Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı tubejh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben motorun plaka, ruhsat,sigorta işlemlerini tamamladım işlemleri tamamlamak adına , motorun yıllık vergisini nasıl yapacağız ? Motor ''0'' olduğu için 1 yıl kullandık dan sonra mı ödeyeceğiz ?
    Hemen odemek zorunda değilsin.

Istersen 5 yıl sonra öde. Ama ufak ufak faiz biner. Haziran sonuna kadar faiz binmeZ. Yılda 2 kere odey3ceksin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    2000km'ye kadar motorda tekleme, stop etme gibi elektriksel sistemle alakalı olabilecek sorunlar çıkmazsa motora RFID immobilizer ve adaptif viraj farı yapıcam

Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2000km'ye kadar motorda tekleme, stop etme gibi elektriksel sistemle alakalı olabilecek sorunlar çıkmazsa motora RFID immobilizer ve adaptif viraj farı yapıcam
    Doğal yollardan bozulmazsa kendim bozarım diyorsun yani

Motosikleti
    Alıntı Zuzuuw adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Doğal yollardan bozulmazsa kendim bozarım diyorsun yani
    Bu motora lazım bazı teknolojik yenilikler, ek olarak da plakalığın altına motor frenini algılayıp frene basmasan bile yanıp sönen led stop koyucam. Yabancılar motorcycle deceleration brake light diyor buna.

Bu motora lazım bazı teknolojik yenilikler, ek olarak da plakalığın altına motor frenini algılayıp frene basmasan bile yanıp sönen led stop koyucam. Yabancılar motorcycle deceleration brake light diyor buna.
    Belki yeni bir seri çıkarırsın, Pulsar 200NS MNG Edition,

ivme sensörü ile mi tetiklenecek o alet yoksa gaz elciğinden falan mı ?

Motosikleti
    Alıntı Zuzuuw adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Belki yeni bir seri çıkarırsın, Pulsar 200NS MNG Edition,

ivme sensörü ile mi tetiklenecek o alet yoksa gaz elciğinden falan mı ?
    3 eksen gyro sensör kullanıcam, aynı sensör hem motorun sağa sola yatışını hem de yavaşlamasını algılayabilecek.

tubejh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ankara- Tekirdağ( Çerkezköy)-Çanakkale- artık nere olursa :)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 700
    Zuzuuw Teşekkür ederim.
    Hakını aramaktan korkmak erdemmidir ?

Motosikleti
    Altın elbiseli abi bu motora 50km tapagaz, 50km şehiriçi sürüşle 2.9 litre nası yaktırdı hiç anlamadım doğrusu. 100km hızdan sonra yakıt 3 litre seviyelerinden 4 litrenin üzerine yol alıyo.

Motosikleti
    YBR125/CBR125/DL650/Suzuki C800/GV250 Şimdi:DL650
    Anladığım kadarıyla bu stop etme kronik,Kanuni tarafından bilinen ve çözülmeyen bir problem.Umuyorum bu sorundan bir kardeşimizin başına kaza sakatlık gelmez yoksa bu kadar dillendirilen ve çözülmeyen son derece hayati bir konuda vicdani yük ağırdır.

Bir an önce çözüme kavuşturulması dileğiyle.Benim tavsiyem motor o şekilde kullanılmamalı,büyük yanlış.

Motosikleti
    Pulsar200NS-MT25-Honda NC750X
    stop etme durumunu benzinin azlığına bağlayan arkadaşın tezini çürüteceğim şimdi cumartesi günü istanbuldan çanakkaleye gittik. istanbulda depoyu fulleyip yola çıktım. gelibolu civarında benzin göstergesindeki çizgiler bitmişti. çanakkaleye vardığımda benzini açıkçası unuttum korteji görünce orada motosiklet korteji ile yaklaşık 1000 motosiklet yarımadadaki her yere sürdük yavaşça. sonra bi ara gazı bi verdim aaa gaz yemiyor :D neyse bi 5 6 km daha geçti benzin bitti kaldık mı yolda :D söyleyeceğim şey benzin bitene kadar hiç stop etmedi. 3 arkadaş gitmiştik 2 pulsar 1 R1. R1 i olan abi gazladı hemen benzin aldı geldi öyle devam ettik :D

hkn34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj pulsar 200 NS + Yamaha XJ6 N+ kawasaki z 900
    50tl lık benznın le 345 km yol yapıyorum. yanı asagı yukarı 10.50lt benzınle hesabını sız yapın benım hesaplarıma gore 100 km de 2,9 lt harcıyor ( istanbul içi karısık kullanımda )
    ayzek bunu beğendi.

srkn.ks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı enescanatar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    stop etme durumunu benzinin azlığına bağlayan arkadaşın tezini çürüteceğim şimdi cumartesi günü istanbuldan çanakkaleye gittik. istanbulda depoyu fulleyip yola çıktım. gelibolu civarında benzin göstergesindeki çizgiler bitmişti. çanakkaleye vardığımda benzini açıkçası unuttum korteji görünce orada motosiklet korteji ile yaklaşık 1000 motosiklet yarımadadaki her yere sürdük yavaşça. sonra bi ara gazı bi verdim aaa gaz yemiyor :D neyse bi 5 6 km daha geçti benzin bitti kaldık mı yolda :D söyleyeceğim şey benzin bitene kadar hiç stop etmedi. 3 arkadaş gitmiştik 2 pulsar 1 R1. R1 i olan abi gazladı hemen benzin aldı geldi öyle devam ettik :D
    Siz eceabat'ta karşıdan gelecek gurubu bekleyen 8 9 kişilik gurubun yanina gelen 1 kırmızı 1siyah pulsar birde bordo r1 olan gurupmusunuz orada soramamistim siyah pulların yan çantaları kullanışlı mi nasıl tavsiye edermisin diye soracaktim
    Bari buradan sorayim

16.70 lt benzinle=524 km yaptım

maxim4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR ESD 2014
    Merhaba arkadaslar 6500 kmde siyah bir pulsar aldim aranizdayim.Adana dan Izmire gittim 1 gun kaldim ve tekrar adanaya dondum.3 gunde toplam 2000 km yol yapti sadece zinciri bollandi.Benim cok hosuma gitti motor şişme vs hicbirsey soz konusu degil .70 kg agirilim, rampalara 120 ile tirmaniyor titresim az...Ben begendim kisacasi nasipse uzun sure kullanirim.Birkac sorum var arkadaslar.Silindir de cok ufak bir terleme var normalmidir? Ustaya gosterdim 1000 km sonra vidalari sıkar bakariz dedi olmazsa garantiden conta degisimi dedi.Gorusleriniz nedir?

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Alıntı hkn34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    50tl lık benznın le 345 km yol yapıyorum. yanı asagı yukarı 10.50lt benzınle hesabını sız yapın benım hesaplarıma gore 100 km de 2,9 lt harcıyor ( istanbul içi karısık kullanımda )
    aynen bende 2 cizgiye düşünce alıyorum hep 34 35 tutuyo fulleyince ilk cizgi baya dayanıyor ondan sonra patır patır duşuyor cızgıler ortalama 250 300 arası gidiyorum diger 2 cizgiyide eritsem ortalama aynı degerlerde cıkar istanbul ıcı bol dur kalk yokus artçı ara ara gaz acma durumlarında hemen hemen aynı
    hkn34 bunu beğendi.
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

hkn34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj pulsar 200 NS + Yamaha XJ6 N+ kawasaki z 900
    Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynen bende 2 cizgiye düşünce alıyorum hep 34 35 tutuyo fulleyince ilk cizgi baya dayanıyor ondan sonra patır patır duşuyor cızgıler ortalama 250 300 arası gidiyorum diger 2 cizgiyide eritsem ortalama aynı degerlerde cıkar istanbul ıcı bol dur kalk yokus artçı ara ara gaz acma durumlarında hemen hemen aynı
    ilk çizgi 100 km gıbı gıdıyor sonradedıgın gıbı patır patır dusuyor sınyal verene kadarda 10 lt gıbı harcıyor ıcındede 4 lt benzın daha kalıyor ...
    ayzek ve _kaan_ bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı hkn34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilk çizgi 100 km gıbı gıdıyor sonradedıgın gıbı patır patır dusuyor sınyal verene kadarda 10 lt gıbı harcıyor ıcındede 4 lt benzın daha kalıyor ...
    bana servisin dediği 2 çizginin altına düşürme demişti bende hep 2 çizgiye gelince dolduruyorum
    hkn34 bunu beğendi.
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

REASON - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Breton S125
    Bu denge sensörü zırıltısı çok can sıkıyormu çok ses çıkıyormu bunun çözümü var mı ?

Motosikleti
    Benim ön lastiğin yanağı sol taraftan çok azıcık kaymış motor çok zıplattığından 26 psi hava ile biniyodum ondan heralde, nasıl oturturuz bu lastiği? benzinlikte lastiğin havasını indirip plastik çekiçle lastik yanağını yerine getirip yeniden hava basıcam olur heralde. Ön lastiğe yeniden 28 bastım ama çok zıplatıyo. Kullanma klavuzunda Ön 25 psi Arka 28 psi yazıyo. Servis 28-30 psi diyo basınçlar. Hangisini uygulayacağız ? Ben öne 26 arkaya 28 bastım ama ön teker yanağı oynadı.

Motosikleti
    Benim ön lastiğin yanağı sol taraftan çok azıcık kaymış motor çok zıplattığından 26 psi hava ile biniyodum ondan heralde, nasıl oturturuz bu lastiği? benzinlikte lastiğin havasını indirip plastik çekiçle lastik yanağını yerine getirip yeniden hava basıcam olur heralde. Ön lastiğe yeniden 28 bastım ama çok zıplatıyo. Kullanma klavuzunda Ön 25 psi Arka 28 psi yazıyo. Servis 28-30 psi diyo basınçlar. Hangisini uygulayacağız ? Ben öne 26 arkaya 28 bastım ama ön teker yanağı oynadı.
    lastikler ne marka,ebatlar ne orjinal mi,jantta yamulma varmı? ben öne 25 arkayada genelde 2 kişi bindiğim için 30 basıyorum bir sıkıntısını görmedim deneme yanılmayla şuan durumdan memnunum

Motosikleti
    Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    lastikler ne marka,ebatlar ne orjinal mi,jantta yamulma varmı? ben öne 25 arkayada genelde 2 kişi bindiğim için 30 basıyorum bir sıkıntısını görmedim deneme yanılmayla şuan durumdan memnunum
    Jantta milim yamulma yok, lastik yanağı oynamış ben lastiğin çizgisini görüyorum 3-4 santim uzunlukta bir yerde 2-3 mm içe veya dışa kaymış. Lastikler orjinal MRF Rev-Z

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)