Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha MT-07 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ukiran35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    Bende direksiyon kilidine alışamadım mı arızalımıanlayamadım.Tutuk çalışıyor gibi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zanyoscar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaslar iki haftaya ingiltereye gidiyorum. motorumu de bu haftasonu teslim alicam.acaba ordan motor icin ne gibi seyler alabilirim.Daha dogrusu ne almak lazimdir? hangi aksesuarlari Turkiye'ye gore daha ucuza bulabilirim?

ukiran35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    Alıntı zanyoscar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar iki haftaya ingiltereye gidiyorum. motorumu de bu haftasonu teslim alicam.acaba ordan motor icin ne gibi seyler alabilirim.Daha dogrusu ne almak lazimdir? hangi aksesuarlari Turkiye'ye gore daha ucuza bulabilirim?
    Yan koruma barları ve arka çanta taşıyıcı aparatı. Uygun olacağını sanmıyorum ya neyse sen yinede bi bak.
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

xismailaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Alıntı izmirian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arada bir şıkırti geliyor bazen sizde de var mi . Ya da zincir sesi vs mi acaba o

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:49 ----------

Ben de takoza daha sicak bakiyorum. Hemen edinmek gerekli
    Dostum bugün 90 Km'lik bir sürüş yaptım. O şıkırtı bende de var. Ancak hava karardığı için sesin kaynağına pek odaklanamadım.

Yarın @asomuncu arkadaşla buluşup Ankara>Polatlı>Sivrihisar>Polatlı>Ankara rotası yapmayı planlıyoruz. Yarın daha iyi test edip sesin kaynağını bulmaya çalışacağm.

Takoz güzel ama uygun fiyatlı bişeyler bulmamız lazım ;)
    izmirian bunu beğendi.
    Yeni değil bu yalnızlık . . .

Motosikleti
    Fazer 600
    Arkadaşlar Adana yada Mersin'den teslim alan yada alacak olan varmı?

Motosikleti
    Fazer 600
    Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben ilk parti 07 leri çoktaaan teslim ettim.2.partileri bekliyorum,zaten hepsi satıldı.
    2. Parti ne zaman gelir acaba boşta varsa para pesin hemen alabilirim. Yoksa en azından görmek isterim lütfen haber verir misiniz?

izmirian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250r

Mt07 ilk parti bursa kırmızı abssiz ile bugün 500 kmye geldim.Hergecen gün daha çok aşık oluyorum motoruma özellikle şehir içindeki kivrakligi ve gücü birleşince herkese terör ettirebilirsiniz. Arka disliden ve sansimandan Şakır Sukur sesler duyuyorum ama rodaj sonrasında muhtemelen gidecektir. Torkun ustasıyla tanıştığım ilk günden beri ona aşığım. Gerçekten. Onun için ailemle arayı açmayı göze aldım motora karşılar ama makina yavaş kullaninca da çok akıllı uysal, bazen gazı kokleyince 75 beygirin fazlasını veriyor. Çok tatlı bi oyuncak. Şuan bana 0 km monster 696 verseler yemin ederim dönüp bakmam niye derseniz aşk mantık aramaz bazen fakir bi kızı da seversiniz bizimki de o misal ucuz ama çoğunda güçlü kaliteli karakterli ve özel Seni Seviyorum Canim motorum iyi ki varsın ♡♡♡
    lentini75, diversionf, ugurcan88 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    yamaha mt 07
    plakam her şeyim hazır saat 10da aydın nazilliden alacağım 54 gün sonunda
    diversionf ve porsuk_y bunu beğendiler.

tuzsuzdeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Alıntı xismailaydin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru dün teslim aldım. Takozların fahiş fiyatları sebebi ile kendim yapmaya karar verdim. Yabancı sitelerde, plastik ve metal kısmının nasıl olması gerektiği ile ilgili teknik bilgiler mevcut.
    Bugün motosiklet üzerinden gerekli ölçüleri toplarım
    Dünyaya şahit olmanın yolu, maceranın kendisinden başka bir şey değildir. Çünkü dünyadaki en büyük mutluluk, bu dünyanın şahidi olmaktır.

Alıntı zanyoscar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum getirebiliyorsan akrapovic egzos getir 1500-2000 tl arasında...burada 3600 tl

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:09 ----------

Dostum bugün 90 Km'lik bir sürüş yaptım. O şıkırtı bende de var. Ancak hava karardığı için sesin kaynağına pek odaklanamadım.

Yarın @asomuncu arkadaşla buluşup Ankara>Polatlı>Sivrihisar>Polatlı>Ankara rotası yapmayı planlıyoruz. Yarın daha iyi test edip sesin kaynağını bulmaya çalışacağm.

rizoma marka takoz çifti 300 tl korlasdan sipariş verdim..

copycat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 mt-07 - 2016 xmax 250 abs
    arkadaslar hassas bir binici oldugum icin her zaman kullandigim araci dinlerim. daha 80 km deyim. motorum sol tarafindan mekanik bir zirilti sesi duyuyordum. dun aksam beni rahatsız etti. bugun calismadigimdan hemen tuna ya servise uğradım. sağolsunlar guzel ilgilendiler. tahmin ettigim gibi zincir cok hafif boldu. Ancak ustalar bunun dışında mt lerin karakteristik olarak hafif ziriltili çalıştığını söylediler hatta 09 da ses daha fazlaymis. gonul rahatlığıyla binebilirsin 1000 bakimindan sonra sesler cok azalir dediler ama zaten zincir ayarindan sonra buyul olcude ses kesildi. Benzer durumda olan varsa bilgisi olsun.

Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Alıntı copycat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar hassas bir binici oldugum icin her zaman kullandigim araci dinlerim. daha 80 km deyim. motorum sol tarafindan mekanik bir zirilti sesi duyuyordum. dun aksam beni rahatsız etti. bugun calismadigimdan hemen tuna ya servise uğradım. sağolsunlar guzel ilgilendiler. tahmin ettigim gibi zincir cok hafif boldu. Ancak ustalar bunun dışında mt lerin karakteristik olarak hafif ziriltili çalıştığını söylediler hatta 09 da ses daha fazlaymis. gonul rahatlığıyla binebilirsin 1000 bakimindan sonra sesler cok azalir dediler ama zaten zincir ayarindan sonra buyul olcude ses kesildi. Benzer durumda olan varsa bilgisi olsun.
    Aynı durum benim makinede de vardı hocam, zincir baya boldu, onu hallettikten sonra baya bir azalma oldu o seste. Şu an 700 km deyim, arka plakayı da iyi sabitlemek lazım, rüzgar etkisiyle o da ses yapıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:48 ----------

Bu da benim makine.
    porsuk_y, doziz, ulubatlı ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    MT 07
    Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin...
    xdanger bunu beğendi.

Arkadaslar merhaba,

Bende 10 gun once motorsikletimi teslim aldim, (Mt 07 Abs)

Sanirim cok sansliyim Corum Osmancik bayiinden hic beklemeden motorsikleti teslim aldim,

Bugune kadar bir cok motorsiklet kullandim fakat bu motorsiklet gercekten farkli,

Herkesin iyi gunlerde kullanmasini dilerim,

xismailaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Bugün forumdan @asomuncu ile Ankara>Polatlı>Ayaş>Beypazarı>Ankara rotasında 320 KM'lik bir gezi yaptık.

Bir arkadaş da SYM Wolf 250 ile bize eşlik etti.

Açıkçası motosikleti sürdükçe daha çok seviyor insan. Her yolda, her koşulda mükemmel tepki veriyor makine. Tam bir canavar.

Şu an çok yorgunum, yarın deneyimlerimi paylaşacağım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:47 ----------

Sayın MT-07 sahipleri, lütfen 500. Km'de motosikletin zincirini yağlayınız.

"Boğaziçi Şıngır Mıngır" diye bir kitap vardı, şu anda MT-07 zincirleri aynen o durumda, bülbül gibi şakıyor.

Yeni zincirlerin kendi üzerinde yağ oluyor ya, işte MT-07'deki o yağ çabuk etkisini kaybediyor, sonra da zincir şakırdamaya başlıyor.

"MT-07'den ses geliyor" diyen arkadaşlar, zincirleri yağlamanızı tavsiye ediyorum

Redneck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben daha 43 km yol yaptım,fakat sele ile ilgili sorunum var,sele galiba poposu büyük olanlar düşünülerek yapılmış,fakat benim aristokrat popom seleye biraz küçük geliyor,sele bacaklarımı hafiften kesiyor,bende de bir ses var ama zincirden değil sanırım,bir zırıltı ses var anlamadım gitti

asomuncu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-25
    Bugün forumdan @asomuncu ile Ankara>Polatlı>Ayaş>Beypazarı>Ankara rotasında 320 KM'lik bir gezi yaptık.

Bir arkadaş da SYM Wolf 250 ile bize eşlik etti.

Açıkçası motosikleti sürdükçe daha çok seviyor insan. Her yolda, her koşulda mükemmel tepki veriyor makine. Tam bir canavar.

Şu an çok yorgunum, yarın deneyimlerimi paylaşacağım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:47 ----------

Sayın MT-07 sahipleri, lütfen 500. Km'de motosikletin zincirini yağlayınız.

"Boğaziçi Şıngır Mıngır" diye bir kitap vardı, şu anda MT-07 zincirleri aynen o durumda, bülbül gibi şakıyor.

Yeni zincirlerin kendi üzerinde yağ oluyor ya, işte MT-07'deki o yağ çabuk etkisini kaybediyor, sonra da zincir şakırdamaya başlıyor.

"MT-07'den ses geliyor" diyen arkadaşlar, zincirleri yağlamanızı tavsiye ediyorum
    Günaydın arkadaşlar dün gerçekten çok eğlenceli bir yolculuk yaptık zaten mt-07 ile eğlenceli olmayacak bir yolculuk olamaz her viteste deli gibi uzayan,kıvrak ne bileyim anlatılmaz sürmeniz lazım hele ismail arkadaşım yani kontranın dibine vurdu sym'li abimizinde dediği gibi aa çakıl taşı deyip kontrayla yata yata kendi şeridinde kaçışlar yaparak gittik yani
    ekşideki entry okudum . hem rodaj yapıp hem nasıl 5.5 6 litreleri görüyor anlayamadım... ya ismail ile biz motoru süremedik yada bu benzin yorumu yapan arkadaşlar sürmeyi bilmiyor.... çünkü dün 320 km boyunca hiç adam akıllı stabil sürmedik. 140-150 gittiğimiz de oldu 90 da 100de sabit te karma karışık bir rodaj sürüşü oldu. ama garanti ediyorum 100den aşşağı ya iki kere düşmüşüzdür ya üç. ve sonra şehir içinde gezdik bir süre. eve gittiğimde ortalamam 4.2 idi ve gezi sonrası toplam aldığım benzin 60TL. Bilmiyorum... biraz daha zaman geçsin sırf bu konu üzerine yoğunlaşıcam.
    ha bu arada ben rodajı bitirdim 140 dan aşağı sürmüyorum diyen bir adam evet 5.5 6 litre yakabilir. bu motorla basmazsan yani basmamaktan kastım 100-120 arasıdır ennnn fazla 4.5 yakarsanız. ha ben uslu sürerim sürekli ECO yakarım diyorsanız ozaman 4 altına inme şansı bile olabilir çünkü anlık yakıt tüketiminde de denemeler yaptım. 70-100 arası hızlarda 3.5 3.7 3.9 arasında gittim geldim. dediğim gibi bunlar benim canlı canlı yaşayıp gördüğüm şeylerdir. nasıl oluyor arkadaş imkansız diyen olursa buyursun gelsin kapım açık beraber bakarız . şu rodaj döneminde de 5.5 6 yakabilen arkadaşların nasıl sürdüğünü de ben görmek istiyorum açıkcası. ki tüm bunlar 700cc 75hp bir makina için konuşuluyor unutmamak lazım
    herkese iyi forumlar

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı asomuncu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Günaydın arkadaşlar dün gerçekten çok eğlenceli bir yolculuk yaptık zaten mt-07 ile eğlenceli olmayacak bir yolculuk olamaz her viteste deli gibi uzayan,kıvrak ne bileyim anlatılmaz sürmeniz lazım hele ismail arkadaşım yani kontranın dibine vurdu sym'li abimizinde dediği gibi aa çakıl taşı deyip kontrayla yata yata kendi şeridinde kaçışlar yaparak gittik yani
    ekşideki entry okudum . hem rodaj yapıp hem nasıl 5.5 6 litreleri görüyor anlayamadım... ya ismail ile biz motoru süremedik yada bu benzin yorumu yapan arkadaşlar sürmeyi bilmiyor.... çünkü dün 320 km boyunca hiç adam akıllı stabil sürmedik. 140-150 gittiğimiz de oldu 90 da 100de sabit te karma karışık bir rodaj sürüşü oldu. ama garanti ediyorum 100den aşşağı ya iki kere düşmüşüzdür ya üç. ve sonra şehir içinde gezdik bir süre. eve gittiğimde ortalamam 4.2 idi ve gezi sonrası toplam aldığım benzin 60TL. Bilmiyorum... biraz daha zaman geçsin sırf bu konu üzerine yoğunlaşıcam.
    ha bu arada ben rodajı bitirdim 140 dan aşağı sürmüyorum diyen bir adam evet 5.5 6 litre yakabilir. bu motorla basmazsan yani basmamaktan kastım 100-120 arasıdır ennnn fazla 4.5 yakarsanız. ha ben uslu sürerim sürekli ECO yakarım diyorsanız ozaman 4 altına inme şansı bile olabilir çünkü anlık yakıt tüketiminde de denemeler yaptım. 70-100 arası hızlarda 3.5 3.7 3.9 arasında gittim geldim. dediğim gibi bunlar benim canlı canlı yaşayıp gördüğüm şeylerdir. nasıl oluyor arkadaş imkansız diyen olursa buyursun gelsin kapım açık beraber bakarız . şu rodaj döneminde de 5.5 6 yakabilen arkadaşların nasıl sürdüğünü de ben görmek istiyorum açıkcası. ki tüm bunlar 700cc 75hp bir makina için konuşuluyor unutmamak lazım
    herkese iyi forumlar
    Öncelikle hayırlı olsun, Ankarada bir MT07 daha olduğunu bilmiyordum yani forumdan.

Ekşideki yazıyı yazan arkadaş sanırım bu forumda da aynı yazıyı yazmıştı fakat yakıt tüketiminden daha detaylı bahsetmişti. Yakıt tüketimi ile ilgili olarak da söyleyebileceğim şey şu ki; bence sizin belirttiğiniz civarlarda olması gerek. Zaten rodaj yani 1000~1500 km sonrası ciddi bir düşüş beklemeyin, hatta yarım litrelik bir düşüş bile yaşamayacaksınız büyük ihtimal. Ama asıl garip olan diğer arkadaş 4-5.000 devri geçmeyip de 5.7 ve 5.9 litre yakmış olması(forumda yazmıştı). Bence bu rakam aşırı yüksek. O yüzden takıldım. Sizin belirttiğiniz rakamlar çok daha mantıklı geldi bana.

Neyse, yakıt tüketimi absürt birşey olmadıktan sonra teferruat bence, zaten NC750 ile aradaki fiyat farkı fazladan yaktığınız benzinler ile 10 binlerce km de anca kapanır
    (Kabaca hesap: arada 3600 TL fark var ve MT07 nin ort. 1lt fazla yaktığını düşünürsek 72.000 km sonra NC750 "ilk sahibi için" maliyet olarak daha avantajlı oluyor )
    Yani hertürlü daha avantajlı bir motor MT07. Güle güle kullanın siz
    xismailaydin bunu beğendi.

asomuncu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-25
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle hayırlı olsun, Ankarada bir MT07 daha olduğunu bilmiyordum yani forumdan.

Ekşideki yazıyı yazan arkadaş sanırım bu forumda da aynı yazıyı yazmıştı fakat yakıt tüketiminden daha detaylı bahsetmişti. Yakıt tüketimi ile ilgili olarak da söyleyebileceğim şey şu ki; bence sizin belirttiğiniz civarlarda olması gerek. Zaten rodaj yani 1000~1500 km sonrası ciddi bir düşüş beklemeyin, hatta yarım litrelik bir düşüş bile yaşamayacaksınız büyük ihtimal. Ama asıl garip olan diğer arkadaş 4-5.000 devri geçmeyip de 5.7 ve 5.9 litre yakmış olması(forumda yazmıştı). Bence bu rakam aşırı yüksek. O yüzden takıldım. Sizin belirttiğiniz rakamlar çok daha mantıklı geldi bana.

Neyse, yakıt tüketimi absürt birşey olmadıktan sonra teferruat bence, zaten NC750 ile aradaki fiyat farkı fazladan yaktığınız benzinler ile 10 binlerce km de anca kapanır
    (Kabaca hesap: arada 3600 TL fark var ve MT07 nin ort. 1lt fazla yaktığını düşünürsek 72.000 km sonra NC750 "ilk sahibi için" maliyet olarak daha avantajlı oluyor )
    Yani hertürlü daha avantajlı bir motor MT07. Güle güle kullanın siz
    evet dün iki 07 gezdik sana katılıyorum. sonra burda insanlara kızıyorlar.. bu motor 5den 6 dan aşşa yakmaz falan filan diyorlar.. alakası yok... çünkü motor elimde olmadan acaba diyordum . yorum bile yapmadım ama şuan motor elimde canlı canlı kullandığım için de çok saçma rakamlar diyebilirim.... eğer 4-5 aralığı da bu motor için fazla diyenler varsa zaten hiç almasınlar .. ama olur da kazara bir arkadaşlarında vardır bi denemek sürmek için alırlar sonra pişman ötesi pişman olabilirler benden söylemesi söylediklerime de kimse kızmasın üstüne alınmasın. tamamen genel konuşuyorum. tecrübelerimizi de en doğru şekilde aktaralım ki almak isteyen merak eden arkadaşlara ışık olsun. Ben bi motor bakarken hep kullanıcı yorumlarını ararım. soru sormak isteyen olursa da ister özelden ister buradan her türlü yanıtlarım. amacımız yardımlaşmak.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler