Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    Alıntı motodrift adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bana 2014 ü kakaladılar o zaman 2 hafta önce 0 olarak aldım motoru.Naked sport yazmıyor ve lastikleri 2014 lerle aynı.Bazı 2015 pulsarların lastikleri değişik.

İlk bakım 500-750 km arası diyorlar,siz kaçıncı km de bakıma gitmemi tavsiye edersiniz ?
    hayır hocam 2015 son seri ve 2015 başında çıkanlarda var.arkadaşla aynı anda farklı yerlerden aldık 2 miz lastik farklı onda naked sport yazmıyor ns 200 ve 200 ns yazılarıda farklı.bunlar fark etmek için ufak tefek ayrıntılar.
    450 kmde tahminen tamir ışığın yanıcak.700 750 km arasıda ilk bakımına sok.700 den önce götürme.arada bas devamlı olmasın rodajına dikkat et zorlama ama uyandır motoru.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende tek çizgi kalınca yanıp sönüyor. Bir önceki sayfadaki arkadaşta 3 diş kaldığında yanıp sönüyormuş. Motorun bir standardı olmadığı, kafasına göre takıldığı bir noktayı daha tespit ettik bugün.
    grumble kadar memnun edemedi şu alet seni

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı infazer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar kampanya döneminde 2015 model Pulsar almaya karar verdim. Zira yeni yılda dövizde dalgalanma bekliyorum bu şüphesiz fiyatlara yansıyacaktır. Arada oluşacak yaklaşık 1000 Tl'lik farkı plaka, ruhsat ve sigorta masraflarında kullanmak daha mantıklı geldi. Forumda aradım ama bulamadım bayiden motoru alırken nelere dikkat etmeliyim tavsiyelerinizi lütfen paylaşın. Bir de yeni nesil pulsarı eski serilerden nasıl ayırt edebilirim, kazıklanmak istemem. Hangi bayii'yi tavsiye edersiniz. Teşekkürler.
    Bunlar yapılan değişiklikler ve en son gelen partide sağ ve sol kısmında naked sport yazıyor. Nerde ikamet ediyorsunuz onu da belirtseydiniz daha fazla yardımcı olabilirdik.
    1. Orta sehba standart hale geldi.
    2. Selede konfora yönelik malzemesinde ve kalınlığında düzeltme yapıldı. Daha rahat bir sürüş konforu elde edeceksiniz,
    3. Lastik kalitesinde iyileşme sağlandı.
    4. Yakıt pompası contası o-ring conta olarak geliştirilmiş, yüksek sızdırmazlık özelliği kazandırılmıştır.
    5. Açısı artırılıp, uzatılan debriyaj ve fren kolu ile kolay tutuş ve daha iyi kavrama özelliği kazandırılmıştır.
    6. Hava filtre elemanı yüzey alanı büyütülerek daha fazla toz tutma özelliği kazandırılmıştır.
    7. Dikey akü pozisyonu ile kolay montaj, kontrol ve bakım yapılması sağlanmıştır.
    8. Denge sensörü bağlantı yeri değiştirilmiştir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:05 ----------

Bende tek çizgi kalınca yanıp sönüyor. Bir önceki sayfadaki arkadaşta 3 diş kaldığında yanıp sönüyormuş. Motorun bir standardı olmadığı, kafasına göre takıldığı bir noktayı daha tespit ettik bugün.
    irfun arkadaşın sonradan yazdığı kelime bu ( yanıp sönmeden sadece benzin pompası işareti var.) bunu gözden kaçırdın galiba.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzin göstergesi sabit , 2 diş kalınca benzin sembolü yanıp yanıp sönmeye başlıyor 3 çizgiye kadar sabit kalıyo
    2015 yazılımını bilmem ama 2014 yazılımında tek çizgi kaldığı an yanıp sönmeye başlıyor, 2 çizgi değil.
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ....
    irfun arkadaşın sonradan yazdığı kelime bu ( yanıp sönmeden sadece benzin pompası işareti var.) bunu gözden kaçırdın galiba.
    BEn yakında " Gaz verince göstergedeki devir çubuğu yukarı-aşağı dönüp duruyor, yerinde durmuyor, iyi sabitleyememişler " türünden şeyler de bekliyorum
    sheriff87 bunu beğendi.

Arkadaşlar birazdan bayiye gideceğim. 2015 ilk parti ve son parti arasında farklar var mı acaba? Üzerinde Naked Sport yazısına vs. dikkat edeceğim.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı viper17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    grumble kadar memnun edemedi şu alet seni
    4300km'de motor, çukurlardan geçerken tak diye ses geliyor ön amortisörden. Normalde esneme diye bişey yok esneyince de tak diye ses yapıyor. Reklamları arazi koşullarında çekilen bir motorun şehiriçi kullanımla bu hâle gelmesine anlam veremiyorum. 1000km'si dolmadan da soğutma fanı kırıldı. 2000km kadar öyle kullanmışım neyseki sıkışık trafiğe çok girmemiştim motor hararet yapmadı.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    O değilde yağmurda ıslanınca benim ön amortisörden ses geliyo özellikle durunca ön frene dokununca yada ışıklarda durunca ön fren sıkılı ileri geri yapınca ses geliyo hani bir bezle cam silersiniz ya ona benzer bir ses geliyo

almpoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB650F
    Alıntı Agv adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar birazdan bayiye gideceğim. 2015 ilk parti ve son parti arasında farklar var mı acaba? Üzerinde Naked Sport yazısına vs. dikkat edeceğim.
    Naked sport yazısı sadece siyah renklerde mevcut diğer renklerde gelmemiş.

motodrift - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı burak burk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayır hocam 2015 son seri ve 2015 başında çıkanlarda var.arkadaşla aynı anda farklı yerlerden aldık 2 miz lastik farklı onda naked sport yazmıyor ns 200 ve 200 ns yazılarıda farklı.bunlar fark etmek için ufak tefek ayrıntılar.
    450 kmde tahminen tamir ışığın yanıcak.700 750 km arasıda ilk bakımına sok.700 den önce götürme.arada bas devamlı olmasın rodajına dikkat et zorlama ama uyandır motoru.
    Ne kadar zorlamak istemesemde bazen fazla sıkıyorum gazı.Sağol cevap için
    burak burk bunu beğendi.
    Benim hayatta yegâne fahrim, servetim Türklükten başka bir şey değildir ! ϜϓſϞ BAŞBUĞ ATATÜRK

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    hocam zaten rodaj motoru zorlamadan hızlanma durma viteslerle oynama vs gibi zorlamadan kurcalicaksın.rodaja bakımına götürdüğünde bir sıkıntısı varsa ortaya çıkıcak.tutup 130 140 yap demiyorum zatende 3 4 saniye tam gaz vites atabilirsin 90ı uzun süreli geçme
    motodrift bunu beğendi.

Motosikleti
    Hafta sonu yaptığımız kahvaltı etkinliğinden kısa video ve bir kaç resim.

AttilaXtreme, maktama ve Karıncaezmez bunu beğendiler.

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Arkadaşlar benim pulsarın tekerleri yolda giderken dönüyor. Ne yapsak servise göstercem yarın. Bide gidonu sağa çevirince sağa sola çevirince sola gidiyor.
    Çıldırceğim =)
    sheriff87 bunu beğendi.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Alıntı MD.Murat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar benim pulsarın tekerleri yolda giderken dönüyor. Ne yapsak servise göstercem yarın. Bide gidonu sağa çevirince sağa sola çevirince sola gidiyor.
    Çıldırceğim =)
    Gun gelir sorunlar baş gösterirse gelipte burda ağlama ne demişler gülme komşuna gelir başına başına gelince anca ozaman anlarsın
    bektanist, fatih. ve Karıncaezmez bunu beğendiler.
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

fatih. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunlar yapılan değişiklikler ve en son gelen partide sağ ve sol kısmında naked sport yazıyor. Nerde ikamet ediyorsunuz onu da belirtseydiniz daha fazla yardımcı olabilirdik.
    1. Orta sehba standart hale geldi.
    2. Selede konfora yönelik malzemesinde ve kalınlığında düzeltme yapıldı. Daha rahat bir sürüş konforu elde edeceksiniz,
    3. Lastik kalitesinde iyileşme sağlandı.
    4. Yakıt pompası contası o-ring conta olarak geliştirilmiş, yüksek sızdırmazlık özelliği kazandırılmıştır.
    5. Açısı artırılıp, uzatılan debriyaj ve fren kolu ile kolay tutuş ve daha iyi kavrama özelliği kazandırılmıştır.
    6. Hava filtre elemanı yüzey alanı büyütülerek daha fazla toz tutma özelliği kazandırılmıştır.
    7. Dikey akü pozisyonu ile kolay montaj, kontrol ve bakım yapılması sağlanmıştır.
    8. Denge sensörü bağlantı yeri değiştirilmiştir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:05 ----------

maşallah satıcı gibi bilgilisiniz tebrik ederim sizi
    dikkatimi çeken ikinci konu ise
    ne zaman şikayetler artsa bir sayfa dolusu "şaçmasapan" fotoğraf dolduruyorsunuz
    tebrikler böyle devam edin
    ayzek bunu beğendi.

Mardin İl Temsilcisi CompanERROR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X TREME MAX 2014 - Pulsar 200NS 2014
    Alıntı MD.Murat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çıldırceğim =)
    Merhaba, benim motordada geçen attığım resim dışında bi şu cızırtı ve ses sorunları var. Stop etme filan yok Ama olanı anlıyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:43 ----------

Yok mu şu garibana "uzun zamandır motor hasreti çkiyorsun gel bir tur vereyim gez" diyecek istanbullu bir abi

Motosikleti
    Fatih bey gözün görmüyorsa burun deliklerin de mi görmüyor, arkadaş üç çizgi olduğu halde benzin depo işareti sabit kalıyor diyor, Bende de benzin depo işareti sabit, şimdi bu bir sorun mu, mengü16 arkadaş nasıl bir pulsar kullanıyor ise ve kendisi arkadaşın lafını etiketleme yapıyorsa ve hala yazılanı anlamıyor, kaldı ki arkadaş yardımcı olduğumuzu da görmüşsündür, Ama siz anlamamakta ısrarcı iseniz benim de bu duruma yapacak bir şeyim kalmıyor, yazdığını ve verilen cevabı tekrar gözden geçirmenizde fayda var ama bunu tahta gözlükle yapın lütfen belki bir faydası dokunur.
    Şunu da ekleyeyim tşk ederim, insanlara hem yardımcı olmaya çalışıyorum hemde resim paylaşıyorum hoşuna gitmedi ise bakmadan devam edersin, Benim bilgim yok siz bana cevap vereceğinize arkadaşa yardımcı olmanız daha makbule geçer.

Arkadaşlar her 2.000 km'de bakıma gitmelidir diyor! 5 bin değil mi bu aracın bakımları? 2 bin'de yağ kontrolü için gitmelidir, gerekli görülürse değiştirilmelidir diyor. Garantiden çıkar vs yazıyor kitapçıkta bu kadar kısa olamaz! Servis sizi 2 bin mi yoksa 5 binde mi çağırıyor?

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı Agv adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar her 2.000 km'de bakıma gitmelidir diyor! 5 bin değil mi bu aracın bakımları? 2 bin'de yağ kontrolü için gitmelidir, gerekli görülürse değiştirilmelidir diyor. Garantiden çıkar vs yazıyor kitapçıkta bu kadar kısa olamaz! Servis sizi 2 bin mi yoksa 5 binde mi çağırıyor?
    Öyle bişey yok bakım aralıkları 450-500km 4950-5000km 9950-10000km diye gidiyor.
    kdiner bunu beğendi.

Öyle bişey yok bakım aralıkları 450-500km 4950-5000km 9950-10000km diye gidiyor.
    Teşekkür ederim hocam. Konuyu okuyorum da, sürekli sorunlar sizi bulmuş gibi görünüyor. Umarım çözülür sorunlarınız.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    hocam bahsettikleri ara yağ değişimidir.eğer çok devirli kullanıyorsanız 2500 3000 arası yağ değiştirmeniz sağlıklı olur.gerçekten tapa gaz gidiyorsanız gereklidir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)