirtmiş oldukları dişlilerin temizlenme işlemi,
    zincirin sökülüp benzinde bekletilme işlemi, ardından temizlenmesi işlemi
    ve nihayet sprey yağla yağlanıp yerine takılma işi yapılmadı.

Bunların gerekmediğini söyledi usta.

Motora binip test etti ve
    70 Türk Lirası aldı.
    Bir kuruş indirim yaptıramadım.
    Servis Karabük’teki Özcan Otomotiv.
    Forumda bunu yazacağımı söyledim,
    “Yaz” dedi.
    Bu fiyatı firmanın belirlediğini, bunun altına inemeyeceğini söyledi.

Ben EKREM ATA Bey’e (ve bakım yaptıran arkadaşlara) sormak istiyorum:
    Bakımlarda yapılması gereken asgari hizmetler nedir?
    Bu hizmetlerin karşılığı belirlenen ücret nedir?

Kimi boxer sahibi arkadaşların gittikleri servislerde zincirledin sökülüp temizlendiğini
    ve ondan sonra takılıp tekrar yağlandığını söylediğimde,
    bunun için fazladan ücret ödemem gerektiğini söyledi servisteki Fatih Özcan usta.
    70 artı kim bilir ne kadar?

TWONA kardeş ilk bakımın ücretsiz olup olmadığını sormuştu bir yerlerde.
    Buna bir cevap gelmedi EKREM BEY’DEN.
    Ekrem Bey genelde motora övgüler dizildiğinde araya giriyor,
    diğer durumlarda genelde konu dışı kalmaya çalışıyor izlenimini verdi bana. Belki de yanılıyorumdur.

Bir de şunu ekleyeyim Karabük’teki servisle ilgili. Fatih Usta bakımı yaparken,
    “Bu motorların bakımları biraz pahalıdır” demişti.
    Kendileri Mondial Bayii aynı zamanda. Benim şimdi aklıma gelen bu yüzden orada soramadığım sorular:
    Birincisi, Mondial bakım hizmetlerini daha ucuza mı yapıyorlar?
    İkincisi ise, boxerin bakımının diğer motorlara nazaran pahalı olmasını gerektiren zorlukları mı var?
    Üçüncüsü, Bajaj ile ilgili hizmetleri angaryadan görüp (kendileri Mondial bayii) bu yüzden farklı ücretlendirme mi yapıyorlar?
    Dördüncüsü, firma motor fiyatlarının ucuz olduğunu lanse edip piyasaya sürdükten sonra,
    hizmetlerle mi açık kapatmaya düşünüyor (bu hizmetlerden gelen paranın firmaya katkısı var mı yok mu onu da bilmiyorum)

Başka bir konu: debriyaj teli ve fren teli koparsa ne yapacağımı sordum. “Getirtiriz” Usta.
    “Şu anda kopmuş olsa ne yaparız?” diye sordum, “Buradakilerden uydururuz” dedi.
    Yedek parçaların hazır olması gerekmez mi serviste? Ben herhangi bir yerdeyken tel kopsa güç durumda kalmaz mıyım?
    Yanımda yedek tel bulundurmak için satın alayım diyorum, tel yok serviste.

Önemli konulardan biri de rodaj meselesi.
    İNTERNETTEN İNDİRDİĞİM BOXER KONUSUNDA HAZIRLANAN KILAVUZA GÖRE RODAJ İÇİN KİLOMETRE VE HIZ SINIRLARI BELİRTİLMİŞ.
    İLK BİN KİLOMETRE İÇİN MAKSİMUM HIZ 44 KİLOMETRE,
    İKİNCİ BİN KİLOMETRE İÇİN İSE MAXİMUM HIZ 53 KİLOMETRE OLARAK BELİRLENMİŞ.
    (RAKAMLAR 1 VEYA 2 FARKADEBİLİR EN FAZLA. AKLIMDA KALDIĞINA GÖRE YAZIYORUM. KILAVUZA BAKILABİLİR).

Fatih Ustay'ya rodajla ilgili sordum. Kılavuzdaki rakamlardan söz ettim.
    Bana aktardığı; kendisinin seminere gittiği,
    seminerde istendiği kadar motora yüklenilebileceğinin söylendiği,
    motor için rodaj diye bir konunun olmadığıydı.

Ben bu konu ile ilgili de bilgi istiyorum EKREM BEY’den.
    Hangisi doğru, servisteki arkadaşın dediği seminerde söylenenler mi yoksa kılavuzda yazılanlar mı?
    Biz boşuna mı kılavuzun belirlediği rakamların sınırları içinde kalmaya çalışıp sıkıntı çekiyoruz?
    UMARIM TÜM ARKADAŞLARIN DA FAYDALABİLECEĞİ TATMİNKAR CEVAPLARI ALIRIZ…
    VE UMARIM SERVİSTEKİ USTALAR BU YÜZDEN BİZE KARŞI OLUMSUZ TAVIR TAKINMAZLAR SONRAKİ HİZMETLERE İLİŞKİN OLARAK.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:23 ----------

DÜZELTMELER
    Kimi boxer sahibi arkadaşların gittikleri servislerde zincirledin sökülüp temizlendiğini
    YERİNE
    Kimi boxer sahibi arkadaşların gittikleri servislerde ZİNCİRLERİN sökülüp temizlendiğini

Fatih Ustay'ya rodajla ilgili sordum. Kılavuzdaki rakamlardan söz ettim.
    YERİNE
    Fatih USTA'ya rodajla ilgili sordum. Kılavuzdaki rakamlardan söz ettim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:32 ----------

Bu arada zincirlerin temizlenmesi ile ilgili internetteki bilgilere bir göz attım.
    Zincirlerin temizlenmesinde benzin kullanılmasının sakıncalı olduğundan söz ediliyor. Zincir O-ringleri için zararlı imiş (Bizim boxerlerin zincirleri o-ringli midir acaba? Büyük ihtimalle öyle.). Benzin yerine mazot ya da gaz yağı tercih edilmeli imiş. Zincirlerini benzine yatırtmayı düşünen arkadaşlara duyurulur...

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:57 ----------

Alıntı Trojan17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ali Reis 17
    Hayırlı olsun güle güle kullanın bende bajaj pulsar almak üzere eker ticarete gittim fakat gösterdikleri tavır sonrasında vazgeçtim
    Teşekkür ederim.Trojan;Biga da Tarlas tic.çok ilgili oradan da alabilirsin.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ANATOLİA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ BANDİT GSF 600S
    Alıntı centaur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Servisle ilgili sıkıntılardan dolayı dediğinizi bende yapmayı düşündüm bajaj sitesine üye olup sipariş vermeye çalıştım kritik ve gerekli ürünlerden ekledim sepete almaya çalıştım sonra kırmızı bir uyarı en önemli parçalar (yağ filtresi v.b.) üretim aşamasında yazısı çıktı alamadım. Yoksa niyetim yağ falan alıp bi haftasonu söküp dağıtıp kendim yapmak. En azından hasar verirsem ona üzülürüm 15 dkkada biten bakıma sinir olmam. Elimiz az buçuk anahtar tutuyor onların yaptığını bende yaparım.
    SEVGİLİ CENTAUR. BALATA SPREYİ ALARAK YAĞ FİLTRESİNİ TEMİZLEYEBİLİRSİN. TVS APACHİ'NİN FİLTRESİYLE AYNI OLDUĞUNU SÖYLEMİŞTİ BİR ARKADAŞ. BUNU DA DENEMENİ TAVSİYE EDERİM. HAVA FİLTRESİNE BİR HAVA TUT. YAĞ TAHLİYE TAPASININ İÇİNDEKİ SÜZGECİ, BALATA SPREYİ İLE TEMİZLE, DAHA SONRA KURULAMAYI UNUTMA(RODAJDA Kİ MOTORLARDA BAYA BİR ÇAPAK BİRİKİYOR MIKNATISIN ÜZERİNDE). ZİNCİR GERGİNLİK AYARINI YAP. DAHA SONRA ZİNCİR KORUMA DEMİRİNDE Kİ LASTİK TAPAYI ÇIKARARAK YAĞLAMAYI YAP. ZİNCİR ÜZERİNDEYKEN BALATA SPREYİ İLE ZİNCİRİ SAKIN TEMİZLEME. ÜSTEN FIRÇAYLA YAĞLADIKTAN SONRA YARIM TURU BİRAZ BEKLE YAĞ İYİCE EMSİN. SONRA DİĞER YARIM TURU YAĞLA. MOTORA 1050 GR YAĞ KOY KEYFİNE BAK. EMİN OLUN BİZ BUNLARI YAPARSAK SERVİSLER BİRAZ KENDİNE ÇEKİ DÜZEN VERMEYE BAŞLAR. BUNDAN ÖNCEKİ TİTANİC 150 MOTORUN YAĞ TAPASINI DEĞİŞTİREN ÇIRAK YALAMA YAPMIŞTI. BİR DAHA SERVİSLERE GİTMEDİM. ÇOK TA MEMNUNUM. SADECE DEBRİYAJ BALATA DEĞİŞİMİ VE SÜBAP AYARLARI İÇİN SERVİSE GİDERİM. ONUN HARİCİNDE ASLA!

Motosikleti
    bajaj boxer-80'lerde jawa ceylan, benelli trk 502
    Sevgili Ali reis 17,
    İnternetten indirdiğimi söylediğim kılavuzu Bajaj'ın kendi sitesinden indirdim.
    http://bajaj.com.tr/boxer/45/boxer-150 adresine gider ve orada kılavuzlar sekmesini tıklarsanız boxerin
    kullanım kılavuzunu indirebilirsiniz.
    Verdiğim rakamlar bu kılavuza göredir.
    Servis bana da kılavuz vermedi.
    Nereden kar edebilirsek edelim anlayışında olmalılar.
    Bu yüzden internetten indirmemi söylediler.

Şu bakım işlerini kendimizin yapmamıza gelince,
    bunu elbette yapabiliriz.
    Fakat,
    bildiğim kadarıyla garanti kapsamı dışına çıkmamak için birtakım işleri serviste yaptırmak gerekir diye düşünüyorum.
    Yarın bir gün motorda herhangi bir arıza olduğunda, siz bu motorda şu şu işleri kendiniz yapmışsınız,
    bu yüzden garanti dışı diye bir itiraz gelebilir.
    Bende böyle bir endişe var.
    Servisler gerçekten hizmet anlayışındalar mı,
    açık arayan kötü niyetli servisçilerin sayısı ne kadardır bilmiyorum.
    KURALKAN'dakilerin niyeti şu veya bu olabilir.
    Ama Türkiye çapında kontrol mekanizmasını yürütmek de oldukça zordur.
    Umarım her şey iyi niyet çerçevesinde gerçekleşir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:33 ----------

Alıntı Yurdukoru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar

60 TL + biraz güleryüz + Hoş Sohbet. Karşılığında da sınırsız çay + ustanın hoş sohbeti ve tam bakım.
    Sevgili Yurdukoru,
    ben de servise abus bir suratla gitmedim.
    ben de sohbet ettim amma,
    bize ne çay,
    ne de senin dediğin gibi tam bakım (zincir ve dişli işini kasdediyorum tamlıktan biraz da)
    ne de sana takdir edilen ücret.
    bu işlerin bir standarda kavuşmasını istemek hakkımız değil midir diye merak ediyorum.
    sağlıcakla kalasın...

Motosikleti
    Boxer 150
    Rodaj için kitapçık kurallarına uyarsanız bu güçteki motor ile hangi yolda gideceksiniz?1000+1000Km. bunu nasıl bitireceğiz?Bu kural bana göre değil.Ben motor tecrübeme dayanarak istediğim gibi kullanıyorum.Sizlere de tavsiyemdir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:15 ----------

İlk bakımda zincirin temizlenmesine takmayın arkadaşlar.Özellikle temiz yolda kullanıyorsanız,700,800 km.de zincir temizlemeye gerek yoktur.Yağlama ihtiyacı varsa yağlanır o kadar.Baklalar dıştan belli eder.En iyi usta işi yapan değil işi yaptırandır.

centaur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 150cc
    Alıntı harsel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili Ali reis 17,
    İnternetten indirdiğimi söylediğim kılavuzu Bajaj'ın kendi sitesinden indirdim.
    http://bajaj.com.tr/boxer/45/boxer-150 adresine gider ve orada kılavuzlar sekmesini tıklarsanız boxerin
    kullanım kılavuzunu indirebilirsiniz.
    Verdiğim rakamlar bu kılavuza göredir.
    Servis bana da kılavuz vermedi.
    Nereden kar edebilirsek edelim anlayışında olmalılar.
    Bu yüzden internetten indirmemi söylediler.

Şu bakım işlerini kendimizin yapmamıza gelince,
    bunu elbette yapabiliriz.
    Fakat,
    bildiğim kadarıyla garanti kapsamı dışına çıkmamak için birtakım işleri serviste yaptırmak gerekir diye düşünüyorum.
    Yarın bir gün motorda herhangi bir arıza olduğunda, siz bu motorda şu şu işleri kendiniz yapmışsınız,
    bu yüzden garanti dışı diye bir itiraz gelebilir.
    Bende böyle bir endişe var.
    Servisler gerçekten hizmet anlayışındalar mı,
    açık arayan kötü niyetli servisçilerin sayısı ne kadardır bilmiyorum.
    KURALKAN'dakilerin niyeti şu veya bu olabilir.
    Ama Türkiye çapında kontrol mekanizmasını yürütmek de oldukça zordur.
    Umarım her şey iyi niyet çerçevesinde gerçekleşir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:33 ----------

Sevgili Yurdukoru,
    ben de servise abus bir suratla gitmedim.
    ben de sohbet ettim amma,
    bize ne çay,
    ne de senin dediğin gibi tam bakım (zincir ve dişli işini kasdediyorum tamlıktan biraz da)
    ne de sana takdir edilen ücret.
    bu işlerin bir standarda kavuşmasını istemek hakkımız değil midir diye merak ediyorum.
    sağlıcakla kalasın...
    Ben motoru Karşıyaka motoshoptan aldım ve görev yerim Uşak'a kargo ile gönderttim sonra baktım hiçbirşeyi kontrol edilmeden gelmiş daha 250 kmde Denizli Çivril yetkili servise götürdüm. Satın aldığım bayinin yapması gerekeni servise yaptırdım ve zamansız bakım parası ödedim. Servise bu bakımı nasıl işleyeceğini sordum bana garanti belgeni getir işleyelim dedi ama bana öyle bir şey verilmedi. Yani ben garanti kapsamı denen şeyede inanmıyorum. Şimdi bişey arızalansa benim motorda bana bu motora bakım yapılmış kapsam dışı denme ihtimali var neyse uzun lafın kısası motor güzel zevkle binip geziyorum temizleyip kendimce ilgileniyorum ama bakım yada servis vakti geliyorsa karın ağrısı yapıyor. Benim kuralkandan isteyim en azından şu online şatış olayını geliştirmeleri. Bari ordan alıp kendimiz yapalım yada güvendiğimiz yer yaptıralım.

Merhaba,

Uzay mekiği satın almadık sonuçta. Mekaniği basit bir motosikletten bahsediyoruz. Düzgün kullanıldığında sorun çıkaracağını düşünmüyorum.

Lastikler yağmurda çok kötü. Sabun gibi kayıyor.
    Sava marka MC 25 Bogard modelini almayı düşünüyorum.

Ön lastik: 90/80 17
    Arka lastik: 100/80 17

Ölçüler bunlar. Sizce sorun olur mu? Çünkü orijinal lastik ebatları ön için 3.00/17 arka için 100/90 17. Jant 17" olduğu için uygun lastik bulmak gerçekten zor.

Selamlar.
    Yurdukoru bunu beğendi.

Motosikleti
    2014 KIRMIZI BAJAJ BOXER BM 150
    Ben motoru Karşıyaka motoshoptan aldım ve görev yerim Uşak'a kargo ile gönderttim sonra baktım hiçbirşeyi kontrol edilmeden gelmiş daha 250 kmde Denizli Çivril yetkili servise götürdüm. Satın aldığım bayinin yapması gerekeni servise yaptırdım ve zamansız bakım parası ödedim. Servise bu bakımı nasıl işleyeceğini sordum bana garanti belgeni getir işleyelim dedi ama bana öyle bir şey verilmedi. Yani ben garanti kapsamı denen şeyede inanmıyorum. Şimdi bişey arızalansa benim motorda bana bu motora bakım yapılmış kapsam dışı denme ihtimali var neyse uzun lafın kısası motor güzel zevkle binip geziyorum temizleyip kendimce ilgileniyorum ama bakım yada servis vakti geliyorsa karın ağrısı yapıyor. Benim kuralkandan isteyim en azından şu online şatış olayını geliştirmeleri. Bari ordan alıp kendimiz yapalım yada güvendiğimiz yer yaptıralım.

Online olayına bende katılıyorum olursa harbi süper olur.
    2006 MONERO ANGEL 150/2013 ARORA KARTAL 100/2013 MONDİAL 100 MG PRİNCE/2014 BAJAJ BOXER BM 150

yasin17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer 150 + mondial snappy 100 sfc
    Merhaba, garanti belgesi bende alamadım. Bayi motoru toplayan verecek dedi. Servise de uğrayamadım. Su an elimde sadece fatura var.

rebelrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki ninja 300
    Slm arkadaşlar nakite ihtiyacım oldugu için bir önceki motorumu sattım ve şu an 600 cc bir motor alana kadarulaşım ihtiyacımı karşılamak ve tekteker çalışmak için ucuz yollu saglam bir motor arayışındayım boxerin saglamlıgı, ekonomik olması ve cafe racer a çevrilmeye uygunlugu onun üzerin de yogunlaşma sebeblerim sizlere sormak istedigim bu motosiklet ile tekteker yapan arkadaş varmı ters vites olması beni biraz düşündürüyor yardımcı olursanız sevinirim iyi forumlar

yasin17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer 150 + mondial snappy 100 sfc
    Vites konusunda sanirim en şanslı benim, çünkü boxerdan önce cup kullanıyordum sadece debriyaj eklendi ona alışıyorum
    ;)
    Yalniz boxerda vitesi boşa atarken zor geçiyor, bu sorun sizde de var mi? Motorum henüz 50 km de acaba bundan mi?

AurorAbeam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kalmadı :(
    Alıntı yasin17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vites konusunda sanirim en şanslı benim, çünkü boxerdan önce cup kullanıyordum sadece debriyaj eklendi ona alışıyorum
    ;)
    Yalniz boxerda vitesi boşa atarken zor geçiyor, bu sorun sizde de var mi? Motorum henüz 50 km de acaba bundan mi?
    Debriyaj sıkılıyken azcık ileri doğru ittirin motoru sonra boşa almayı deneyin. Sanırım dişliler tam yerine geliyor bir şeyler oluyor. Başka motorlarda da var bu; boşluğu almak deniyor.

Motosikleti
    Boxer 150
    Centaur arkadaş;motoru aldığın bayiye gidip garanti belgeni alabilirsin.vermek zorunda.vermez ise;doğru "Tüketici hakları hakem heyeti"ne git şikayet et.Ayağına belgen gelir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:00 ----------

Alıntı yasin17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ;)
    Yasin;vites boşa ve diğerlerine çok kolay geçiyor.Bende tek sorun sabah ilk çalıştırdığımda vitese takıyorum,debrbriyaj sıkılıyken stop ediyor.Başka zaman sorun yok.birde aldığımdan beri katolizorün üzerine yağ damlıyor servise gösterdim benzin damlıyor sandım servis .hocam bu benzin değil yağ,zincirden geliyor dedi.ama ne yağlı zincirmiş damlama devam ediyor;yarın servise tekrar uğrayacağım galiba ön dişlinin dibindeki keçe bozuk.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:10 ----------

Arkadaşlar;bu fiata böyle bir makine olamaz.Almayı düşünenlere kesin tavsiyemdir.hiç düşünmeye gerek yok.Al bas gaza git derim.Motor 5.Vitesi arıyor.bence tek eksiği bu olsa gerek.ama 4.viteste de zırıltı,bağırma falan yok.Bazan vitesi unutuyorum acaba 3 temi diye bakıyorum 4.viteste.Ne rüzgar,ne rampa Boxer için her yer ova gibi.Tabii bu benim görüşüm.Benim motorum anlatıklarım gibi

Motosikleti
    Alıntı Ali reis 17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Centaur arkadaş;motoru aldığın bayiye gidip garanti belgeni alabilirsin.vermek zorunda.vermez ise;doğru "Tüketici hakları hakem heyeti"ne git şikayet et.Ayağına belgen gelir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:00 ----------

Yasin;vites boşa ve diğerlerine çok kolay geçiyor.Bende tek sorun sabah ilk çalıştırdığımda vitese takıyorum,debrbriyaj sıkılıyken stop ediyor.Başka zaman sorun yok.birde aldığımdan beri katolizorün üzerine yağ damlıyor servise gösterdim benzin damlıyor sandım servis .hocam bu benzin değil yağ,zincirden geliyor dedi.ama ne yağlı zincirmiş damlama devam ediyor;yarın servise tekrar uğrayacağım galiba ön dişlinin dibindeki keçe bozuk.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:10 ----------

Arkadaşlar;bu fiata böyle bir makine olamaz.Almayı düşünenlere kesin tavsiyemdir.hiç düşünmeye gerek yok.Al bas gaza git derim.Motor 5.Vitesi arıyor.bence tek eksiği bu olsa gerek.ama 4.viteste de zırıltı,bağırma falan yok.Bazan vitesi unutuyorum acaba 3 temi diye bakıyorum 4.viteste.Ne rüzgar,ne rampa Boxer için her yer ova gibi.Tabii bu benim görüşüm.Benim motorum anlatıklarım gibi
    O ön dişli olayı benim motosiklettede var bencede zincirden geliyor ama açıp bakmadım gösterdiginizde sonucunu buraya aktarirsaniz çok memnun olurum.
    2006 MONERO ANGEL 150/2013 ARORA KARTAL 100/2013 MONDİAL 100 MG PRİNCE/2014 BAJAJ BOXER BM 150

suor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer 150
    Merhaba arkadaşlar,

Motorun altında serum hortumu gibi bişey dikkatimi çekti ilk defa, bu nedir bilen var mı? Yerinden mi çıkmış öyle sallanması normal mi? (:

Motosikleti
    Akunun tahliye hortumu o motosiklet kurulurken usta oyle aşağı kadar indirmistir oyle durmasının sakıncası yok ama hoşuna gitmiyor ucundan kesebilirsin ama dibinden değil ucundan

ANATOLİA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ BANDİT GSF 600S
    http://haberanatolia.com/haber.php?id=319
    MERAK EDEN ARKADAŞLAR BAJAJ BOXER TEST SÜRÜŞÜNÜ VE DEĞERLERİNİ BURADAN TAKİP EDEBİLİRLER.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:46 ----------

Alıntı OSİMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Akunun tahliye hortumu o motosiklet kurulurken usta oyle aşağı kadar indirmistir oyle durmasının sakıncası yok ama hoşuna gitmiyor ucundan kesebilirsin ama dibinden değil ucundan
    AKÜNÜN MÜ YOKSA KARBÜRATÖRÜN MÜ O HORTUM.

Motosikleti
    Sefaf değilmi o beyaz iste akunun o eminim kabruratorunku siyah ve sabitlendirilmis

neocasarea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bende daha boxer yok ama eski motorumdaki o hortum hava filtresindeki suyu tahliye etmek icindi. agzi tapaliydi acinca filtreden gelen su akardi.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı suor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,

Motorun altında serum hortumu gibi bişey dikkatimi çekti ilk defa, bu nedir bilen var mı? Yerinden mi çıkmış öyle sallanması normal mi? (:

http://i.hizliresim.com/q23vlZ.jpg
    arkadaşta aynı motor var şimdi baktım o hortum akü tahliye hortumu bilginiz olsun.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

Motosikleti
    Boxer 150
    Akünün tahliye hortumunun ucunu kesmez iseniz iyi yaparsınız.Zira asit akıntısı; boya ve diğer malzemeye zarar verir uyarmak benden.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:38 ----------

Alıntı OSİMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O ön dişli olayı benim motosiklettede var bencede zincirden geliyor ama açıp bakmadım gösterdiginizde sonucunu buraya aktarirsaniz çok memnun olurum.
    Osiman:Zincir koruma ön parçayı dün söktüm.Zincirden gres yağı gibi kalın yağ birikmiş ısınınca oradan eriyip akıyormuş,güzelce temizledim.Benimkinde sorun yokmuş.İki cıvata var sök kapağı temizleyiver.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)