Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba Motor Superlight 200

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kuba Süperlight200
    hortumculardan gidip ensağlam hortumu alarak eskinin boyunda kesip yerine kendin de takabilirsin hatta biraz daha kısa keserek kavis verirsen kıvrılma azalacağından patlama gibi bir sorun yaşamazsın. aynı sorun bende de vardı ben dediğim gibi daha sağlamını ve bir tık daha kısa hortum alarak kullanıyorum ve 1 yılı geçmiştir bana bir sorun çıkarmadı.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı heskar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hortumculardan gidip ensağlam hortumu alarak eskinin boyunda kesip yerine kendin de takabilirsin hatta biraz daha kısa keserek kavis verirsen kıvrılma azalacağından patlama gibi bir sorun yaşamazsın. aynı sorun bende de vardı ben dediğim gibi daha sağlamını ve bir tık daha kısa hortum alarak kullanıyorum ve 1 yılı geçmiştir bana bir sorun çıkarmadı.
    sanayide hortumculardan bulurum heralde.. teşekkürler..

Motosikleti
    Kuba SL200
    Arkadaşlar rolantiyi ne kadar yüksek ayarlarsam ayarlayayım 10-15 km lik bir yolculuktan sonra yani motor oldukça ısınınca rolanti inanılmaz düşüyor öyle ki ışıklarda bir elimle hafif gaz vermeden duramıyorum stop ediyor. Daha da yükseltirsem ayar vidasından bu sefer de gaz verip bırakınca yüksek devirlerde resmen takılıyor 20-30 saniyede olması gereken devire düşüyor. Başına böyle birşey gelen ya da bir tavsiyesi olan var mı? Teşekkürler.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gerçekten cok faydalı yazılar var ama diğer motorların konularından çok daha aktif olarak burada sürekli bir arıza vb. yorumları var.

Motor tarz olarak diğerlerine göre daha fazla ilgi ve bilgi gerektiriyor sanırım. Araba , motosiklet bilgim sıfır, açıkçası altından kalkamam diye korkuyorum.

Biriyle konuştum Temmuz başı motoru alacağım ama bu durum beni ürkütüyor, başka tarz bir şey alsam bakım & arıza konusunda daha rahat eder miyim bunu düşünmeye başladım

kaisersooze - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kuba SL 200
    merhabalar yaklasık 20 gun once 7bin km de aldım motorumu. bugun biraz hız testi yapayım dedim. 90ı geçince dip gaz yapınca sona dayayınca gazı tekleme yapıyor, sanki pislik varmış gibi gaz yemiyormuş gibi, frenleyip gaz alıyormuş gibi bir şey yapıyor sizce sebep ne olabilir. değerli cvplarınız için şimdiden teşekkürler

Alıntı kaisersooze adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhabalar yaklasık 20 gun once 7bin km de aldım motorumu. bugun biraz hız testi yapayım dedim. 90ı geçince dip gaz yapınca sona dayayınca gazı tekleme yapıyor, sanki pislik varmış gibi gaz yemiyormuş gibi, frenleyip gaz alıyormuş gibi bir şey yapıyor sizce sebep ne olabilir. değerli cvplarınız için şimdiden teşekkürler
    hocam tam detaylı bilgim yok söylediğin olayla ilgili ama motorunun genel kontrollerini yapmanı tavisiye ederim sonuçta ikinci el almışsın ilk işin yağını ve bujiyi değiştirip zincirini temizle ayarını yap daha sonra hava filtreni de temizle birde öyle dene bakalım ha birde jikle konumunu kontrol et

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:28 ----------

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gerçekten cok faydalı yazılar var ama diğer motorların konularından çok daha aktif olarak burada sürekli bir arıza vb. yorumları var.

Motor tarz olarak diğerlerine göre daha fazla ilgi ve bilgi gerektiriyor sanırım. Araba , motosiklet bilgim sıfır, açıkçası altından kalkamam diye korkuyorum.

Biriyle konuştum Temmuz başı motoru alacağım ama bu durum beni ürkütüyor, başka tarz bir şey alsam bakım & arıza konusunda daha rahat eder miyim bunu düşünmeye başladım
    korkucak bişey yok hocam motorda herşeyin çözümü var ki sık sık arza çıkaran bi motor değil iyi bakarsan genel kontrolleri yaptığın sürece bir sıkıntı yaşıcağını zannetmiyorum

Motosikleti
    kuba SL 200
    cevabınız için tesekkurler. tawsiyenize uyacağım

shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    @kaisersooze ; birkaç ihtimal var. Öncelikle buji, kablosu ve buji piposu kontrol edilmeli. Hava ayarına bakılmalı ve hava filtresi temiz olmalı. Süpap ayarı için henüz erken ama yanlış rodajda ayar erken bozulmuş olabilir, ustan dinlesin gerekirse ayar yapılmalı. Hız fark etmeksizin yüksek devirde kesinti yapıyorsa yan sehpa müşiri titreşim yüzünden elektrik kesiyor olabilir, bu da bir ihtimaldir.

Motosikleti
    Transalp XL650, Superlight 200
    Merhabalar. Arkadaşlar bizim motorun 1000 bakımı var mı yoksa 500'den sonra 2000 mi var? Şenol Abi'nin pdf.te 1000 bakımından bahsediyor fakat Kuba'nın kendi yayınladığı kılavuzda 2000 var. Bilgi verebilirseniz çok sevinirim.

Motosikleti
    Kuba SL 200
    @darkNroll ; Şenol abin, periyodik bakım cetvelde görünmese de, rodaj bakımlarında, yağ süzgeci temizleyip, yağını kaliteli yağ ile yenileyip bunu 500-1.000-1.500-2.000'de yaptığı için, 56.000km'de ki motorunda halâ orjinal debriyaj ile dolaşıp 120km/h hızı görebiliyor. Tercih senin Sonraki bakımlarını 2.000'de bir yaptırabilirsin.

Motosikleti
    Transalp XL650, Superlight 200
    Alıntı shadowmaster adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @darkNroll ; Şenol abin, periyodik bakım cetvelde görünmese de, rodaj bakımlarında, yağ süzgeci temizleyip, yağını kaliteli yağ ile yenileyip bunu 500-1.000-1.500-2.000'de yaptığı için, 56.000km'de ki motorunda halâ orjinal debriyaj ile dolaşıp 120km/h hızı görebiliyor. Tercih senin Sonraki bakımlarını 2.000'de bir yaptırabilirsin.
    Abi zaten amacım 1000 km'yi es geçmemek. Ustadan da pek memnun kalmadım zaten ona yaptıracağıma kendim yaparım daha iyi. Sadece fabrikanın verdiği bakım periyodlarında 1000 km var da ben mi görmedim bunu merak etmiştim. Teşekkürler cevap için. Haftasonu sağlam bir bakım bizi bekliyor

Bu arada hazır yakalamışken bir soru daha sorayım. Aydınlatmayı artırmak için led far kullanmışsın, hatta ekstra bazı şeyler de eklemişsin. Aküyle alakalı sıkıntı yaşamamak için röle falan kullanmışsın. Ben sadece ön farı led olarak değiştirmek istiyorum. Röle vb takviyelere ihtiyaç var mı ya da alırken şuna şuna dikkat et dediğin bir şey. Karanlıkta önümü görebilmek için sinyalleri yakıyorum. Resmen daha çok aydınlatıyor yolu.

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Üçgen LED öneririm. Bir de ampulün soketi orjinal ampulün soketine uyumlu olsun. Bu işlem için ek bir şeye gerek yok sistem kaldırır.

Üçgen LED öneririm. Bir de ampulün soketi orjinal ampulün soketine uyumlu olsun. Bu işlem için ek bir şeye gerek yok sistem kaldırır.
    abi benim motor 4600 km de subap ayarlarını falan ne zaman kac bin km de yaptırmam lazım 2.el aldım

selamlar arkadaşlar 2017 model bir SL 200 aldım aranızda yeniyim ancak forumu uzun zamandır takip ediyorum.
    Birkaç sorum olacak yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
    1)Lastik değişimi konusunda Michelin City Grip 140/70-15 69P (Arka Lastik) konusunda kesinleştim ancak ön lastik konusunda @Blackghost hala forumda mı bilemiyorum ama MICHELIN City Grip 110-70-16 ön 140-70-15 arka ebatlarını vermiş daha sonra kendisi yine kendi msjında taktırdığı ebatları 110-80-16 -
    140-70-15 olarak belirtmiş ki resimlerde de o şekilde.Bana son ve kesin olarak ön lastik ölçüsünde neyde karar kılındığını söyleyebilir misiniz ?
    2)Son olarak karşılaştırmalı resimlere baktım ancak çok bi fark göremedim yinede motor net olarak ne kadar alçalıyor bilgi verebilir misiniz ?
    3)Biraz sıktım sizi farkındayım ama uygun ebatları temin edebileceğim düzgün bir site önerisinde bulunabilir misiniz ?

tekaradan yardımlarınız için teşekkür ediyorum tekeriniz yan basmasın keyifli sürüşler ;)

Arkadaşlar yağ değişimi için hangi marka yağı önerirsiniz

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    motul 10-40 5100
    Şahsi İnstagram Hesabım: _hayalet_ct.mc
    Chaos Turkey MC - instagram: chaos.turkey.mc
    Superlight Türkiye Facebook Sayfamız: slturkiye

Motosikleti
    kuba SL 200
    abi bu üçgen lede bir uygun link gönderebilir misin güçlü bir aydınlatma istiyorum

Motosikleti
    Kuba SL 200
    @smallwax
    1- 110-80-16
    2 SORUN YOK RAHATLIKLA TAKABİLİRSİN
    3-İSTANBUL BUZZ MOTOR YA DA ZENN MOTOR

abi bu üçgen lede bir uygun link gönderebilir misin güçlü bir aydınlatma istiyorum
    Ampulü internetten almayın arkadaşlar, servislerden isteyin ya da gidin ampul satan bir yere kendiniz alın

Motosikleti
    kuba SL 200
    iridyum buji ile alakalı görüşünüz nedir bir de yakın zamanda uzun yola çıkacağım, motorda muhakkak bulundurmam gereken şeyler nelerdir?

önceki konulardan okudugum kadarıyla buji,buji kablosu,bulasık eldiveni,yagmurluk,sigorta ilaveten başka neler alabilirim. saygılar

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    iridyum buji ile alakalı görüşünüz nedir bir de yakın zamanda uzun yola çıkacağım, motorda muhakkak bulundurmam gereken şeyler nelerdir?

önceki konulardan okudugum kadarıyla buji,buji kablosu,bulasık eldiveni,yagmurluk,sigorta ilaveten başka neler alabilirim. saygılar
    iridyum buji sl200 için gereksiz bir parça,enjeksiyonlu makinelerde daha performanslı bir ürün.motor zaten 200cc ve abartıya kaçmamak lazım.motorun hava-benzin ayarı doğru yapıldığı ve diğer parçaların bakımları tamamlandığı sürece motor zaten sizi yolda bırakmaz.lastikleriniz tubeless ise lastik onarma kitide mutlaka alın,ekstra bir ngk buji,akü için aktarma kablosu,sigorta paketi,yedek ampül,zincir yağı,wd40 ve gerekli ekipmanlarınızı aldığınız sürece uzun yolda aklınız kalmaz.Elbette çantada mutlaka iyi tertiplenmiş bir alet avandanlığıda almayı unutmayın.
    Şahsi İnstagram Hesabım: _hayalet_ct.mc
    Chaos Turkey MC - instagram: chaos.turkey.mc
    Superlight Türkiye Facebook Sayfamız: slturkiye

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)