Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha MT-07 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    doziz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    Alıntı Kargaburun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.z-dec.com/ adresinden 100 TL'ye kuyruk çantası aldım. Yarın elimde olacak. Bez yan çanta da imal ediyor, onlar da 150 TL ama kuyruk çantası elime geçtikten sonra sipariş geçmeyi düşünüyorum. Yan çanta tutucu da üretmeye başladığını söyledi, onlar da 100 TL dedi. Elime geçmediğinden kalitesi hakkında yorum yapmıyorum ama fiyatlar 300-400 TL'lik Givi kuyruk çantasından, 1000 TL'lik SW-Motech yan çantadan sonra uygun geldi. Bence olması gereken fiyatlar bunlar ama motosikletler ile ilgili her şeyde kazığa alıştığımızdan normal geliyor.

Bunlar da bana gönderdiği fotoğraflar.

http://i.hizliresim.com/by8pym.jpg

http://i.hizliresim.com/dXjDXp.jpg

Burayı Facebook'taki Masters of Torque - Yamaha MT Turkiye gurubunda gördüm.
    Ürünü kullanınca yorumlarınızı yazar mısınız? Ben de almak istiyorum o tarz bir şey.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Eagle7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT
    Alıntı fedos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi bu motora "uzun yolu iyi" diyen yok mu ?
    Biz iki motor nc ve mt yalova bursa turu yaptık artçılarla, nc benden daha rahattı ama ben şehir içinde ncden daha rahatım. Yılda belki bir kere gideceğim uzun yol içinse motorumu ona göre ayarlamam. Tercih senin.
    Kelimelerini yükselt sesini değil, yağmurdur çiçekleri büyüten gök gürültüsü değil.

Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Alıntı doziz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ürünü kullanınca yorumlarınızı yazar mısınız? Ben de almak istiyorum o tarz bir şey.
    ben de yan çanta demiri ve soft yan çantalar için konuştum bakalım pazartesi salı yollayacak

Sirinbaba34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt07
    Merhabalar ,

Yaklaşık 3 sene motosiklete ara vermek durumunun da kaldım...Şu anda motosiklet alımı arifesindeyim.Dün akşam ikinci el 2015 model 9000 km de mt07 baktım şasi ve plaka sorgulamasında sorun yok...Moturu test ettik gidişinde sorun yok,düşmesi yatması olmadığı söyleniyor çizik yok...Malum vakit sıkıntım olduğundan servise sordurtma imkanım bulunmuyor..Satıcı ile işi 19.500TL aralığında bitireceğiz koruma takozu ve camı var .ABS siz model..

İlk defa ikinci el motor alacağım ,servise sordurtma imkanım (vaktim) olmadığından ne yapmamı önerirsiniz?

Saygı ve Sevgilerimle....

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Alıntı Sirinbaba34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar ,

Yaklaşık 3 sene motosiklete ara vermek durumunun da kaldım...Şu anda motosiklet alımı arifesindeyim.Dün akşam ikinci el 2015 model 9000 km de mt07 baktım şasi ve plaka sorgulamasında sorun yok...Moturu test ettik gidişinde sorun yok,düşmesi yatması olmadığı söyleniyor çizik yok...Malum vakit sıkıntım olduğundan servise sordurtma imkanım bulunmuyor..Satıcı ile işi 19.500TL aralığında bitireceğiz koruma takozu ve camı var .ABS siz model..

İlk defa ikinci el motor alacağım ,servise sordurtma imkanım (vaktim) olmadığından ne yapmamı önerirsiniz?

Saygı ve Sevgilerimle....

MT-7 alıyorsanız ABS olsun derim.
    Hızlanmak hiç sorun değil bu makina için ama hiç olmadık yerde ABS gerekebiliyor.
    Her şeyi boşver ön frene dokunurken ki o korku varya acaba kilitler mi, biraz daha yüklensem mi frene..
    Bundan önceki motorlarımda yoktu ABS hepsinde içten içe o korku olurdu.
    O korkudan kurtulmak süper bişeymiş bende ABS yi gördükten sonra anladım.
    Dahada ABS siz takılmam zaten.

Sirinbaba34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt07
    Alıntı ZümeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hızlanmak hiç sorun değil bu makina için ama hiç olmadık yerde ABS gerekebiliyor.
    Her şeyi boşver ön frene dokunurken ki o korku varya acaba kilitler mi, biraz daha yüklensem mi frene..
    Bütçe olarak o riski göze aldım...Abs li model bende almak isterim ama bütçem yetmiyor.Tüm ekipmanlarım mevcut ama 19-20 baremini aşamıyorum....
    Önemli olan güçlü olmak değil,adapte olmaktır.

Alıntı ZümeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dediğin gibi abs devreye girdiğinde abs siz olsaydı ne yapardım diyorum. Battlax bt023 için yorumunuz nedir, rosso 3 almayı düşünüyorum ama bt023 bir süre kullanılırmı ?

Alıntı ermanay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    [...]
    Alıntı emrahkaan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    [...]
    Cevaplarınız benim için yol gösterici oldu. Teşekkür ederim. Bu durumda ben CBF 600 veya Versys'e yöneleyim.
    ermanay bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Alıntı mchi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dediğin gibi abs devreye girdiğinde abs siz olsaydı ne yapardım diyorum. Battlax bt023 için yorumunuz nedir, rosso 3 almayı düşünüyorum ama bt023 bir süre kullanılırmı ?
    Battlax da gayet güzel lastik ama cok sert hamurlu ve kısa mesafe kullanımlarda ısınmaz yol tutmaz. Ama sert hamur olduğu icin 20000 km ye kadar götürür güzel kullanıldıysa.

yaklaşık 2 yıldır yamaha crypton kullanıyorum. mt 07 motosiklet buldum almayı düşünüyorum bi kaç kez 250 cc lik motorlara bindim. bu motoru almamı tavsiye eder misiniz. yanlış yere yazdıysam af ola.

Alıntı taylan730 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Battlax da gayet güzel lastik ama cok sert hamurlu ve kısa mesafe kullanımlarda ısınmaz yol tutmaz. Ama sert hamur olduğu icin 20000 km ye kadar götürür güzel kullanıldıysa.
    ısınması için gereken mesafe, zaman tahmini nedir ?

Motosikleti
    Yamaha MT-07
    sıcak havalarda durum ne olur bilmiyorum ama şu mevcut durumda 6-7 km lik kısa mesafelerde ısınmadığını biliyorum

Motosikleti
    YAMAHA MT 07 ABS
    sa
    arkadas lar 2 gün once drift ım vardı saatım mt 07 almay dusunuyorum senede 2 -3 sefer 700 km yol yaparım tavsıye eder mısınıız asırı hız tutkum var şahıs lara göre degişir bu tabıkı bnm tutkum bu ve sıfır mı 2. el mı almalıyım .
    yardım larınıza muhtacım ...

Kargaburun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '15 MT-07 ABS Race Blu
    Kuyruk çantasında ve arka selede bir kaç değişiklik yapmak zorunda kaldım. Sele altında bulunan çanta kayışlarına klips bağladım.

Çantanın altındaki ilave parçadaki klipsler ile bağlantı düzgün olmadığı için çantanın üstüne ilave klips diktirdim.

Çantanın üstündeki orjinal klipsler kadar sağlam değil ama iş görür gibi görünüyorlar. Şu anda arka seleyi çıkarmadan çantayı sadece klipsler ile sökebiliyorsunuz. Son hali ile şöyle bir şey oldu.

Tavsiye eder miyim, ederim.
    tinerci bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Alıntı Kargaburun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kuyruk çantasında ve arka selede bir kaç değişiklik yapmak zorunda kaldım. Sele altında bulunan çanta kayışlarına klips bağladım.

http://hizliresimyukle.com/image/MiSD

Çantanın altındaki ilave parçadaki klipsler ile bağlantı düzgün olmadığı için çantanın üstüne ilave klips diktirdim.

http://hizliresimyukle.com/image/MiSE

Çantanın üstündeki orjinal klipsler kadar sağlam değil ama iş görür gibi görünüyorlar. Şu anda arka seleyi çıkarmadan çantayı sadece klipsler ile sökebiliyorsunuz. Son hali ile şöyle bir şey oldu.

http://hizliresimyukle.com/image/MiSX

Tavsiye eder miyim, ederim.
    fotoğraflar görünmüyor

Motosikleti
    yamaha mt 25
    Mrh arkadaşlar,
    Mt 07 motocage almayı planlıyorum 2.el tavsiye edermisiniz?Genelde şehir içinde kullanıyorum? Cok nadir şehir dışı yapıyorum, Kimisi versys 650 demiş? Mt 07 ye topcase ve cam takmayı planlıyorum, görüşlerinizi merak ediyorum.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Arkadaşlar birşey soracagım bizim diğer sürücü kursunda mt07 var eğitim alanı tozlu bi yer motoru alalı 5 6 ay oldu abs siz modeli fakat söyle bir durum var üzerşnde michlen lastikler var ilk alındığı zamanlarda patinaja falanda düşüyordu ama şu an arka felaket ötesi kayıyo hafif bile gaza dokunsan patinaja düşüyo frenlemede kayıyo en önemliside 120 ile girdiğşm virajda 70 de kıç atıyo önceden böyle değildi lastiği tozundan pisliğinden de arındırdık durum gene aynıön ve arkaya kaç hava basıyorsunuz yarın birde ona baktırıcam kelle koltuk durumu var

l3v3nt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    Lastik hava ön:33 arka:36
    ayzek bunu beğendi.

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba, durum değişti mi Ayzek ?

Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar birşey soracagım bizim diğer sürücü kursunda mt07 var eğitim alanı tozlu bi yer motoru alalı 5 6 ay oldu abs siz modeli fakat söyle bir durum var üzerşnde michlen lastikler var ilk alındığı zamanlarda patinaja falanda düşüyordu ama şu an arka felaket ötesi kayıyo hafif bile gaza dokunsan patinaja düşüyo frenlemede kayıyo en önemliside 120 ile girdiğşm virajda 70 de kıç atıyo önceden böyle değildi lastiği tozundan pisliğinden de arındırdık durum gene aynıön ve arkaya kaç hava basıyorsunuz yarın birde ona baktırıcam kelle koltuk durumu var
    güzel bakan , güzel görür.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Alıntı fedos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba, durum değişti mi Ayzek ?
    1 de eğitime gidicem boşlukta lastik havalarını kontrol edip tekrar deneyeceğim fazla hava basılma ihtimali var şuan kafamda odada durum değişmez ise büyük sıkıntı var demektir
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler