Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha MT-07 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mt-07
    Motor çalışmıyorken 1. Vitesde debriyajı çekince motoru hareket ettiremiyorum, ille boşa almam gerekiyor. Sizde de böyle mi acaba?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı emreturgut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor çalışmıyorken 1. Vitesde debriyajı çekince motoru hareket ettiremiyorum, ille boşa almam gerekiyor. Sizde de böyle mi acaba?
    Yokusta oldugunu tahmin ediyorum. Biraz daha hareket ettirmeye devam edersen bosa alabilirsin. Asagi yukari butun motorlarda yanlis debriyaj noktasindaysaniz 1den bosa kolay kolay alamazsiniz.

Ki bu da kotu degil iyi bir seydir, motorun kaymasini onler.

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Alıntı emreturgut adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Sabahları o şekilde oluyor doğrudur.
    Debriyaj soğuk yağdan dolayı bırakmıyor bende de mevcut.
    Önce boşa almak gerekiyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:06 ----------

Alıntı Scream41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhabalar mt 07 almayı planlıyorum uzun yol düşünyrum bugün 1 tane kullanıcı mt 07 kullancısı gördüm kocaelide konuştuk 900km üstünde yol yapmış gün içinde rahatdı diyor uzun yola çıkan var mı ?? ve absli modelini tercih etmedi neden acba??
    Uzun yol yaptım mı ?
    Evet neredeyse 5.000 km uzun yolda geçti benim.
    Rahat ama rüzgar hiç çekilmiyor 130 km/h den sonra.
    Boyun kasların ağrıyor, sürekli tokat yer gibi bir sağdan bir soldan kask a vuruyor. Kafanı sabit tutabilmek için yoruluyorsun.
    Baktın olmuyor son çare hızını düşürüyorsun.
    200 km/h üzerine çıkınca önündeki 350 lira verip taktırdığın 1 karışlık rüzgarlığın arkasına sığınmak için yatıyorsun, kaskın depoya dokunuyor ama halen rüzgarla cebelleşiyorsun.
    Derken titreşim gidondan, ellerine, kollarına, omuzdan boynuna derken kaskına kadar geliyor, "Allah kahretsin, motor güçlü yapılmış ama
    aerodinamik bombok" diye homurdanarak gazı kesiyorsun.
    Neticede naked bir motor. Fazla bir beklentin olmasın rüzgar ile ilgili.

ABS mi ?
    Faydalı bi şey..
    RuzgarSA bunu beğendi.
    Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

Koruma demiri ile koruma takozunun özelliği nedir ? Satın nereden satın almayı onerirsiniz ?

Motosikleti
    Me Te Doquz
    Alıntı major24 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Koruma demiri ile koruma takozunun özelliği nedir ? Satın nereden satın almayı onerirsiniz ?
    Motor yan yattığında yere ilk temas eden aynadan sonra bu takoz/demir oluyor ve bunların üzerinde sürükleniyor.
    Kısaca zararı en aza indirgeme çabası.

Ben takoz tercih ettim neden ? Çünkü saçma bir demir parçası için fiyat aşırı astronomik.

MT7 alıp daha takozları takamadan aile baskısıyla motorunu satan birinden tanesine 30 TL vererek aldım.

Tesekkur ederim hocam. Bende koruma takozu almayı düşünüyordum. Ayrıca elcik koruma almak istiyorum. Sarı mt07 için hangi elcik korumayi almalı ? Tavsiyeniz var mi?
    Bunlar benim bulabildikleri im...

1- bunun stoğu yok ve renk seçeneği var mi bilmiyorum.
    http://www.yamahabaydar.com/ELCIK-KORUMA,PR-144.html
    2- http://www.feyizoglu.com/MT-07-MT-09-Elcik-Koruma-KHP2115-_49454.html#0
    3- http://www.motoplus.com.tr/urun/9966267650000/SW-ELCIK-KORUMA-HPR-00-220-21900-B

Eagle7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT
    Tesekkur ederim hocam. Bende koruma takozu almayı düşünüyordum. Ayrıca elcik koruma almak istiyorum. Sarı mt07 için hangi elcik korumayi almalı ? Tavsiyeniz var mi?
    Bunlar benim bulabildikleri im...

1- bunun stoğu yok ve renk seçeneği var mi bilmiyorum.
    http://www.yamahabaydar.com/ELCIK-KORUMA,PR-144.html
    2- http://www.feyizoglu.com/MT-07-MT-09-Elcik-Koruma-KHP2115-_49454.html#0
    3- http://www.motoplus.com.tr/urun/9966267650000/SW-ELCIK-KORUMA-HPR-00-220-21900-B
    elcik korumalarına o kadar para vermem. Aliexpressde sarı bir çok mt için uygun elcik koruma mevcut. Bakmanı tavsiye ederim
    Kelimelerini yükselt sesini değil, yağmurdur çiçekleri büyüten gök gürültüsü değil.

Motosikleti
    Me Te Doquz
    Elcik yerine Gidon sapı demeyi tercih ediyorum.
    Gidon saplarına takılan bu malzemenin hiç bir esprisi olduğuna inanmıyorum axine motora yük oluyor.
    Boşuna para vermeyin derim.
    Sadece axesuar..

akbird - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z one 180 - MT 07
    youtube : motorcu hikayeleri (motovlog) youtube - facebook adaletsurucukursu / Antalya /

mtnsyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT-07
    Arkadaşlar bende almış bulunmaktayım mt07 mi 😊 Çok memnunum motorumdan 250 cc den geçince gerçekten çok torklu olduğunu anlıyorsun kesinlikle dikkatli sürmek lazım sizlere bikaç sorum var yardımcı olursanız sevinirim.
    Saat ayarını bulamadım birde sürüş modu varmıydı motorda merak ettim.

Eagle7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT
    Alıntı mtnsyn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bende almış bulunmaktayım mt07 mi �� Çok memnunum motorumdan 250 cc den geçince gerçekten çok torklu olduğunu anlıyorsun kesinlikle dikkatli sürmek lazım sizlere bikaç sorum var yardımcı olursanız sevinirim.
    Saat ayarını bulamadım birde sürüş modu varmıydı motorda merak ettim.
    Saat ayarını ekrandaki tuşlara basılı tutup ayarlayabilirsin. Mod ayarı maalesef yok. MT-09'da var
    Kelimelerini yükselt sesini değil, yağmurdur çiçekleri büyüten gök gürültüsü değil.

Motosikleti
    Dominar D400
    Mod ayarını aşağıda youtube'da anlatılan EJK Fuel Controller ile yapabilirsiniz, motorun yakıt haritasını değiştiriyor basit şekilde. Daha önce forumda bahsedilmedi mi, bahsedildi de ben mi görmedim bilemiyorum!?! Bunun bir de AFR+ diye 4.nesli var(EJK 3,5. nesil olarak geçiyor), direkt giderken/motor çalışırken değiştirebiliyorsunuz yakıt/hava haritasını(Dobek gen 4 olarak aratırsanız bulursunuz google'da/youtube'da)

sitesi, fiyatları:LİNK

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    Yeni motorum.Bende aranıza katıldım.2014 Race BLUE ABS 11.700 KM^'de

JayJay_001, maktama, mgdk ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

JayJay_001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR125R > CBR250R > YZFR25 > ER6F > MT-07 > MT-09
    Alıntı sercan2667 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni motorum.Bende aranıza katıldım.2014 Race BLUE ABS 11.700 KM^'de
    hocam hayırlı olsun. otobüs e ne güzel koymuşlar sizden rahat yolculuk etmiştir yolda
    My bike, my world, my rules. . .

Motosikleti
    Alıntı JayJay_001 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam hayırlı olsun. otobüs e ne güzel koymuşlar sizden rahat yolculuk etmiştir yolda
    Sağolun biraz öyle oldu.Sıkı bağlamamışız.Kaymış biraz yere doğru küçük bir çizik oldu.

Motosikleti
    piaggio 100cc
    merhaba arkadaşlar mt 07 motocage alıyorum perşembe günü önerileriniz varmıdır extra olarak taktırmam gereken birşey korumalıklar dısında full system akrepovic önerirmisiniz? yani değermi 3500 lira vermeye

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:51 ----------

ve birde şu bide arka artçı yerini bag yapmayı düşünüyorum kimseyi almamak için tek kullnmayı tercüh ediyorum iyimidir

Motosikleti
    Alıntı emreatez adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar mt 07 motocage alıyorum perşembe günü önerileriniz varmıdır extra olarak taktırmam gereken birşey korumalıklar dısında full system akrepovic önerirmisiniz? yani değermi 3500 lira vermeye
    Ben Akrapovic'i diğer markalardan çok önde tutmuştum.Kalite anlamında.
    Egzos müptelası değildim.Aldığım motorda Tiger egzos var.Akrapovic'den farkı olduğunu sanmıyorum.O kadar para vermene gerek yok.
    Akrapovic'i de dinlemiştim.Ondan önce Cam ve Koruma demiri daha önemli.
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

Motosikleti
    piaggio 100cc
    ikinci el aldıcagımdan hesey var korumalık olarak camı pek dusunmuyor 15-20km arası kullanıcam 10 15 dk uzaklıkta is yerim onun dısında izin günlerimde maximum 250km yaparım anca egzozda altta durmasını sevıyorum tıger bıraz uzantılı gelıyor seklı hosuma gıtmıyor

Motosikleti
    Arkadaşlar bu havayı gösteren müşürün motor bloğuna yakın olmasından dolayı mıdır nedir .Çalışırken Akşamları fln 27 derece gösteriyor.Motor durunca 5-10 dakka sonra normal havayı 7-8 derece gösteriyor.

akbird - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z one 180 - MT 07
    youtube : motorcu hikayeleri (motovlog) youtube - facebook adaletsurucukursu / Antalya /

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler