Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    denizhan_d - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200ns
    Alıntı mavipanda adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selam. Motorun arka teker tarafında bir gıcırtı var. Elimde garajdan çıkarırken fark ettim. Sanırım teker bir yere sürtüyor ya da başka bir şey var. Tekerin her tur atışında ses geliyo. Hızlandıkça daha kısa aralıklarda geliyo ses. Acaba neden olabilir? Daha önce böyle bir sorunla karşılaşan varmı ? Teşekkür ediyorum.
    gıcırtıyı bilmemde tıkırtı seklınde geliyorsa veya arka frene bastıgında balatalardan değişik sesler geliyorsa arka fren diskini söktür loctite ile yeniden sıktır sorunun geçer
    mavipanda bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    by creature - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Henüz Yok
    Alıntı bounrock adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bajaj Türkiye şuan elinekileri en hızlı şekile çıkarmaya başlaığna göre, muhtemeln 250cc bloklar gelecek, 7500 bırakıyor bayiler artık
    Selam, 7500 e bırakan bayiler nerede acaba :D
    M.YILDIRIM

hakan499 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondıal mh drift 150
    Alanyada 7450 ye satiyo sahibinden de ilani mevcut
    by creature bunu beğendi.

Motosikleti
    Henüz Yok
    İstanbul'da o rakamlara bulmak mümkün mü acaba?

Motosikleti
    HERO HUNK 150
    Ben bir tahminde bulunacağım enduro tarzında gelecek diyorum.ya siz

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Alanyadaki o ilan sahibi firmayı aradım. Motorlar gerçekten 2015 modelmiş. Sıfır km yeni motor olduğu garantisini verdiler. Diğer tüm bayilerde 8bin tl civarı fiyat olduğunu söyledim, biz kampanya yaptık dediler. Cevap beni tatmin etmedi.

Ayrıca bu durum benim kafamı karıştırdı. Ucuza satmaları güzel bir durum gibi duruyor olabilir fakat daha geçen hafta 8bin tl üzerinde bir fiyata aynı motoru yakın bir arkadaşım satın aldı. Sıfır bir motor nasıl bu kadar farklı fiyatlara satılabiliyor? Pahalı alanları bayi mi kazıklıyor, pahalıya alanlar enayi midir? Bu motorun sıfırı 7500 TL ye satılabiliyorsa neden diğer bayiler bu fiyata satmıyor?

2. el serbest piyasadır, elbet farklar olacak, ancak sıfır üründe böyle bir fiyat düzensizliğinin yaşanması hiç hoş değil.

Ben Bursada yaşayan bir kişi olarak neden buradaki yetkili bayiden bu fiyata sıfır pulsar alamıyorum?

Bu duruma açıklık getirebilecek bir yetkili yok mudur acaba???
    l3v3nt, hector15 ve Mengu16 bunu beğendiler.

asuvara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 2005/Bajaj Pulsar 200 NS
    İyi günler arkadaşlarim.
    Adalet onemli bir kavramdir.En sevmedigim.sey patronun isini dusunmektir.Ama bajaji halk icin uretim yaptigini dusundugum icin yaziyorum.
    Bu motorun Bajaj magazalari disi satisini durdurun.Bu motorcularin gozundeki imajini zedeliyor.Edremit de AVM de satisini gordum .Havran da safece 6 km otede Bajaj adi altinda firma varken bu cok gereksiz.Edremit bir körfezdir Ayvalıktan başlar Çanakkale Babakaleye kadar olan cografyadır.Burada Havran da bir bayi varsa yeterlidir.Ben gittim gordum gayette yetkinler.Ayrıyetten o bölgeyi bilenler bilirler motorculugu ve seçiciligi kuvvetlidir.AVM satışı hiç uygun olmamış.
    Fiyat politikasına gelince oda bayi payının marj yüksek olduğunu gösteriyor.Fakat distributor Kuralkan bu konuda da bir alt tavan belirlemeli ki;kampanya yaptılar ama bayi daha iyisini yapıyor dedirtmesin.

Pular 200ns e gelince 250cc altı naked kulvarda ciddi olarak yer tutnayı basardi.Üretimi ve getirilmesine devam edilmeli.Ne 400cc nede race tarzi olanlar bu motorun segmentinde degiller.Onlar ayri kulvardalar.Bu motor bu ccde gücü ve torku ile vede yakit tüketimi optimasyonu ile iyi bir yerde.
    Servis kalitesi arttırılmalı.Servisler siniflandirilip bu sitenizden deklee edilmelidir.

Motosikleti
    Pulsar200NS-MT25-Honda NC750X
    Arkadaşlar yetkili bayi değilse yani kuralkanın sitesindeki bayi listesinde mevcut değilse kesinlikle almayın. Sıfır diyor olabilirler. Her türlü arızası kırığı çıkığı yapılıp Km sıfırlanmış olabilir. Yetkili bayi haricindeki hiçbir yere güvenmeyin

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Alıntı enescanatar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar yetkili bayi değilse yani kuralkanın sitesindeki bayi listesinde mevcut değilse kesinlikle almayın. Sıfır diyor olabilirler. Her türlü arızası kırığı çıkığı yapılıp Km sıfırlanmış olabilir. Yetkili bayi haricindeki hiçbir yere güvenmeyin
    Hocam işte işin en acı tarafı burada başlıyor. Benim bahsettiğim bayi kuralkanın sitesinde yetkili bayilerden ve tüm bajaj modellerinin sıfırını satıyor zaten.

Yani bir yetkili bayi 7500 TL den bir motoru satıyor diğer bayi 8200 TL den. İki motor da sıfır km ve iki motor da 2015 model birebir aynı.

Bu sizce de marka imajına zarar vermiyor mu arkadaşlar? Acaba 7500TL ye satan bayi sevabına mı satış yapıyor?

Bir taban fiyatı yok mudur pulsar 200 ns nin?

Şahsen bu fiyatlar pulsar almak isteyen kişilerin kafasını bulandırıyor. Yarın bu motoru sıfırını 7000 TL den satan bir bayi görmeyeceğimizin garantisini kim verecek? 8200 TL kampanyalı fiyat diye tanıtılan motordan alan şahıslar çok afedersiniz ama enayi yerine konmuş olmuyor mu?
    100-150 TL lik bir fark olsa "eyvallah, bayinin insiyatifi, karından ödün vermiş demek ki" derdim ancak 8200 TL ile 7500 TL arasında bir uçurum var.

Şahsen ben R25 imi yetkili bayiden aldığım gün başka bayide 700TL daha ucuza sıfırının satıldığını görsem aldığım bayiye hesap sorar, "sen beni kazıklıyor musun kardeşim?" derdim.

Bir önceki mesajımda da belirttiğim üzerine 1 hafta önce en yakın arkadaşıma 8bin TL üzeri "kampanyalı" bir fiyata pulsar 200ns aldık. 7500TL ye sıfırını satan başka bayi görünce neler hissettiğimizi sizlere anlatmama gerek yok.

Hala bu konu hakkında mümkünse yetkili kişilerden cevap bekliyorum. Şu anda 1 adet pulsar almak için kaç TL taban fiyattır?
    7000 TL' ye satan başka bir bayi görecek miyiz?
    6500 TL' ye satılmasını mı bekleyelim?

Uygun alım için doğru fiyat nedir?
    acemi27, Mengu16 ve enescanatar bunu beğendiler.

mcsultan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200ns
    2 gün önce 8300 veren biri olarak 7500 e alınabiliyor olması bende şok etkisi yarattı. Şu an kazıklandığımı hissediyorum. Aradaki fark baya ciddi. 100 TL. falan değil.

Motosikleti
    Henüz Yok
    Apache Rtr 150 ye tam olarak karar kılmışken son bir değişiklikle Pulsar 200NS almaya karar verdim.Kafama takılan sorunlar;
    1-Arkadan sesler geliyormuş?
    2-Arka fren pedalı yukardaymış ve çok sert fren yapılıyormuş az basılmasına rağmen?
    3-Vitesler arası boşluk varmış?
    4-Yolcu inanılmaz rahatsız oluyormuş, binilmeyecek kadar sıkıntılıymış?
    5-Bir 200NS yolculuğunu okudum, söylenene göre 10.000 km sonra motorda terleme gibi problemler çıkmaya başlamış?

200NS ile uzun km'ler yapmış arkadaşlar sorularımı yanıtlarsa çok memnun olurum.

İyi forumlar

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı by creature adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Apache Rtr 150 ye tam olarak karar kılmışken son bir değişiklikle Pulsar 200NS almaya karar verdim.Kafama takılan sorunlar;
    1-Arkadan sesler geliyormuş?
    2-Arka fren pedalı yukardaymış ve çok sert fren yapılıyormuş az basılmasına rağmen?
    3-Vitesler arası boşluk varmış?
    4-Yolcu inanılmaz rahatsız oluyormuş, binilmeyecek kadar sıkıntılıymış?
    5-Bir 200NS yolculuğunu okudum, söylenene göre 10.000 km sonra motorda terleme gibi problemler çıkmaya başlamış?

200NS ile uzun km'ler yapmış arkadaşlar sorularımı yanıtlarsa çok memnun olurum.

İyi forumlar
    Ne alırsanız alın aldığınız motor şimdiden hayırlı olsun, Allah kaza bela vermeden kullanmayı nasip etsin.
    1) arkadan sesler hiç duymadım, ne gibi bir sesse açıklarsanız sevinirim bizlerde öğrenmiş oluruz.
    2) ayar yapar işinize bakarsınız, frene sert basarsanız kilitler limonu sıkar gibi sıkarsanız bir sorun yaşamazsınız.bir sıkıntım yok frenlerden.
    3) 15000km dir kullanıyorum hiç yaşamadım, yaşayanlara sormak lazım.
    4) evet doğru yolcu için felaket ona katılmamak elde değil işlem yapılabiliyor, ben 2014 model kullanıyorum git gel 500km ise sürücüde sorun olmuyor fakat tek seferde 500km üzeri sıkıntı, trabzona giderken kıçım kalmadı ama ona da işlem yapılabiliyor.
    5) terleme işi var fakat sorun olarak veya sıkıntı olarak görmeyin, size bir masref başınıza iş açmaz.

her zaman dediğim gibi renkler ve zevkler tartışılmaz, gidin görün test edin beğenirseniz alın yoksa size burdan kendi adıma konuşayım akıl veremem, 15000km dir kullanıyorum istanbul-trabzon yaptım kıçımın ağrısı dışında bir sorun yaşamadın ne giderken nede dönerken.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

Motosikleti
    Henüz Yok
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne alırsanız alın aldığınız motor şimdiden hayırlı olsun, Allah kaza bela vermeden kullanmayı nasip etsin.
    1) arkadan sesler hiç duymadım, ne gibi bir sesse açıklarsanız sevinirim bizlerde öğrenmiş oluruz.
    2) ayar yapar işinize bakarsınız, frene sert basarsanız kilitler limonu sıkar gibi sıkarsanız bir sorun yaşamazsınız.bir sıkıntım yok frenlerden.
    3) 15000km dir kullanıyorum hiç yaşamadım, yaşayanlara sormak lazım.
    4) evet doğru yolcu için felaket ona katılmamak elde değil işlem yapılabiliyor, ben 2014 model kullanıyorum git gel 500km ise sürücüde sorun olmuyor fakat tek seferde 500km üzeri sıkıntı, trabzona giderken kıçım kalmadı ama ona da işlem yapılabiliyor.
    5) terleme işi var fakat sorun olarak veya sıkıntı olarak görmeyin, size bir masref başınıza iş açmaz.

her zaman dediğim gibi renkler ve zevkler tartışılmaz, gidin görün test edin beğenirseniz alın yoksa size burdan kendi adıma konuşayım akıl veremem, 15000km dir kullanıyorum istanbul-trabzon yaptım kıçımın ağrısı dışında bir sorun yaşamadın ne giderken nede dönerken.

Öncelikle yorumun için çok teşekkür ederim.
    Denge sensörünün ses çıkarttığı söyleniyor ve ilave olarak zincir kısımlarında sürtme gibi sesler çıktığı söyleniyor.
    Selelere yapılabilecek çözümler nedir, cebi yakar mı?
    M.YILDIRIM

Motosikleti
    Alıntı by creature adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle yorumun için çok teşekkür ederim.
    Denge sensörünün ses çıkarttığı söyleniyor ve ilave olarak zincir kısımlarında sürtme gibi sesler çıktığı söyleniyor.
    Selelere yapılabilecek çözümler nedir, cebi yakar mı?
    sorun değil elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışıyorum.
    1) doğrudur denge sensörü ses yapıyor ama 15000km dir ben ses duymadım hala daha öyle bir ses sorunum yok.
    2)zincir bol olursa her motorda ses yapar buna yapamaz diyemezsiniz, çok gergin olursa yine ses yapar ama bunlar bir sorun olarak algılamak doğru değil, doğru ayar yaparsanız ses felan duymazsınız.
    3) seleye işlem yapılıyor, şirinevlerde motosay var 100tl ye iki seleyede işlem yaptırabilirsiniz.
    by creature bunu beğendi.
    Orkidor61

Motosikleti
    dominar 400
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün işten dönüyorum biri kağıt buruşturuyo gibi haşır huşur bi ses duydum sonra bi baktım bizim sensör zırıldıyo. Dün gezerken de kafamı baya ütüledi 90-100 giderken sürekli zırıldıyo. Yüklediğim ikinci videoda da kalkışta duyabilirsiniz.
    Videoyu nereye yüklediniz. adresini verebilir misiniz?

Motosikleti
    Alıntı iluvatarEru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tam olarak anlayamadım biraz açar mısınız ?
    normal motoru ilk çalıştırdığınız anda rolanti 2000-1500 devir arasındadır, bu rolanti seviyesine motorun gücünü indirirseniz sıkıntı olmaz. ama motoru ilk hareket verdikten sonra rampa inerken mi stop ettiriyorsunuz veya 3. vitestesiniz rampa iniyorsunuz o anda debvriyaja basınca mı stop ediyor buna açıklık getirirseniz sevinirim.
    Orkidor61

Motosikleti
    Pulsar 200 ns
    Herkeze iyi bayramlar.
    54 yaşındayım çeşitli nedenlerle bu güne kadar bir motosiklet edinemedim. Artık bir motor almamın vaktinin geldiğini düşünüyorum. Bende pulsar sahibi olmayı hayal ediyorum. 1-2 aya kadar da alacağım sanırsam. İnternetten yaklaşık iki yıldır motosikletleri araştırıyorum. Bir çok bilgi edindim. 435 sayfayı da bu nedenle okudum. Verdiğiniz tüm bilgiler için sağolun. Eksik ve aksaklıklarına rağmen ucuz kullanım maliyeti ve genel olarak yeterli bir motor olması nedeniyle yinede pulsar almaya kararlıyım. Öncelikle bunu belirtmek isterim. Okuduğum 435 sayfanın sonunda olumsuz izlenim edindim. Motoru beğenmeyen arkadaşların Pulsar yerine aynı koşullarda bir başka marka öneremediklerini de farkettim. Ancak bu fiyata benzer kalitede bir motor olmadığınıda görüyorum. Sonuç olarak Pulsar alma kararım değişmedi eksikliklere rağmen. Sizlerin bahsettiği stop etme sorunu geçen sayfalarda enjeksiyonlu modellerin sadece Türkiyede olması ve Hintli yetkililerin sanki bu konuyu bilmedikleri izlenimi edinmeme sebep oldu. Ancak ekli video sanırsam Hindistanda çekilmiş ve bizde de yeni satışa sunulan Rs 200 le ilgili ve 4 kez stop ettiği görülüyor. Daha sonra iki Hitli olduğunu düşündüğüm delikanlı yorum yapıyor ve yetersiz ingilizcem dolayısıyla tek kelime anlamadım. Bu motor stop etmeye devam ediyor anlaşılan. Ancak tecrübelerimden biliyorum, bu tip sorunları çözmek firmaların biraz zamanını alır. Sabırla beklemek gerekecek. Ve kanımca bu süre bir kaç aydan daha uzun bir zaman alacaktır. Ancak stop etme ve denge sensörü zırıltısına rağmen (ki bunları kusur olarak kabulediyorum) bu motoru alabilirim. Eksik paramın birikmesini bekliyorum ve umarın dolar daha da yükselmez.
    Saygılar sevgiler.

https://www.youtube.com/watch?v=FC0umoGbcbE" width=320 height=288 type=application/x-mplayer2 controller="true" loop="0" transparentstart="1" autostart="false">
    hitit63 bunu beğendi.

Alıntı Ahmet Naci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkeze iyi bayramlar.
    54 yaşındayım çeşitli nedenlerle bu güne kadar bir motosiklet edinemedim. Artık bir motor almamın vaktinin geldiğini düşünüyorum. Bende pulsar sahibi olmayı hayal ediyorum. 1-2 aya kadar da alacağım sanırsam. İnternetten yaklaşık iki yıldır motosikletleri araştırıyorum. Bir çok bilgi edindim. 435 sayfayı da bu nedenle okudum. Verdiğiniz tüm bilgiler için sağolun. Eksik ve aksaklıklarına rağmen ucuz kullanım maliyeti ve genel olarak yeterli bir motor olması nedeniyle yinede pulsar almaya kararlıyım. Öncelikle bunu belirtmek isterim. Okuduğum 435 sayfanın sonunda olumsuz izlenim edindim. Motoru beğenmeyen arkadaşların Pulsar yerine aynı koşullarda bir başka marka öneremediklerini de farkettim. Ancak bu fiyata benzer kalitede bir motor olmadığınıda görüyorum. Sonuç olarak Pulsar alma kararım değişmedi eksikliklere rağmen. Sizlerin bahsettiği stop etme sorunu geçen sayfalarda enjeksiyonlu modellerin sadece Türkiyede olması ve Hintli yetkililerin sanki bu konuyu bilmedikleri izlenimi edinmeme sebep oldu. Ancak ekli video sanırsam Hindistanda çekilmiş ve bizde de yeni satışa sunulan Rs 200 le ilgili ve 4 kez stop ettiği görülüyor. Daha sonra iki Hitli olduğunu düşündüğüm delikanlı yorum yapıyor ve yetersiz ingilizcem dolayısıyla tek kelime anlamadım. Bu motor stop etmeye devam ediyor anlaşılan. Ancak tecrübelerimden biliyorum, bu tip sorunları çözmek firmaların biraz zamanını alır. Sabırla beklemek gerekecek. Ve kanımca bu süre bir kaç aydan daha uzun bir zaman alacaktır. Ancak stop etme ve denge sensörü zırıltısına rağmen (ki bunları kusur olarak kabulediyorum) bu motoru alabilirim. Eksik paramın birikmesini bekliyorum ve umarın dolar daha da yükselmez.
    Saygılar sevgiler.

[video]https://www.youtube.com/watch?v=FC0umoGbcbE[/url]
    Ben opetten benzin aldigim surece birkere bile stop etmedi ve hi bi sorun yok eminim memnun olacaksin

Motosikleti
    Pulsar 200ns
    Benim de stop etme gibi bi problemim olmadı. Gerçi daha 350 km oldu ama =) Tek şikayetim arka tekerin gıcırtısı ve rahatsız etmeyen bi zırıltı var. 750 bakımında tekeri söktürüp zırıltıyıda hallettirmeye çalışcam bakalım ne dicekler.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Dun yalavo yapip geldik arkadasda pulsar almisti rodaj yapalim dedik hemde gezmis oluruz dedik ciktik yola fazla resim cekemedik aksam ciktik ara ara yagmur yedik ama cok eglendik birkac defa bizi ezmek isteyen arabalardan ucuz kurtulduk onun disinda superdi ruzgara ragmen en fazla 142 gorebildim ama 3 kezde 114 km hizda kesiciye girdi anlam veremedim yol boyunca verdigimiz molalarda ve yalovada buyuk ilgi gorduk rotayi uzun tutacaktik ama annemin rahatsizligindan dolayi aksam 6 da yola ciktik 1 de yalavodaydik sabah 10 gibi ciktik 3 de eve vardik ama 114 de kesiciye girmeaine anlam veremedim hala

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)