Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba Motor Superlight 200

Motovento
    REKLAM ALANI
    shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    Alıntı lK0zm4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ruhsat plaka masrafı için 700 tl istedi bayi doğrumudur yaşım 24
    Ruhsat için imza atmaya kendin gitmiyorsan doğrudur, gitsen de 50 TL fark eder.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    .
    Merhaba cümleten ;

73 sayfayı sıkılmadan 2 günde okudum, bitirdim
    Hiç motorla alakası olmayan adamı bile cezbediyor fotoğraflar, yorumlar, yardımlaşma..

Yok mu İzmir'de bu motoru alacak, piyasasını bilen arkadaş ?
    Çoğu bayii listeden çakmaya çalışıyor. Ben kendi şehrimin esnafı kazansın dedikçe onlar "yok valla olmaz sen İstanbuldan al" diyorlar resmen.
    Var mıdır İzmirden bu makineyi almayı düşünen ? Birlikte olursak belki iskontoyu düşürürüz biraz daha..

Hepinize kazasız belasız sürüşler.
    Tekerinize taş değmesin.
    A.ŞIK bunu beğendi.

Motosikleti
    Kuba SL 200
    ersin1313 ; gruptan 2 arkadaşımızın motorunu satma düşüncesi vardı, facebook grubuna bir yaz istersen, bütçeni ve beklentilerini belki kısmet olur bir motor bulmak, sıfır niyetindeysen İstanbul bayileri daha uygun ve pazarlığa açık, Maltepe Motor, Moto İlyas ile görüşmeni öneririm.

Shadow maşallah sl 200 serisinin master'i olmuşsun vaktini alicam ama bi kaç şey sormam gerek 5000tl ye 2014 model 3 bin de bi motor buldugumu soylemistim şimdi dediğin gibi moto ilyastan baktigimda %5 indirimle 5700 tl ye sıfırini almak mümkün. Öncelikle daha ucuza bulabileceğimiz bir bayi varmidir önerebilir misin? sonrasında 0 motorun resmi işlemleri ne kadar tutuyor kaba taslak olarak acaba?(yaş 25). birde 0 sl 200 rodajinin çok iyi yapılması için önerin nedir? tecrübesizm rodaj dönemini ninja kullanan bi arkadaşım atlatsın diye düşünüyorum sonuçta nerdeyse hiç kullanamiyorm başlangıç motorum olucak inş. ona tavsiyelerin ne olurdu? yorucam biraz seni hakkını helal et;)

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Merhaba herkese bu hafta itibariyle bende aranıza katılmış bulunmaktayım , 9000 km de 2013 model bir sl200 var artık.70 sayfanın hepsini motoru almadan okudum fakat bir kaç sorum olucak ,daha önce yazılmıştı ama bulamadım.

1) Vites boşa geçirmede çok sıkıntı yaşıyorum. Bazen direk geçiş sağlıyor ama geçmeyince motoru istop ediyorum ,tekrar çalıştırdığımda direk geçirebiliyorum var mıdır daha kolay yolu?

2) Arka lastik IRC 3 aylık, ama virajları dönerken çok tedirginim altımdan kaçıcak gibi hissediyorum. Virajları (sokak , kırmızı ışık dönüşleri dahil ) motoru ne kadar yatırarak ,ort. kaç km hızla almalıyım?

3)Daha sigorta yaptıramadım 300-400 arası tutar demişlerdi, her yere sormama rağmen ( yaş 25, ilk motorsiklet) 800 lira sigorta bedeli çıkarıtyorlar var mıdır ucuz sigorta yaptırmanın bir yolu?

Motosikleti
    Mondial Rx3
    Alıntı ilkker_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba herkese bu hafta itibariyle bende aranıza katılmış bulunmaktayım , 9000 km de 2013 model bir sl200 var artık.70 sayfanın hepsini motoru almadan okudum fakat bir kaç sorum olucak ,daha önce yazılmıştı ama bulamadım.

1) Vites boşa geçirmede çok sıkıntı yaşıyorum. Bazen direk geçiş sağlıyor ama geçmeyince motoru istop ediyorum ,tekrar çalıştırdığımda direk geçirebiliyorum var mıdır daha kolay yolu?

2) Arka lastik IRC 3 aylık, ama virajları dönerken çok tedirginim altımdan kaçıcak gibi hissediyorum. Virajları (sokak , kırmızı ışık dönüşleri dahil ) motoru ne kadar yatırarak ,ort. kaç km hızla almalıyım?

3)Daha sigorta yaptıramadım 300-400 arası tutar demişlerdi, her yere sormama rağmen ( yaş 25, ilk motorsiklet) 800 lira sigorta bedeli çıkarıtyorlar var mıdır ucuz sigorta yaptırmanın bir yolu?
    Hocam boşa geçme sorununu tüm arkadaşlar yaşıyor sanırım. Ben 4-5 deneyişte anca boşa atabiliyorum, bazende dediğin gibi tek seferde olabiliyor. Virajlar konusunda fabrika lastiği kullandığım için aynı tedirginlik bende de var. Motoru çok yatırmamaya çalışıyorum.
    Trafik sigortası için Demir sigortaya sorabilirsin. Ben 400-1000 TL bandında fiyat almıştım şirketlerden, 200 TL ye Demir sigorta da yaptırdım. Benimde ilk motorum.

Motosikleti
    Kuba SL 200
    @IIdisgustll ; yerinde olsam 700 TL fazla verip sıfır alırdım, masraflar 700 civarı tutar bir de lastik değişimin olacak yaklaşık 800 hesaba kat bence. Motorunu alır almaz sana rodaj olayını yazarım detaylı olarak.

@ilkler_ ; vites boşa hepimiz için rahat değil, benim çözümüm şu, durduğumda hafifçe ileri iterken sol ayakla vites pedalını kaldırınca daha kolay geçiyor, 2.soru için belli bir değer yok. Yalnızca daha kaliteli bir lastik önerebilirim özellikle kışa girerken. Benim lastikler michelin, fabrikalar tam çöptü, IRC ile sürüşüm yok ama michelin ile ıslak/kuru yol tutuş çok iyi. Sigorta konusunda bilgim yok ...

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:03 ----------

Ayrıca yeni motor alacaklar için söylüyorum ; bu iş otomobil kullanmak gibi değil. Öncelikle kendi motorunuzu ve sonrasında bir motorun genel çalışma ve mekaniğini öğrenin. Pratik yapın, temel bakım ve onarımlarınızı ille de kendiniz yapmayın ama hepsini bilin. Bu işin keyifli yönlerinden birisi de budur ve herkes kolayca öğrenebilir. Yüzde 95'inizin ağabeyi olacak yaştayım ve 7 farklı marka / tür için 90.000 üzeri tecrübem var. Hepinize en önemli tavsiyem budur

Unutmadan ; RODAJINIZI DA KENDİNİZ yapın
    CamelBiker bunu beğendi.

Eyw abi sağolasın aldigim gibi ilk fırsatta haber veririm öyleyse..Ayrıca dediğin gibi kesinlikle çok eğlenceli oluyordur insanın kendi motorunu bilip kurcalamasi.. hayırlısıyla darısı başımıza ..

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Şimdiden hayırlısı diyelim o zaman...

burakcvck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XSR 700 Xtribute
    Yakıta bir türlü çözüm bulamadım.
    Evet arkadaşlar benim sorunum motorumun çok yakması. Açıklayacak olursak şuan 2000 km'de bakımlarını düzenli yaptırıyorum şuan fabrika çıkışı hariç 2 kere yağ değiştirdim(castrol) bir iki hafataya yine bakıma gideceğim.

Egzozum açık fakat performans filtre kullanmıyorum. Şehiriçi kullanıyorum. Sürekli devam ettiğim devirler 5000-5500 arası yani motoru da yormuyorum. Son 3 depodur ölçüyorum yedek hariç full depo ile 320-350 km bandını geçemiyorum. Sizler 420-450km den bahsedince arada baya bir fark çıkıyor. Daha önceki haftalarda belirtmiştim. Sübap rölanti ve hava ayarlarını yaptırdım. Hatta usta çözüm olur diye karbüratör içinden benzin ayarını kıstı fakat nafile, tüketimde değişen hiçbir şey olmadı. Sabahları motorun altına bakıyorum herangi bir sızıntı var mı diye o da yok.

İyice sinir hastası oldum resmen küçük bir araba gibi yakıyor, yardımlarınızı bekliyorum..

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    egzozu deldiniz galiba, kapattırıp deneseniz? otobanda sabit hızlarla denerseniz iyi olur, dur kalkın çok olduğu durumlar yanıltır, her araç o şartlarda yakar...
    burakcvck bunu beğendi.

arkadaşlar bu motorla 1000 (bin) kilometre yapılır mı bir günde uzn yola çıkacağımda ben güveilirmi bu motora sizce cevaplarınızı bekliyorum kullanıcı arkadaşlardan sevgilerimleeee

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    haftaya programınız varsa bilmek isterdim, müsait olucam, tercihen günü birlik sıcağı da gözönüne alarak uzaklaşabildiğim kadar istanbuldan gitmek istiyorum

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    haftaya program düşünüyoruz ama olmassa bile sonraki hafta kesin bir gezi programı yapacağız.çoğu arkadaşımız yaz tatilinde ve havaların durumuda malum dolayısı ile biraz gecikmeli olacak gezi takvimimiz.

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Teşekkürler, benim işler dolayısıyla bir varım bir yokum, hafta içi ve sonu müsait olucam, ne tarafı düşünüyorsunuz?

Motosikleti
    daha net birşey yok aa çatalca tarafları olabilir

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Gün ve saat ihtimalleri nasıl?

Motosikleti
    genelde pazar günleri sabahdan gezilere çıkıyoruz.iş ve zaman olarak ancak pazar günleri çoğunluk sağlanıyor.Gezi sabah 9-10 suları başlanıyor ve akşamda 5-6 suları gibi bitiyor.

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Çok teşekkürler, umarım denk geliriz, tanışmışta oluruz...

Motosikleti
    Kuba SL 200
    @Burak ; şimdi biraz abuk bir soru soracağım : benzin aldığında kaç litre konduğuna dikkat ediyor musun ? Yani boğaza kadar doldurduğunda kaç litre yakıt alıyorsun ? Bunu şunun için soruyorum ; yakıt tankının içinde benzine dayanıklı ikinci bir katman vardır, depo içinde depo yani. Sende bu katman xyz nedenle deformedir fabrika hatası olarak, böyle bir durum varsa misal biz 14 ile full derken sen 12lt ile full görüyor olabilirsin diye geldi aklıma, aradaki fark böyle bir şey neredeyse ?
    Ptsi günü servis şefime danışacağım senin konuyu ayrıca, bilgi alınca tekrar yazarım.
    burakcvck bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)