Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    hattoi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şu forumları okuyunca ikinci el almaya daha çok korkuyor insan. Sıfır motoru 9500 devirlerde kullanmış birisine denk gelirsen yandın.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mondial cup, Pulsar 200 NS, Dominar, Honda NC750 S
    Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende bi ara sava alma arifesindeydim sonra bridgestone aldım hatta ozaman arayıp mecidiyeköyde bayisi vardı detaylıca sormuştum mc 50 yi güzel lastik demişti ama mc 25 almanı önenirim demişti şehir içi asfalta o daha iyi olur demişti birçok kurye kullanıyor memnun demişti mc 25 e bakabilirsin
    Eyvallah sağol. Bakim
    Sonuçta hepimiz ölecez...!

Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Alıntı ekrem ata adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yunus bey; geçmiş olsun. Ürününüz hazır edilmiş. Herhalde sizi de aradılar. Selamlar...
    İlginiz için teşekkür ederim teslim aldım motorumu servisede ilgisi için ayrıca teşekkür ederim.

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı uykr200ns adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    300 km molali yolu cok bulmussun fakat sifir motorda her viteste tam devir cevirtmissin. Bu bahsettiginin rodajla ilgisi yok.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:33 ----------

150 ns alan iki arkadasim suan 1000 km ue yaklastilar son derece ozenli kullaniyorlar. Devir ve zorlama konusina dikkat ediyorlar. Bu ucan arkadaslar biraz fazla genc sanirim

Bu arada onerilerinizi dikkate alacagim, sagolun.
    He bilader he sen bildiğin gibi yap.300 KM bas gel.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:35 ----------

Alıntı hattoi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu forumları okuyunca ikinci el almaya daha çok korkuyor insan. Sıfır motoru 9500 devirlerde kullanmış birisine denk gelirsen yandın.
    Alma git sıfır al.Farkettiysen motor 300 km de iken onu yaptım defalarca yaptım yazmadım ara ara yaptım çok kısa olmak kaydı ile sen ne anladın ben ne anlattım.Acentadan alır almaz 9,5 bastımmı yazıyor.İnsan gibi birşey sordular cevap verdik size cevap mevap yok birdaha tipmisin nesin.

Tamam bu kadar alındığına göre bir keredir o, kusura bakma bir kereden bir şey olmazcı kardeş.
    Not:sözüm geneldi sadece sana değildi ayrıca.

Motosikleti
    Pulsar 200ns 2015
    Alıntı SAZMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben kullanmadığım bir ürün için yorum yapmam. Geç ısınıyor, çabuk kayıyor, hata kabul etmez. Ben birkez yeri öptüm. Daha önce yazdım. Bu firmayı netten araştır, ve lojistik yükleme liftleri, forklift, iş makinası lastiğinde tercih ediliyor, dayanıklı lastik. Lastik bineceğin güzergaha göre seçilmeli birkaç uzman arkadaş Metzeller lastik hakkında olumlu yorumlar yazmıştı ona da bakmalısın. Ben şu an Michellin city grip ile biniyorum ve mükemmelliğini bilemem ama yumuşak hamurlu ve hiç kayma yaşamadım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:04 ----------

Ben kullanmadığım bir ürün için yorum yapmam. Geç ısınıyor, çabuk kayıyor, hata kabul etmez. Ben birkez yeri öptüm. Daha önce yazdım. Bu firmayı netten araştır, ve lojistik yükleme liftleri, forklift, iş makinası lastiğinde tercih ediliyor, dayanıklı lastik. Lastik bineceğin güzergaha göre seçilmeli birkaç uzman arkadaş Metzeller lastik hakkında olumlu yorumlar yazmıştı ona da bakmalısın. Ben şu an Michellin city grip ile biniyorum ve mükemmelliğini bilemem ama yumuşak hamurlu ve hiç kayma yaşamadım.http://i65.tinypic.com/3476xxl.jpg
    hocam sanırım scooter de kullanmışsınız savaları savayı scooterde kimse tavsiye etmez zaten fakat mc 32 ve mc 50 olan motor kullanma şansım oldu ikisindede ısınma suresi hızlı kayma olayı yoktu scooter lastiklerine göre pulsara uygun lastiklerine yorum yapmak o nedenle çok verimli olmayabilir

SAZMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial cub 100. Modelsiz
    Alıntı krepss45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam sanırım scooter de kullanmışsınız savaları savayı scooterde kimse tavsiye etmez zaten fakat mc 32 ve mc 50 olan motor kullanma şansım oldu ikisindede ısınma suresi hızlı kayma olayı yoktu scooter lastiklerine göre pulsara uygun lastiklerine yorum yapmak o nedenle çok verimli olmayabilir
    Hayır pulsar ile kullandım. Yoksa yorum yapmam yanıltırım . Günahtır.

Alıntı hattoi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamam bu kadar alındığına göre bir keredir o, kusura bakma bir kereden bir şey olmazcı kardeş.
    Not:sözüm geneldi sadece sana değildi ayrıca.
    Ne alınacam,dikkat et anlamadan iyice okumadan yorum yazma hatta sen 2.el alma git sıfır al.Genele yazmışsın yersen benden başka 9,5 devir yorumu yazan varmıydı.Sallamıyalım dikkat edelim.Birkere yapmtım yazmadım ara ara yaptım yazdım.Kırpma birşeyler çıkarıp yorumlama.

Yemişin motoru, gazini burda cikariyon.
    hattoi bunu beğendi.

Motosikleti
    pulsar 200 ns
    herkese iyi günler
    2016 model 200 km de ikinci el 200 ns ile aranıza yeni katıldım.
    motorumu alalı 1 ay civarı oldu ve suan 800 km civarlarında. rodaja mümkün olduğunca dikkat ediyorum.
    ilk bakımını istanbul bay moto da yaptırdım.
    bandırmaya bakım yaptırdıktan sonra ido ile geldim.

devamında sorunum yağ filtresinde terleme ile başladı servisle görüşüp bırakmak için gün aldım
    önceisnde iyi bi şekilde yıkadım motoru ve suan 1 haftayı gecti terleme yapmadı. terleme yapmadığı için tekrardan servise götürmedim

esas sorunuma gelirsek dün yolda giderken durduk yere stop etti. ve bende bir güvensizlik oluşturdu bu neden olabilir bakım öncesinde de bir kaç kez karşılaşmıştım bu sorunla ama rodaj dönemi ve motorun yeni olmasına bağlı olarak olabileceğini düşündüğüm için umursamamıştım.

ikinci sorun bakımdan sonra saati ne kadarda ayarlarsam ayarlayayım stop edip çalıştırdıktan sonra saat ayarı bozuluyor. buna ne yapabilirim.

birde arada çalıştırırken h5 hatası veriyor bu nedir.
    özelllikle çalışam konusunda kontağı açıp belli bir süre beklemeye dikkat ediyorum.

ayrıca gecen gün ns 150 ye binme fırsatım oldu onda yan ayakcağı açmanızla birlikte motor stop ediyor.
    ama benim moturumda ayakcağı açıp 5 sn ye yakın bir süre beklemeniz gerekiyor bu normal mi? direk stop etmesi gerekmiyromu??

aranıza yeni katıldım ve ilk motorum bu anlamda yardımlarını bekliyorum teşekkürler şimdilik.

bandırmada yaşıyorum..

Alıntı uykr200ns adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yemişin motoru, gazini burda cikariyon.
    Motorum çok diri fıstık gibi çokda güzel.Zorlanmadan 148 km rahat ulaşıyor.Yenmiş motor kusura bakmada bu hıza ulaşmaz.Dikkat et sen yeme Hiç gaz çıkaracak adam kalmadı senmi kaldın.Soru sordun cevap verdik demek soru soranlara cevap vermemek gerekiyormuş burda bunuda öğrendik.Senin gibi tipi tiplerin yüzünden yukarıdaki adamın mesajınada cevap yazmıcam fenamı olurdu faydalansaydı.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı fdemirkol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese iyi günler
    2016 model 200 km de ikinci el 200 ns ile aranıza yeni katıldım.
    motorumu alalı 1 ay civarı oldu ve suan 800 km civarlarında. rodaja mümkün olduğunca dikkat ediyorum.
    ilk bakımını istanbul bay moto da yaptırdım.
    bandırmaya bakım yaptırdıktan sonra ido ile geldim.

devamında sorunum yağ filtresinde terleme ile başladı servisle görüşüp bırakmak için gün aldım
    önceisnde iyi bi şekilde yıkadım motoru ve suan 1 haftayı gecti terleme yapmadı. terleme yapmadığı için tekrardan servise götürmedim

esas sorunuma gelirsek dün yolda giderken durduk yere stop etti. ve bende bir güvensizlik oluşturdu bu neden olabilir bakım öncesinde de bir kaç kez karşılaşmıştım bu sorunla ama rodaj dönemi ve motorun yeni olmasına bağlı olarak olabileceğini düşündüğüm için umursamamıştım.

ikinci sorun bakımdan sonra saati ne kadarda ayarlarsam ayarlayayım stop edip çalıştırdıktan sonra saat ayarı bozuluyor. buna ne yapabilirim.

özelllikle çalışam konusunda kontağı açıp belli bir süre beklemeye dikkat ediyorum.

ayrıca gecen gün ns 150 ye binme fırsatım oldu onda yan ayakcağı açmanızla birlikte motor stop ediyor.
    ama benim moturumda ayakcağı açıp 5 sn ye yakın bir süre beklemeniz gerekiyor bu normal mi? direk stop etmesi gerekmiyromu??

aranıza yeni katıldım ve ilk motorum bu anlamda yardımlarını bekliyorum teşekkürler şimdilik.

bandırmada yaşıyorum..
    Debriyaja basınca stop edebiliyor alışman gerek h5 hatası hiç yaşamadım , yan ayakçakta vites boştayken stop etmez viteste ise stop eder

Motosikleti
    pulsar 200 ns
    vites boştayken stop etmiyor eyw ama. vitesteykende gec stop ediyor esas takıldığım konu o ?
    saat olayı hakkında ne düşünüyorsunuz ?

coldboy35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    herkese iyi günler

bandırmada yaşıyorum..
    1-Yan sehpa müşürünü kontrol ettir.
    2-H5 hatası genelde akünün zayıflığından kaynaklanıyor. Aküyü sarj ettir, olmadı garantiden yenisini talep et.

SAZMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial cub 100. Modelsiz
    vites boştayken stop etmiyor eyw ama. vitesteykende gec stop ediyor esas takıldığım konu o ?
    saat olayı hakkında ne düşünüyorsunuz ?
    Yan ayağa WD 40 sık. Viteste değilse stop etmez.
    Saat sıfırlaması aküden bayiye şöyle değiştirir.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    şu aküler bir türlü dikiş tutmadı gitti ekrem abi bu durumdan canım yandı vakti zamanında başka canlarda yanmasın bu kaçıncı akü sorunu değiştirin abi şu aküleri (yenisi ile değil ) başka marka alın belki 500 ü geçti benim görüp duyduğum akü problemi kanuni motorla verdiğiniz aküler daha kaliteli suyu dökülür tonla masraf açar kendi kendine bozulur kısa devre yapar

karaca3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 ns
    Alıntı tuncevren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben yeni aldım 2. el 700 km de bir kaç defa tapagaz gittim test için 1000 km geçtikten sonra . arada da 100 km hızla gidiyorum . motoru mahfetmiş olabilirmiyim suan 1500 km deyim
    siz degil sizden evel 700 km yapan arkadaşın kullanması önemli
    1000 km den sonra 100 km hız yapmanın bir zarar verecegini zannetmiyorum.

Alıntı mavellen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne alınacam,dikkat et anlamadan iyice okumadan yorum yazma hatta sen 2.el alma git sıfır al.Genele yazmışsın yersen benden başka 9,5 devir yorumu yazan varmıydı.Sallamıyalım dikkat edelim.Birkere yapmtım yazmadım ara ara yaptım yazdım.Kırpma birşeyler çıkarıp yorumlama.
    Senden almam zaten merak etme. O bir kerelik 9,5 devir yersen

Motosikleti
    Mondial 150 MG Superboy
    Selamlar arkadaslar. Bajaj boxer motorumu takas etmek istiyorum. Istanbuldayim. Motor 6500 kmde servis bakimli dusme kalkma herhangi bir sorunu yok. Uzerine 5.500 verebilirim. Dusunen olursa msj atabilir arayabilir. 541 950 12 52

dostum h.05 uyarısı aküden kaynaklı bende de oldu aynı sorun değiştirdik aküyü yerli bir akü geldi garantiden onda da aynı sorunu yaşadım bir hafta içerisinde sorun tekrarladı yani. sonra yine istedik garantiden simdi gelmesini bekliyorum. biran önce sende istet yoksa akü tamamen boşalıyor sonra yolda kalırsın.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)