Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

150GY-A, 200GY-A, 200GY-2 ve Türevleri Buraya

Motovento
    REKLAM ALANI
    DISTORTEDMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200GS
    Ramzey ve Pioneerci arkadaşlar. Şu 4000-5000 devirlerde aniden gazı bırakınca stop etme problemini ramzeyin fabrikasını arayıp sordum. 800km. yaptım. Tüm kontrolleri yaptık hala düzelmedi çünkü. Teknik servis bölümüne ulaştım. Telefona bakan kişiye çok kişiden duyuyor ve forumlarda okuyoruz genel bir sorunmuş dedim. Kabul etti, evet öyle genel bir sorun var dedi. Ancak bize 4000-5000km.den sonra keseceği söylendi. Test ettik, gerçektende kesildi sorun dedi. Açıklamasını ise, bunda Japon Mikuni karbüratör var (Doğru var ama daha iyi olması gerekirken) motorun ona alışması gerekiyor bir müddet dedi. Peki diyelim dediğiniz gibi bende de düzeldi o km.gelene dek bir çözümü yokmu dediğimde de yok maalesef dedi. Km. eskiten arkadaşların yorumlarını bekliyorum bu konuda...

Bide yedek parça sorunu yaşanıyormuş diye duyduk diye sorduğumda da bir tek depo sorunu var şu anda onun dışında yedek parça eksiğimiz yok dedi.
    Hayallere ulaşmanın yolu, rüyalardan uyanmaktır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    HyperXCrossfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    Alıntı DISTORTEDMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ramzey ve Pioneerci arkadaşlar. Şu 4000-5000 devirlerde aniden gazı bırakınca stop etme problemini ramzeyin fabrikasını arayıp sordum. 800km. yaptım. Tüm kontrolleri yaptık hala düzelmedi çünkü. Teknik servis bölümüne ulaştım. Telefona bakan kişiye çok kişiden duyuyor ve forumlarda okuyoruz genel bir sorunmuş dedim. Kabul etti, evet öyle genel bir sorun var dedi. Ancak bize 4000-5000km.den sonra keseceği söylendi. Test ettik, gerçektende kesildi sorun dedi. Açıklamasını ise, bunda Japon Mikuni karbüratör var (Doğru var ama daha iyi olması gerekirken) motorun ona alışması gerekiyor bir müddet dedi. Peki diyelim dediğiniz gibi bende de düzeldi o km.gelene dek bir çözümü yokmu dediğimde de yok maalesef dedi. Km. eskiten arkadaşların yorumlarını bekliyorum bu konuda...

Bide yedek parça sorunu yaşanıyormuş diye duyduk diye sorduğumda da bir tek depo sorunu var şu anda onun dışında yedek parça eksiğimiz yok dedi.
    Evet haklısın gazı bırakınca stop etme durumu bizim motorda da 400-500km deyken.Ama şimdi motor 850km de hiç öyle bi sorun çıkmadı yani o sorun bitti.Nedenini ise biz benzinden dedik motorda durmuştu biraz benzin taze benzini yiyince süper oldu motor.

Motosikleti
    R1200GS
    Ama belli zamanlarda bende de "Ana! düzeldimi lan yoksa artık!" dedirtcek kadar mükemmel giderken ertesi gün daha yoğun bir şekilde eski haline dönebiliyor. Benzini hep shellden aldım. Motor hiç uzun süreli yatmadı. En az 2-3 günde bir kullanılıyor. Benzin hiç uzun süreli kalmadı içinde..1000km. bakımını iple çekiyorum. Buji, yağ, yağ filtresi değişecek. Hava filtresi temizlenecek. Bakalım düzelecekmi birazda olsa.

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    @bathu motör on numero olmuş.
    güle güle kullan.
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

HyperXCrossfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    Ama belli zamanlarda bende de "Ana! düzeldimi lan yoksa artık!" dedirtcek kadar mükemmel giderken ertesi gün daha yoğun bir şekilde eski haline dönebiliyor. Benzini hep shellden aldım. Motor hiç uzun süreli yatmadı. En az 2-3 günde bir kullanılıyor. Benzin hiç uzun süreli kalmadı içinde..1000km. bakımını iple çekiyorum. Buji, yağ, yağ filtresi değişecek. Hava filtresi temizlenecek. Bakalım düzelecekmi birazda olsa.
    Biz 500km de fln yağını değiştirmiştik ama yağla alakası olmaz heralde.Motor soğukken harekete geçilirse gaz bırakınca stop etme riski daha fazla bence.Hareket etmeden önce 1-2 dk ısıtmak lazım motoru.İnşallah seninkide düzelir.

bathu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var 636
    Alıntı Gültekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @bathu motör on numero olmuş.
    güle güle kullan.
    senin yorumunu merak etmiştim zaten saol kurtulduk artık masa örtüsünden

ben stop etme problemi yaşamadım hiç arkadaşlar sizin karbüratör manifoltunuzun üst kısmında çatlak varmı o giderek açtı benm bir dier hatalı yer nekadar yenisini taksamda eskiyince çatlayıp hava alıcak. burda aynı motordan 6 arkadaşımda var 3 motor bende dahil aynı problem var çatlayıp yırtıldı hava alıyor bizde şuan sıvı jonta sürdük ama nereye kadar
    Yeşil Peri..tıtanıum Yüküm ağır geride kalırsın! Bulaşma avlayamazsın! Sakın deneme öldüremezsin! Vargeç ciddiyim

Motosikleti
    R1200GS
    İlk fırsatta karbüratöre bi bakim Bathu.

1000km. bakımı hakkında bilgi verebilirmisiniz arkadaşlar. Ne kadar masraf çıkacak bana. Yapılması gerekenleri Ramzey Fab. Servis bölümü, telefonda şöyle sıraladı;

- Yağ değişimi
    - Yağ filtresi değişimi
    - Buji değişimi
    - Hava filtresi temizlenecek
    - Ön/arka lastik basınç kontrolü
    - Zincir ayarı (söyelemedi ama yağlamasını da yaparlar heralde)
    - Karbüratör ayarı
    - Egzos boğaz kontrolü

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150

öncelikle hayırlı olsun...herşey gönlünce olsun...kaça maloldu sana...ödeme şekli vs nasıl oldu...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    Dorado Akida 125 cc Scooter
    @mete_han sana gelmez varlığını armağan ettiğin marka başlıklarına takıl
    [CENTER]imza yok parmak izi daha garanti yaşasın biyometrik imza:cat:
    motosiklet seçerken gösterdiğiniz özeni yöneticileri seçerkende gösteriniz[/CENTER]

kastore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Bandit 650SA
    benim ramzey satılık halen 3800 km de canavar gibi.. 2,200 istiyorum.

@distortedman bende söylediğin sorun hiç olmadı şanslıyım herhalde.. bakımda yapılacakları sıralamışsın, extradan motorun heryerini, sıkmanı tavsiye ederim, bakımın ne kadar tuttuğu konusunda bi fikrim yok, motorunu iyi ısıtıyorsun di mi çıkmadan, ben az 1 dk genelde 2 dk ısıtıp çıkıyorum.

@bathu motorun böyle daha güzel oldu.
    Little Caesars Pizza

Motosikleti
    R1200GS
    Metehan abi, Teşekkür ederim. Herşey dahil 500YTL peşin, 260YTL x 12 ay taksitle aldım. Peşin alsan 3200YTL.'ye veriyolar sanırım. Benimki 3.600YTL'ye geldi. Kayınpederim bir gidip konuşalım istersen dedi. Honda, Konşuk abiye gittik. CBF150 nerdeyse aynı paraya geliyo ama ödeme koşulları ağır. E korumalarda var bi dünya ( nişanlım+bana aylık yaklaşık 200YTL taksite o da binecek). CBF150 nin taksitleri altından kalkamayacağım bir rakam çıkmıştı. Tam hatırlamıyorum, şu an 1 aydan fazla geçti üzerinden. Gönlümde de cross/endurolar vardı hep. Bende başlangıcımı Ramzeyimle yaptııım.

Kastore, motoru 30sn.-1dk. civarı ısıtıyorum mutlaka. Ama bi saçmalık var. Aksine ısınınca stop ediyo dediğim şekilde. Soğukken harika gaz açıp kapatabiliyorum. 20 yıldır alıştığımın aksine çok ilginç bir stop etme durumu. Motor ısınınca, soğukken değil. Kayınpederim hallolmayacak bişey değil, 1000km.bakımı yapılsın, motorda biraz kendine gelsin, açılsın, etsin bakacağım diyor. Fabrika yetkilisini kınıyor. Böyle bi teknik cevap olamaz diyor..

Sizlerede danışmak istedim yinede. Bİldiğiniz, çözdüğünüz bişey varmı diye. Fabrika bile böyle motorların çıktığını kabul etti ama bizden bitek bana rastlamış bu sorun anlaşılan. En azından ciddi seviyelerde bitek bana rastlamış Motor 820km.de. 1000km.ye de az kaldı. Sabır etcez bakalım.

bathu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var 636
    @Dıstortedman hava filitrene bi bak çokmu yağlı. benzin 95 oktan koyuyorsun dimi? karbüratördenmi acaba jikle açık mı kalıyor sen kapatsanda olabilir. motor hava alıyor da olabilir çok az bir ihtimal ama motorun egzos çıkışında bi parça var klape diye hava filitresine boru uzanıyor hani ordan onun içindeki kapakta kırılmış olabilir hava filitresine direk egzos dumanı geliyor olabilir bi bunlarıda kontrol et
    Yeşil Peri..tıtanıum Yüküm ağır geride kalırsın! Bulaşma avlayamazsın! Sakın deneme öldüremezsin! Vargeç ciddiyim

Motosikleti
    R1200GS
    Bathu teşekkür ederim, söylediklerini tektek bir kağıda not aldım hemen. Amma da çok olasılık varmış karbüratörden başka aslında. 1000km. bakımından sonra ilk fırsatta bakarız babamla. Servise soğuk bakıyorum genel olarak. Garanti mevzusundan ötürü yetkili servisde yaptırcam bakımını sadece. Baksana fabrikası bile ne garip bir açıklama yaptı. Neyse arkadaşlar dediklerinize bir bakayim. Motor da biraz açılsın inşallah düzelir. Düzelmezse vay halimize

Motosikleti
    Metehan abi, Teşekkür ederim. Herşey dahil 500YTL peşin, 260YTL x 12 ay taksitle aldım. Peşin alsan 3200YTL.'ye veriyolar sanırım. Benimki 3.600YTL'ye geldi. Kayınpederim bir gidip konuşalım istersen dedi. Honda, Konşuk abiye gittik. CBF150 nerdeyse aynı paraya geliyo ama ödeme koşulları ağır. E korumalarda var bi dünya ( nişanlım+bana aylık yaklaşık 200YTL taksite o da binecek). CBF150 nin taksitleri altından kalkamayacağım bir rakam çıkmıştı. Tam hatırlamıyorum, şu an 1 aydan fazla geçti üzerinden. Gönlümde de cross/endurolar vardı hep. Bende başlangıcımı Ramzeyimle yaptııım.

Kastore, motoru 30sn.-1dk. civarı ısıtıyorum mutlaka. Ama bi saçmalık var. Aksine ısınınca stop ediyo dediğim şekilde. Soğukken harika gaz açıp kapatabiliyorum. 20 yıldır alıştığımın aksine çok ilginç bir stop etme durumu. Motor ısınınca, soğukken değil. Kayınpederim hallolmayacak bişey değil, 1000km.bakımı yapılsın, motorda biraz kendine gelsin, açılsın, etsin bakacağım diyor. Fabrika yetkilisini kınıyor. Böyle bi teknik cevap olamaz diyor..

Sizlerede danışmak istedim yinede. Bİldiğiniz, çözdüğünüz bişey varmı diye. Fabrika bile böyle motorların çıktığını kabul etti ama bizden bitek bana rastlamış bu sorun anlaşılan. En azından ciddi seviyelerde bitek bana rastlamış Motor 820km.de. 1000km.ye de az kaldı. Sabır etcez bakalım.

kanka sana bi bakınırdık piyasada ne var ne yok...temiz bişilerde bulurduk...isterimki motor keyfini doyasıya yengeyle yaşa...geç olsun güç olmasın derim hep...hadi depe depe kullan...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

Motosikleti
    R1200GS
    Eyvallah abim, sağolasııın. Motor hevesim CBF150 ile başladı ama sonraları müthiş bi enduro merakı sardı dört bir yanımı. Hondayada kayınpederimin tavsiyesi üzerine gittik CBF150 sormaya. Şöyle bi fiyat alırız diye. Makineyi de orada tekrar görünce yakından yine gözüme büyük gözüktü alsammı ya falan oldum ama zaten hesaplar tutmadı. Nakit desen hayatta olmazdı. Bende artık hiçbir zaman tarz olarak pişman olmayacağıma emin olduğum crossumu aldıım. İnşallah hevesimi sonuna kadar alırım bu makineyle ilerde allah kerim. Yenilemek isterken sana bi danışırım tabiki Kal sağlıcakla

Motosikleti
    Eyvallah abim, sağolasııın. Motor hevesim CBF150 ile başladı ama sonraları müthiş bi enduro merakı sardı dört bir yanımı. Hondayada kayınpederimin tavsiyesi üzerine gittik CBF150 sormaya. Şöyle bi fiyat alırız diye. Makineyi de orada tekrar görünce yakından yine gözüme büyük gözüktü alsammı ya falan oldum ama zaten hesaplar tutmadı. Nakit desen hayatta olmazdı. Bende artık hiçbir zaman tarz olarak pişman olmayacağıma emin olduğum crossumu aldıım. İnşallah hevesimi sonuna kadar alırım bu makineyle ilerde allah kerim. Yenilemek isterken sana bi danışırım tabiki Kal sağlıcakla
    baktın makina sallanıyo orası burası...tadını kaçırırsa elden çıkardıktan sonra güzel bişiler bakarız...dostum enduro merakı dedin ya...elde avucta olmayınca o heyecanları asla yaşayamazsın...bak ben maxı scooterım olsun istedim hep...ama kısmet bu...istediğin değilde ulaşabildiğin ilk moturu alıyorsun...saygılar...

bu yazdığın detaylar istop etme falan olayı benide üzdü...keşke demek istemeyiz...hem sen hem biz...

Motosikleti
    R1200GS
    İnşallah sallanmaz orası burası hiç veya başka sorun beklemiyorum da. Benimki genel bir sorunmuş zaten. Hallolmazsa bakarız abi. Ama kayınpeder hallolmicak bişey değil bu diyo.

Daha 1 ay oldu zaten alalı. 1000km.bile olmadı. Hem maddiyat, hem öğrenmek açısından satmak yenisini almak için daha çook var.. Seviyorumda motorumu. Öyle soğukluk yok henüz aramızda Hee, dediğin derecede zaten soğursam kimse bindiremez ben,i ama henüz mutluyum allaha şükür. İlgilendiğin için yinede sağolasın dostum. Söylediklerine hak vermiyo değilim. Hayata atılınca herşey farklı olacak, öncelik sırası olarak motora, gezmeye, tozmaya vs. sıra belki hiç gelmeyecek. Kısmet artık..

Motosikleti
    herşeyin hayırlısı olsun dostum..........

Motosikleti
    R1200GS
    Aaaamiiinnn.... Hepimiz için...

Motosikleti
    Yamaha XT 660 R
    Alıntı bathu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Masa örtüsünden kurtuldum motorun son halii he he fıstık

reklamcıya full kaplattım aynı boya gibi oldu tertemiz fıstık yeşili
    bathu kardeş benzin deposu üzerindeki ramzey yazısını nasıl çıkarttın, adamlar yapıştırma üzerine vernik attıklarından çıkmıyor. Cevaplarsan sevinirim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler