Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha MT-07 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Bulent78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet
    Valla yakit guc iliskisini halen nc700 kadar cozebilen motor gormedim, ha pahali ve devirsiz bir motor olmasi dezavantajlari. Benim er6 da 100 km sabit hizla 3,7 yakiyordu eskiden. nc 700 genel olarak 3 yakiyor, eger amac ekonomi ise o alinabilir. Eger diyosan ki ekonomi olsun ama nc 700 un yakit ekonomisi onu sevmeme yetmiyor, o zaman mt 7 olabilir belki. 130 ile giderken 5 kusur yaktigini okumustum daha onceki sayfalarda. O hizlarda mt9 un yakacagi da 6 falandir en fazla.

Yani fiyatlari arasindaki farki bir kenara birakirsak ki absli mt7 20 lira, mt9 en son 25400 du, aradaki 1-1,5 litre/100km farki seve seve kabul edip mt9 u alirim, herturlu senin z750den daha az yakar orasi kesin, mt7 uzerine ekstra 40 beygir ve yaklasik 20 nm daha fazla tork, 3 silindirin kendine has tork egrisi, yani hem dusuk devirlerden itibaren torklu hem de devir cevirebilen bir makina. Triumph un sunduklarini daha ucuza sunan bir makina sonucta.

Eger param yetseydi mt9 bankoydu benim gozumde ama maalesef, yetistiremedik, gerci iyi oldu simdiki hornetim de uzun yillardir cok begendigim bir modeldi. Aradaki fiyat farki buyuk dert degil diyosan, ben olsam hic dusunmeden mt9 u yapistiririm
    xismailaydin ve dyavol-77 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SULH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '15 Xmax 250 10bin km - '13 CBF150 21bin km
    Alıntı No_MerCy_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru baya merak edenleriniz olduğunu biliyorum ama 2 gündür hastaydım motorla geze geze dahada beter oldum Öncelikle motor verdiğiniz paranın kuruşu kuruşa hak ediyor helali hoş olsun.Nasıl anlatsam bilemiyorum kesinlike sürülmesi gerek bi makine.adı üstünde zaten tork canavarı bütün viteslerde gücünü gösteriyor hatta 4. viteste patinaj çekiyor İlk motoru alacak arkadaşlar bi daha düşünsün küçümsencek makine değil ölürsünüz valla allah korusun. makine fena kaçıyor kesinlikle abs şart diyorum. arasında uçurum yok zaten bence absli alın.İlk aldığım gün 2 kere kaza atlattım 1.kaza aldığım bayi yüzünden olucaktı adamlar motoru tam toplayamamış absnin vidalarını takmamışlar yokuş aşağı biraz süratli gidiyorum ön freni bi sıktım fren yok allah dedim gittik neyseki arka frenle felan bişekilde durduk.2. kazada şehir içinde gidiyorum park halindeki araç önüme aniden atladı aha bunda kesin çarptım dedim abs sayesinde zank diye durdu motor yoksa kesin vurmuştum.Neyse ilerleyen zamanlarda daha çok şey yazarız birazda resimler konuşsun.Maşallah demeyi unutmayın

http://i.hizliresim.com/LPpYj1.jpg
    http://i.hizliresim.com/6RZlOP.jpg
    http://i.hizliresim.com/zRm2PY.jpg
    http://i.hizliresim.com/VplgqZ.jpg
    http://i.hizliresim.com/8nl9p7.jpg
    http://i.hizliresim.com/JLp70Q.jpg

Motoru bayiden alırken videosunuda çektim

http://www.youtube.com/watch?v=5EzdL...ature=youtu.be

hocam hayırlı olsun. iyi günlerde kullan, Allah kaza bela vermesin. aman dikkat sende dikkat et hep gezi haberlerini alalım.

motorun çok güzel. en beğendiğim renklerden birisini almışsın. zaman buldukça yeni videolar ve resimler bekliyoruz

geçmiş olsun bu arada.

xismailaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Alıntı Bulent78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla yakit guc iliskisini halen nc700 kadar cozebilen motor gormedim, ha pahali ve devirsiz bir motor olmasi dezavantajlari. Benim er6 da 100 km sabit hizla 3,7 yakiyordu eskiden. nc 700 genel olarak 3 yakiyor, eger amac ekonomi ise o alinabilir. Eger diyosan ki ekonomi olsun ama nc 700 un yakit ekonomisi onu sevmeme yetmiyor, o zaman mt 7 olabilir belki. 130 ile giderken 5 kusur yaktigini okumustum daha onceki sayfalarda. O hizlarda mt9 un yakacagi da 6 falandir en fazla.

Yani fiyatlari arasindaki farki bir kenara birakirsak ki absli mt7 20 lira, mt9 en son 25400 du, aradaki 1-1,5 litre/100km farki seve seve kabul edip mt9 u alirim, herturlu senin z750den daha az yakar orasi kesin, mt7 uzerine ekstra 40 beygir ve yaklasik 20 nm daha fazla tork, 3 silindirin kendine has tork egrisi, yani hem dusuk devirlerden itibaren torklu hem de devir cevirebilen bir makina. Triumph un sunduklarini daha ucuza sunan bir makina sonucta.

Eger param yetseydi mt9 bankoydu benim gozumde ama maalesef, yetistiremedik, gerci iyi oldu simdiki hornetim de uzun yillardir cok begendigim bir modeldi. Aradaki fiyat farki buyuk dert degil diyosan, ben olsam hic dusunmeden mt9 u yapistiririm
    Zaten MT-07 alanların çoğu, parası MT-09'a yetmediği için alıyor. Bu yüzden ABS'siz alıyorlar hatta. 1600 TL bile önemli açıkçası benim için ;)
    SULH bunu beğendi.

Motosikleti
    hocam yanlışım varsa düzeltin.

abs demek güvenli durmak demek ve bunu uzun mesafede yapıyo.

abs siz motor 30 metrede dururken (ön teker kitlenme ihtimaliyle)
    absli motor 40 metrede duruyo (ön teker kitlenmeden)

böyle değil mi bu abs olayı?
    fren yapmayı bilmek yeterli değil mi?

Bulent78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet
    Alıntı SULH adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Degil

Simdi soyleki, aramizda kimse frenleri %100 kullanamiyor ne yazik ki. Frende abs olmasindan cok, fren merkezi, kaliperler balatalarin kaliteli olmasi daha onemli, misal eski er6 motorumda abs vardi ama bu onun abs olmayan gsxr1000 den daha iyi duracagi anlamina gelmiyor tabii ki.

Yani oncelikle frenlerin genel sistem olarak kaliteli olmasi lazim, artik hemen hemen butun 600 cc uzeri motorlarda abs opsiyonu mevcut.

Kuru zeminde abs olmayan motor daha kisa surede durur da yanlis bir onerme. en kisa fren mesafesi tekerlerin kilitlenmeye en yakin oldugu noktada
    yapilan frenle elde edilir, sen simdi abs siz motorda cok iyi fren yapip kaydirmadan 30 mt. de durursan, abs li motorda nasi olsa abs var diye sonuna kadar silip da absnin devreye girmesine neden olursan absli fren mesafen biraz daha uzun olabilir belki. Bunun sebebi abs degil kotu fren yapmis olmamizdir.

Her iki motorda da ayni sekilde fren yaptigini dusunursen, absnin fren mesafesine katkisi olmaz motor kaymadigi surece. Ama sunu da soyleyeyim, superduke 1290 testlerinden birinde, yarisci bi test pilotu, abs kapaliyken yaptigi frenlerde, abs li halini gecemedigini soylemisti, yani abs li hali daha kisa mesafede durdugunu soylemisti ki bunu diyen adam motoru havada takla attiran bir adam. Islak veya kaygan zemin avantajlarina hic girmiyorum bile.

Sonuc olarak senin benim gibi normal kullanicilar, ortalama bir motorda bile abs yi gecebilecek bir frenleme yapamaz genelde. Ani yapilan panik frenlerde de kaymayi engelleyecegini unutmamak lazim. Uzun lafin kisasi abs her turlu isimize yarar ama bu bizim fren calismasi yapmamiza engel degil. sirf beni en az 2-3 kere dusmekten ya da bir arabaya arkadan yapismaktan kurtarmistir, tecrubeyle sabit.
    xismailaydin, SULH, krd ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Alıntı Bulent78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Degil

Simdi soyleki, aramizda kimse frenleri %100 kullanamiyor ne yazik ki. Frende abs olmasindan cok, fren merkezi, kaliperler balatalarin kaliteli olmasi daha onemli, misal eski er6 motorumda abs vardi ama bu onun abs olmayan gsxr1000 den daha iyi duracagi anlamina gelmiyor tabii ki.

Yani oncelikle frenlerin genel sistem olarak kaliteli olmasi lazim, artik hemen hemen butun 600 cc uzeri motorlarda abs opsiyonu mevcut.

Kuru zeminde abs olmayan motor daha kisa surede durur da yanlis bir onerme. en kisa fren mesafesi tekerlerin kilitlenmeye en yakin oldugu noktada
    yapilan frenle elde edilir, sen simdi abs siz motorda cok iyi fren yapip kaydirmadan 30 mt. de durursan, abs li motorda nasi olsa abs var diye sonuna kadar silip da absnin devreye girmesine neden olursan absli fren mesafen biraz daha uzun olabilir belki. Bunun sebebi abs degil kotu fren yapmis olmamizdir.

Her iki motorda da ayni sekilde fren yaptigini dusunursen, absnin fren mesafesine katkisi olmaz motor kaymadigi surece. Ama sunu da soyleyeyim, superduke 1290 testlerinden birinde, yarisci bi test pilotu, abs kapaliyken yaptigi frenlerde, abs li halini gecemedigini soylemisti, yani abs li hali daha kisa mesafede durdugunu soylemisti ki bunu diyen adam motoru havada takla attiran bir adam. Islak veya kaygan zemin avantajlarina hic girmiyorum bile.

Sonuc olarak senin benim gibi normal kullanicilar, ortalama bir motorda bile abs yi gecebilecek bir frenleme yapamaz genelde. Ani yapilan panik frenlerde de kaymayi engelleyecegini unutmamak lazim. Uzun lafin kisasi abs her turlu isimize yarar ama bu bizim fren calismasi yapmamiza engel degil. sirf beni en az 2-3 kere dusmekten ya da bir arabaya arkadan yapismaktan kurtarmistir, tecrubeyle sabit.

kesinlikle fren konusunu %100 biliyorum diyemem. çoğumuzun demiyeyim de bazılarımızın fren konusunda tam anlamıyla profesyonel olduğunu düşünmüyorum açıkcası.

"en kisa fren mesafesi tekerlerin kilitlenmeye en yakin oldugu noktada yapilan frenle elde edilir"
    bu güzel bi cümle temkinli olmak için aklıma getiricem

absli motorda abssiz motorda ki gibi fren yapılırsa mesafe uzamaz. limon sıkar gibi tiyosu galiba.

bu bilgiyi edindiğim iyi oldu. teşekkür ederim. yılbaşından sonra almayı düşünüyorum kısmet olursa, o zaman 2 ay daha eklenicek bu süreye.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA

Külliyen yanlış !
    Abs toprak yol dışındaki tüm zeminlerde abs siz sisteme göre daha kısa sürede ve güvenle durur.
    Sağdan soldan duyduklarınızı buraya yazmayın , vikipedi ye bakın.
    dyavol-77 bunu beğendi.

okican - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lambretta V200 Special ABS
    kesinlikle fren konusunu %100 biliyorum diyemem. çoğumuzun demiyeyim de bazılarımızın fren konusunda tam anlamıyla profesyonel olduğunu düşünmüyorum açıkcası.

"en kisa fren mesafesi tekerlerin kilitlenmeye en yakin oldugu noktada yapilan frenle elde edilir"
    bu güzel bi cümle temkinli olmak için aklıma getiricem

absli motorda abssiz motorda ki gibi fren yapılırsa mesafe uzamaz. limon sıkar gibi tiyosu galiba.bu bilgiyi edindiğim iyi oldu. teşekkür ederim. yılbaşından sonra almayı düşünüyorum kısmet olursa, o zaman 2 ay daha eklenicek bu süreye.
    bu bölüm de hatalı olmuş.
    absli motosiklette frenler limon sıkar gibi sıkılmaz, tam tersi manete baskı tam ve hızlı şekilde yapılır.
    bu durumda tekerlekler kilitlenme noktasına gelince abs devreye girer.

numan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    st rs
    Ben fiyat avantajı açısından değil de kişisel tercihimle ilgili olarak abssiz versiyonu tercih ettim.

Burada abssiz tercih ettim diye absyi kötüleyecek değilim. Abs kişi odaklı hataları azaltmada düşündüğünüzden daha etkili bundan emin olun. Ancak elektronik kontrolleri çok sevmemeniz, motosikletin yönetiminde daha fazla etkili olmak açısından abs tercih edilmeyebilir.
    ugurcan88 ve aquarist4 bunu beğendiler.

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    absli motorda abssiz motorda ki gibi fren yapılırsa mesafe uzamaz. limon sıkar gibi tiyosu galiba.

bu bilgiyi edindiğim iyi oldu. teşekkür ederim. yılbaşından sonra almayı düşünüyorum kısmet olursa, o zaman 2 ay daha eklenicek bu süreye.

Alıntı okican adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu bölüm de hatalı olmuş.
    absli motosiklette frenler limon sıkar gibi sıkılmaz, tam tersi manete baskı tam ve hızlı şekilde yapılır.
    bu durumda tekerlekler kilitlenme noktasına gelince abs devreye girer.
    Yanlııııışşşşş,

Hiç bir sistemde fren tam ve hızlı şekilde sıkılmaz. En kısa mesafede durabilmek için herzaman ön tekere yükü aktararak ve ön frendeki baskıyı artıratak fren yapılır.

Manete baskı tam ve hızlı bir şekilde yapılmamalı.
    ugurcan88 bunu beğendi.
    #sürenadam

Motosikleti
    yamaha xenter150
    Merhaba. Bende mt07 abs almak üzereyim. 12 bin peşin geri kalan 8 bin 9 ay taksitle toplam 20 bin. Kredi kartı komisyon ücreti ve plaka dahil bu fiyata.sizce fiyat nasıl? Burda plakayı bayi 380 e yapıyor. Plakayı kendim mi çıkartsam. Düşündüğüm renk deep armor morumsutrak *
    ferdi61 bunu beğendi.

Motosikleti
    yamaha mt 07
    arkadaşlar yamaha mt 07 de evet iyi fiyat yaptı.ancak işin içine vergiyide koyduğunuz zaman er 6n fiyatını 3 sene gibi bir sürede buluyor.40cc ye sebep bu vergiyi ödemek biraz mantıksız geliyor açıkcası.ülkemizde vergilendirme sıkıntısı var keşke giderilse.alan arkadaşları gönülsüz olmasınlar çünkü bende aldım bekliyorum.

ulubatlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt 07 Race Blue
    Motorların üzerinde hangi lastikler var sanırım iki farkli lastik tipi ile geliyormuş alan arkadaşlar dan aydınlatıcı bilgiler lütfen.

Motosikleti
    yamaha xenter150
    Abs li olan Michelin
    Abs siz Bridgestone
    ulubatlı ve dyavol-77 bunu beğendiler.

İzmir Mat-Gri (ABS YOK) Michelin
    İzmir Mavi (ABS YOK) Bridgestone
    Bence tamamen şans. Hiç bir algoritma tutmuyor çünkü.
    ulubatlı ve ukiran35 bunu beğendiler.

Motosikleti
    yamaha mt 07
    aralarında fark varmı ki?

xismailaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Alıntı ferdi61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aralarında fark varmı ki?
    Bridgestone'lar daha sportif görünüyormuş.

Ancak Türkiye'deki kalitesiz asfalt için daha yumuşak olduğunu tahmin ettiğim Michelin daha avantajlıdır bence ;)
    Yeni değil bu yalnızlık . . .

Motosikleti
    yamaha xenter150
    Arkadaş yorumu olan yok mu ya hu
    Merhaba. Bende mt07 abs almak üzereyim. 12 bin peşin geri kalan 8 bin 9 ay taksitle toplam 20 bin. Kredi kartı komisyon ücreti ve plaka dahil bu fiyata.sizce fiyat nasıl? Burda plakayı bayi 380 e yapıyor. Plakayı kendim mi çıkartsam. Düşündüğüm renk deep armor morumsutrak*

Redneck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    7 gün yani 1 hafta oldu motoru alalı,hala çıkaramadılar bir faturayı,kimin keyfini bekliyorsam o kişiye ana bacı remix yapıyorum her saat.
    xismailaydin bunu beğendi.

Motosikleti
    yamaha mt 07
    Arkadaş yorumu olan yok mu ya hu
    Merhaba. Bende mt07 abs almak üzereyim. 12 bin peşin geri kalan 8 bin 9 ay taksitle toplam 20 bin. Kredi kartı komisyon ücreti ve plaka dahil bu fiyata.sizce fiyat nasıl? Burda plakayı bayi 380 e yapıyor. Plakayı kendim mi çıkartsam. Düşündüğüm renk deep armor morumsutrak

*alabilirsin bence fazla benden %9 fark istediler.nerden alıyorsun.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler