Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba Motor Superlight 200

Motovento
    REKLAM ALANI
    AsirMahfi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    @shadowmaster Teşekkürler. Eğitim almadım, almayacağım da sanırım. Dediğim gibi çok iyiyim diyemem ama scooter falan kullanmışlığım var o yüzden acemisi de sayılmam motorun. Bir tek vites olayına alışmaya çalışıyorum şimdilik biraz sert oluyor bazen geçişler. Ama biraz canı kıymetlilerdenim o yüzden öyle atraksiyonlara girecek biri değilim Eldiven de alacağım ama pantolon ve bot düşünmüyorum sanırım. Dizlik alsam idare eder gibi düşündüm kendimce.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cngzhn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Superlıght 200
    Selamın aleyküm arkadaşlar
    yeni bir motor tutkunu olarak burada olmak çok güzel eskiden beri içimde olan motor tutkunu ve arzusunu artık gerçekleştireceğim yorumların bir çoğunu okudum daha önceden aklımda olan kuba superlıght 200 hakkında ne kadar bilgi toparlasam yetmiyor açıkcası öncelikle motorda kullanıcılar için dikkat edilmesi gerek öğrendiğim belli başlı noktaların;

1. Tekerler!!!
    2. Aynalar!!!
    3. Vites
    4. Gidon
    5. Yağ
    6. Yakıt olarak sıralaya bilirim açıkcası motoru test etme şansına eriştim satın alacağım iş yeri sahibinin yakın arkadaşım olması avantjımı kullanarak şunları söyleyebilirim ki aynalar gerçekten bir sorun oluşturuyor 1.69 boyundayım ve görüşü etkiliyor. Vites değiştirmek için kullanılan ayakçak ise biraz önde gibi gelsede aslında alçatma ve yükseltme işlemlerini ayak ucumla yaparak serileştirebiliyorum bilmiyorum doğrumu yanlış mı ama bu şekilde kullandım diyebilirim gidon da sorunum olmadı tabi uzun mesafe sürüşlerde ne gibi bir sıkıntı yaşatacak bilemiyorum yakıt ve yağ olayına satın alınca bakacağım motoru henüz satın almadım ama ilk gördüğümde de kusur ararken göze çarpan şey lastikler oldu motorlardan fazla anlamasamda (HENÜZ) araç kullanıcı olarak tekerler güven vermiyor ki test ettiğimde de yaşadım bunun dışında kesinlikle kullanışı keyif verdiğini söyleyebilirim. biraz rutuş ile ideal bir motor olduğunu düşünüyorum tabi bu işin piirlerini es geçmemek lazım bulunduğum ilde motortutkunları ile bir araya geldim sık sık tartıştık motor üzerinde onlarında görüşü hemen hemen aynı başlangıç için bence çok iyi diyebilirim. Ancak aklıma takılan bir soru daha var FALCON FREEDOM 250 bu motor hakkında bilgi sahibi değilim FALCON u araştırdım sadece Kuba kadar yaygın bir servis ağının olmadığını öğrendim açıkcası arafta kaldım sizce FALCON FREEDOM 250'mi Yoksa KUBA SUPERLIGHT 200 mü ?
    teşekkür ederim biraz uzun oldu

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    falcon yeni geldiği için ülkemize yaygın servis ağı az doğrudur,kuba nın ise başta berk motor olmak üzere birçok mondial servisi bakıyor.
    kubanın yaygın servisi ve yedek parça duurmu bence daha mantıklı falcona göre.

Motorun sıfırları ne kadar suanda? İzmirde bir bayi 6.750 tl istiyor.Biraz fazla geldi.

Motosikleti
    yaz sezonu fiyatlar çok arttı.istanbulda yeni parti motorları 7250 tl den satıyorlar,şans varsa 6500 tl ye bulunabilir.

Ülkemiz şartları artık değişdi,şuan 6500tl ye sıfır alınan bir kubayı gelecek yıl ikinci el olarak aynı fiyata hatta fazlasına bile zararsız satabilirsiniz.döviz kurları fırladı ve patlama yapamaya devam edecek.bu motorun yıl sonı 8000tl olması artık kaçınılmaz bunuda belirteyim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    honda cbr 650f
    Alıntı BlackGhost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaz sezonu fiyatlar çok arttı.istanbulda yeni parti motorları 7250 tl den satıyorlar,şans varsa 6500 tl ye bulunabilir.

Ülkemiz şartları artık değişdi,şuan 6500tl ye sıfır alınan bir kubayı gelecek yıl ikinci el olarak aynı fiyata hatta fazlasına bile zararsız satabilirsiniz.döviz kurları fırladı ve patlama yapamaya devam edecek.bu motorun yıl sonı 8000tl olması artık kaçınılmaz bunuda belirteyim.
    Kardeşim biraz abartmamışmısın? Tüm bayileri tek tek arıyorum ve hepsine "kuba sl200 için son fiyat alacaktım bayileri tek tek arıyorumda" diyorum. 6000 tl nakite sıfır veren var şuan için en düşük. Sahibindendeki ilanlara bakıpta yorum yapmak saçma olur. Öyle peynir ekmek gibi satılan bir pcx bir xmax değil bu. Adamların elinde stok var ve bitirmek için güzel fiyatlar kırabiliyorlar.

Motosikleti
    berk motorun sahibi musa bey,kendisini çok yakınende tanırım.direkt onun kendisinden öğrendiğim rakamlar bunlar.

aldığınız düşük fiyatlar 2014 stoklu makine fiyatları,benim söylediğim mayıs ayı itibari ile ülkemize gelen 2015 girişli makinelerdir.
    2014 girişli makinelerin stokdan satılması durumundan ötürü 6000tl fiyat vermeleri güzel bir şans,bulan alsın dedim bende zaten.

sahibinden.com dan ben asla fiyat alıpda bu böylemiş diyenlerden olmadım.bu başlıkda beni tanıyanlar bilir,ezbere iş yapmam,tam tersine olayın derinine inerim aslını öğrenirim...

size mağaza ve distribitör firma sahibi ismi veriyorum,saçmalamak değil yani bu..

shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    @provaker; bulup alabilenlere ne mutlu, SL 200 sayısı artar etrafımızda keyif de alırız bundan, yalnızca muhtemel 2014-2015 farkı da etkendir bu konuda. Bence hiç önemi yok gerçi motor model ve teknik olarak %100 aynı çünkü...şu an resmi sitedeki rakam 7.158 TL

Motosikleti
    Kuba Superlıght 200
    Kuba nın kendi sitesinde 7.158 TL doğrudur benim sahibini de şahsen tanıdığım yetkili bayide etiket satış fiyatı 7.150 nakit te ne yapar bilmiyorum kredi de ise fiyat aynı ancak bankaya ödeyeceğiniz milyar biraz Değişiyor ama benim alacağım miktara gelirsek ben kendisine nakit 6000 vereceğim bunu da bayram kredisi Çekerek yapmayı düşünüyorum malum bayram yaklaşıyor kredi faiz oranları da düşecek bana 6300 ile 6400 arası bir rakama gelecek çalıştığım bankadaki finansçım ile yaptığım görüşmeler üzerine aldığım bilgi bu şekilde İstanbul'da yetkili bayi dışında daha ucuza satan motorcular var görmüyorum ancak işte güven meselesi giriyor araya açıkcası 3-5 fazla olsun kafam rahat olsun düşüncesindeyim

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:36 ----------

Bide arkadaşlar bu sisi bar olayını çözmem gerek araştırdığım kadarıyla düz kalıp satanlar var ancak oda eğimi ve mesafede sorun yaratıyor yolcuya aranızda dikliği ve mesafe konusunda sorunsuz sisibar kullanan veya yaptırmış arkadaşlar varsa Ustaları ile iletişime Geçmek isterim

exteras - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F700 GS
    Alıntı cngzhn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kuba nın kendi sitesinde 7.158 TL doğrudur benim sahibini de şahsen tanıdığım yetkili bayide etiket satış fiyatı 7.150 nakit te ne yapar bilmiyorum kredi de ise fiyat aynı ancak bankaya ödeyeceğiniz milyar biraz Değişiyor ama benim alacağım miktara gelirsek ben kendisine nakit 6000 vereceğim bunu da bayram kredisi Çekerek yapmayı düşünüyorum malum bayram yaklaşıyor kredi faiz oranları da düşecek bana 6300 ile 6400 arası bir rakama gelecek çalıştığım bankadaki finansçım ile yaptığım görüşmeler üzerine aldığım bilgi bu şekilde İstanbul'da yetkili bayi dışında daha ucuza satan motorcular var görmüyorum ancak işte güven meselesi giriyor araya açıkcası 3-5 fazla olsun kafam rahat olsun düşüncesindeyim

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:36 ----------

Bide arkadaşlar bu sisi bar olayını çözmem gerek araştırdığım kadarıyla düz kalıp satanlar var ancak oda eğimi ve mesafede sorun yaratıyor yolcuya aranızda dikliği ve mesafe konusunda sorunsuz sisibar kullanan veya yaptırmış arkadaşlar varsa Ustaları ile iletişime Geçmek isterim
    Sisi bar sıkıntı yahu, benim artçı arkada yayıla yayıla oturuyor ama dışarıdan bakınca ürkmüyor değilim arkaya doğru çok eğimli.

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Yerli alınca standart yok (yabancılar çok para ayrıca) ayrıca sele de kısa kalıyor. Kim Kardaşyan ya da Jennifer Lopez'i artçı almak gerek ama uzun iş 😊 Ben de dikleştirip biraz daha seleye yakınlaştırmak için düzgün bir kromcu arıyorum. Tuzla tersaneler bölgesine bakacağım eğim düzeltme / kesim/kaynak ve polisaj için.

Motosikleti
    Kuba Superlıght 200
    Sisi bar konusunda herkesin ortak sorunu anlaşılan bu burada sağlam bi Demirci ustası bulup bunu seri üretimle satışını yapmak gerek ben bunu bi düşüneyim bence ama önce motoru almalıyım 😎😁

ubim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TNT 25 , Kuba superlight 200
    Ben sissy bar olayını üzerinde sissy bar olan bu çanta ile çözdüm hemde kilitli bir çantaya sahip oldum. İçerisine 2 adet açık kask alabilmekte.

Motosikleti
    Kuba SL 200
    @ubim; güle güle kullanın, yandan ve arkadan görünüm var mı, proporsiyon olarak duruşunu merak ettim çantanın ?

ubim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TNT 25 , Kuba superlight 200

Son resimde açıdan dolayı çanta çok büyük gibi çıkmış ( çantanın diğer yüzü görünsün diye koydum ), bu yüzden ilk 2 resim daha sağlıklı orantıya sahip.
    shadowmaster bunu beğendi.

Motosikleti
    Kuba Superlıght 200
    güle güle kullan ubim bakalım araştırmalarım devam ediyor henüz yerel olarak ustalara gidip görüşme sağlamadım bu akşam smsk(sakarya motosiklet kulubünü) ziyaret edeceğim onlardan da konu hakkında hem fikir hemde bilgi alacağım elbet birilerinin buralarda bu sorununa derman olan bi ustası vardır çözüm bulduğumda sizlere de haber veririm
    bu arada ben motorun korumalığını mat siyah kendi rengine çevirmek istiyorum ama açıkcası emin de değilim parlak şeylerden hoşlanmıyorum içim kararmış sanırım benim :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:34 ----------

lastikleri sanırım yenilemişsin eğer yeni ise ne taktırdığını öğrenebilir miyim memnunmusun ?

Motosikleti
    koruma demirini siyah yapmanız için üzerindeki nikelajı söktürmeniz lazım bunuda sağlambir boyacı yapabilir.nikelaj üstüne boya olmaz,olursada yıkama,yağmur vs etkenlerden dökülür dolayısı ile ilk etapda asitik bir kimyasalla nikelaj sökülüp asıl demir kısmı ortaya çıktıkdan sonra astar ve boya işine sokulmalıdır.Ben şahsen koruma demirine egsoz sargı bezi uygulaması yapamyı düşünüyorum zira en etkili ve güzel çözüm budur.

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Alıntı cngzhn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...lastikleri sanırım yenilemişsin eğer yeni ise ne taktırdığını öğrenebilir miyim memnunmusun ?
    Onlar orjinal lastikler, çok temiz olduğu için böyle görünüyor, en kısa sürede değişmesi ve değişmeniz umuduyla

Kaosss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar merhaba bende aranıza yeni katıldım , gelir gelmez de size bir sorum olacaktı benim motor vitesdeyken marş almıyor sadece boştayken çalıştırabiliyorum aynı motordan arkadaşımda aldı aynı yerden aldık hatta , hatta kendisi asirmahfi onda böyle bir sorun olmuyor sizlerde de aynı şey oluyormu yoksa bu benim motordaki bir sorun mu ?

haqan1987 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fiddle2/3
    @kaoss merhaba hoşgeldin..dejriyaj elciğin orda 2 tane kablo var,onlar çıkmıştır

polo34 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)