Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

150GY-A, 200GY-A, 200GY-2 ve Türevleri Buraya

Motovento
    REKLAM ALANI
    HyperXCrossfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    ooo @NoVaRiX sende mi burdasın Bizde MT ailesindeyiz napalım.Bu arada dish de DH ye girmiş yakında görürüz onuda

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    buralpdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    artık var
    arkadaşlar merhaba
    ben yeni üye,aranıza yeni katıldım ismim levent. haziran ayı içerisinde ramzey 200 gy aldım buna karar verirken forumlarınızdan faydalandım. emeği geçen herkese teşekkür ederim. bir konuyu da sizlerle paylaşmak isterim.benim motordada istop etme hastalığı vardı ve çözdük.benimki manifolttan hava alıyordu.nasıl tespit ettik; bir şişe suyu motor rolantide çalışırken manifoltun üstüne (karbüratör ile silindir arasındaki plastik parça) dökerseniz rolanti değişir veya motor istop ederse hava alıyor. bunu düzelttikten sonra makina artık istop etmiyor . istop edecek diye strese giriyordum şimdi zevle sürüyorum herkese kazasız zevkli sürüşler.

Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    Alıntı buralpdi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba
    ben yeni üye,aranıza yeni katıldım ismim levent. haziran ayı içerisinde ramzey 200 gy aldım buna karar verirken forumlarınızdan faydalandım. emeği geçen herkese teşekkür ederim. bir konuyu da sizlerle paylaşmak isterim.benim motordada istop etme hastalığı vardı ve çözdük.benimki manifolttan hava alıyordu.nasıl tespit ettik; bir şişe suyu motor rolantide çalışırken manifoltun üstüne (karbüratör ile silindir arasındaki plastik parça) dökerseniz rolanti değişir veya motor istop ederse hava alıyor. bunu düzelttikten sonra makina artık istop etmiyor . istop edecek diye strese giriyordum şimdi zevle sürüyorum herkese kazasız zevkli sürüşler.
    Hayırlı olsun güle güle kullan

DISTORTEDMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200GS
    Alıntı buralpdi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba
    Hayırlı olsun buralpdi. Kazasız belasız sürüşler dilerim. Haftalardır ya unutuyorum ya ihmal ediyorum. Benimkide bu sıralar stop etmeyi kesti ama paylaşımını dikkate alıcam mutlaka. Nasıl düzeltiyorsun yerine oturmamış bişeyi düzeltip sıkıştırıyormusun yani? He bide en önemlisi senin stop etme sorunun nasıl oluyordu? Benimki gibi gazi hızlıca bırakırsanmı??
    Hayallere ulaşmanın yolu, rüyalardan uyanmaktır.

baco - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Speedfight2
    arkadaslar asya gy 200 motorumu satıyorum bilginize..
    http://www.sahibinden.com/displayitem.php?a=4387305
    Bacoman

Motosikleti
    R1200GS
    Ya kastore sen satamadın hala ama nasıl satamadın? Arayıp 2100 veriyorum diyenlere hayırmı diyosun? Yada motoru bedavayamı getirmeye çalışıyolar? Yada en kötüsü hiç arayanmı yok? Şimdi bende imkanlar iyi olmadığı yada başka bisürü önceliği olan şeylere ödenek ayırmak zorunda olduğumdan Ramzeyimi satmadan yükseltemem cc olayını sanırım. Korkmaya başladım Tamam bazı düzeltme, toparlamalar yapıldıktan sonra iyi bi makine ama işin bide elden çıkarabilme durumu var değilmi

Motosikleti
    Peugeot Speedfight2
    dostum banamı yazdın kastone kim? ama bana yazdıysan cvp verim morotum kırşehirde olduğu için satmak zor oluyo istanbulda olsa sanırım havada giderdi
    Bacoman

Motosikleti
    R1200GS
    Hayır baco sana demedim. Tıpkı benimki gibi ramzey 200cc. kros sahibi Kastore diye bi arkadaş var forumumuzda. Uzun süredir ilanlarda motoru ama satılmadı hala sanırım. Halbuki alan ne kadar şanslı. Ben şimdi dişliyi nasıl ayarlicam, bulcam diye düşünüyorum. Lastiklere bir sürü parayı gömmek istemiyorum motoru satacağımı bile bile. Ama kastoreninkini alabilseydim peşin param olup, şanslı olacaktım. Hazır gelecekti bunların hepsi ve daha saymadığım aksesuarlar. Bunlara rağmen hala satılmadımı diye ona seslendim...

Motosikleti
    Peugeot Speedfight2
    ok dostum

252525252525
    Bacoman

kastore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Bandit 650SA
    merhabalar arkadaşlar,

@distortedman motorum halen satılmadı, işlerimde acaip yoğun, ilan için dün birisi aradı ama yalandan diim sana, motoru satamıyorum, herhalde bende bi şey var, ama elden çıkarmakda zor, ne yapiim sence benim motoru 2,000 ytl nin altına mı veriim, yazık değil mi, bu kadar masraf yaptım ama motoru satamıyorum 2,000 lira altına vericeksem yazık dursun napiim,gerçi pek binemiyorum banditin rodajını tamamlayamadım daha, onu bitiriim belki binerim arada sırada.. 2,000 ytl olup benim motoru almamak bence mantıksızlık ama insanlar bulmuşda bilmem nesini arıyor herhalde, varsın hayırlısı olsun..
    Little Caesars Pizza

Alıntı infernox adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arada benim zealsun zs200 ün kilometre göstergesi yavaş işliyor. 6000 km falan oldu tahminen ama ibre 1900 gösteriyor. Acaba bu sorun çözülebilir mi? Not : Hız göstergesinin teli kopuk onunla alakalı mı bilmiyorum?
    sayın arkadaşım aynı sorun geçen yıl bendede olmuştu epeyce km çalışmadı km telini yeniledim tekrar çalıştı ve bunu garantiden karşıladılar yalnız bende şimdiki sorun km teli sağlam olduğu halde hız göstergesi 60km yi geçmiyor heralde km saatinde bir sorun var gibi bilgi verirseniz memnun olurum.....

Alıntı myheart adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bide sunu dene. Git bi tane 0,5 lt saf su al... Akuyu cıkart.Üstündeki Su koyma kapagını ac... Sonra akunun içindeki asiti bi musait bi yere boşalt.Cevreden uzak olan bi yere ama asit yakmasın her tarafı.. Sonra akuyu ters cevir içindeki tüm suyun boşalması için 1 saat civarı bekle. Sonra aldıgın Saf suyu plakaların üstünü kapatacak sekilde doldur.. Sonra akuyu yerleştir.. Bi de oyle dene bakalım.. Sonuc nasıl olacak. En azından saglam olabilir.. Olmasa bile zaten yeni aku alman gerekecek...
    arkadaşım söylediklerini aynen tekrarladım 05lt saf su yu akünün plakalarını kapatacak şekilde koydum fakat akü plakaları tamamen şişmiş eskisinden farklı birşey olmadı bende aküyü çöpe atıp yenisini aldım bütün sorunlar bitti yinede tavsiyen için tşkrrr

bathu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var 636
    Alıntı HyperXCrossfire adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bathu senin motorun rengi açılmış yahu daha bi güzel parlıyo kawa gibi olmuş
    dostum reklamcıda komple kaplattım motoru fıstık yeşiline bantlandı anlıyacağın. boyadan daha ucuza tuttu
    Yeşil Peri..tıtanıum Yüküm ağır geride kalırsın! Bulaşma avlayamazsın! Sakın deneme öldüremezsin! Vargeç ciddiyim

Motosikleti
    R1200GS
    Kastore senin durum benide korkutuyo birgün hepimiz büyütmek için satmak isticez senin gibi. Yapacak bişi yok gibi. Parça parça satıp ruhsatıda hurdaya çıkartabilsen en kebabı olur senin için. Bikaç parça bişeyi satsan motorun 2000ytl. çıkartsan süper olur Mesela ön dişli + asfalt lastiklerin + elcik korumalarını bana sat desem ne kadar istersin Bu tip ekstraları motor üstünde vermek sana hiçbişi kazandırmıyo. Onlar beleşten gidiyo alıcıya. Ben arabamı satarken 2 yıl önce mp3 teybimi kimseye ekstra olarak kabul ettiremedim. Arabayıda satamadım. Teybi söküp satmaya karar verdim. Yine gitmedi. En sonunda arabayı çok iyi bilen komşum satın almak istedi. O da teybi taktırdı tabi, gitti teyp üzerinde. Bana hiçbi artısı da olmadı. Hiç olmasada o fiyattan gidecekti arabam olsada. Yada iyi bi satıcıysan bir şekilde lehine kullanabilirsin aksesuarları ben becerememişde olabilirim.. Yukarda bana sat dediğim şeyler şakaydı ama şimdi düşündüm neden gerçek olması lastiklerinde dişlinde sorun yoksa zararını aza indirebilirsin. Sattığın aksesuarın parasını motorun satış fiyatından düşüp ilanını yenilersin.

myheart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    @cetiner70 Rica ederim. Öenmli değil Paylaşmak güzel... Benımde aku kapakları fazla sıkısmadıgı için su kacırma olayı oluyodu. Ve gittim Ataba marka 12 v 7 amperlik bi kuru full bakımsız ısıldak akusu taktım. 2 Ay oldu sanırım.Su ana kadar hiç sorun olmadı. Fiyatıda 25 ytl.. Hem ufak oldugu için Koltuk altına kesip bierek yerleştirdim. Artık arkada sallanan bi akum yok...

@DISTORTEDMAN Motoru parçalayarak satmak en karlı yol fakat hem zaman hem de ugras gerektiren bir iş... Kastore On camurlugu satarsan ben alabilirin
    Binlerce Kilometre Bile Tek Bir Adımla Başlar...

Motosikleti
    R1200GS
    Haklısın myheart ama bak şimdiden 6 parçasına talip var. Birde bini69 abi de arka amortisörün alt ve üst bilyalarına ihtiyacı olduğunu söylemişti. 2 parça oraya, 1 parça sana, 3 parça da bana derken tatlı bi para geçmiş olcak eline. 1.600YTL.ye satacağına bu şekilde satsa ve gitse acayip karlı olacak. Evet sabır ister ama Kastore zaten yeni motorunu aldı. Acelesi olmayabilir satmaya. Olsa bile yanılmıyorsam 2-3 aydır ilan vermiş durumda. Ama elden çıkaramamış hala.. Bu motora göz dikenlerin çoğu benim gibi kampanyasında faydalanıp aldı. Şimdi de yedek parça için arayış içinde olacak bu insanlar. Fabrika güya bana depo hariç herşey mevcut elimizde demişti. Yalanmış işte, bini69'un istediği bilyalar yokmuş uzun süredir motor yatıyormuş. Ya anlamıyorum bu insanları. Biraz reklam ve yatırım yapsa o biçim satar ve çinliler arasındaki pazar payını muazzam artırır. Çünkü bizim QM200-GY'yi alıp da motor teknoloji+sistem vs. olarak kötü diyen pek yok. Ama gelelim Türkiyede yapılan montaj işlemi, servisi, yedek parça stokları vs. gibi unsurlar geçer not alamayacak durumda. Yönetimsel bi eksikliktir bu sadece yaaa. Bilirsiniz bu işlerde teknik+pazarlama bi bütündür. Sanırım Ramzeyde pazarlama kısmı eksik yapılanmış yada yönetim kısmı işte..

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Distortedman, söylediklerine aynen katılıyorum. Bu kadar zaman olmuş insanlar hala yedek parça yetersizliğinden şikayetçi ise bu açıkça firmanın beceriksizliğidir. Umarım çabuk düzeltirler.
    Not: Bunu bir buçuk yıldır kullandığım ve 6000 km'ye yaklaşan motorumun parça ihtiyacı olduğundan değil, başkalarının bu konudaki şikayetlerini bildiğimden yazıyorum.

Motosikleti
    R1200GS
    Bende bu cümleleri başkalarının durumunu gördükçe sarf ettim. Şükür bir yedek parçaya ihtiyaç duymadım henüz. Bugün yönetimini eleştiren yazımı yazdıktan sonra birşeye bakmak için sitesine girdim ve hoşuma giden birşeyle karşılaştım. Siteyi güncellemişler. Sanırım site çok eskiymiş, son 3-4 yıldır mı ne güncellenmiyormuş. Hiç ilgilenmemişler o kadar süre. Şimdi düşündüm web sitelerini güncelledilerse vardır bunda bi keramet belki

myheart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    Arkadaşlar siz neden illada ramzeyden yedek parça alacaz diye ugrasıyorsunuz kı... Bu cinlilerin Neredeyse bütün parçaları birbirleriyle uyumlu... Diğer markalarada bi bakın derim.. Parça sıkıntısı yasayanlara diyorum...
    Binlerce Kilometre Bile Tek Bir Adımla Başlar...

Motosikleti
    R1200GS
    Kanka uyanlar olabilir belki ama diğer çinliler uymuyormuş derseler buna şaşırmam pek. Farklı bir dizayn çünkü. Benzeri birtek Pioneer var Türkiyede. Mesela Kastore 17li ön dişli bulmakda zorluk çekmiş. Oysa diğer çinliler bi şekilde bulup patır patır değiştiriyorlar. Sen nasıl bulmuştun yeni ön dişlini?

Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    Dr200 ün kopyası ama türkiyede de Dr200 yok

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler