Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

İstanbul-Antalya-Mersin

Motovento
    REKLAM ALANI
    DISTORTEDMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200GS
    Merhaba arkadaşlar, 18-26 Temmuzda yaptığım ilk uzun yol motor gezimi sizlerle paylaşmaktan onur duyarım!..

Toplam 2700km. 9 gün süren gezimizin ilk gününde İstanbul-İzmit-Sakarya-Bilecik-Kütahya-Afyon-Burdur üzerinden Pataradan Antalyaya giriş yaptık ve planladığımız gibi geceyi orda geçirdik. Bu ilk etap 825km./15 saat sürdü. İşte resimler;

Afyon civarında lastik basınçlarını kontrol etmek istedim. Evhamlıyım biraz sanırım. Gezi boyunca en fazla 1-2 bar düştü basınçlar genel olarak diyebilirim.

Patarada yemekten sonra küçük bir akşam yürüşü.

Boncuk uykuda. Tatlı tatlı rüyalar görsün

Ertesi sabah hızı bir kahvaltı ve doğru Patara sahili. Giriş ücretli yada müze kart ile girebiliyorsunuz. Biz tarihi eserleride gezeceğimiz için müze kart aldık. Kişi başı 20TL.'ye bir yıl boyunca tüm türkiyedeki müze ve ören yerlerini bu kartla ekstra ücret ödemeden gezebiliyorsunuz. Tabi o bölgenin belediyelerine ait ören yerleri hariç.
    Geniş kumsaldan hoşlananlar mutlaka görmeli. Beni pek sarmadı çünkü taşlık yada kayalık yerlerden denize girmeyi daha çok severim.

Kısa bi deniz keyfinden sonra ver elini Kalkan ve işte havuzun duruluğu aratmayacak bir deniz kalitesi.

Zaman kaybetmeden KAŞ'a geçiyoruz. Malum Üçağız'a daha yolumuz var ve özellikle bilmediğim yollarda motorla gece yolculuğu yapmaktan pek kaçınırım. Motorun ve aşırı sıcakların yorgunluğunu atabileceğimiz ve denize girebileceğimiz bir yeri şıp diye buluveriyoruz

Ve nihayet Üçağız köyü. Burası kekova adasının karşısında (anakarada) konaklayabileceğiniz bir sürü pansiyon olan küçücük bir köy. Ama köy demeye bin şahit lazım. Bizim köyde bakkal bile yok

Kekovaya gelinirde batık kenti, masmavi koylarını görmeden gidilirmi diyoruz ve tekne turuna çıkıyoruz. Tabi bu kentin denizin altındaki bölümünü görmek daha doğrusu görememek bir hüsran oldu ama artık yapacak bişey yok. Teknenin altında camlı bir böümden aşağı bakıp bişiler görmeye çalışıyoruz ama televizyondakiler kadar açık ve net bişiler göremedim hiç.

Kekova adası ve Kale

Tekne turundan sonraki hedef olimpos. Bol bol denize girip yorulduğumuz için aradaki koyları ve güzel mekanları transit geçiyoruz. Tekne turunda yeni arkadaşlar ediniyoruz. Olimpostan üçağıza tekne turuna gelmişler. Akşam olimposta görüşmek üzere ayrılıyoruz ve olimposda buluşup akşam sahil sefası yapıyoruz.

Ertesi sabah kano turu. Her tatilde olmazsa olmazımdır kano.

Kano turundan sonra akşam hava kararmak üzereyken beldibine varıp hemen bi pansiyon bulup yerleşiyoruz. Yemek ve üzerine bir buz gibi efes ekstra ve tabiki yine sahilde

Ertesi gün Antalya Merkezdeyiz. Antalyaya girince tabelalarda tesadüfen Düden şelalesi diye bir yer olduğunu okuyoruz ve pansiyona yerleştikten sonra soluğu orda alıyoruz. Serin ve ferah bir yer.

Sonra Konyaaltı plajı

Boncuk akşam serinliğinde günü yorgunluğunu atarken

Sahilde canlı müzik ve hoş bir akşam yemeği.

Ertesi sabah pansiyon terasından kale içi manzaraları. Antalyanın en eski yerleşimi kaleiçiymiş. Dar sokaklı sakin bir muhit.

Aspendos, Dünya'nın en iyi korunan antik tiyatrosu.

Sidede kaldığımız pansiyon. Süslemeler ve tercih edilen renkler hoşumuza gitti.

Manavgat şelalesi.

Eşim fahri fotoğrafçılık yapıyor

Burda manavgat şelalesinden akan suya ayarlarınızı sokabileceğiniz güvenli bir yer yapmışlar. Su buz gibi 5dk.dan fazla durabileceğimi sanmıyorum. Zaten klima gibi ortamı serinletiyor. Rüzgar çay yatağı tarafından esince bi serinlik çarpıyor teninize. Aksi yönden esincede klasik sıcak nemli hava hissi

Side orta plajı ve yine tarzım olan kayalık sahilimi buldum.

Uyanık yengeçler bizi gördükleri gibi kayalardaki o küçücük deliklere saklanıveriyorlar.

Apollo tapınağı kalıntıları.

Tam hayallerimdeki gibi bir yelkenli.

Eeee birazda medeniyet canım her akşamda sahilde içecek değiliz ya

Sidedeki antik tiyatro. O kavurucu sıcağın altında hala kazı çalışmaları sürüyor.

Dayanamadım birde gündüz gözüyle resmini çekeyim dedim. Nede olsa resim çekip hayal kurmak bedava :(

Tarihi kalıntılarla denizin iç içe olmasıda ayrı bi hava katıyo bence.

Alanayadayız. Damlataş mağarası. Burada sıcaklı ve nem yaz kış hiç değişmezmiş. Liman inşaatı sırasında tesadüfen bulunmuş.

Öğle yemeği zamanıııı.

Alanya kalesinden manzara süper.

Esas yüksekliği sandalın ne kadar küçüldüğünü görünce farkettim.

Polis abilerimiz uygulamada. Tabiki herşeyimiz tam. Şükür hiç sürat cezasıda yemeden bitirdik yolculuğumuzu. Birer sigara içip yol hakkında uyarılarımızı alıp, bir hatıra resmi çektiriyoruz.

Sessiiz Sakiin Anamur sahilleri. Sakinliği tam bana göre.

Dikkat Deniz Kaplumbağası yuvasıdır tarzında bir uyarı. O kadar bahsi geçiyor ama kano turunda sanırım bir tane görebilidim sadece.

Antik Anamur şehri.

Anamur Mamure kalesinin önündeki küçücük bi su bendinde yaşamlarını sürdürmeye çalışan tatlı su kaplumbağaları.

Mamure kalesi.

Eski çağlardan kalma küçük bir top bir el arabası ve bir su şişesi. Su şişesinin 1500 yıllık olduğu tahmin ediliyor :D

Pazar sabah artık dönüş zamanı. Saat altı civarında yola koyuluyoruz ve Ermenek civarında bir yayla köyünde sabah kahvaltısı yapma şansı buluyoruz. Börek yapalım dediler pide geldi. Onlar börek diyolar heralde

Başlarda bol yayla manzaralı olan dönüş yolculuğumuz Karaman-Konya-Ankara-Bolu üzerinden 1030km ve bol bol molalarla 19 saat sürdü.

Konyaya uğrayıpda mevlana türbesine uğramak olmaz dedik ama saate bakınca sadece manzarasında yemek yiyip yola devam ettik.

Başka bir gezi raporunda görüşmek üzere, tekeriniz düz bassın
    Hayallere ulaşmanın yolu, rüyalardan uyanmaktır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ünlümotor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kayseri yamaha bayii
    çok güzel gezmişiniz ellerineze sağlık
    Yüksek Kalite Üstün Performans

GTim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150-T1 & ..... Efsane
    imrenmemek elde değil banane bende istiyorummmmmmm

Paylaşım için teşekkürler gerçekten çok güzel bir gezi olmuş fotoğraflardan anlaşıldığı kadarıyla
    (K)aza (A)nında (S)eni (K)orur

Lastiği Yak Ruhunu Değil...!

Lala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Intruder VL 800
    Çok güzel bir gezi olmuş ve bu geziyi bizlerle paylaştığın için teşekkürler. Emeğine sağlık...

CBR- KADİR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr 125r repsol idi..
    çok güzel bir gezi olmuş imrenmemek elde değil. teşekkürler
    motorumla hayatımı çeyrek mil yaşıyorum

cousinecruis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw R 1150 GS
    offf be elinize sağlık.
    Evindeki muhabbet kuşunu, bebe şampuanı ile yıkayan insanlardan zarar gelmez

bora33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    defender
    elinize sağlık. ilerde bana referans olabilecek bir paylaşım.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    elinize ayağınıza sağlık çok güzel bir gezi yapmışsınız , resimlere diyecek yok teşekkürler ...

protdeaf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kşın inşallah..
    Çok güzel bir gezi olmuş. Özellikle güneyin tarihi ve doğal güzelliklerini insan gezmeye doyamaz.
    Paylaştığınız için teşekkürler.

çok alakasız olacak ama acaip bana benziyorsun, yada ben sana benziyorum

Motosikleti
    R1200GS
    Bazı şeyler paylaştıkça artar. Sanırım böyle güzel anları paylaşıncada aynısı oluyor. Ben teşekkür ederim arkadaşlar. Umarım sizlerde en kısa zamanda gönlünüzdeki makinelerle, gönlünüzdeki hedeflere doğru gaz açarsınız.

Alıntı ali777 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok alakasız olacak ama acaip bana benziyorsun, yada ben sana benziyorum
    Eeee insanlar çift yaratılmıştır derler

By Mükemmel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Anamur'a kadar gelmişken Silifke'ye de uğrasanız daha güzel olurdu.Sahillerine "Akdeniz Akşamları" şarkısının yazıldığı bu cenneti görmeden geçmemiş olurdunuz.Gezi paylaşımı için teşekkürler...
    ÇELİK KANATLARIN ÖZGÜR ÇOCUKLARI

Motosikleti
    R1200GS
    Yıllık iznim iş değişiminden ötürü bu sene 1 hafta olabildi. Bunada şükür İki hafta olsaydı Adanaya kadar gidip Kayseri Nevşehir Ürgüp üzerinden dönerdim sanırım. Böylece Silifkeyide görmek kısmet olurdu.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    çookk güzel bir gezi olmuş... keşke imkan olsada bende ybr ile yollara çıksam....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    Güzel rota.
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

GÖKTAX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 MCT
    Güzel gezi yapmışsınız
    [B][COLOR="Red"]Ankara-Akvaryum Motosiklet Grubu[/COLOR][/B]

[COLOR="Black"]::xs26::.....TEHDİT.....::xs26::[/COLOR]

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    kesinlikle güzel gezi olmuş.elinize sağlık,emeğinize ve yüreğinize de tabii
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

Motosikleti
    R1200GS
    Teşekkürler arkadaşlar... Umarım sizede en kısa zamanda kısmet olur.

printman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1100 GS
    Alıntı DISTORTEDMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar, 18-26 Ağustosta yaptığım ilk uzun yol motor gezimi sizlerle paylaşmaktan onur duyarım!..

Güzel bir gezi olmuş, imrendim size.
    Yalnız yukarıdaki tarihe bakarsak bu gezinin daha gerçekleşmemiş olması lazım, öyle değil mi?

Motosikleti
    R1200GS
    Printman dikkatin için çok teşekkür ederim hemen Temmuz olarak düzelteyim

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler