Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Boxer 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    eren1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 600
    motoru almadan önce forumdan çıkmazdım, aldıktan sonra girmez oldum. farkettim ki daha kendi motorumun başlığına yazmamışım.
    2015 eylül başında aldım motoru, 3000 kmdir devam ediyor birlikteliğimiz. aldığım günden beri kişiselleştiriyorum motoru. 0 haliyle alakası kalmadı hiç. şimdi görünümü bıraktım motoru güçlendirmeyle uğraşıyorum. açık hava filtresiyle başladım bugün, bakalım neler yapıcaz ilerde. bu tanışma mesajım olsun

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    HERO HUNK 150
    motorun ön ve arka frenin vidalarını biraz sıktım bugün, fren sistemi daha hisli oldu şimdiye kadar frensiz gezmişim sanki,şimd, daha iyi oldu,

AsyMeTRiQue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kuyrukta PCX yazıyor, yanına da NS200 yanaştı...
    Arkadaşlar merhaba. Dün değil önceki gün motorun parasını verip dün de ruhsat ve plaka işlerini halledip akşam saatlerinde aldım Boxerımı ve bende aranıza katıldım. Daha önce sadece scooter tecrübem vardı henüz 5 km de vitesli tecrübesini de edinmiş bulunuyorum . Benim teslim aldığım saatte bayinin servis kısmı kapanmıştı. Zaten ruhsat plaka işlerini halledince motosikletim henüz kutuda olduğu için montaj ve kontrol işleri 2 saat kadar sürer demelerinden dolayı telefonla arayıp akşam teslim almaya geleceğim dedim ve onlarda hazırlamışlar motoru. Plakasını dahi taktıramadım servis kapalı olduğu için...
    Neyse ilk olarak bi kaç durum gözüme çarptı. Öncelikle farı sanki biraz fazla yukarı bakıyor gibi geldi bana. Yani fezayı aydınlatma derdinde sanki bizim alet ikinci olarak ta arka fren sanki çok gevşek :S ayakla freni bugüne kadar hiç kullanmadığımdan mı böyle düşünüyorum acab dedim ilk başta ama bi üstteki yorumu görünce tek ben değilmişim demekki dedim. Basıyirom frene ve baya bir mesafe fren hiç işlemiyor çok aşağı bastırdığımda hissediyorum frenin devreye girdiğini oysa ki benim pcx de maneti sıkmaya başladığımda (arka fren için konuşuyorum, o da kampana) hemen hissettiriyor devreye girdiğini. Bir arkadaşım arkadan ayarla vidasını sık kendine göre dedi. Bakalım sabah plakayı taktırmak için gittiğimde onlara da şu frenleri bi denettireyim...

Neyse fazla uzattım herhalde. Bu motoru ben de açıkcası kişiselleştirmek için aldım. Kullandığım ilk vitesli motosikletim olacak. Tavsiyelerinizi bekliyorum. Tekeriniz düz bassın...
    benhasan bunu beğendi.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı AsyMeTRiQue adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba. Dün değil önceki gün motorun parasını verip dün de ruhsat ve plaka işlerini halledip akşam saatlerinde aldım Boxerımı ve bende aranıza katıldım. Daha önce sadece scooter tecrübem vardı henüz 5 km de vitesli tecrübesini de edinmiş bulunuyorum . Benim teslim aldığım saatte bayinin servis kısmı kapanmıştı. Zaten ruhsat plaka işlerini halledince motosikletim henüz kutuda olduğu için montaj ve kontrol işleri 2 saat kadar sürer demelerinden dolayı telefonla arayıp akşam teslim almaya geleceğim dedim ve onlarda hazırlamışlar motoru. Plakasını dahi taktıramadım servis kapalı olduğu için...
    Neyse ilk olarak bi kaç durum gözüme çarptı. Öncelikle farı sanki biraz fazla yukarı bakıyor gibi geldi bana. Yani fezayı aydınlatma derdinde sanki bizim alet ikinci olarak ta arka fren sanki çok gevşek :S ayakla freni bugüne kadar hiç kullanmadığımdan mı böyle düşünüyorum acab dedim ilk başta ama bi üstteki yorumu görünce tek ben değilmişim demekki dedim. Basıyirom frene ve baya bir mesafe fren hiç işlemiyor çok aşağı bastırdığımda hissediyorum frenin devreye girdiğini oysa ki benim pcx de maneti sıkmaya başladığımda (arka fren için konuşuyorum, o da kampana) hemen hissettiriyor devreye girdiğini. Bir arkadaşım arkadan ayarla vidasını sık kendine göre dedi. Bakalım sabah plakayı taktırmak için gittiğimde onlara da şu frenleri bi denettireyim...

Neyse fazla uzattım herhalde. Bu motoru ben de açıkcası kişiselleştirmek için aldım. Kullandığım ilk vitesli motosikletim olacak. Tavsiyelerinizi bekliyorum. Tekeriniz düz bassın...
    Hoşgeldin, evet Boxer'in farı fezayı gösterip gökyüzünde Batman işareti oluşturur kimi gecelerde
    Servis ayarlar söylerseniz.
    Frenleri kontrol ettirin, ama kampana fren biraz farklıdır disk frenden. Zamanla alışırsınız birbirinize.
    Motoru kişiselleştirmek için benim ve birçok arkadaşın yaptığı projeleri araştırıp işinizi kolaylaştırabilirsiniz.
    İyi forumlar
    AsyMeTRiQue bunu beğendi.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Draconian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Fren hissiyatını arttırmak için ön ve arkada bulunan tele bağlı somunlar var. Ne kadar döndürürseniz o kadar sertleşir buradan ayarlarsınız.

Bu akşam itibarıyla ben de kişiselleştirmeye başlıyorum. Öncelikle yan kapaklar, zincir koruma ve ön cam korumasını boyayarak başlayacağım. Bakalım nasıl olacak buradan paylaşırım.

Motosikleti
    Bajaj Boxer

Arkadaşlar öncelikle iyi akşamlar bu gidonun ismi ne diye geçer nerde bulabilirim ? cevaplarınızı bekliyorum..

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:00 ----------

bilalefe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaslar merhaba. Bugun aksam isten ciktigimda motorum zor calisti.. yuksek devirde calisiyor artik. Eskiden jikleyi actigimda yuksek devirde calisip motor isiniyordu. Fakat simdi tam tersi. Jikle acikken alcak devir. Kapaliyken yuksek. Sebebi nedir ????

Motosikleti
    Mondial Drift
    Alıntı albercag adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://i.hizliresimupload.com/t5z4baGG.jpg
    Arkadaşlar öncelikle iyi akşamlar bu gidonun ismi ne diye geçer nerde bulabilirim ? cevaplarınızı bekliyorum..

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:00 ----------

http://i.hizliresimupload.com/LFLlAiFe.jpg
    http://i.hizliresimupload.com/CmjY2xfn.jpg
    http://i.hizliresimupload.com/J1Ae0iMw.jpg
    Cafe racer gidon yazın çıkıyor
    Edit: http://m.aliexpress.com/item/32279473138.html

nuwanda324 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj PULSAR 200 RS
    Alıntı bilalefe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar merhaba. Bugun aksam isten ciktigimda motorum zor calisti.. yuksek devirde calisiyor artik. Eskiden jikleyi actigimda yuksek devirde calisip motor isiniyordu. Fakat simdi tam tersi. Jikle acikken alcak devir. Kapaliyken yuksek. Sebebi nedir ????
    Benim motorumda soğukken jigle ile yüksek rolantide çalışıyor jiglesiz düşük rolantide çalışıp stop ediyor. Isınınca da tam tersi oluyor. Hatta ısındığını ordan anlıyorum. Ayrıca anlam veremediğim bir şekilde yan ayaklıktayken orta sehpadakinden daha rahat çalışıyor daha yüksek rolantide çalışıyor. Hatta yan ayaklıkta rolantide çalışırken orta sehpaya alınca stop edebiliyor.
    Çalıştırmakta zorlanıyorsan motor yan ayaklıktayken jigleyi aç. Çok az gaz vererek yada hiç vermeyerek marşa bas. En rahat böyle çalışır.
    Motorunun aküsü orjinal mi? Benim orjinal aküde ne yaparsam yapayım çalışmıyordu. Ancak ayak marşıyla çalıştırabiliyordum. Garantiden aküyü değiştir sorun halloluyor. Boxerların çoğunda akü sorunlu geliyor garantiden akü değişince düzeliyor.

bilalefe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaslar bizim karburatordeki iki vida var sari renk. Alttaki ne ise yariyor ? Ustteki ne ise ? Vidalar kac tur acik olacak bilgi var mi ?

Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Alıntı AhmetCan1903 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cafe racer gidon yazın çıkıyor
    Edit: http://m.aliexpress.com/item/32279473138.html
    Peki türkiyede bulamaz mıyım ?

Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Alıntı bilalefe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar bizim karburatordeki iki vida var sari renk. Alttaki ne ise yariyor ? Ustteki ne ise ? Vidalar kac tur acik olacak bilgi var mi ?
    Sağdaki rolanti soldaki hava ayarı. Sağdakini sıkıp gevşeterek rolantini ayarlarsın da soldakine dokunmanı pek tavsiye etmem. En azından karbüratör ayarını bilmiyorsan.
    Dıgıdık Dıgıdık..

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Boxer ile yaptığım yolculukları Instagram'dan takip etmek için:

https://www.instagram.com/inzell1ty/
    ahmetunuver ve peacetrain bunu beğendiler.

Arkadaşlar motosikletimi satıyorum.
    İlgili ilana aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...76047639/detay

Motosikleti
    Mondial Xtreme Max
    Arkadaşlar göstergeyi değiştiren oldumu en azından devir göstergesi olsa daha iyi olur diye düşünüyorum bence o şekilde daha iyi olur varmı değiştiren varsa resim beklenir acilen

Kazasız sürüşler.. Hayırlı yolculuklar.. benim merkep de satılık. http://sahibinden.com/277349174
    İlk sahibiyim sıfır olarak aldım. 8 aydır kullanmaktayım gayet memnunum.*
    4200 km boyunca hiç bir sorun çıkarmamış olup sadece servis bakımlarına götürülmüştür.

Yedek subay olarak yaptığım askerliğimin bitmesinden dolayı satışa çıkardım.

Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Birkaç gündür debriyajı sıkınca stop etmeye başladı motor. Tam debriyajı sıkıp vites düşürürken ara gazı vereceğim stop ediyor. Neden olabilir?

tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    "Hava ayarı çok önemlidir. Her usta yapamaz, yanlış olursa türlü türlü sorunlar çıkar" diye heryerde haykırmamın sebebi işte budur kardeşim
    Draconian bunu beğendi.

Ona benzer bir sorun motoru ilk aldığımda da bende de vardır sağolsun servisten dediğiniz gibi hava ayarını yaptılar düzeldi.

Motosikleti
    Mondial 150 MG Superboy
    Evet arkadaslar bugun itibariyle 5000 km bakimini yaptirmis bulunmaktayim.
    Yag degisimi yag filtresi degisimi zincir ayari ve gevseyen vidalarin sikilmasi 80 tl. Bana biraz pahali geldi ama yapcak bisey yok.
    Bu arada aku sorununu da garanti kapsaminda aku degisimiyle cozduk😃

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)