Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

150GY-A, 200GY-A, 200GY-2 ve Türevleri Buraya

Motovento
    REKLAM ALANI
    DISTORTEDMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200GS
    Eski dostlarım yeni makinemle yaptığım gezi aşağıdaki linktedir. Paylaşmak istedim. Selamlar...

Buralpdi abi sahibindende ilanını gördüm. Hayırdır büyütecekmisin makineyi yine eski günlerindeki gibi ??

http://www.motosiklet.net/forum/etki...ya-mersin.html
    Hayallere ulaşmanın yolu, rüyalardan uyanmaktır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    ramzey 200cc
    far konusunda biraz araştırma yaptım. kamyonet farı ve suzuki maruti farları da büyük geldi. bir aksesuarcıda bir far buldum, markası "farba", cok az büyük orjinaline göre.gayet de güzel aydınlatıyor fakat montaj konusunda çok problemle karşılaştım.

kafa grenajıyla biraz oynadım fakat yine olmadı.

eski farın takıldığı, içinde elektrik tesisatının kablolarını tutan tablaya da tutturamadım. şu anda bilemiyorum nasıl olacak.. kafa grenajını değiştirebilirim ama araştırmalarım devam ediyor. fiber malzeme ile konusunda da düşünmedim değil.

fikirlerinizi bekliyorum..

buralpdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    artık var
    Alıntı DISTORTEDMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eski dostlarım yeni makinemle yaptığım gezi aşağıdaki linktedir. Paylaşmak istedim. Selamlar...

Buralpdi abi sahibindende ilanını gördüm. Hayırdır büyütecekmisin makineyi yine eski günlerindeki gibi ??

http://www.motosiklet.net/forum/etki...ya-mersin.html
    şu motokaravan sevdamdan vazgeçemiyorum motoru onun için küçülttüm karavanın arkasına asmak için, karavanın arkasına asacağım için bunu da satıp bir scooter alayım diye düşündüm ama vazgeçemeyeceğim krosdan galiba, karar veremiyorum ramzeyden de çok memnunum, satışa koydum ama satarmıyım bilmiyorum
    gezi yazını okudum çok güzel, eski günler aklıma geldi senin güzergahını ilk dr 800 ile 96 senesinde yapmıştım, yeni gezi yazılarını bekliyorum Allah kaza bela vermesin ağız tadı ile gezmek nasip olsun
    sevgiler

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:37 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:26 PM ----------

Alıntı picasso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    far konusunda biraz araştırma yaptım. kamyonet farı ve suzuki maruti farları da büyük geldi. bir aksesuarcıda bir far buldum, markası "farba", cok az büyük orjinaline göre.gayet de güzel aydınlatıyor fakat montaj konusunda çok problemle karşılaştım.

kafa grenajıyla biraz oynadım fakat yine olmadı.

eski farın takıldığı, içinde elektrik tesisatının kablolarını tutan tablaya da tutturamadım. şu anda bilemiyorum nasıl olacak.. kafa grenajını değiştirebilirim ama araştırmalarım devam ediyor. fiber malzeme ile konusunda da düşünmedim değil.

fikirlerinizi bekliyorum..

bu tarz far düşündünmü

İlo 50cc-Jawa250-Jawalazer-Honda Strada200cc-Honda Titan-Mondial 110ft-Cbr600-Dr 800-Afrikatwin-Varedero-QM200GY-Honda İnnova-Cb125e-Mondial Prostreet

DISTORTEDMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200GS
    Allah gönlündeki neyse onu kısmet etsin buralpdi abi. Teşekkür ederim
    Hayallere ulaşmanın yolu, rüyalardan uyanmaktır.

Motosikleti
    hond titan,ramze qm 200,vespa px125,daelim s250
    aga lar ne asyası ne zealsunu bunlar motormuyaa siz suzuki yani ramzeyi neden ararştırmıyosunuz ramzeyin motor kısmını suzuki üretiyor inanmayanlar için google adlı arama motoruna girin oradan üst ksımdaki grafikler bölümünü seçin ve oraya suzuki dr 200 yazın vede ramzeyle süuzukinin motor kısmıını karşılarştırın sonra konuşun adi motorlara kaçmayın ben burda ramzeyi desekliyorum ben sahsi olarak ktm motorsikletim var ama oğlumda ramzey var ve bizzat suzuki ile motor kısmını karşılarştırdım ve bu tanıya ulaştım siz siz olun adi motorlarla oynamayın yoksa o sizi oynatır(bozulur peşinde koşarsın ve yaptırmaya çalışırsın) saygılar buna lütfen kulak verin...

kaan-1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    slm,ben kendime bu yaz bi zongshen 200 gy aldim ve cok memnunum...cinli minli ama benim arazide zorladigimi göz önüne alirsam,suzuki ya da öbür motorlar kadar dayanikli. biraz da foto ekleyeyim.....

http://img22.imageshack.us/i/280809izin140.jpg/
    http://img193.imageshack.us/i/280809izin147.jpg/
    http://img33.imageshack.us/i/280809izin137.jpg/

exile - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Öncelikle aramıza hoş geldin Kaan Motosikletin hayırlı olsun zongiler ramzeyler zaten dayanıklı,

Bu arada arkadaşlar Lastiklerimi değiştirmeyi düşünüyorum!
    arka 18 ön 21 inch genellikle yolda kullanıyorum bunun için dişli lastik istemiyorum, uygun fiytlı markası pk önemli değil ne tavsiye edersiniz?

kaan-1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    selam,ben bu sene aldigima ragmen,seneye izine geldigimde arka lastik yenilenecek....mümkünse daha genisini takmak istiyorum...neyse onu seneye bakarim.izin zaten bitti bitiyor, bu arada zongshen gy 200 ün simdi 15 Ps den 20-25 Ps yükseltmek icin neler yapilmasi lazim.dislileri degistirmek cözüm degil.bu isten fazla anlamadigim icin sizleri danisayim dedim...benim düsünce karbüratör ve hava filtresi ni degistirmek....e-bay a baktigimda keihin firmasinin kileri gözüme carpti...mesela bu:
    -----http://cgi.ebay.de/Keihin-Vergaser-38-39-mm-PJ-Tuning-Aprilia-Honda-TS1_W0QQitemZ280391810053QQcmdZViewItemQQptZMotorr ad_Kraftradteile?hash=item4148a77c05&_trksid=p3286 .c0.m14-----ya da su:----http://cgi.ebay.de/Keihin-PWK-Vergaser-KTM-SX-250-Bj-06-EXC-SXS-EGS-Tuning_W0QQitemZ140343802052QQcmdZViewItemQQptZMot orrad_Kraftradteile?hash=item20ad2478c4&_trksid=p3 286.c0.m14-------bu konu üzerine deneyim ve bilgisi olan varmi...

Motosikleti
    ramzey 200cc
    Alıntı buralpdi adlı üyeden alıntı Mesajı göster

bu tarz far düşündünmü

vala abi şu anda far işini bıraktım eskisini kullanmaya devam eidyorum

beceremedim gitti

bu tarz ilginç farlar çok hoşuma gidiyor, fakat biraz tuzluya malolacak gibime geliyor, zamana bıraktım artık şöyle 200tl ayırabilsem düşünmeden şık birşeyler ile değiştireceğim.

ayrıca bu ramzeyden ben hakakten çok memnunun, asla yolda bırakmaz ben diyim :p

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:22 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:12 PM ----------

buralpdi abi, bir de ben bu fotosunu gösterdiğiniz parçayı bulamadım, bir link atabilir misiniz??

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    [B]buralpdi abi, bir de ben bu fotosunu gösterdiğiniz parçayı bulamadım, bir link atabilir misiniz??
    Ben yardımcı olayım.

http://www.motostyle.org/sg_Far.htm

http://cgi.ebay.de/Polisport-Enduro-...d=p3286.c0.m14
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

exile - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı exile adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle aramıza hoş geldin Kaan Motosikletin hayırlı olsun zongiler ramzeyler zaten dayanıklı,

Bu arada arkadaşlar Lastiklerimi değiştirmeyi düşünüyorum!
    arka 18 ön 21 inch genellikle yolda kullanıyorum bunun için dişli lastik istemiyorum, uygun fiytlı markası pk önemli değil ne tavsiye edersiniz?
    yokmu bir bilen?

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    Alıntı exile adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yokmu bir bilen?
    önceki sayfalarda bol bol yazıldı bu husus hakkında.
    aynı şeyleri tekrarlamaktan inanın gına geldi pek çok arkadaşımıza.

Biraz geriye dönerseniz yardımcı olacak mesajları görebilirsiniz.
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

Motosikleti
    artık var
    vala abi şu anda far işini bıraktım eskisini kullanmaya devam eidyorum

beceremedim gitti

bu tarz ilginç farlar çok hoşuma gidiyor, fakat biraz tuzluya malolacak gibime geliyor, zamana bıraktım artık şöyle 200tl ayırabilsem düşünmeden şık birşeyler ile değiştireceğim.

ayrıca bu ramzeyden ben hakakten çok memnunun, asla yolda bırakmaz ben diyim :p

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:22 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:12 PM ----------

buralpdi abi, bir de ben bu fotosunu gösterdiğiniz parçayı bulamadım, bir link atabilir misiniz??
    Gültekin arkadaşım sağolsun linki vermiş, ben kısa farı uzakları değilde motorun önünü aydınlatacak şekilde yakın ayarladım , nasıl anlatayım normalde far motordan atıyorum 5m ilerisine ayarlanır ben 3m'ye göre ayarladım tabi bunu yaparkende tam karanlık yolda deneyerek yaklaştırdım eskisine göre daha iyi aydınlatma elde ettim birazda yavaş gidince yeterli oldu, böyle birşey denemedinse bir bak belki faydası olur
    İlo 50cc-Jawa250-Jawalazer-Honda Strada200cc-Honda Titan-Mondial 110ft-Cbr600-Dr 800-Afrikatwin-Varedero-QM200GY-Honda İnnova-Cb125e-Mondial Prostreet

Motosikleti
    ramzey 200cc
    Alıntı Gültekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi linkler için teşekkür ediyorum. zaten artık orjinali üzerinde değişim değil de yeni birşeyler arayışındayım

onur35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XT660X
    mrblar yıllardır heves sardığım croos heycanını bastıramadığımdan dolayı fazla maaliyetli olmadan bi croos sahibi olmak istiyorum,forumu az cok okumaya calıstım epey memnun olan var bu sevindirici yanı...çünkü çinli motorları pek övmezler benimde mondial motorumdan dilim çok yandı ki hor kullanmam dilinden anlarım...skygo 200 gy tipte bir motor almayı düşünüyorum ve tecrübeli olan sizlerden bilgi almak istedim bu motor için biraz bilgi verirseniz çok sevinirim...yedek parça sıkıntısı yaşarmıyım yada motorun kronik sorunları varmıdır (bujiden başka)hızlı giderken titreşim yapması pek önemli bulmuyorum zira arazide kullanıcam...yardımcı olucak nitelikte fikirlerinize ihtiyacım var herkese bol geziler
    Kastino QM 50,Mondial 150 RF,Honda CBR 125R,Kawasaki KLR 650...

Motosikleti
    artık var
    Sayın onur35
    herkes kendi kullandığı motoru tavsiye edecekdir burada sen karar vereceksin, benim fikrimi sorarsan ramzey derim, motor ve görüntü olarak bana daha cazip geliyor

Motosikleti
    YAMAHA XT660X
    Alıntı buralpdi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sayın onur35
    herkes kendi kullandığı motoru tavsiye edecekdir burada sen karar vereceksin, benim fikrimi sorarsan ramzey derim, motor ve görüntü olarak bana daha cazip geliyor
    görüntü konusunda size katılıyorum ama amacım görüntüsü değil performansı...beni yolda bırakmasın isterim..tabiki herkes kullandıgını tavsıye edecektır ama ben skygo 200gy buldum uygun fıyata o yuzden onun uzerınde duruyorum...ayrıca forumda okudugum bılgılere gore skygo da ön ve arka frenler disk ramzey de ıse kampana olarak duydum bu yuzden skygo yu sectım ama bılgı verırsenız sevınırım...

Motosikleti
    YAMAHA XT660X
    biri bana yardım etsin lütfen bu çinli crossların hangisi daha kullanılışlı fiyat konusunda zaten birbirlerine yakınlar aradığım şey görüntüsü markası vb değil!sağlamlık,performans arıyorum zaten 2 motorum var bunu sadece ufak tepeciklerde eğlenmek için alıcam ikinci el 1.500TL den fazlasını düşünmüyorum yol yapmıcam beni en iyi hangisi eğlendirir kullanan arkadaşlar bir yorum yapın ALLAH rızası için...

Motosikleti
    YAMAHA XT660X
    bu forumda hiç croos kullanan yok mu yabir motor bulmuştum netten satılığa çıktığı 3. gün satıldı ben burda cvp bulana kadar kaçırdık motoruizmirde olup ucuz yollu croos satan yok mu arkadaşlar?

Motosikleti
    artık var
    1500tl alacağın motor seni ne derecede eğlendirebilir bu tartışılır, şimdi arkadaşlar sana nasıl motor tavsiye etsin, kros yapacaksan ve gerçekten eğlenmek istiyorsan alacağın markalar belli, yok ben idare ederim dersen başıma geleceklere razıyım o zaman ucuz bulduğun her kros görünümlü motoru alabilirsin, biraz daha iyisi dersen ramzey alabilirsin
    ne kadar çok sorarsan o kadar kafan karışır

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler