Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha MT-07 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    xismailaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Alıntı misfortunes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba bir şey sormak istiyorum izninizle

forumda takip ettiğim kadarıyla ruhsat ve plaka işlemlerini kendisi halleden arkadaşlar ver. bende kendim yapmak istiyorum bu bağlamda faturayı aldıktan sonra hangi evrakları hazırlamam gerekli ve bu matbuu evrakları nereden temin edebilirim. hazırlayacağım bu doyada hangi evraklar olacak bana yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkürler.şimdiden
    Bayiden aldığın belgelere ek olarak Şoförler Odası'ndan "EK-1" alıp dolduruyorsun. Tüm belgeleri bağlı bulunduğun İlçe Trafik Tescil Şubesi'ne veriyorsun. Onlar da belgeleri ve parayı alıp sana plaka basman için bir kağıt veriyorlar. Ayrıca ruhsatın hazır olacağı zamanı söylüyorlar. Şubedeki iş yoğunluğuna göre aynı günün akşamında veya ertesi gün gidip ruhsatı teslim alıyorsun.

Tabi tüm bu işlemlerden önce faturaya göre motosikletin sigortasını yaptırman lazım. 200 TL + Sigorta parası kadar masrafın oluyor.

Benim sigorta 160 TL tutmuştu. Toplamda 360 TL'ye plaka ve ruhsatı çıkarmış oldum.
    Yeni değil bu yalnızlık . . .

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    canYOLDAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 YAMAHA MT 09
    mt-09 radyatör koruma çalışması/ umarım beğenirsiniz?

http://www.motosiklet.net/forum/moto...calismasi.html
    deep_far ve madsky bunu beğendiler.

misfortunes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 ABS Beyaz
    Alıntı xismailaydin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bayiden aldığın belgelere ek olarak Şoförler Odası'ndan "EK-1" alıp dolduruyorsun. Tüm belgeleri bağlı bulunduğun İlçe Trafik Tescil Şubesi'ne veriyorsun. Onlar da belgeleri ve parayı alıp sana plaka basman için bir kağıt veriyorlar. Ayrıca ruhsatın hazır olacağı zamanı söylüyorlar. Şubedeki iş yoğunluğuna göre aynı günün akşamında veya ertesi gün gidip ruhsatı teslim alıyorsun.

Tabi tüm bu işlemlerden önce faturaya göre motosikletin sigortasını yaptırman lazım. 200 TL + Sigorta parası kadar masrafın oluyor.

Benim sigorta 160 TL tutmuştu. Toplamda 360 TL'ye plaka ve ruhsatı çıkarmış oldum.

bilgiler için çok teşekkürler

tuzsuzdeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Alıntı Kosovalī adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun zincirinden ses geliyordu suzuki bayii arkadasim a gosterdim zincir baya bi gevsemis dedi bana gore ayarladi ve arka tekerlegin fabrikadan yanlis gerildigini soyledi onuda zinciri ayarlarlaken duzeltti.
    Zincrdeki ses gitti ve sanki motorun cekisi bile artti yada bana oyle geldi
    Her motosikletin zincir gergi seviyesi farklıdır.
    Mt'ninkini diğer motosikletlerle karşılaştırınca, biraz gevşek gibi gelebilir. Sanırım 45-50mm salgısı olması lazım. Rakamı hatırlamıyorum kitapçığa bakarsınız.
    Suzukici arkadaşınız, normalden fazla gerdirmiş olabilir. Kontrol etmenizi öneririm.
    Hele ki siz motosikletin üstünde yaptı ise hepten facia.
    07'nin gergi seviyesi yan ayakta ve üstünde ağırlık olmadan yapılır.
    Dünyaya şahit olmanın yolu, maceranın kendisinden başka bir şey değildir. Çünkü dünyadaki en büyük mutluluk, bu dünyanın şahidi olmaktır.

100 kiloluk adama da 60 kiloluk adama da aynı ayar mı yapılıyor bu durumda? Hmmm... İlginçmiş...

Redneck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    zincir gergisini genelde motosikletin üstüne sürücüyü bindirip öyle yapıyorlar,benim bakımda da benim kiloma yakın bi eleman oturdu motorun üstüne,ona göre yaaptılar,acaba yeniden değiştirmelimiyim ?

Kosovalī - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT 07 ABS Race Blue
    Zincir arka tekerin bagli oldugu masaya fazla vurdugu icin ses yapıyormuş ben yagsiz diye zannedip ona gosterdim.Bu seklide zinciri gerdirmessen zincir bozulur deyip zinciri bir miktar gerdi hem ben uzerindeyken hemde yan ayaktayken motor.Bu gun kontrol ettim gerginligini 2-3 cm vardi bosluk.Birde debriyaj cok yukarda kavriyordu onuda ayarlattim simdi daha asagida kavriyor.

Motosikleti
    mt 07 deep armor
    iyi akşamlar arkadaşlar bende bir mt7 almak istiyorum fakat renk konusunda kararsızım deep armor istiyorum ama uzun süre veriyolar onun için beyaz kırmızı yada mat gri seçenekler var mat gri kolay cizilirmi acaba yada beyaz nasıl tavsiyeleriniz için tşkler...

Kosovalī - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT 07 ABS Race Blue

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:10 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:13 ----------

Buda benim gecici radyator korumam
    canYOLDAS bunu beğendi.

scooboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xj6N 2013
    Şu son resme dikkatli bakınca o çamurluktan radyatöre taş sıçratma olasılığını çok düşük gördüm
    ama resim yanıltıyo olabilir.

Merhaba Arkadaşlar. İstanbulda hangi bayiden bulabilirim MT-07 ? bilen varmi? Yarin ALLAH'in izniyle
    Almak istiyorm.

madsky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xmax 250
    Alıntı Cry adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ölçü olarak ne belirlediniz? Sadece dikdortgen sekil yeterli oldu mu yoksa vida yerleri de actiniz mi?

Motosikleti
    GSXR 1100
    Alıntı İststunt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar. İstanbulda hangi bayiden bulabilirim MT-07 ? bilen varmi? Yarin ALLAH'in izniyle
    Almak istiyorm.
    Bulursan banada haber ver
    Volki34 bunu beğendi.

asomuncu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-25
    Alıntı felix_bjk1903 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://i.hizliresim.com/QXLd1k.jpg

sehpa lazım mııııııııı
    hocam merhabalar ,
    arka sehpa da yapıyor musunuz ?

Motosikleti
    kle 650-versys
    merhabalar. polemik olsun diye sormuyorum inanın.

18.700 TL mt07 iki silindir, yüksek vergi dilimi, 19.900 xj6 n, 4 silindir düşük vergi dilimi. arada 1200 TL fark var. Çok ciddi bir şey değil. sizce fiyat dışında mt07 mi xj6-n mi desem ne dersiniz?
    xismailaydin bunu beğendi.

elmasdag - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tiger 800
    Beyler bu uyarımı yabana atmayın herkesi de uyarın yazık günah millete....
    "Elimde 2 tane var abi" sözü üzerine samimi yaklaşımına ve firmasının büyüklüğüne güvenip başka bir şehire hemen parasını yolladığım, ilerleyen günlerde "elimde var derken gelecek olanları kastettim" diye lafı çeviren, teslim tarihi belli olmayan bir motorun benden kaparosu yerine parasının tamamını almasına rağmen bana bir türlü tarih veremeyen bayiden;
    araya Yamaha merkezi sokarak 8 gün sonrasında para iadesi almam neticesinde Mt07 maceram bitmiş bulunmakta. Ancak ileride bir zaman ikinci el alırım alırsam da...
    Yani siz siz olun gözünüzle görmediğiniz, ya da parayı yollarken "falanca şase nolu araç bedeli" diyemeyeceğiniz motosiklet için sakın para filan yollamayın...
    Herkese bol şans dilerim...

xismailaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Alıntı easy81 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhabalar. polemik olsun diye sormuyorum inanın.

18.700 TL mt07 iki silindir, yüksek vergi dilimi, 19.900 xj6 n, 4 silindir düşük vergi dilimi. arada 1200 TL fark var. Çok ciddi bir şey değil. sizce fiyat dışında mt07 mi xj6-n mi desem ne dersiniz?
    Merhaba dostum,

Ben MT-07 alacağım dediğimde XJ6 dahil bir çok motosiklet önerildi. Diğer motosikletlerden ziyade XJ6'yı çok inceledim. Ayrıca ben MT-07 siparişi verdikten sonra XJ6'sı olan bir arkadaş ile de tanıştım.

Öncelikle internetten edindiğim bilgilerde XJ6'nın amortisörlerinin yumuşak olduğu, bu nedenle daha çok "tatlı" sürüş sevenlerin daha çok seveceğini öğrendim. Agresif sürüşlerde viraj kontrolü pek iyi değilmiş. Ancak titreşim olmadığı için uzun yolda çok rahat olduğu konusunda herkes hemfikir.

XJ6 sahibi arkadaşın söylediklerine gelirsek; XJ6 en az yakan 4 silindir motosikletlerden biri. Ancak 7500-8000 devir altında çok güçlü ve atak değil. Yakıt tasarrufu için alt devirlerde kullanıldığında gücü pek hissedemiyorsunuz. 8000 devir ve sonrası makine kendi çapında çıldırıyor ve gücü tamamen hissediyorsunuz ancak bu sefer de yakıt 6 LT / 100 KM'nin altına düşmüyor.

Son olarak tasarım. Ben XJ6'yı çok beyefendi gördüm. Çok sakin ve olağan bir tasarımı var. Gidon şekli de benim hoşuma gitmedi. Son olarak gidon açısı MT-07'den daha dik.

Benim MT-07'yi tercih etmemdeki sebep, tamamen agresif sürüş arayışı ve motosikleti %70 oranında yaşadığım şehir içinde kullanmam. Uzun yola her zaman çıkan biri değilim ve bu yüzden sırf "daha rahat, titreşimsiz uzun yol sürüşü" için viraj kabiliyeti daha düşük bir motosikleti tercih etmek istemedim.

"MT-07 daha Türkiye'de yokken nereden biliyordun bu özellikleri?" diye soracak olursanız, yurt dışı incelemeleri ve kullanıcı yorumları bu kararı vermemde büyük rol oynadı. Buna rağmen MT-07'yi test etmeden almayacaktım. Ancak o sıralar forumdaki @deryali rumuzlu arkadaş MT-07'yi benden önce test etti. Kendisi daha önceleri Cbr 250 kullanıcısı olduğu için ikisi arasındaki farklar açısından bir kaç sorum vardı. O sorularımın yanıtları da beni tatmin edince test bile etmeden sipariş ettim.

Açık konuşmak gerekirse şu an da çok çok mutluyum. XJ6N alsam bu kadar mutlu olamayabilirdim. Her şeyiyle mükemmel bir motosiklet MT-07. Benim karanlık yanım. (Dark Side)
    tuzsuzdeli, felix_bjk1903 ve lyoon bunu beğendiler.
    Yeni değil bu yalnızlık . . .

Motosikleti
    MT 07
    Slm arkadaşlar...Mt 07 kullananlara bir sorun olacaktı...Benim motorumda gidon ileri geri hafif esniyor..servise götürdüm hepsinde var dediler...dedikleri gibi sizin makinalarlarda da var mı bu...normali mi böyle...ayrıca boş ta gazı açınca 5000 devirde eksozdan bir cızırtı sesi geliyor mu...bu da hepsin de varmış...adamlara ne sorsam hepsinde var diyolar...pek inandırıcı gelmiyor

Motosikleti
    kle 650-versys
    Alıntı xismailaydin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba dostum,

Ben MT-07 alacağım dediğimde XJ6 dahil bir çok motosiklet önerildi. Diğer motosikletlerden ziyade XJ6'yı çok inceledim. Ayrıca ben MT-07 siparişi verdikten sonra XJ6'sı olan bir arkadaş ile de tanıştım.

Öncelikle internetten edindiğim bilgilerde XJ6'nın amortisörlerinin yumuşak olduğu, bu nedenle daha çok "tatlı" sürüş sevenlerin daha çok seveceğini öğrendim. Agresif sürüşlerde viraj kontrolü pek iyi değilmiş. Ancak titreşim olmadığı için uzun yolda çok rahat olduğu konusunda herkes hemfikir.

XJ6 sahibi arkadaşın söylediklerine gelirsek; XJ6 en az yakan 4 silindir motosikletlerden biri. Ancak 7500-8000 devir altında çok güçlü ve atak değil. Yakıt tasarrufu için alt devirlerde kullanıldığında gücü pek hissedemiyorsunuz. 8000 devir ve sonrası makine kendi çapında çıldırıyor ve gücü tamamen hissediyorsunuz ancak bu sefer de yakıt 6 LT / 100 KM'nin altına düşmüyor.

Son olarak tasarım. Ben XJ6'yı çok beyefendi gördüm. Çok sakin ve olağan bir tasarımı var. Gidon şekli de benim hoşuma gitmedi. Son olarak gidon açısı MT-07'den daha dik.

Benim MT-07'yi tercih etmemdeki sebep, tamamen agresif sürüş arayışı ve motosikleti %70 oranında yaşadığım şehir içinde kullanmam. Uzun yola her zaman çıkan biri değilim ve bu yüzden sırf "daha rahat, titreşimsiz uzun yol sürüşü" için viraj kabiliyeti daha düşük bir motosikleti tercih etmek istemedim.

"MT-07 daha Türkiye'de yokken nereden biliyordun bu özellikleri?" diye soracak olursanız, yurt dışı incelemeleri ve kullanıcı yorumları bu kararı vermemde büyük rol oynadı. Buna rağmen MT-07'yi test etmeden almayacaktım. Ancak o sıralar forumdaki @deryali rumuzlu arkadaş MT-07'yi benden önce test etti. Kendisi daha önceleri Cbr 250 kullanıcısı olduğu için ikisi arasındaki farklar açısından bir kaç sorum vardı. O sorularımın yanıtları da beni tatmin edince test bile etmeden sipariş ettim.

Açık konuşmak gerekirse şu an da çok çok mutluyum. XJ6N alsam bu kadar mutlu olamayabilirdim. Her şeyiyle mükemmel bir motosiklet MT-07. Benim karanlık yanım. (Dark Side)
    cevabın ve detaylı görüşlerin benim için çok değerli kardeşim. teşekkür ederim. evli ve çocuklu olunca insan biraz daha farklı düşünüyor.ben beyefendi beyefendi yani usul usul ve uzun yolda kullanmayı düşünüyorum. demek ki xj6 tercihim çok da yanlış değilmiş. hayırlısı ile cbr'yi de satıp bi tane xj6 bulsak bakalım hayırlısı ile.

Motosikleti
    Yamaha MT-07 ABS
    Alıntı vener adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Slm arkadaşlar...Mt 07 kullananlara bir sorun olacaktı...Benim motorumda gidon ileri geri hafif esniyor..servise götürdüm hepsinde var dediler...dedikleri gibi sizin makinalarlarda da var mı bu...normali mi böyle...ayrıca boş ta gazı açınca 5000 devirde eksozdan bir cızırtı sesi geliyor mu...bu da hepsin de varmış...adamlara ne sorsam hepsinde var diyolar...pek inandırıcı gelmiyor
    Dun motorumu AEA biraz kullandi ve onunda yorumu ayni oldu. Dikkati direk oraya cekti. "Gidonun baglanti noktalarina lastik takmislar ki titresim surucuye ulasmasin." seklinde bir yorumu oldu.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler