Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    almpoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB650F
    Daniel23 benim tanıdığım yok malesef en yakın dursunbeyde varmış orayada bu havalarda gitmek istemiyorum vize sınavlarından ötürüde gidemiyorum.Eğer merkezde oturan varsa inceleyip test etmek isterim sezon sonu bu motora geçiş yapmayı planlıyor allah kısmet ederse.facebook tan eklerseniz beni İbrahim gezgin diye oradan irtibat halinde olalım seninle.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    aksel111 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda xlr 125- duke200
    Alıntı ŞÜKRÜ CİZDAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    200ns almak istiyorum fakat ilk motorum olacak sizce bi sıkıntım olur mu?
    tipi hoşuma gitseydi ktm duke yerine pulsarı alırdım belkide bende. motor performansı ikisinin de aynı tasarım . tipi içine sindiye hiç düşünme al seni pişman etmez ikisinede bindim ben

@ŞÜKRÜ CİZDAR, İlk motor olarak aldım. Havalar sebebi ile sadece 10km sürebildim. Motor altımdan uçup kaçmadı. Gaz tepkisi de inişli çıkışlı değil. Bi' milim açınca uçma, kapayınca durma olmuyor. Yalnız motoru almadan Honda'dan 1. seviye eğitim aldım. Tecrübe 0'ın altında eksi 1 değil yani

Atilla hocama sormuştum, önce düşük cc al demişti ama son zamlarla YBR bile 5500 olunca ve Pulsar'a zam kapıya dayanmışken Pulsar aldım. Ustalar düşü cc al diyorsa bir bildikleri vardır diye düşünürsen Discover 150 F güzel makina gibi görünüyor. 5000 liranın üstüne zam gelmezse.
    AttilaXtreme bunu beğendi.

Blindfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Bazı bayiler 2014 modelini 7500-7800 lira nakite veriyor. Almak isteyenler elini cabuk tutsun.
    GP500-1st bunu beğendi.

Atahualpa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR 250E-9
    Selam dostlar,

1,90 lık bir adama saplanmış gibi durur mu bu arkadaş. Benim boylarımda Pulsar sahibi var mı? Yakıtı dendiği kadar iyi mi? Kronik gördüğünüz bir sıkıntısı var mı ?

AydınOğlu09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran, Tvs Apache, Mondial MCX 150 Road Racer
    Alıntı ŞÜKRÜ CİZDAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    200ns almak istiyorum fakat ilk motorum olacak sizce bi sıkıntım olur mu?
    Güçlü gelir dostum daha düşük cc ile başla. 24.5 beygir küçük görülecek gibi değil. maksimum 150cc bak. benim görüşüm
    Ya susmak ya da suskunluktan daha kıymetli bir söz söylemek gerekir.

LASTROMANTIC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ İNAZUMA
    Zam geliyor demedi demeyin . almak isteyenlerde acele etsin bence

AttilaXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Arkadaşlar beni bağışlayın lütfen. Bir sürü insanın bu motoru ilk motoru olarak aldığının farkındayım. Görüyorum da ama bu motor ilk motor olarak idealize edilmemeli. Benim bu işlerden bir çıkarım yok. Tek derdim insanlara zarar gelmesini engellemeye çalışmak. Yapmayın etmeyin. Motor buralarda bir yere kaçtığı yok. Gidin kendinize uyduruk bir çinli alın, üç beş bin kilometre yapın ondan sonra Pulsar alırsınız. Genç çocuklarsınız, 24,5 beygir motor alttan alta azdırabilir sizi. Bu motora ideal bir sürücü olabilmek için en az üç beş bin kilometrelik tecrübe olması gerektiğini düşünüyorum acizane.

Yine de siz bilirsiniz. Saygılar.
    -61- Önce ADAMLIK Sonra HAYAT -61-

LASTROMANTIC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ İNAZUMA
    Acemilik varsa her motor tehlikelidir zaten Attila abi dediklerine katılıyorum bununla ilgili aklıma gelen bir anımı paylaşmak istedim . 2006 yılında mondial 151 rs scoter almıştım bikac ay bindim satarken bir Üniv öğrencisi ark geldi aldı motora bindik ben kullandım önce notere gittik sonra tekrar bizim işyerine geldik cay kahve neyse motoru teslim ederken kullanabilirsin değilmi dedim evet abi sorun yok dedi .bindi gazı açtı sonuna kadar Motorla direk karşıdaki duvara tam gaz tosladi giderken de gazi kapatmadan frenlere asılmaya çalışıyordu bi yandan motor haşat oldu
    Motor kullanmak o kadarda kolay bisey değil arkadaşlar riske attığınız kendi ve başkalarının hayatiysada özellikle daha dikkatli olmak lazim.
    AttilaXtreme ve kittyhawk bunu beğendiler.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Alıntı Atahualpa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam dostlar,

1,90 lık bir adama saplanmış gibi durur mu bu arkadaş. Benim boylarımda Pulsar sahibi var mı? Yakıtı dendiği kadar iyi mi? Kronik gördüğünüz bir sıkıntısı var mı ?
    walla benim boyda 1.86 ama pek sıkıntı yaratacak gibi değil sadece arkaya biri geldiğinde hafif öne doğru eğik duruyorsun buda sol bileğinde ağrı yapıyor uzun süre kullanırsan o sekilde ama onun dısında çok rahatım bi git bayisine otur üstüne bi yakından incele derim

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:47 ----------

Alıntı AttilaXtreme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar beni bağışlayın lütfen. Bir sürü insanın bu motoru ilk motoru olarak aldığının farkındayım. Görüyorum da ama bu motor ilk motor olarak idealize edilmemeli. Benim bu işlerden bir çıkarım yok. Tek derdim insanlara zarar gelmesini engellemeye çalışmak. Yapmayın etmeyin. Motor buralarda bir yere kaçtığı yok. Gidin kendinize uyduruk bir çinli alın, üç beş bin kilometre yapın ondan sonra Pulsar alırsınız. Genç çocuklarsınız, 24,5 beygir motor alttan alta azdırabilir sizi. Bu motora ideal bir sürücü olabilmek için en az üç beş bin kilometrelik tecrübe olması gerektiğini düşünüyorum acizane.

aynen atilla abiye katılıyorum pulsar gaz actıran motor tatlı geliyo sesi ivmelenmesi uzaması falan filan ama her yerde gaz acılmaz ve kısa surede hızlanan bir motor ve acemi ise kullanan durdurmak tam bir problem olabilir frenler iyi bu yorumdan frenlerin kötü anlama geldiğini kimse çıkarmasın düşük cc ve fazla hız yapmayan nasıl desem çinli motorların bir çoğu 50-70 km canı biter bu motorlar olabilir çünkü yüksek hız yapamazsın düşük hızlarda tecrübe edinirsin yol okuma gibi bazı olaylar yaşarsın ucuz yırtarsın bunlar sana ders olur ve ona göre kullanırsın
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Alıntı Atahualpa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam dostlar,

Üç beş bin kilometre tecrübeniz varsa bişey olmaz. Benden 5 cm uzunsunuz. Üstünde biraz öne doğru eğilmek zorunda kalıyorum ama ayaklarım yere tam geliyor. Yani altı uygun üstte biraz sorun var. Onu da gidon yükseltme aparatı ile düzenlemeyi düşünüyorum.

Bugün motora alışmak maksatlı turladım yine. Bu sefer daha uzun sürünce meşhur ayna olayı benim de dikkatimi çekti. TVS Apache aynası yoğun talep yüzünden 60 lira olmuş. Boxer aynası güzel oluyor diyen var. Ayna için tek çözümümüz Apache midir sizce hala? Ayna uzatma yapanlar gördüm Facebook gurubunda ama çok kötü görünüyordu.

Motosikleti
    Yamaha X max 250
    Alıntı AttilaXtreme adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Merhaba atilla abi babamın motoru var people s200 şuanda onu kullanıyorum ve kendi motorum olarakta pulsar almak istedim
    saygılar

Atahualpa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR 250E-9
    tecrübe konusunda sıkıntı yok. Sadece alışık olduğum tarzın dışında bir motosiklet yakıtı da denen kadar iyi ve ergonomide de bir sorun yoksa almayı düşünüyorum.
    YOU WILL NEVER WALK ALONE

Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Alıntı noob adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün motora alışmak maksatlı turladım yine. Bu sefer daha uzun sürünce meşhur ayna olayı benim de dikkatimi çekti. TVS Apache aynası yoğun talep yüzünden 60 lira olmuş. Boxer aynası güzel oluyor diyen var. Ayna için tek çözümümüz Apache midir sizce hala? Ayna uzatma yapanlar gördüm Facebook gurubunda ama çok kötü görünüyordu.
    TVS Apache aynaları böyle ve bence çok rahat aynalar. Yola çok hakimim ve memnunum.
    noob, katilkoala ve AydınOğlu09 bunu beğendiler.

Çok güzel duruyor. Almak lazım valla. durup ayar yaparken arkayı görüyorum da yolda giderken öyle olmuyor Pulsar aynası ile...

Bu arada bu aynayı alsam servis direkt takabilir mi? Diş farkı vardı sanırım. Konunun eski mesajlarını incelerken okumuştum diye hatırlıyorum.

Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Alıntı noob adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok güzel duruyor. Almak lazım valla. durup ayar yaparken arkayı görüyorum da yolda giderken öyle olmuyor Pulsar aynası ile...

Bu arada bu aynayı alsam servis direkt takabilir mi? Diş farkı vardı sanırım. Konunun eski mesajlarını incelerken okumuştum diye hatırlıyorum.
    TVS de Hint olduğu için diş farkı yok. Cuk diye oturuyor. Diğer aynalarda var o dert. TVS aynalarında yok.
    noob bunu beğendi.

Paksoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul / Bahçelievler. Memleketi: 1. Kastamonu / Abana - 2.Hanımköy (Trabzon)
    Motosikleti
    Honda Cbf 150 - Bajaj Pulsar 200 NS
    Geçen bajaj discover 150 aynası taktırdım, pulsar 200 e, çifti 30 tl,ayrıca benim aynanın demirinin etrafındaki lastiğide söküp yeni aynaya taktılar.Tvs apache aynasının görüş açısı kalitesini bilmiyorum ama discover 150 nicki orjinalinden daha iyi oldu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:00 ----------

Birde Atilla abinin taktırdığı ön cam dan taktırdım sayfa 261 de fotoları var.Gidonun yapısı yüzünden telefon -navigasyon tutucu takacak yer bulamıyordum.Şimdi ön camın orta bağlantı demirine monteledim.çok sağlam ve korunaklı oldu, rüzgardan o da etkilenmiyor.Düşünen ve takacak yer bulamayan arkadaşlar değerlendirebilir.Fotoları çekip yüklerim bir ara.
    noob, almpoz ve _kaan_ bunu beğendiler.

rebel_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pejo.Jawa.Titan.Ybr.Cbr.Vstrom.Drift.Pulsar.Gs800
    Ekonomi arkaşımı ziyaret için ( havanın da güzel olmasını firsat bilip ) atladım pulsar a. Fotoğraf çekmedim ama yakıtını merak edene:
    Boool rüzgârlı 85 km sonrası en az 70km/h en fazla 142km/h görerek ve 80km/h ort ile 85km de 2.2 lt yakit gördüm. 1lt ile 40km civarı yapıyor. Gaza gelmeden kullanılsa dahada düşer ama gaza gelmemek imkansız

Sele işini sünger ve kaplama ile halletmistim. Ön cam, gidon yükseltme ve arka bagaj işini de ucuz yollu hallettik mi iş tamam. Bir turlu fırsat bulamıyorum. Gidon yükseltmeyi tornacı bi abimiz hallederim demişti bir türlü kısmet olmadı.
    Motosiklet ruhlu araba - QQ - kullanıcısı.

IRF motor gidon yükseltme yapacakmış sanırım.

Sele yumuşatmanın maliyeti ne kadar acaba? Atilla hocam siz İstanbul'dasınız gördüğüm kadarıyla. Siz de yapmıştınız sele işlemini sanırım. Önerebileceğiniz bir yer ve fiyat bilgisi var mı?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)