Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha MT-07 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    s.e.c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250, Mt25 abs, Cb250r, cbr 1000rr, Yamaha Fz8
    Merhaba arkadaşlar motorlarınız gerçekten çok özel hepinize hayırlı olsun güle güle kullanın inşallah
    Birşey sormak istiyorum; mt-07 nin 0-100 yada 0-150 hızlanması nasıl ? özellikle xj6 ya göre ivmelenmesini nasıl ? Test eden olmamıştır belki ama herhangi bir testte falan okuyup bilgisi olan var mı?
    Burdan bir arkadaş er6n ile ışıklarda kalktıklarını ve bir motor boyu fark attığını yazmıştı sanırım.
    İleride bende mt-07 yada mt-09 düşünüyorum ama çok kararsız kalıyorum. 07 nin daha hafif ve ekonomik olması aklımı çeliyor ama bir yandan da performansı nasıldır yeter mi diye çelişkiye düşüyorum. mt-09 un performansından şüphem yok ama ben hem şehiriçi hem şehirdışı kullanabileceğim bir motor istiyorum bu yüzden mt-09 şehiriçi kullanım için beni düşündürüyor. Fikriniz nedir arkadaşlar ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    felix_bjk1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Sym Fiddle 3

sehpa lazım mııııııııı
    merman bunu beğendi.

elmasdag - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tiger 800
    Geçen perşembe parasının tamamını verip bu hafta çarşamba ya da perşembe teslim edeceklerini söyledikleri motorum için bugün aradığımda önümüzdeki haftaiçi teslim olacak dendi. İlk görüşmelerimizde çok net konuşup bende diğerlerinden farklı intiba bırakan Antalya Nebioğulları satış müdürü İsmail beye biraz serzenişim oldu haliyle. O da yarına kesin gün vereceğine söz verdi bana. İnşallah düşüncelerimde beni yanıltmaz, diğer bayiler gibi çıkmaz. Bakalım yarın ola hayrola...

Redneck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    lazım,ne kadar ?

SULH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '15 Xmax 250 10bin km - '13 CBF150 21bin km
    Alıntı elmasdag adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen perşembe parasının tamamını verip bu hafta çarşamba ya da perşembe teslim edeceklerini söyledikleri motorum için bugün aradığımda önümüzdeki haftaiçi teslim olacak dendi. İlk görüşmelerimizde çok net konuşup bende diğerlerinden farklı intiba bırakan Nebioğulları satış müdürü İsmail beye biraz serzenişim oldu haliyle. O da yarına kesin gün vereceğine söz verdi bana. Bakalım yarın ola hayrola...

şimdiden hayırlı olsun hocam. cbfmiz var diye yolda selamımızı almamazlık yapmasın inşallah bazı mt 07 sahipleri gibi

elmasdag - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tiger 800
    Normalde kimseye ilk selamı vermiyorum karşılık vermiyorlar diye ama bana selam vereni de kesinlikle karşılıksız bırakmıyorum. Senin de selamın başım üstüne olur kardeş

Motosikleti
    Alıntı elmasdag adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Normalde kimseye ilk selamı vermiyorum karşılık vermiyorlar diye ama bana selam vereni de kesinlikle karşılıksız bırakmıyorum. Senin de selamın başım üstüne olur kardeş
    eyvallah sağol geçen gün 2 mt 07liye selam verdim beraber gidiyolardı, bana karşılık vermediler. 3 tane r6 geçti onlarla selamlaştılar. dedim vay arkadaş 700cc olunca böyle oluyo demek ki

felix_bjk1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Sym Fiddle 3
    75 tl ye veriyoruz hocam

peace74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 Race Blue
    Ankarada motor bekleyen arkadaşlar, motorlarların ne zaman geleceğiyle ilgili bir bilgi varmı?

Abi Seninde Ne İçine Oturmuş Bu Durum :D
    Bırak Selam Almayan Almasın, Elbet KArşılaşır Selamlaşırız.
    Günaydın Hayırlı İşler Herkese.
    ukiran35 bunu beğendi.

s.e.c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250, Mt25 abs, Cb250r, cbr 1000rr, Yamaha Fz8
    Günaydın herkese
    Motorcuların en çok sevdiğim yanı yolda selamlaşmalarıdır. Bu birlik beraberliği gösterir, bu gibi durumlarda asla altımdaki motorun, hacmi, gücü, kalitesi önemli değildir.
    peace74, Volki34, ukiran35 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

xismailaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adam rodaj zamanı 205 görmüş...MT-07'nin 2.eli alınmaz anlaşılmıştır...
    Rodajı yanlış anlıyorsunuz dostum.

Rodaj esnasında hiç 5000 devri geçmemiş bir motosiklet ile bilinçli bir şekilde tam gaz açılmış motosiklet arasında çok fark olacaktır.

Ayrıca rodaj yağı varken yüksek devirlere çıkılmamasının asıl sebebi hararettir. Kullanılan yağ sentetik olmadığı, biyokimyasal yağ olduğu için yüksek ısılarda yağlama özelliğini kaybetmektedir. Bu da motora zarar verir. Ancak hararet yapılmadan, sürekli olmamak şartıyla yüksek devirlere çıkılması motosiklete kesinlikle zarar vermez.

Alıntı izmirian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dunyanin en buyuk motor ureticilerinden birinin tonlarca ar-ge si hikaye , muhendisi de bir sey bilmiyor ama bizim paragoz motor esnafi en iyisini biliyor degil mi??? Adam el kitabinda 10000 yazdiysa emin olun 10000 dir . 5000 degistirilmesinin zarari olur mu ? Hayir olmaz . Ama motorun bakim araligi uretici tarafindan kac ise o dur . Lutfen falanca ustanin filanca ustanin lafina inanmayin. Tam sentetik yagin omru 5000 degil 10000 dir. Size dusen sadece periyodik kontrolleri yapmak . Ha para boldur 5000 de bir 150 lira vermek istersiniz o ayri konu. Dedigim gibi zarari yok. Tercih meselesi. Ama isguzar ustalarin yalanlarina inanmayalim.

Zaten dusun her firsatta garanti kapsami disinda bu diyip is yapmak istemeyen fabrika bile 10000 diyor . Eger 5000 gerekseydi 5000 derdi
    O tonlarca Ar-Ge'nin R1'e taktığı lastiklerin ilk yüksek hızda ne hale geldiğini biliyor musun?

Ayrıca yine sayın Honda'nın sırf maliyetleri kısmak amacıyla neler yaptığı da ortada.

Tamam, ustalara kanmamak lazım ama benim kullandığım (yüksek devirde, yüksek sıcaklıklarda) herhangi bir motosikletinin yağının 10.000 KM boyunca yağlama yapabileceğine inanmıyorum.

Cbr 250'de bir kez 5500 KM'de bakım yaptım, onda da yağ siyah su gibi olmuştu. Elimi sürdüğümde hiç yağ hissiyatı alamamıştım. Ondan sonra da hep 4000-5000 KM'de bir bakım yaptım.

Göz var nizam var, ben yağı o halde gördükten sonra servisin "erken gel" ya da "geç gel" söylemlerini dikkate alamam. Motosikletime en faydalı ne görüyorsam onu yaparım.

Garanti muhabbetini de bu yüzden pek önemsemem. Çünkü gördüğüm kadarıyla en iyi servisteki usta bile benim motosiklete gösterdiğim özenin onda birini göstermiyor. Periyodik bakımda da sadece yağı ve filtreyi değiştirip gönderiyorlar. Ben motosikleti yıkadığımda bile daha çok kontrol yapıyorum. Bu yüzden motosikletime en iyi ben bakarım.
    motokovic, asomuncu, easy81 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..
    Yeni değil bu yalnızlık . . .

Redneck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rodaj zamanı yüksek devirlere çıkmayın,kitapçığı okuyun,geçen sayfada da söylemiştim, yine söyleyeyim,o mikronluk parçaların yavaş yavaş eğelenmesi lazım,birden yükse devirle eğelemeye kalkarsanız parçalar kopabilir,ileride yağ yakar sorun yaratır vs vs,kopma olarak bahsettiğim şey kocaman kopan parçalar değil küçücük parçalar.

Bugün 1000 bakımına gittim kardeşler motor rami servise, servis gayet güzel tavsiye ederim,yukarıda bekleme salonu var,kameradan motorunuzu izliyorsunuz,sınırsız çay ve kahve (otomat makinası var) biraz kurabiye vardı, deri koltuklar falan var,rahat rahat bekliyorsunuz yani,amele gibi ayakta dikilmiyorsunuz.

30 lira yağ filtresi
    70 lira yağ 15-40 yamalube tam sentetik
    50 lira işcilik
    26 lira kdv

toplam 173 lira tuttu (rakamları yuvrladım)
    cömertliğimi konuşturup 180 verdim. adsfghjgkjhgk

Motorun furş takımıyla ilgili bir problem varmış,onu orijinal haline getirmek için gevşetip yeniden sıktılar (fabrika verisine göre) fakat şimdi gidon normalden daha sert-sıkı gibi oldu.

ayrıca bakımdan çıktıktan sonra motorun ayak pegleri titremeye başladı ????? bakım yaptıran arkadaşlar sizde de böyle birşeyler oldu mu ?

Motosikleti
    Alıntı prensone adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi Seninde Ne İçine Oturmuş Bu Durum :D
    Bırak Selam Almayan Almasın, Elbet KArşılaşır Selamlaşırız.
    Günaydın Hayırlı İşler Herkese.

bugün okudumda harbiden öyle olmuş:D:D eyvallah hocam

Motosikleti
    Yamaha MT 07 Mat Gri
    Alıntı Redneck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rodaj zamanı yüksek devirlere çıkmayın,kitapçığı okuyun,geçen sayfada da söylemiştim, yine söyleyeyim,o mikronluk parçaların yavaş yavaş eğelenmesi lazım,birden yükse devirle eğelemeye kalkarsanız parçalar kopabilir,ileride yağ yakar sorun yaratır vs vs,kopma olarak bahsettiğim şey kocaman kopan parçalar değil küçücük parçalar.

Bugün 1000 bakımına gittim kardeşler motor rami servise, servis gayet güzel tavsiye ederim,yukarıda bekleme salonu var,kameradan motorunuzu izliyorsunuz,sınırsız çay ve kahve (otomat makinası var) biraz kurabiye vardı, deri koltuklar falan var,rahat rahat bekliyorsunuz yani,amele gibi ayakta dikilmiyorsunuz.

30 lira yağ filtresi
    70 lira yağ 15-40 yamalube tam sentetik
    50 lira işcilik
    26 lira kdv

toplam 173 lira tuttu (rakamları yuvrladım)
    cömertliğimi konuşturup 180 verdim. adsfghjgkjhgk

Motorun furş takımıyla ilgili bir problem varmış,onu orijinal haline getirmek için gevşetip yeniden sıktılar (fabrika verisine göre) fakat şimdi gidon normalden daha sert-sıkı gibi oldu.

ayrıca bakımdan çıktıktan sonra motorun ayak pegleri titremeye başladı ????? bakım yaptıran arkadaşlar sizde de böyle birşeyler oldu mu ?
    evet aynı şekilde bendede vibrasyon artışı oldu. aradım sordum hem bayiyi hem motorda benden daha deneyimli kişileri. normal yağ rodaj yağından daha sert olduğu için hafif titreşim artışı normal, 1000 km sonra yavaş yavaş yağ kullanıldıkça azalır dendi bana ne kadar doğru bilmiyorum.

Kosovalī - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT 07 ABS Race Blue
    Motorun zincirinden ses geliyordu suzuki bayii arkadasim a gosterdim zincir baya bi gevsemis dedi bana gore ayarladi ve arka tekerlegin fabrikadan yanlis gerildigini soyledi onuda zinciri ayarlarlaken duzeltti.
    Zincrdeki ses gitti ve sanki motorun cekisi bile artti yada bana oyle geldi

deep_far - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Pcx150 2015 Siyah
    660 km oldu benım makinda ama hala zincir gergisini yaptıramadım fırsatım olmadı :///

bi an önce gitmeliyim

http://www.youtube.com/watch?v=sB8YDX3NEvw bu ses gercekten mt 07 ye aıt olabılırmı? eger oyleyse cok guzelmıs gercekten

Cry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT 07
    Radyatör koruma olmazsa olmazıdır motosikletin,bende naçizane bir çalışma yaptım buyurun....

[IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    felix_bjk1903 ve madsky bunu beğendiler.

misfortunes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 ABS Beyaz
    arkadaşlar merhaba bir şey sormak istiyorum izninizle

forumda takip ettiğim kadarıyla ruhsat ve plaka işlemlerini kendisi halleden arkadaşlar ver. bende kendim yapmak istiyorum bu bağlamda faturayı aldıktan sonra hangi evrakları hazırlamam gerekli ve bu matbuu evrakları nereden temin edebilirim. hazırlayacağım bu doyada hangi evraklar olacak bana yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkürler.şimdiden

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler