Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    YAHYaONUR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS/ Yamaha tracer 700
    Alıntı serconline adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sorun sürekli 150 gitmem değil bunu neden yapması .

sivrisinek mide bulandırır ve yılanın başı küçükken ezilir bu sorun ilerleyen zamanlarda 140kmh'a kadar ilerler zamanla 130 120 110 sonra motosikleti bırakır yürüyerek giderim zaten aynı hıza ulaşmış olucaz
    Motorun limitlerine yaklaştığınızda ve son limitine dayandığında yaşadığınız bir anormallikten bahsediyorsunuz. Gayet doğal değil mi hocam? Motor bu süratler için çok hafif.

Tahminim 140 150 km gibi hızlarda giderken burundan çarpıp kırılan hava akımı motorun orta/arkalarına vurup motoru yalpalattırıyor olabilir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    serconline - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt25 ABS
    Bilemiyorum bakalım şu an için bir sorun teşkil etmemekte zaten ilstanbul içinde 145-150 her zaman olan şeyler değil sadece meraktan başkalarındada varmıdır diye sormak istedim
    Gerçek güç sıçrayışta değil , sarsılmaz duruştadır .

xabdullah42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS 150-S
    bende 150nk ile bu motor arasında kaldım.. napsam bılemıyorum fiyatlar aldı başını gıdıyor 150nk tasarım olarak cok iyi

Motosikleti
    Alıntı xabdullah42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende 150nk ile bu motor arasında kaldım.. napsam bılemıyorum fiyatlar aldı başını gıdıyor 150nk tasarım olarak cok iyi
    150 nk nın avantajı 2. elde daha ucuza daha düşük km li olarak alınabilir. Dezavantajıda aynı sebepten ötürü satarken uğraştırır, çok beklersin yada çok zararına satarsın. Küçük motor alıyorsan satabileceğin motor al

serconline - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt25 ABS
    Bence kendini kanıtlamış bir 200ns 150nk'ya göre çok daha avantajlı ve karlıdır
    Gerçek güç sıçrayışta değil , sarsılmaz duruştadır .

xabdullah42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS 150-S
    Alıntı YAHYaONUR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    150 nk nın avantajı 2. elde daha ucuza daha düşük km li olarak alınabilir. Dezavantajıda aynı sebepten ötürü satarken uğraştırır, çok beklersin yada çok zararına satarsın. Küçük motor alıyorsan satabileceğin motor al
    peki mondial z one 180 hakkında ne dersiniz uzun yolculuk (istanbuldayım kamp için edirne çanakkale sakarya vsvs.) çıkılırmı sorunları var mı falan... z one 180 8K pulsar 15k fiyatı var çok kafam karışık

Motosikleti
    peki mondial z one 180 hakkında ne dersiniz uzun yolculuk (istanbuldayım kamp için edirne çanakkale sakarya vsvs.) çıkılırmı sorunları var mı falan... z one 180 8K pulsar 15k fiyatı var çok kafam karışık
    Hocam bende ilk pulsarı almadan önce sıfır z-one180 lere bakmıştım. Motor bikere 30 kg daha hafif, lastikler ön 90 arka 100-110 gibi bir şey pulsarın ön 110 arka 130 yani lastikler çok ince, karbüratörlü, arka fren kampana. Bana soracak olursan bu özellikleriyle tam bir şehir içi kısa mesafe motoru. Pulsar 200-ns in ayarı bir motor değil. Ben sıfır mondial almaktansa 2. el temiz bir pulsardan yana kullandım tercihimi

Birde mondialin servisleri hakkında çok olumsuzluk duyuyoruz, görmedim bilmiyorum birşey diyemem.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Z One ile Pulsar aynı klasmanda bile değiller. Pulsar her yönden 10 gömlek üstündür. Uzun yol yapacaksan 2 motor ile de uzun yola gidersin ama 2'sinde de rüzgardan çok rahatsız olup yorulursun. Pulsar daha seri, uzun yolda daha yüksek süratle gidebilirsin, sollamalarda daha iyi. Ancak uzun yol için tur camı gibi birşey konfor için şart. Bunun dışında uzun yolda 2 motor da arıza verdi mi Z One'yi bakkal bile tamir edebilir, çünkü kara düzen basit bir motor ama Pulsar'da başına bir iş geldi mi her ne kadar her yerde servisi olsa bile motor daha teknolojik olduğundan başın ağrıyabilir.

Raichu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200ns
    Arkadaşlar merhabalar;
    2016 pulsar 200 ns sahibiyim.2017 pulsar 200 ns orjinal alt sakal satın aldım 2 parça ve bağlantı demiri ile.Lakin egozusu sökmeden bağlantı demiri monte edemiyorum.Bunun başka bir yolu varmıdır yoksa illaki egzozsu mu sökmem lazım yardımlarınızı bekliyorum.NE yazıkki karabükdeyim

Motosikleti
    Dominar D400
    Egzozu bir miktar sökmeniz gerekiyor.
    https://youtu.be/kpodwkfNagY
    ingilizceniz varsa altyazıyı aktifleştirip izleyin

cengo42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Arkadaşlar nasip olursa ns 200 almayı düşünüyorum. Ben motoru uzun yıllar kullanmayı düşünüyorum.. Kafama takılan malum ns 200 parçaları pahalı garantisi bittikten sonra arıza yaparsa diye korkuyorum. Motoru üzmem bakımlarını zamanında yapıp nazik binerim. Amam yinede aklıma takılıyor bu parça mevzusu.

Motosikleti
    pulsar ns200
    O zaman iki kişi binmemek lazım! :D Biz iki kişi 150'den fazlayız. Neredeyse bir senedir biniyoruz. Sorun yok. Umarım sizinkinde kronik stop etme sorunu yoktur...

06Serhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600 K4
    Alıntı cengo42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar nasip olursa ns 200 almayı düşünüyorum. Ben motoru uzun yıllar kullanmayı düşünüyorum.. Kafama takılan malum ns 200 parçaları pahalı garantisi bittikten sonra arıza yaparsa diye korkuyorum. Motoru üzmem bakımlarını zamanında yapıp nazik binerim. Amam yinede aklıma takılıyor bu parça mevzusu.
    Kardeşim boşver bajajı git japon al. Ben direkten döndüm gittim cbr 250 aldım memnunum. Hergün sosyal medyada insanlar yaşadıkları sorunları paylaşıyorlar. 2014 ten beridir takip ederim. Kaç defa niyetlendim iyikide nasip olmadı. Daha geçen ay bıktığım için sosyal medya gruplarından ayrıldım. 2018 modellerini belki kronik sorunlarından arındırmışlardır diye düşünerek tekrardan katılma isteği gönderdim. Reddedildim. Şaşırmadım buna çünkü grupta mal kötülendimi yorumlar silinir hatta paylaşım yapanların gönderileri engellenir. İlginç bir yönetici kitlesi var. Eğer bajaj almayı düşünüyorsan buradaki açılan konulara bak. Bu markadan uzak dur derim.
    dyavol-77 bunu beğendi.

cengo42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Alıntı 06Serhat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim boşver bajajı git japon al. Ben direkten döndüm gittim cbr 250 aldım memnunum. Hergün sosyal medyada insanlar yaşadıkları sorunları paylaşıyorlar. 2014 ten beridir takip ederim. Kaç defa niyetlendim iyikide nasip olmadı. Daha geçen ay bıktığım için sosyal medya gruplarından ayrıldım. 2018 modellerini belki kronik sorunlarından arındırmışlardır diye düşünerek tekrardan katılma isteği gönderdim. Reddedildim. Şaşırmadım buna çünkü grupta mal kötülendimi yorumlar silinir hatta paylaşım yapanların gönderileri engellenir. İlginç bir yönetici kitlesi var. Eğer bajaj almayı düşünüyorsan buradaki açılan konulara bak. Bu markadan uzak dur derim.
    Doğrudur ama 2. El almak istemiyorum nedense bir türlü güvenemiyorum.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Dostum bizzat yakınımda 4 kişi taniyorum 2015-2016-2017 model kullanan,efendi duzgun biniciler..sadece 2015 modelini kullanan arkadaşimda yakit pompa sorunu çikti digerleri hala sorunsuz kullaniyor.

Kisaca Mal ortada fena motor sayilmaz,kullanan kişi sayisi cidden fazla.

2.el mevzusunda öncelik,bakimi kullanicisi bilinen alt motor sesi duzgun olan bir makina alinabilir.

Hee birader iyi hoş konuşuyorsunda,cebinde 13-15 arasi butce olsa ne alirsin diye sorarsan??inazuma veya wolf250 alirim boylede bir mevzu var.

Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600 K4
    Alıntı cengo42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Doğrudur ama 2. El almak istemiyorum nedense bir türlü güvenemiyorum.
    Anlatmak istediğim bu makinalarda sorunlar kullanıcı kaynaklı olmuyor. Mesela ikide bir ekran resetleme, 2015 modellerde konjektör ile beynin yanyana olmasından dolayı kaynaklanan beyin arızaları, akü yüzünden sorunlar, zırıltılar cıvıltılar. Sıfır alsanda bu sorunlardan illaki bir tanesi olacak. Sende olmasada başkasinda olacak. Şans işi bu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:23 ----------

Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum bizzat yakınımda 4 kişi taniyorum 2015-2016-2017 model kullanan,efendi duzgun biniciler..sadece 2015 modelini kullanan arkadaşimda yakit pompa sorunu çikti digerleri hala sorunsuz kullaniyor.

Kisaca Mal ortada fena motor sayilmaz,kullanan kişi sayisi cidden fazla.

2.el mevzusunda öncelik,bakimi kullanicisi bilinen alt motor sesi duzgun olan bir makina alinabilir.

Hee birader iyi hoş konuşuyorsunda,cebinde 13-15 arasi butce olsa ne alirsin diye sorarsan??inazuma veya wolf250 alirim boylede bir mevzu var.
    Benim bir abimin 2015 modelinde yukarıda bahsettiğim fabrikanın hataları yüzünden beyni yandı. Kullanıcı hatası dediler kendi cebinden ödemek zorunda kaldı. Ertesi gün sattı gitti japon aldı hiçbir sıkıntı yaşamadı.

Bilader motorun kaliteli olup olmadığını konuşmuyoruz sorunsuzluğu konuşuyoruz. Gün geçmiyorki bir bajaj kullanıcısı gruplara, formlara sorun yaşamadığını yazsın. Çoğu insan sorun yaşıyor. Madem bajaj alabilecek imkânları varsa gitsinler japon alsınlar derim.
    dyavol-77 bunu beğendi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Anlatmak istediğim bu makinalarda sorunlar kullanıcı kaynaklı olmuyor. Mesela ikide bir ekran resetleme, 2015 modellerde konjektör ile beynin yanyana olmasından dolayı kaynaklanan beyin arızaları, akü yüzünden sorunlar, zırıltılar cıvıltılar. Sıfır alsanda bu sorunlardan illaki bir tanesi olacak. Sende olmasada başkasinda olacak. Şans işi bu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:23 ----------

Benim bir abimin 2015 modelinde yukarıda bahsettiğim fabrikanın hataları yüzünden beyni yandı. Kullanıcı hatası dediler kendi cebinden ödemek zorunda kaldı. Ertesi gün sattı gitti japon aldı hiçbir sıkıntı yaşamadı.

Bilader motorun kaliteli olup olmadığını konuşmuyoruz sorunsuzluğu konuşuyoruz. Gün geçmiyorki bir bajaj kullanıcısı gruplara, formlara sorun yaşamadığını yazsın. Çoğu insan sorun yaşıyor. Madem bajaj alabilecek imkânları varsa gitsinler japon alsınlar derim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:31 ----------

Iyide aslan gardaşim,yazdigim yorumda ´´kalite´´ile alakali bir cumle var mı?

sorun her motorda olur,ama sorunlarin tekrari yaşanirsa orasi ayri bir durum.tekrar ediyorum 4 kişiden 3 ü memnun. zaten arizasi sorunu olsa ilk ben gorurum saklama gizleme durumu yok.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:39 ----------

Velhasil bende koyu piyanocuyum ayni zamanda suzukiyede sempatim var,xmax250 sahibide oldum,japon cub motor sahibide çin maliydi pulsariydi hepsini uzun sureli kullandim.

Kimse japon muhendisligine ve urunlerine karşi ağız bükemez.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:50 ----------

2016 model kullanan arkadaşima motoru ben aldirdim,

Cebinde kıt kanaat 8.500 tl si vardi abi ne alayim diye yana yana dolaniyordu

Cbr125 baktim yok duzgunu 250 sine baktim hışırı çıkmış,hesapli wolf te bulamadik en son 2016 13 bin km de pulsar aldi.1 yildir kullaniyor hatta arada bende binerim.gayet memnun

Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600 K4
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Iyide aslan gardaşim,yazdigim yorumda ´´kalite´´ile alakali bir cumle var mı?

sorun her motorda olur,ama sorunlarin tekrari yaşanirsa orasi ayri bir durum.tekrar ediyorum 4 kişiden 3 ü memnun. zaten arizasi sorunu olsa ilk ben gorurum saklama gizleme durumu yok.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:39 ----------

Velhasil bende koyu piyanocuyum ayni zamanda suzukiyede sempatim var,xmax250 sahibide oldum,japon cub motor sahibide çin maliydi pulsariydi hepsini uzun sureli kullandim.

Kimse japon muhendisligine ve urunlerine karşi ağız bükemez.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:50 ----------

2016 model kullanan arkadaşima motoru ben aldirdim,

Cebinde kıt kanaat 8.500 tl si vardi abi ne alayim diye yana yana dolaniyordu

Cbr125 baktim yok duzgunu 250 sine baktim hışırı çıkmış,hesapli wolf te bulamadik en son 2016 13 bin km de pulsar aldi.1 yildir kullaniyor hatta arada bende binerim.gayet memnun
    4 yıldır forumda ve sosyal medyada takip ediyorum. Sorunlar şanş işi kimine vuruyor kimine vurmuyor. Ben sabredilip biraz daha biriktirilip üstüne konulup iyi bir japon alınması kanaatindeyim.

Hayırlı uğurlu olsun Allah kaza bela vermesin. Dikkatli kullansın. Yarın ne olacağı belli olmaz.

Motosikleti
    Dominar D400
    .... Ben sabredilip biraz daha biriktirilip üstüne konulup iyi bir japon alınması kanaatindeyim.

....
    Neyin sabrı, neyin biriktirilmesi!?!! Türkiye'de yaşıyoruz; bu sene dolar 3.5tl'den 4.8tl'ye yükseldi,geçen yıl %20 ek gümrükvergisi geldi, ondan önceki sene başka bişeyler oldu(kalkışma gibi) vs vs zam üstüne zam yedi motorlar TL olarak. Siz aylık ne kadar biriktirebiliyorsunuz bilmiyorum ancak gelen zamlara vergilere dolar kuruna, Türkiye'de çıkmış/çıkabilecek olaylara göre artan fiyatlara yetieşecek kadar biriktiremiyorum ben.
    Kredi çekip 24 ayda masraf+ %20 faiz vermek daha mantıklı neredeyse. Zira geçtiğimiz 2 senede %50, 4 senede %80-90 arttı fiyatlar, daha da artarlar.

Sırf geçen sene pattadanak gelen %20 ek vergi yüzünden 2017 sene sonunda Yamaha diversion F alma planımdan vazgeçip Ağustos'ta o zaman için fiyat/performansı iyi olan paramın yettiği dominar aldım, çünkü beklersem onu da alamayacaktım.

Türkiye'de bu konularda "beklemek" demek "zarar etmek" demektir %80 oranla, beklerseniz hayalinizdeki motoru aldığınızda yapmak istediklerinizi yapmak için bayağı bir zaman geçmiş olacak(Foruma 2007'de üye olmuşum üniversitedeyken, ilk motorumu 2014'te alabildim Bajaj Pulsar olarak). Şanslı %20 kısmına girebilirseniz ne güzel.
    Dediğim gibi kredi çekmek daha mantıklı neredeyse.
    Biz de isteriz yamaha kawa honda almak ama bahsettiğiniz kadar kolay ve hızlı olamıyor parayı toplamak bir çoğumuz için. Ha, o parayı toplayabilenler de zaten burada olmuyorlar, alıyorlar japon motorlarını sürüyorlar keyifle:D

Motosikleti
    nc70x dct/dio/pcx
    Doğru karar ..paranı bajajla çarçur etme..
    dyavol-77 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)