Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha MT-07 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mrt20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı PehliOne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 2014 model 7600km'deki temiz makina için 20 kağıt fiyat çekildim. Sizce nasıl?

2015'de 18.500'e abs'li 15 model alan arkadaşıları göz önüne getirince biraz kazıklaniyor gibi hissediyorum ama muhteşem ekonomimiz yüzünden piyasanin durumu böyle oldu biraz geç kaldım gibi.
    2015teki 18500 şimdinin 22-23 bini.
    Böyle giderse 2 sene sonra 30lara çıkacak zaten 2.eller..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı mrt20 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2015teki 18500 şimdinin 22-23 bini.
    Böyle giderse 2 sene sonra 30lara çıkacak zaten 2.eller..
    Bu gidişat ile giderse %100 öyle ama şimdi benim şansıma olmaz'da hani oldu diyelim ekonomi düzelmeye başladı 1 dolar 2tl'lere çekilmeye başladı işte o zaman 2.el piyayası olarak fena patlarız gibime geliyor :D

Bu arada tüm arkadaşlara soruyorum sigortanızı nereden yaptırıyorsunuz ve ne kadar ödüyorsunuz ? Ben motoru artık annemin veya babamın üzerine almayı düşünüyorum 46 yaşındalar umarım abuk subuk bir fiyat vermezler.

Metilen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Anadolu sigortaya ay başında 440 a yaptırdım. Yaş 34 ilk aracım. Bu arada daha önce otomobil sahibi olmanın motosiklet sigortasına bir etkisi olmadığını söylediler.

Alıntı Metilen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anadolu sigortaya ay başında 440 a yaptırdım. Yaş 34 ilk aracım. Bu arada daha önce otomobil sahibi olmanın motosiklet sigortasına bir etkisi olmadığını söylediler.
    Ziraat bankasının diğerlerine göre daha uygun fiyat verdiğini söylüyorlar ne kadar doğru bilmem.. Bu arada nerede yaşamaktasınız ? Kısmet olursa bende bu hafta içinde aleti alıyorum 48 plaka ikamet yatağan burada benden başka mt 7 yok :D burası gerçekten ufacık bi yer kaza falan olduğunu hiç duymadım motoru 46 yaşındaki annemin üzerine almayı düşünüyoruz kendisinin ehliyeti yok ama bu fiyata etki eder'mi bilmiyorum bakalım ne fiyat verecekler

Bu gidişat ile giderse %100 öyle ama şimdi benim şansıma olmaz'da hani oldu diyelim ekonomi düzelmeye başladı 1 dolar 2tl'lere çekilmeye başladı işte o zaman 2.el piyayası olarak fena patlarız gibime geliyor :D

Bu arada tüm arkadaşlara soruyorum sigortanızı nereden yaptırıyorsunuz ve ne kadar ödüyorsunuz ? Ben motoru artık annemin veya babamın üzerine almayı düşünüyorum 46 yaşındalar umarım abuk subuk bir fiyat vermezler.
    Ülkede çıkan bişeyin fiyatı ne zaman düşmüşki.
    Aynı seyreder ama düşeceğini sanmam.
    Ben ablamın üzerine aldım 45 yaşında geçen sene 400 tl ödedim.
    Nisanda bakalım ne kadar çıkacak.

Alıntı mrt20 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ülkede çıkan bişeyin fiyatı ne zaman düşmüşki.
    Aynı seyreder ama düşeceğini sanmam.
    Ben ablamın üzerine aldım 45 yaşında geçen sene 400 tl ödedim.
    Nisanda bakalım ne kadar çıkacak.
    Ben şimdi kuzenime sordum kendisi 22 yaşında Dragstar 250'si var ve ilk aracı sigortaya 500tl ödemiş. Demekki kendi üzerime alsam 500tl civarı vereceğim annem üzerine alacağımız için ne kadar çıkacak merak ediyorum. Hiç umudum yok ama umarım 250 falan olur.

Bu arada İnterneti sigorta kıyaslama siteleri kafayı yemiş sadece plaka tc ile öylesine bi teklif al dedim 2000tl dedi. Bakalım şu uygar medeniyetlerin seviyesine ne zaman çıkacağız, adamlar araba sigortasına 100-150€ ödüyor benzin daha komik 1.3€ :(. Türkiye çok güzel ülke ben marmaris'de yaşıyorum cennet gibi yer 4 mevsim güneş ılık ama durumlar çok kötü insanın parası olmayınca tadı tuzu olmuyor cennet vatanın .. Yan komşum İngiliz yazin buraya geliyorlar ve adamı tek dediği ülkesinde havanın ne kadar kötü olduğu sürekli yağmur yağdığı burası harika diyor. Bende içimden içi seni dışı beni yakar diyorum

Yok ağa yok, ya hiç bir şeyin fiyatına bakmayacak kadar zengin olacaksın yada karın tokluğuna mutlu olacaksın, orta sınıf diye bir şey yok bu ülkede.

@pehlione sigortada yaş olduğu kadar motor modelide etkili.
    700cc bi motorun sigortası 250cc den fazla olur diye düşünüyorum.
    sen yine 400-500ü gözden çıkar 250tl ye sigorta kalmadı sanırım.
    Bizim ülkede havanın güzelliğinden başka gzel olan başka bişey yok zaten.
    Hakkımızda hayırlısı olsun napalım.

Herkese Merhaba arkadaşlar. uzun yol için ikinci bir cam alacağım muhtemelen GP kompozitten alacagım. Kısa orta uzun seçenekleri var ne önerirsiniz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:57 ----------

Birde motoruna arka canta demiri yaptiran alan vs. Varmi. Nerde ne kadar. Bilgi verirmisiniz.
    Yamaha da 550 tl ama grenaj kesiliyor sanirim. O yuzden tercih etmiyorum

Motosikleti
    Yamaha MT 07 Matt Grey
    Alıntı Mike.xxlarge adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese Merhaba arkadaşlar. uzun yol için ikinci bir cam alacağım muhtemelen GP kompozitten alacagım. Kısa orta uzun seçenekleri var ne önerirsiniz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:57 ----------

Birde motoruna arka canta demiri yaptiran alan vs. Varmi. Nerde ne kadar. Bilgi verirmisiniz.
    Yamaha da 550 tl ama grenaj kesiliyor sanirim. O yuzden tercih etmiyorum
    Ön Cam olarak GP Uzun kullanıyorum, göğüsü kesiyor ama rüzgar direk kafada patlıyor.

Givinin arka çanta demirini kullanıyorum, arka kuyrukta ufak bir yer kesiyorlar mecburen. Bu kesme işlemi herhangi bir görüntü kirliliği yaratmıyor. Belli bile olmuyor.
    Mike.xxlarge bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBR650F 2017
    Herkese merhabalar arkadaşlar temiz Mt07 veya mt09 arıyorum. Motosikletini satacak olan arkadaşlar bana özelden ulaşırsa sevinirim. Herkese iyi forumlar.

Motosikleti
    MT-07
    Ben şimdi kuzenime sordum kendisi 22 yaşında Dragstar 250'si var ve ilk aracı sigortaya 500tl ödemiş. Demekki kendi üzerime alsam 500tl civarı vereceğim annem üzerine alacağımız için ne kadar çıkacak merak ediyorum. Hiç umudum yok ama umarım 250 falan olur.

Bu arada İnterneti sigorta kıyaslama siteleri kafayı yemiş sadece plaka tc ile öylesine bi teklif al dedim 2000tl dedi. Bakalım şu uygar medeniyetlerin seviyesine ne zaman çıkacağız, adamlar araba sigortasına 100-150€ ödüyor benzin daha komik 1.3€ :(. Türkiye çok güzel ülke ben marmaris'de yaşıyorum cennet gibi yer 4 mevsim güneş ılık ama durumlar çok kötü insanın parası olmayınca tadı tuzu olmuyor cennet vatanın .. Yan komşum İngiliz yazin buraya geliyorlar ve adamı tek dediği ülkesinde havanın ne kadar kötü olduğu sürekli yağmur yağdığı burası harika diyor. Bende içimden içi seni dışı beni yakar diyorum

Yok ağa yok, ya hiç bir şeyin fiyatına bakmayacak kadar zengin olacaksın yada karın tokluğuna mutlu olacaksın, orta sınıf diye bir şey yok bu ülkede.
    Tekirdağ plakalı 2015 model MT07 Mart ayı başında 278 TL sigorta yaptırdım. İkinci motorum. 2012 den beri motor kullanıyorum. Yaşım 39. Yıllardır araçlarımı aynı sigortacıya sigorta ve kasko yaptırıyorum. Pazarlık da yapmıyorum pek. Belki de bana indirim yapmış olabilirler. Sigorta şirketi Özden Sigorta.

arka canta demirini irfan ustadan aldım tek sebebi ise yerli üretici olması. Grenajı kesme olayı yok denecek kadar az. Sele altında ki bir noktaya 3*20 mm kesik atıldı. belli olmuyor.

Cam olarak GP uzun alacaktım bende. kafada patlama olayı hiç iyi olmadı. en uzun camı alacaktım sadece uzun geziler için. kısa alsam daha da sıkıntı olacak gibi. en kotu ihtimalle uzun camın üzerine birde deflektör camı takma niyetindeyim.

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    arkadaşlar, egzos olarak ne kullanırsınız, memnun musunuz? bir yardım..
    tiger küçük tüpler güzel duruyor, akrep zaten çok iyi ama o fiyata değiyor mu motoru ufak düşürdük yatrdık hemen zarar goruyor ve başka motora gectiginde egzosu kullanmak zor oluyor uyumlu şekilde..
    mivv var.. aşağıda dümdüz sap gibi gorunusu bilemedim.. kararsız kaldım..

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Alıntı awesomee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tiger küçük tüpler güzel duruyor, akrep zaten çok iyi ama o fiyata değiyor mu motoru ufak düşürdük yatrdık hemen zarar goruyor ve başka motora gectiginde egzosu kullanmak zor oluyor uyumlu şekilde..
    Abla bence tiger al.Sesi güzel fiyat uygun.Çizilirse canın yanmaz en azından.
    something123 bunu beğendi.

Tiger zero modeli güzel kibar yalnız sesi çok yüksek ve DB Killer ( Susturucu ) mevcut değil, uzun yol işkence olabilir; ama ses ve şekil olarak tatminkar

gurkanerkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT 07
    Kesme biçme işleri sıkıntı değilse M4'ü tek geçerim. Canlı dinlemek isteyen herkese yardımcı olabilirim.

M4 de db killer var mı yoksa sürekli açık egzoz mu?

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Alıntı gurkanerkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesme biçme işleri sıkıntı değilse M4'ü tek geçerim. Canlı dinlemek isteyen herkese yardımcı olabilirim.

şimdi şu bağlantıdaki demiri,
    hiç hoş değil,
    haksız mıyım?

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:42 ----------

Alıntı basaran1301 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tiger zero modeli güzel kibar yalnız sesi çok yüksek ve DB Killer ( Susturucu ) mevcut değil, uzun yol işkence olabilir; ama ses ve şekil olarak tatminkar
    tiger için neden herkes apachi dior..
    duruş acısından akrep ile tiger tarzı mt için baglantı şekli itibariyle en yuksek performans diyebilirim..

çok para verip düşersem cizilirse de canım acır akrepte..
    off!
    Ne yaparsan yap... AŞK ile yap..

Eğer görüntüsü için carbon almıyorsaniz, Akrapovic titanyum modeline bakabilirsiniz. Ses aynı fakat egzos alltan çıktığı için düşme anında yere temas edeceğini sanmıyorum. Ben şahsen titanium versiyonunu daha güzel buluyorum.

Öncelikle düşersem çizilir kısmına çok takılmayın. Motor çizilecek blok çizilecek varsın egzos çizilsin.
    Tiger dinlediğim en kötü egzos bana göre. Uzaktan chooper geliyor sanarsınız. Pat pat pat çalışıyor.
    Chooper seviyosanız beğenirsiniz tabiki. Zevkler ve renkler diyorum.
    Sj's bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler