Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha MT-07 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    drejj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Nmax
    Alıntı fedos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok fazla teknik bilgim yoktur. ilk motor yağı değişimi ,yakıt sarfiyatına dolaylı etkisi olabilir.

AEA nın rodaj ile ilgili videosu , kısmen sorunuza ışık tutabilir.

https://www.youtube.com/watch?v=RVAEFFBVrCU
    Şu kendini beğenmiş aea'yı bay doğru olarak lanse etmeyelim.Rodaj yağı standart yağdan daha ince bir yağ.500 yada bin km ye kadar parçaların birbirine alışması ve bu süreçte oluşan çapaklar kartere süzülüp temizlenmesi için rodaj yağı gereklidir ama benzine etkisinin pek olduğunu sanmıyorum.Çünkü yağ ince bir yağ.Bin bakımından sonra her zaman kullanılacak yağ koyulduğunda benzin tak diye düşmeyecek.Bu ülkedeki motosiklet kültürü ne zaman bir yerlere gelir,sanırım benzin 1 tl olunca falan.En basitinden 20-30 bin km olan bir motosiklete pek çok insan "oooo 40-50 bin km de çöp olur bu" kafası var.Konuyu nereye bağlayacağım? motosikletin motoru asıl 15-20 bin km den sonra en verimli zamanlarına başlar.Segmanlar yataklar falan en rahat çalışacağı zamanı bulur.İşte o zaman yakıt azalıcaksa azalır ama seninde dediğin gibi yakıtı etkileyen çok etmen var.devirli kullanmak,şehir içi dur kalklar,iki kişi tek kişi,rüzgarlı havalar da top case bile etkiler.
    aquarist4 ve nanis61 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Metilen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba, yakıt tüketimi ile ilgili görüşümü belirtmek isterim. Henüz benim motorum da 600 km de. Yakıt tüketimim 6 lt den 5.6 ya düştü. Rodaj bitiminde yakıt tüketiminin düşmesinin sebebi yağdan çok, motoru doğru devir aralığında kullanabilecek olmamız. Şu an daha düşük devir için normalden daha yüksek viteslerde sürüyoruz. Hızlanmak istediğimizde bu yüzden daha fazla gaz açmamız gerekiyor. Dolayısı ile yakıt tüketimimiz özellikle fazla dur kalk yapıldığında yükseliyor. Rodaj dönemindeki tüketimi ben buna bağlıyorum.

mrt20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yazın 5 lerde gezen alet kışın 6.5larda
    Çok sakinim diyen birisinin yakacağı 4.5 lt
    Basarsanız 6.5 ortalamada 5.5 yakacak
    obarey bunu beğendi.

Dün marmaris yaptım.
    Aynı yol dönüşte 4 kusurlara düştü ortalama.
    hız 110-130 arası.
    Gidişte 25.5 krş dönüş yolunda 21.2 krş gibi bişeye denk geldi.

arkadaşlar merhaba benim yakıt tüketim uzun yolda 4,1 şehir içi 5 litre civarında mt 07 yi yazın temmuz ayında aldım motorumun km şu an 5600 ben yağını değiştirmedim garantiside bozulmuyormuş yamaha ile görüştüm ben haziran ayında 10000 lik bakımını yaptırmayı düşünüyorum herhangi bir sakıncası varmıdır motora cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Motosikleti
    MSX 125 - MT 07 ABS
    Dün 1000 bakımı yapıldı motorun. Motoru servise bıraktığımda yağ filtresinin üzerinin kurumuş yağ olduğunu farkettim. Benzer durum yaşayan var mı? Normal midir bu?

Metilen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    @french press Rodaj bakımında neler değişti? Bir de ücret aldılar mı?

Motosikleti
    MSX 125 - MT 07 ABS
    Alıntı Metilen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @french press Rodaj bakımında neler değişti? Bir de ücret aldılar mı?
    Yamalube full sentetik yağ, yağ filtresi, işçilik 300 lira ödedim.

Alıntı avcrom egsoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum.mt07 ve 09 da TR de bu konuda iddialıyım pata pata ses yaptırmıyoruz.çift ve 3 silindir motorun sıralı bir motorun sesiyle bir olmadığının bilincindeyim.orjinal egsozda mevcut olan sıkışma odaları ve kateletik konvektör ses amaçlı üretilen egsozlarda olmadığı için tatmin edici bir ses olmadığı bir gerçek.amma bu konuda uzun yıllardır ders çalıştığımı göz önüne alırsak ve üretdiğimiz egsozlarda desibel killer ve amerikan süper trrap sistemiyle 4 silindire yakın ses aldığımı iddia ediyorum.yapmış olduğum bir çok mt07 kullanıcısın ismini verip referans gösterebilirim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:18 ----------

[video] https://www.youtube.com/watch?v=049hFrv5OPM&feature=youtu.be[/url]

Ses guzel arkadaslar. Tiger'lardaki pat pat sesi duyulmuyor. Biraz daha gaz actiginiz video varsa daha faydali olur.

Alıntı n0rad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ses guzel arkadaslar. Tiger'lardaki pat pat sesi duyulmuyor. Biraz daha gaz actiginiz video varsa daha faydali olur.
    Gerçekte sesi nasıl bilmiyorum şu sese yakın bir ses'mi ?

Akrapovic resmen V8 gibi bir ses veriyor.
    https://youtu.be/74H4o9PaFZ0?t=1m15s

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    Alıntı PehliOne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gerçekte sesi nasıl bilmiyorum şu sese yakın bir ses'mi ?

Akrapovic resmen V8 gibi bir ses veriyor.
    https://youtu.be/74H4o9PaFZ0?t=1m15s
    oha len mt7 alayım ben, çok tatlı olmuş bu ses.

Motosikleti
    MT07
    Motorda hep 1 e atarken tak diye ses geliyor zinciri cekiyor bırakıyor debriyaj tam ayırmıyor mu acaba? Çalıstırmadan debryaja basıp ileri geri yapıncada zor gidiyor(viteste oldugu belli) sonra düzeliyor. Sorun ne olabilir arkadaslar? 20 binde motor debriyaj kaçırmıyor zincir dişli mi acaba? Değişeceği nasıl anlasılır?

Alıntı kaanyuce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorda hep 1 e atarken tak diye ses geliyor zinciri cekiyor bırakıyor debriyaj tam ayırmıyor mu acaba? Çalıstırmadan debryaja basıp ileri geri yapıncada zor gidiyor(viteste oldugu belli) sonra düzeliyor. Sorun ne olabilir arkadaslar? 20 binde motor debriyaj kaçırmıyor zincir dişli mi acaba? Değişeceği nasıl anlasılır?
    Her mt böyle rahat olun. 1.viteste çalıştırırsanız kendini ileri atar hatta.
    Kanı kaynıyo aletin yerinde duramıyor

Alıntı Jemand adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    oha len mt7 alayım ben, çok tatlı olmuş bu ses.
    Mt-9'un da bundan arda kalır yanı yok hocam. Tamam mt7' deki V motor tonu yok ama mt9'da inline 3 sayesinde süpersport'a benzer bir sese sahip ıkiside süper bana kalırsa.

Motosikleti
    MT-10 SP
    Mt-9'un da bundan arda kalır yanı yok hocam. Tamam mt7' deki V motor tonu yok ama mt9'da inline 3 sayesinde süpersport'a benzer bir sese sahip ıkiside süper bana kalırsa.
    ya bi laf vardır ya komşunun tavuğu komşuya kaz görünürmüş diye, bu da o hesap. tabi 9 un sesi akrep ile epey güzel, çıldırıyosun çevirdikçe çeviriyosun gazı ama 2 silindir sesi sevmememe rağmen şu videodaki ses beni çok cezbetti.

ya bi laf vardır ya komşunun tavuğu komşuya kaz görünürmüş diye, bu da o hesap. tabi 9 un sesi akrep ile epey güzel, çıldırıyosun çevirdikçe çeviriyosun gazı ama 2 silindir sesi sevmememe rağmen şu videodaki ses beni çok cezbetti.
    Madem çok beğendiniz bir tekme daha atayım o zaman. :D
    https://youtu.be/pOpdXyROtHs?t=20s

Madem çok beğendiniz bir tekme daha atayım o zaman. :D
    https://youtu.be/pOpdXyROtHs?t=20s
    Muhtemelen catalytic converter ve db killer takili degil bu videolarda... Bilgisayar basinda dinledigimizde ses cok guzel geliyor fakat gercekte bu sesin asiri yuksek ve rahatsiz edici oldugunu bircok kisiden duydum. Evinin onunde motorunu calistirnaktan utandigi icin db killer takan bile taniyorum. Sizin bu sekilde bir rahatsizliginiz yok mu?

Motosikleti
    MT-10 SP
    Muhtemelen catalytic converter ve db killer takili degil bu videolarda... Bilgisayar basinda dinledigimizde ses cok guzel geliyor fakat gercekte bu sesin asiri yuksek ve rahatsiz edici oldugunu bircok kisiden duydum. Evinin onunde motorunu calistirnaktan utandigi icin db killer takan bile taniyorum. Sizin bu sekilde bir rahatsizliginiz yok mu?
    db killerın olmadığı videoda gözüküyor. cc ise zaten standart olarak gelmiyor akrapovicde, extradan almanız gerekiyor. benimkinde öyle en azından.

db killerın olmadığı videoda gözüküyor. cc ise zaten standart olarak gelmiyor akrapovicde, extradan almanız gerekiyor. benimkinde öyle en azından.
    Peki sizde dbkiller var mi? Yoksa sesten sikayetiniz var mi?

Motosikleti
    MT-10 SP
    Peki sizde dbkiller var mi? Yoksa sesten sikayetiniz var mi?
    var da takmıyorum. uzun yolculuklarda db killer olmadan anca kallavi bi kaskla yol alabilirsiniz. mt9 ile eskiden kafam şişiyodu uzun yolda, shoei ye geçtim geçeli epey rahatım.

benim aletin ses bu şekilde.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler