Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba Motor Superlight 200

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Superlight 200
    Biraz abartmışsın @Chuckberry ama o parça sadece süs, bende de uzun yol yaparken kırılmış düşmüştü, vidası hala yerinde. Oraya arabalarda kullanılan bir hava filtresini plastik kelepçeyle vs takarak görüntüyü iyileştirebilirsin eğer kapağı bulamazsan. Forumda başka bir konuda konuşulmuştu. Resimleri bulabilirsin.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Merhaba,
    Yağ radyatör ümde çok ufak bir delik var.Tam detaylı kontrol edemedim ama kullanıp park ettikten sonra sabaha kadar yerde 3-4 damla yağ atmış oluyor radyatör altından. Bunun için değiştirmek istemiyorum , deliği bulmak için ya da tamirat için bir çözüm önerisi var mıdır?

ChuckBerry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB250R
    @IAMBY Superlight' ı güzel gösteren tek şeyin bu süslü yapısı olduğu için pek abartı olduğunu düşünmüyorum açıkçası. Tabiki bu gidişi etkilemeyen bir olaydı fakat geçen hafta da yolda kaldım sonra farkettim ki karbüratörün iki civatasının somunu düşmüş hava sızdırıyormuş. Tam bunu hallettim sonra depo gösterge ışığı yanmamaya başladı temassızlıktan onu hallettim. Dün de bu olay olunca çok sinir oldum açıkçası her binişimde farklı şeylerle karşılaşmaktan anlayacağınız. Öneri için teşekkürler.

Motosikleti
    KUBA SL200
    Chooper motorlar ile ilgileniyorum, yeni model seçenekleri'de mevcut değil. Mondial nevada250 çıkardı onunda 30.000TL fiyatı var. İkinci ellere bulaşmak istemiyorum, ayrıca Kuba SL200 ikinci el fiyatı iile sıfırı arasında çok bir fark yok. Şimdi sorum şu 2020 yılında sıfır 13.500TL'ye Kuba SL 200 alınır mı? Bu arada B ehliyet ile bir senedir 50cc scooter kullanıyorum ve yeni A2 ehliyet aldım.

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    Alıntı Mulger adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Chooper motorlar ile ilgileniyorum, yeni model seçenekleri'de mevcut değil. Mondial nevada250 çıkardı onunda 30.000TL fiyatı var. İkinci ellere bulaşmak istemiyorum, ayrıca Kuba SL200 ikinci el fiyatı iile sıfırı arasında çok bir fark yok. Şimdi sorum şu 2020 yılında sıfır 13.500TL'ye Kuba SL 200 alınır mı? Bu arada B ehliyet ile bir senedir 50cc scooter kullanıyorum ve yeni A2 ehliyet aldım.
    bu sene 13e alacağın sıfır motoru seneye aynı fiyattan satarsın zira seneye 15-16 olur sl200 bu piyasa koşullarında.
    ehliyetinede uygun bir motor.Mondial neveda motor blok olarak çok güzel bir motor çıkardı ancak sym 125 lerin 20 bin olduğu bu piyasada neveda motorunun fiyatıda çok görülmemeli.
    Mulger bunu beğendi.
    Şahsi İnstagram Hesabım: _hayalet_ct.mc
    Chaos Turkey MC - instagram: chaos.turkey.mc
    Superlight Türkiye Facebook Sayfamız: slturkiye

Motosikleti
    KUBA SL200
    Alıntı BlackGhost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu sene 13e alacağın sıfır motoru seneye aynı fiyattan satarsın zira seneye 15-16 olur sl200 bu piyasa koşullarında.
    ehliyetinede uygun bir motor.Mondial neveda motor blok olarak çok güzel bir motor çıkardı ancak sym 125 lerin 20 bin olduğu bu piyasada neveda motorunun fiyatıda çok görülmemeli.
    Cevabınız için teşekkürler. SL200'e 13.500TL verebilirken tarz olarak farklı olan Bajaj pulsar 200NS 17.500TL almamak ne kadar doğrudur? Gözüm sürekli Chooper tarzında olduğundan, bu tarz motorlar haricindeki modellere pek sıcak bakamıyorum, fakat küçük bir fiyat farkına çok daha güncel bir modele sahip olabilirim?

Motosikleti
    elbette pulsar ile sl200 kıyaslanamaz,pulsar daha yeni teknolojili ve kaliteli bir motor ancak tarzı farklı.

chopper piyasası ise maalesef çok dar alanda hareket eden bir piyasa,üst segmentte artık harleyden başka sıfır makinede satılmıyor ülkemizde.

elinde sağlam ve problemsiz japon makineleri olanlarda zaten satmıyor veya ekonomik sebeblerden ötürü elden çıkarıyorlar ancak fiyatlarıda ederinden çok fazla.

şahsen benim 2001 model shadow motorum var ve satmayı düşünmüyorum çünkü elimdeki modele eş değer makine anca harleyde var ama harleyde alması bir dert servis maliyetleri ayrı dert.

motor almadan önce usta bulmak en önemli olan şeydir zira işinin ehli bir ustanız yoksa altınızda harleyde olsa çok sıkıntılar yaşarsınız.Elbette elinizde anahtar tutacak,motorunuzu öğrenemek zorundasınız.sadece ağır bakımlarda sağlam bir ustanız olmalıdır.

sl200 güzel bir başlangıç motorudur,akabinde zaten yüksek cc makineye geçmek isteyeceksiniz.chopper tarzından vazgeçemiyorsanız ya büyük oynayıp harley dünyasına gireceksiniz yada 2.el japon makinelere bakacaksınız.her iki türlüsündede sağlam ustanız olmalı,o olmassa olmaz bir şey.
    Mulger bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Mulger adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cevabınız için teşekkürler. SL200'e 13.500TL verebilirken tarz olarak farklı olan Bajaj pulsar 200NS 17.500TL almamak ne kadar doğrudur? Gözüm sürekli Chooper tarzında olduğundan, bu tarz motorlar haricindeki modellere pek sıcak bakamıyorum, fakat küçük bir fiyat farkına çok daha güncel bir modele sahip olabilirim?

ns200 ü gördüm geldim dostum.

Forumdakıler bilir aylardır sunu mu alayım bunu mu alayım diye milleti delirttim.

Superlight ı düşündüm bütçem düşükken bi ara, 20 km kadar kullanma şansım oldu (evet cok değil) , güzel motor olsa bile 5 bin km tecrübeli acemi bir motorcu olmama rağmen beni tatmin etmedi. Ara hızlanmaları vs. güzel olsa da sürekli sağ şeritte gidiyorsun zira motor 200 cc olsa bile 200 cc e göre cok güçsüz.

Cruiser bizim ülkemizde mantıklı satışları olmadıgı için ns200 aldım bende. 200 cc den 13 beygr cıkartan sl200 den sonra 200cc den 24 beygir cıkaran ns200 ü aldıgım için cok mutlu oldum.

Hava sogutmalı / karbüratörlü ve titreyen bir motor insanı bir yerden sonra sogutuyor emin olun.

Bu nedenle ns200 daha iyi bir tercih olacaktır. Ancak sıfır ns200 alacagınıza ikinci el mt-25 almanız daha mantıklı.

Eğer garajı olan bir eve geçersem ikinci olarak sl200 alacagım cünkü sürüşü ns200 den cok daha keyifli.
    Mulger bunu beğendi.

Motosikleti
    Intruder M800
    Merhaba arkadaşlar,

Elimde kazan yaptığım motordan kalan Superlight Rüzgarlık bağlantı aparatları var. Satmaya kalksam para etmez ama çöpe atmaya da kıyamadım. İşine yarayacak birisi varsa kağıthaneden alabilir.

Motosikleti
    KUBA Superlight 200
    Dragstar 650 alacağım için motorumu satıyorum arkadaşlar.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-kuba-acill-aradigim-motoru-buldugumdan-aciklamayi-oku-799836257/detay/

Alıntı BERHAN10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Doğru tespit 100 km hızdan sonra oksijen yetmiyor.Benimkinde ince sünger ve iki adet metal elek var dı orjinal filtre alarak değiştirdim ama havanın yetmediğini düşünüyorum.
    Ben o 2 elekten birini çıkardım attım motor 1 tık daha rahat nefes alıyor artık hava filtresini sık sık temizlemekte fayda var

Motosikleti
    Küba Süperlight 200
    Herkese tekrar merhaba. Forumu şöyle bir araştırdım ancak göremedim. SL200 e bayrak takmayı düşünüyorum. Bu demirleri nereden bulabiliriz. Sanayiye gittim ancak bizim şehirdeki ustalar ya ucuz diye uğraşmak istemiyorlar yada yapamazlar diye geri gönderiyorlar. Şöle biraz uzun olan demirlerden istiyorum. Ön tekere takılan küçüklerden değilde arkaya takılan uzunlardan. Bilen bilgi verebilir mi acaba?

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı canburakyol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese tekrar merhaba. Forumu şöyle bir araştırdım ancak göremedim. SL200 e bayrak takmayı düşünüyorum. Bu demirleri nereden bulabiliriz. Sanayiye gittim ancak bizim şehirdeki ustalar ya ucuz diye uğraşmak istemiyorlar yada yapamazlar diye geri gönderiyorlar. Şöle biraz uzun olan demirlerden istiyorum. Ön tekere takılan küçüklerden değilde arkaya takılan uzunlardan. Bilen bilgi verebilir mi acaba?
    Yan çantalarını üstten kes ve delik aç. Altına bir demir yapıştır. İnce uzun anten demirlerini de oraya puntola ama çantayı yakmamanı öneririm. Yada bir tornacıda deldir, somun ile sıkıştır. Sonrada hayırlı olsun. Evren sanayide hallettirirsin die düşünüyorum.

Yada sisybar takar gibi yer yapıp, oradan uzantı verip bayrak direğini inşaa edeceksin. Ön taraftan koruma demirlerine plastik kelepçe ile bağlasan saha rahat olur gibime geliyor ama dene tabiki.
    canburakyol bunu beğendi.

Motosikleti
    Küba Süperlight 200
    Evren sanayiyi dolaştım yapmadılar dediğim gibi ya basit geldi uğraşılmaz diye yapmadılar, ya da yapamadılar. Bence ucuz işçilik diye uğraşmadılar

Motosikleti
    MT-07
    Şunun gibi birşey yapıp, yan tarafından çanta yerlerine vidalayabilirsin yada arkasına. Bence nasıl yapacaklarına akıl erdirememişlerdir. En kötü ihtimal inşaat demirinden yaptır idareten

https://m.n11.com/motosiklet-nikel-f...kli-P151788122
    canburakyol bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı canburakyol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bayrak yapan firmalara sorun.Araç flama direği diye geçer istedğiniz ürün,boyutları farklı olmakla birlikte istediğiniz ölçüde bulabilirsiniz ancak fiyatları pahalı olabilir zira özel yapım krom ürünler yapıyor bu firmalar.
    canburakyol ve luckily bunu beğendiler.
    Şahsi İnstagram Hesabım: _hayalet_ct.mc
    Chaos Turkey MC - instagram: chaos.turkey.mc
    Superlight Türkiye Facebook Sayfamız: slturkiye

merhabalar, ben aranıza yeni katılmak üzereyim. yalnız bir tedirginliğim var ehliyeti 2015'te aldım ve o zamandan beridir de motor kullanmadım. şu an hemen yarın sl200 alabilirim ve önerilerinizi merak ediyorum. yeniden kurs gerekir mi ? yoksa bir iki tur atsam alışır mıyım ? teşekkür ederim şimdiden.
    luckily bunu beğendi.

ChuckBerry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB250R
    Merhaba, superlight sürmesi kolay bir motosiklet, zaten başlangıç motoru olarak lanse edilmesi konusunda herkes hemfikir. Temel bilgileri hatırlıyorsanız, trafiğe çıkmakta acele etmezseniz biraz pratikle sorun yaşamadan alışacağınızı düşünüyorum. Tabiki önerim eğitim almanız olur en sağlıklı sürüşler adına, imkanım fırsatım yok diyorsanız ise bolca araştırma yapıp,okuyup izlediklerinizi uygulamaya çalışmanız olacak.
    luckily ve ozansengul bunu beğendiler.

Motosikleti
    KUBA SUPERLİGHT 200
    merhabalar,

motorumun ön tekerinden kuş sesi gibi sesler geliyor. balatayı temizledim geçer dediler ama geçmedi. sizce neden olabilir?

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı luckily adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhabalar,

motorumun ön tekerinden kuş sesi gibi sesler geliyor. balatayı temizledim geçer dediler ama geçmedi. sizce neden olabilir?
    Disk lokal olarak yamuk veya aşinmiş olabilir.

Rulman(bilya) masurasi(bilya yatagi çerçevesi kapaği) bozulmuş olabilir.

Motor kaç km de?

Teker göbeğini sök,mili gresle
    Veya km reduktorunu temizle ve gresle

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)