Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mardin İl Temsilcisi CompanERROR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X TREME MAX 2014 - Pulsar 200NS 2014
    Alıntı CompanERROR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba, benim motordada geçen attığım resim dışında bi şu cızırtı ve ses sorunları var. Stop etme filan yok Ama olanı anlıyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:43 ----------

Yok mu şu garibana "uzun zamandır motor hasreti çkiyorsun gel bir tur vereyim gez" diyecek istanbullu bir abi
    Oysa ben siz Pulsarcıları koca yürekli insanlar olarak bilirdim :D ama takmamışsınız bile.
    Adalet yok,eşitlik yalan. Hepimiz insanız ulan!! |Ne kadar yükselsende hayat 180' & Saygım kadar kinim de var

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bu rodaj kurallarını saatte 40 km hızla motor kullanıp bir litreyle 60 km gitmeye çalışacak sabrı olan Hintliler için yazmışlar. Normalde ben olsam ilk 1000 km yarım gazı (bunun ilk 500 km'sinde 5 bin devri), sonrasında da 3/4 gazı (bunda da mesela 6500 devri) geçmeden kullanmaya çalışırım. Bana göre 1000 km'den sonra dikkat etmeye gerek yok ama yazmışlar bir kere...

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu rodaj kurallarını saatte 40 km hızla motor kullanıp bir litreyle 60 km gitmeye çalışacak sabrı olan Hintliler için yazmışlar. Normalde ben olsam ilk 1000 km yarım gazı (bunun ilk 500 km'sinde 5 bin devri), sonrasında da 3/4 gazı (bunda da mesela 6500 devri) geçmeden kullanmaya çalışırım. Bana göre 1000 km'den sonra dikkat etmeye gerek yok ama yazmışlar bir kere...
    Yarım gazla 5000 devirden fazla çevirir. 70-75km hızlarda 5000 devir civarında gitmek için çeyrek gaz yeterli.

pulsar_42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PULSAR 200 NS
    Alıntı pulsar_42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhabalar; cumartesi gunu saat 3 4gibi motorumu yıkadıktan sonra hiç bir sorun yokken akşam olunca motorumu çalıştıramadım. İlk başta 6bin deviri zor geçiyordu ya da devir düşerken 6 binde hafif bi takılma yapıyordu. Güç bela çalıştırdım ama gaz verince stop ediyordu. Sanırım bunu bostayken yapıyordu çünkü bir süre bekledim vitese takıp hareket edince stop etmedi. Böyle eve gittim ve sağına soluna bakarken oksijen sensörünün kablosuna dokununca stop ediyordu.
    Neyse sabah oldu çalıştırmakta sıkıntı yaşadım ve sanırım motor boğulduğundan egsozdan patlama sesi felan geldi. Az bekledim kabloyu oynadıktan sonra hiç bir sorun yokmuş gibi çalıştı.
    Büyük ihtimalle ya sensorde sıkıntı var ya da kabloda kırık var. Daha once bir kere daha boyle çalıştırmada ve devirde bir sıkıntı yaşamıştım sanırım yine o zamnda sensorden kaynaklanıyordu. Normalde kabloya ellemediğimde hiç bir sıkıntı olmuyor ve yıkama esnasındada gayet ozenle yıkamıştım.

Neyse yapacak bisey yok zaten hafta içi nasıl gidicem bilmiyorum ama servise gostericem umarım gerekeni yaparlar..

https://www.youtube.com/watch?v=9GMZkTIaEBs
    Merhaba arkadaşlar daha önce böyle bir sorunla karşılaşmıştım ama sonucunu paylaşmamıştım. O hafta servise gittim ve sağolsunlar 10 dk da hemen hallettiler oksijen sensorunden kaynaklandığını sandığım sorun aynı kabloyla beraber giden denge sensorunun soketinin yerinden çıkmasıymış ve gördüm ki emanet bir şekilde duruyordu onu taktılar ve çok şükür bir daha böyle bir problem yaşamadım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:00 ----------

Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    denge sensörü iptal ediliyor fakat allah göstermesin kaza düşme gibi durumlarda motor stop etmiyor çalışmaya devam ediyor tabi düşme durumuna göre.
    Acemi olanlar için birebir bence çünkü kardeşime trafiğe kapalı alanda sürdürken düştü ve motor hemen stop etti

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı pulsar_42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar daha önce böyle bir sorunla karşılaşmıştım ama sonucunu paylaşmamıştım. O hafta servise gittim ve sağolsunlar 10 dk da hemen hallettiler oksijen sensorunden kaynaklandığını sandığım sorun aynı kabloyla beraber giden denge sensorunun soketinin yerinden çıkmasıymış ve gördüm ki emanet bir şekilde duruyordu onu taktılar ve çok şükür bir daha böyle bir problem yaşamadım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:00 ----------

Acemi olanlar için birebir bence çünkü kardeşime trafiğe kapalı alanda sürdürken düştü ve motor hemen stop etti
    motorunuz 2014-2015 mi bilmiyorum ama oksijen sensörü ile birlikte giden boş vites müşürü ve sargı teli kablosu ile birlikte çıkan kablo, denge sensörü 2014 modellerde ön maşa kısmında bulunuyor, usta öyle dedi ise diyecek bir sözüm yok.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TVS 150>Pulsar NS200 ve CBR500R
    Açıkcası bajajın servis sorunu çözmesi lazım, bu mantalite bu servisler ile çok müşteri kaybeder. Servisin birisine gidiyorum yeni yazılım varmı diyorum bana verdiği cevap ben aleti aldım ama fabrika yazılımı göndermedi.. Bu hafta sonu başka bir servisine gittim yeni yazılımı yükletmek istiyorum dedim bunlarda yeni yazılım yazılmda neymiş diyor yok öyle bir şey diyor gel istersen benim telefondan fabrikayı arayalım mı diyorum , ya o zaman yeni bir şeydir diyor... Bu bisiklet tamircisinden bozma , ne mekanik ne elektirik ne mekatron bilgisi bu kelimeri duymamış ,böyle servisleri olduğu sürece , bu firma çok kaybeder...Servisin halini görünce izmirli özgür diye bir çocuk vardı yazıları burdan kaldırıldı eyvahhhh dedim dedikleri haklıymış ...bu adam mı servis diye ...

Servis sahibi görseniz tapa gaz aksi istikamet de motorunuzla arkanıza bakmadan sürersiniz..

Ben bu servisin doğru düzgün bisiklet bile tamir edebileceğinden şüphem var..Birde bana çıkmış diyor ki bu aracın servisi benim bakıma bana gel , neyse daha fazla yazmayım ama içler acısı servis olayı fehamet ötesi ...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    hangi marka motoru alıcaksanız alın aldığınız ilde bu motordan anlayan birinin bulunması ŞART.servisi arkanıza almanız gerekiyor diye düşünüyorum.olduki burası türkiye hiç bir şeyin garantisi yok.

rodaj konusunda benim kendi yaptığım 500 kmye kadar kesinlikle motoru yormadım tam gaz vermedim viteslerle oynadım frenlerle oynadım saatte 80 km i geçmedim.700 de rodaja götürmeyi göze alırsak kalan 200 kmde ara ara tam gaz gittim.1 2 3 4.vites ışıklardan kalktığımda motoru zorlamadan kontrol anlamında sürdüm.devir kesiciye asla sokmadım.banada aynen eğer böyle sürersen motor sağır olur yapma etme dediler ama ben hem yavaş sürdüm hemde 'bastım sadece 200km'.çünkü arada motoru yoklamazsanız rodaja götürdüğünzde bir sıkıntı varsa ortaya çıkmaz.rodaj bakımına sokmadan son 200 250 km motoru yoklamanızı tavsiye ediyor kendi servisim.şu an 1250 kmdeyim teknik anlamda hiç bir sıkıntım ortaya çıkmadı.yeni yazılımda yükledim devir dalgalanması tamamen geçti.stop etme olayı bende hiç yoktu yazılımdan sonrada hiç olmadı.
    Sarıhan bunu beğendi.

Motosikleti

Pulsar ile pompa selfie'si. Benzin'in de litresi olmuş 4.01 lira. 30 liraya benzin göstergesindeki bütün çizgiler yandı. 70-75km hızlarda sürmeme rağmen 100km'de 3 litre yakıyor, daha az yaktırmak için ne yapmak gerekir bilmiyorum.

Akşam iş çıkışı çalışması yine sorun oldu. İlk marş güzel, motor 1 dakika ısındı otopark'tan anayola çıktım 12 metre yokuş. Motor stop etti sonra 10 kere falan deneyince çalıştı, elim marş düğmesinde çalışıp çalışıp duruyo motor 1000 devirden yukarısına çıkıp toparlayamıyo kendini. En son gaz verdim falan biraz bağırttım düzeldi. Bu arada göstergedeki saat yine resetledi tabi.

Geçen hafta ben de ölçeyim dedim. 101 km. Bunun 75 km civarını 90-105 arası kullandım ki 105 nadir gördüm hep 90km/h civarında kullandim geri kalan km 26 km de bi kaç kez 110ları gördüm 101 km de 3,49lt benzin aldı(şehir içi hiç görmedi genel olarak düzlük ve hafif rampa aşağı idi yol)Daha önceki ölçümümde 100 km de 3.7 lt yakmıştı.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://i67.tinypic.com/29fcdag.jpg
    Pulsar ile pompa selfie'si. Benzin'in de litresi olmuş 4.01 lira. 30 liraya benzin göstergesindeki bütün çizgiler yandı. 70-75km hızlarda sürmeme rağmen 100km'de 3 litre yakıyor, daha az yaktırmak için ne yapmak gerekir bilmiyorum.

Akşam iş çıkışı çalışması yine sorun oldu. İlk marş güzel, motor 1 dakika ısındı otopark'tan anayola çıktım 12 metre yokuş. Motor stop etti sonra 10 kere falan deneyince çalıştı, elim marş düğmesinde çalışıp çalışıp duruyo motor 1000 devirden yukarısına çıkıp toparlayamıyo kendini. En son gaz verdim falan biraz bağırttım düzeldi. Bu arada göstergedeki saat yine resetledi tabi.
    Resetleme olunca hemen calismiyor malesef calistirmakta buyuk sorun oluyor ihmal etme ummadigin bi anda kaza yaptirir adama benim basima gelen referans olsun sana
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

Motosikleti
    sym fiddle 2012-pulsar 200ns-dominar400
    selam gençler kar başladı istanbulda bu antifiriz suyuna ekleme yapmaya gerek varmı minimum seviyesi yeterlimiydi.

fatih. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar
    Alıntı irfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam gençler kar başladı istanbulda bu antifiriz suyuna ekleme yapmaya gerek varmı minimum seviyesi yeterlimiydi.
    Bence ekleme yapmanızda fayda var
    Zaten pahalı bir şey değil amca

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı irfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı renkli/kimyasallı antifriz bulursan %50su%50antifiriz olarak ekleme yapabilirsin. Farklı renk (büyük mihtimal farklı kimyasallar içeren) bir antifiriz koyarsan antfiriz suyunun rengi çamur gibi olur,motordan/radyatörden dolayı suda bir sıkıntı olursa renginden anlayabilecekken anlayamazsın. Ha gerek var mı dersen gerek yok. Min çizgisinin bi tık üstü gayet yeterli. BAşka bir antifriz ya da saf su ekleyerek karışımı bozmayın. Geçen ağustostan beri Ankara'nın yazında/kışında akşamları sadece miflonlu brandayla dışarda duran bir motor benim motorum,bir sıkıntım olmadı, akünüz sağlam olduğu sürece sıkıntınız olmaz.
    kdiner bunu beğendi.

Motosikleti
    sym fiddle 2012-pulsar 200ns-dominar400
    eve gidince bir bakayım seviyesine bi daha brandanın altında duruyor benimkide dışarda. zaten antifrizin donma seviyeside - 35 bildiğim kadarıyla istanbulda da o kadar soğuk olmaz herhalde.
    maktama bunu beğendi.

Herkese merhabalar,
    Ben de aranıza RS 200 ile yeni katıldım. Lastikleri değiştirmek istiyorum.700-750 tl civarı marka önerebilir misiniz. Orginal boyutundan daha kalın lastik taksam sizce problem yaşar mıyım?
    Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Alıntı Krukenberg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhabalar,
    Ben de aranıza RS 200 ile yeni katıldım. Lastikleri değiştirmek istiyorum.700-750 tl civarı marka önerebilir misiniz. Orginal boyutundan daha kalın lastik taksam sizce problem yaşar mıyım?
    Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
    öncelikle hayırlı olsun aramıza hoşgeldin motorun ne olursa olsun hiçbir zaman orjinal ebatların dışına çıkma ne bir boy küçük nede büyük yanaklardan atma vs gibi sonucu kötü olan durumlar doğurabilir lastik konusunda ben bridgestone batlax bt 45 kullanıyor olmama rağmen metzeller işini fazlasıyla görecektir derim iyi lastik gerçekten
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    700 750 lira lastik seti için ayarladıysan pirelli rosso 2 derim.sanırım seti 700 650 lira arası yerine göre değişiyor.bencede standardı bozma derim 100 130 yeterlidir 200 lük motor yani.

Mitas-Sava mc50 m racer aldım arkayı 140 yaptım orijinal 130 ama düşük hızlarda biraz yatırınca motor kasılıyor gibi geliyor. O yüzden bence orijinali asla bozmayın bence
    Çok Asi bunu beğendi.

Eksi 13 derece ankara https://youtu.be/niVT6fb3OO8

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:06 ----------

Supaplarin rakamsal olarak gerekli boslugu ne kadar olmali bide suspansiyonlarin yag ml si nekadar bilen varmi

Motosikleti
    Alıntı akviran adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eksi 13 derece ankara https://youtu.be/niVT6fb3OO8

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:06 ----------

Supaplarin rakamsal olarak gerekli boslugu ne kadar olmali bide suspansiyonlarin yag ml si nekadar bilen varmi

Soğukta çalışmıyo demedik zaten ama bazen çalıştıktan 1-2 dakika sonra stop ediyo ve bir türlü çalıştıramıyosun.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 12 kullanıcı var. (0 üye ve 12 misafir)