Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba Motor Superlight 200

Motovento
    REKLAM ALANI
    Sefacakir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XVS DRAGSTAR 650
    Merhaba arkadaslar gecen gunki fikirlerinz icin teskkurler egzoz isinden vazgectim sanirim ben cc yukselticem sanirim yetmiyo uzun yolda bizim ekipte hep eziliyorum cok hizli gitmiyorlar ama bi dragstralara yetismekte zorlaniyorum ))yanliz size bi sorum olucak benim arac yagi degisti yeni ngk buji temizlendi zaten 900 kmde motorum ama 100 u cok nadir 105 filan oluyo burdaki arkadaslar 115 filan bahsediyolar sizin araclar ne durumda bujiden kaynaklimi anlamadim bizim gobekli amcalara danisiyorum cifti uzun veya 4 lu uzun buji tak diyolar ama uyarmi bilmiyorm oneriniz varmi bana uzun yola cikicam tekrar cikmadan yapiyim diyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    4 tırnak buji elbette tek tırnağa göre teorik olarak daha iyidir ama etkisini görürmüsün bilemem

Carew1928 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar mont önerisi olan varmı , bir kaç modeli internetten beğenmiştim ama yakından görüp giyince pek te hoşuma gitmedi , hatta durt vogue modeli bile daha güzel durdu , kullandığı olupta çok memnun kalan birilerinden tavsiye almam gerekiyor sanırım.

Motosikleti
    Shadow 750 A.C.E.
    Arkadaşlar motorumu yükseltmek istiyorum. Sizce superlighttan sonra sizin öneriniz hangi cruiser olur.
    Benim aklımdakiler şöyle;
    Kawasaki en500
    Kawasaki vulcan 800
    Yamaha dragstar 650

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    en500 şuan piyasası çok dar olan bir model ama diğer 2 modelden birini tercih edebilirsiniz.
    Şahsi İnstagram Hesabım: _hayalet_ct.mc
    Chaos Turkey MC - instagram: chaos.turkey.mc
    Superlight Türkiye Facebook Sayfamız: slturkiye

Sefacakir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XVS DRAGSTAR 650
    Alıntı polo34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4 tırnak buji elbette tek tırnağa göre teorik olarak daha iyidir ama etkisini görürmüsün bilemem
    Bide olurmu bilmiyorum o yuzden sagal yinede
    S.ÇAKIR...

Motosikleti
    Shadow 750 A.C.E.
    Teşekkürler
    Geçen tamirde en 500 gordum ilk defa. Gorene kadar v motor olmadığı için çok ilgimi çekmiyordu ama öyle heybetli kocaman gorunce beğendim :D diğerlerini gorsem kimbilir ne olur :D

shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    @birol : SL200 ile tecrüben ne kadar oldu ?

Motosikleti
    Shadow 750 A.C.E.
    8bin km 9 ay

Motosikleti
    Kuba SL 200
    600 ve üstü motorlar için erken bence. Hysong GV250 öneririm. Rahat bir tempoda 120km/h gidiyor motor, 140-150km/h hızlara da çıkabiliyor, W-twin ve kalıplı bir makine.

Motosikleti
    KUBA Superlight 200
    arkadaşlar bişey danışcam size lastikleri değiştirmeyi düşünüyorum hatta geç bile kaldım. forumun birinde okudum tubeless lastikleri takarken motorun jantlarının da tubeless e uygun olması gerekiyormuş diyolardı. CityGripler kendiliğinden mi tubeless yoksa iç lastiği çıkarıldığında mı tubeless oluyor biraz saçma sorular olabilir ama cevap verirseniz sevinirim. Bende Metzeler ME 77 alıcam bu hafta ön ve arka ama arka 140 olacak mecburen.

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    metzeler alma parana yazık edersin.michlein city grip dir sl200 için önderdiğimiz lastik.1 kere alın kafanız rahat olsun ,düşündüğünüz lastikler bizim yol şartlarımıza pek uygun değil maalesef.

city gripler kendiliğinden tübeless lastiktir ve orjinal janta tubeless sibob monte edilmesi gerekmektedir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:12 ----------

Arkadaşlar ,bu haftaki cuma buluşmamız sürüş ağırlıklı bir etkinlik olup güzel bir cuma gecesi düzenlenecektir.
    Bizi tanımak ve sürüş yapmak isteyen bütün chopper sever arkadaşlarımız davetlimizdir.

Buna göre Anadolu yakası olarak saat 20.00'da kızıltoprak BP istasyonunda toplanılacaktır ve 20:30'da Avrupa yakasına hareket edilecektir.Avrupa yakasından katılım yapacak arkadaşlar ise Beşiktaş balmumcu shell istasyonunda saat 20:30'da toplanılacak ve saat 21:00'da Anadolu yakası grubu ile birlikte bu noktadan hareketle önce Beşiktaş sahil,tarabya,Baltalimanı ve Sarıyer'e inilecek ardından da Hisar'a kadar sürüş devam edilecektir.Burada uygun bir mekanda mola verilip bir süre vakit geçirdikten sonra Orman yolundan kemerburgaz'a hareket edilip bu noktsada ayrı bir mekanda kahve içtikden sonra hasdal yolundan tem bağlantısı üzerinden dağılım olacaktır.

Aşşağıdaki linkten de gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz.

https://www.facebook.com/events/275351142845538/

Katılım yapmak isteyen veya soruları olan arkadaşlarımız özelden ulaşabilirler.

Herkese keyifli ve güvenli sürüşler dilerim.
    Şahsi İnstagram Hesabım: _hayalet_ct.mc
    Chaos Turkey MC - instagram: chaos.turkey.mc
    Superlight Türkiye Facebook Sayfamız: slturkiye

Motosikleti
    KUBA Superlight 200
    City Griplerden memnun olan bu kadar kişi varken tavsiyeye uymamak olmaz tabi yarın ilk iş City Grip taktırıcam. Orjinal lastiklerle ıslak zeminde(çim sulaması yapılırken asfalta taşan su yüzünden) yanladım şimdi o tedirginlik yüzünden virajlara iyice yavaş giriyorum kuru zeminde bile kayma korkusu oluştu. Michelin leri taktırdıktan sonra eski güvenim geri gelir sanırım.

BearBiker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aranıyor.
    http://www.motosiklet.net/forum/satilik-motosiklet-ilanlari/168582-2015-superlight200-acil.html

Motorumu satıyorum SL200 arayan arkadaşlar irtibata geçebilirler.

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Alıntı Victim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    City Griplerden memnun olan bu kadar kişi varken tavsiyeye uymamak olmaz tabi yarın ilk iş City Grip taktırıcam. Orjinal lastiklerle ıslak zeminde(çim sulaması yapılırken asfalta taşan su yüzünden) yanladım şimdi o tedirginlik yüzünden virajlara iyice yavaş giriyorum kuru zeminde bile kayma korkusu oluştu. Michelin leri taktırdıktan sonra eski güvenim geri gelir sanırım.
    bende bu konu sayesinde o lastiklerle tanıştım, eskiye göre çok memnunum, normalde scooter lastiği olarak geçer ama sorun henüz yaşamadım, yol tutuşu anormal hissedilecek derecede düzeldi, eski lastikler demek ki çöpmüş
    Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

Motosikleti
    Lifan Lf250-b
    Merhaba Arkadaşlar;

Bir kaç sorum olacaktı sizlere,
    Öncelikle "Kuba superlight 200 başlangıç motoru olurmu ?" diye sormak istedim fakat yazıların tamamını okuduğum için
    bu soruyu sormaya gerek kalmadı.
    "Kronik sorunları varmıdır" diye sormak istedim. Fakat cevabı zaten biliyordum. Bu soruda elendi.
    "Sıfır aldığım motorumun rodajın da nelere dikkat etmeliyim" diye sormak istedim. Yazılanların en az 3-4 sayfasının
    bu sorunun cevabını içerdiğini fark ettim.

Ne olur, benim gibi yeni başlayacak arkadaşlar biraz zaman ayırıp okuyabilirseniz yazılanları, hem sorularınıza cevap bulacaksınız, hem gelecekte yaşayacağız muhtemel sorunlara önceden hazırlıklı olacaksınız, hemde paylaşımcı arkadaşları usandırmamış olacaksınız. Kısmet olursa 2017 de sıfır alacağım motorumu tabi ekstra bir zam olmaz ise.

Zaman ayıran, bilgisini kayıtsız şartsız paylaşan siz arkadaşlara, İzmirden kucak dolusu sevgi ve saygılarımla...
    HaktanAksu bunu beğendi.

Motosikleti
    Shadow 750 A.C.E.
    Arkadaşlar zincirim oringli değil. 2000 km önce taktirdim. Yaklaşık 300 km kadarda yağlayamadım yağım bitti çünkü. Eski motor yağı ile yağlayacağım. Sorun şu. Zincirin bir iki baklası yamuk duruyor. Ve yolda bazen kalkışlarda yada 50 60 km hızlarda tık diye bir ses geliyor ve ayaklıklarada o sesin vurma hissi geliyor. Ve arka dişlimi oynattığımda sağa sola bir iki milim sallanıyor. Fikirlerinizi ve önerilerinizi alabilirmiyim. Dişlimi değişmeli dişli takozu değişmelimi neler yapılmalıyım

Motosikleti
    Kuba SL 200
    @birol ; motorda zincir tek başına değişmez, zincir/ön-arka dişli birlikte değişmeli. Servise gidip kontrol yaptır, gerekirse hepsini değiş. Belki zincirden bakla çıkartırlar bilemem. Arka dişlideki boşluk normal değil ve tehlikeli !

Beyler bu alarmli radyolar var n11 den baktim bizim motora olur mu ? akü küçük diye sorun olur diyorlardı yaptıran oldu mu yada yaptırmayı düşünen var mi

burakcvck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XSR 700 Xtribute
    Dün, fabrika çıkışı far ampulünü şunun ile değiştirdim.

Görüş ciddi anlamda arttı tavsiye ederim. Herhangi bir ekstra işleme de gerek yok.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)