Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

150GY-A, 200GY-A, 200GY-2 ve Türevleri Buraya

Motovento
    REKLAM ALANI
    Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    her güzelin kalbimdeki yeri ayrıdır hocam.
    Bu başlığa göz atıp sizin motorları görünce, zongim geliyor aklıma.
    Özellikle ilk motorum mondial 125KT'yi, imkanlarım müsade etseydi de satmasaydım diye geçiririm içimden.
    belki tuhaf. ama, işte eyle
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    buralpdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    artık var
    merak ettiğim şey zonkide daha özgürmü hissediyordun kendini. ben varederoyu sattıktan sonra buna nasıl bineceğim diye düşünüyordum ama daha mutlu olduğumu , daha özgür olduğumu hissediyorum. korkmadan biniyorum çizilecek diye düşünmüyorum. varedero'da farkında olmadan kendimi strese sokmuşum orjinalliğini bozmayayım diye,sattıktan sonra farkına vardım.
    İlo 50cc-Jawa250-Jawalazer-Honda Strada200cc-Honda Titan-Mondial 110ft-Cbr600-Dr 800-Afrikatwin-Varedero-QM200GY-Honda İnnova-Cb125e-Mondial Prostreet

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    Alıntı buralpdi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merak ettiğim şey zonkide daha özgürmü hissediyordun kendini. ben varederoyu sattıktan sonra buna nasıl bineceğim diye düşünüyordum ama daha mutlu olduğumu , daha özgür olduğumu hissediyorum. korkmadan biniyorum çizilecek diye düşünmüyorum. varedero'da farkında olmadan kendimi strese sokmuşum orjinalliğini bozmayayım diye,sattıktan sonra farkına vardım.
    benzer duygular var tabiiki.
    bir de, bunu aldığım zaman maddi açıdan çok sıkışıktım, gözümde çok büyüyordu kerata.
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

DISTORTEDMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200GS
    Buralpdi abi varaderonun yakıtından da strese girmişindir heralde CBF600 bi çıta üstte kalıyo. 10-11 milyar ona verene dek gerekirse iki ay daha bekler v-strom alırım
    Hayallere ulaşmanın yolu, rüyalardan uyanmaktır.

Motosikleti
    artık var
    Alıntı DISTORTEDMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buralpdi abi varaderonun yakıtından da strese girmişindir heralde CBF600 bi çıta üstte kalıyo. 10-11 milyar ona verene dek gerekirse iki ay daha bekler v-strom alırım
    doğru söylüyorsun en son 300krş yakıyordu (benim ford eskort da şehiriçi 300krş yakıyordu o zamanlar)
    cbf 600 bana daha iyi gözüküyor tabiki zevkler tartışılmaz
    İlo 50cc-Jawa250-Jawalazer-Honda Strada200cc-Honda Titan-Mondial 110ft-Cbr600-Dr 800-Afrikatwin-Varedero-QM200GY-Honda İnnova-Cb125e-Mondial Prostreet

Motosikleti
    R1200GS
    Haklısın, zevkler tartışılmaz. Ben kapalı konuşmuşum. CBF600 de güzel, tabi aynı kulvarda da değiller.. Ama ben son zamanlarda sele konforuna taktığım için v-strom demek istedim abi. 30 kuruş yakıyodu he, vay be. Polis teşkilatının neden 250lik makineler almaya başladığını daha iyi anlıyorum

Motosikleti
    artık var
    Alıntı DISTORTEDMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haklısın, zevkler tartışılmaz. Ben kapalı konuşmuşum. CBF600 de güzel, tabi aynı kulvarda da değiller.. Ama ben son zamanlarda sele konforuna taktığım için v-strom demek istedim abi. 30 kuruş yakıyodu he, vay be. Polis teşkilatının neden 250lik makineler almaya başladığını daha iyi anlıyorum
    sadece benzin problem değil 25000 bakımı için 400ytl sadece işcilik istiyorlardı parça hariç, iki lastiğini değiştirdim 420ytl +80ytl lastik değişimine para verdim o motoru gidip her motosiklet tamircisine emanet edemiyorsun.

bu aradada bütün mt ve form arkadaşlarımında bayramını kutlar sağlık ve huzur dolu bir bayram geçirmesini temenni ederim

myheart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    Alıntı Gültekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üyeliğin de, motorların da hayırlı olsun mib.

yav arkadaşlar; ben zongimi özlüyorum yaa...

Benım Keratayı satayım abi sana =>

Bu Arada Tüm Üyelerin Bayramını Kutlar Hayırlara vesile olmasını dilerim =>
    Binlerce Kilometre Bile Tek Bir Adımla Başlar...

Motosikleti
    R1200GS
    Ramazan bayramınız mübarek olsun arkadaşlar.

Çok paraymış be abi. Yazık gerçekten. Bu bağlamda en ideal seçim nedir diye soruyo insan kendine ister istemez. Şehir dışı iki kişi gezebilcen, az yakacak, servis ve yedek parça sorunu olmayacak ve kazık fiyatlara mal olmayacak. Herhalde bu gazoz ağacı dedikleri oluyor. Hani o da buralarda yetişmiyor sanırsam

Motosikleti
    artık var
    problem............ iyi bir motor aldığında onu yürütebilmek...........zor olan bu.

clubrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaslar motorumdan etek sesı gelmeye basladı yanı pıston yaslanma yuzeylerı asındı artık yenı motor yapacagım ama pıyasada pıston yok ızmırde hıc bıyerde bulamadım 0.25 daha buyuk pıston lazım rektefıye ıslemı ıcın orjınal pıston capı 6.5 cm gelıo daha once rektefıye yapan varmı yardımcı olsun lutfen ızmırdeyım motorum ramzey gy 200
    HIZI SEVERIM AMA BENDEN HIZLISINI ASLA !...

myheart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    @clubrn Arkadaşım Motor İç Kısımlarıyla ilgili bir problemim olmadı şimdiye kadar.. Yardımcı olamayacagım malesef

Benim Motorumda da Şu anda problem var.. Sanırım Karburatorden... Rolantide Motor Normal olarak Çalısmakta. Ama biraz devri yükselttigimde sanki iki zamanlı motormus gibi tekleme yapmakta... Pa pa paaaaa pa pa paa diye yani =>

Bujide Sorun olabilir diye düşündüm Hemen Bujiyi Değiştirdim ama nafile hiç bir değişme olmadı.. Ya karburatorün sokulup temizlenmesi gerekiyo yada Beyinle alakalı bir problem var.. Kısa zamanda Bi Servise götürecegim bakalım. Ugrassam kendim sorunun üstesinden gelirim fakat hiç ugrasacak vaktim yok malesef... Şimdilik bu sekilde Yatmakta Motor.

Bide Zongi Kullanıcılarına Soraym. Aküyü Koltuk altına almıstım. Isıldak aküsü Kuru Bakımsız akülerden takmıstım 1 yıl once. O Akü şimdi öldü. Yeni Akü almam lazım. Islak Akü almayı düşünüyorum ama Onuda koltuk altına dik olarak yerleştiremiyorum. Orda yer açan bi kullanıcı varmı acaba ?
    Binlerce Kilometre Bile Tek Bir Adımla Başlar...

Motosikleti
    artık var
    Alıntı clubrn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar motorumdan etek sesı gelmeye basladı yanı pıston yaslanma yuzeylerı asındı artık yenı motor yapacagım ama pıyasada pıston yok ızmırde hıc bıyerde bulamadım 0.25 daha buyuk pıston lazım rektefıye ıslemı ıcın orjınal pıston capı 6.5 cm gelıo daha once rektefıye yapan varmı yardımcı olsun lutfen ızmırdeyım motorum ramzey gy 200
    arkadaşım yolum düşerse sirkecide senin için sorarım.merak ettim motor kaç km.de cevap verirsen sevinirim.

myheart benzin akışın normalmi??

Alıntı buralpdi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım yolum düşerse sirkecide senin için sorarım.merak ettim motor kaç km.de cevap verirsen sevinirim.

myheart benzin akışın normalmi??
    buralp di motor 20 000 e gelmek uzere ve ben rektefıye ettım 6.7 cm capında pıston buldum rektefıye ettım fakat pıstonda kucuk oynalar yatık cunku kendı pıstonu ıle arasında kucuk farklar vardı capı vesıre ıle oynamadık ust tepe noktası eteklerınden aldık tornada sadece kıııııııı makına eskısınden daha performanslı oldu bunu fark ettım ama rektefıye ıslemı sonunda ızmırden muglaya gelırken aydın otobanı 50. km de durdum ve yagını kontrol etmek ıstedım
    bırde baktım bızım makına cayır cayır yag yakıo 200 ml yag eksıltmıs ya sagsekmanlarından kacıırıo rektefıyede problem var yada subab lastıklerınden ızmıre donunce kontrol edıcem motorlamızı ıyı guzel hos tamam suzukı parcaları var gm 200gy motorlarda kımse aksını ıdda edeemz makına orjınal suzukı ama suzukının uretımden kaldırdıgı modelı dr200 ee halı ıle parcası yok suzukı olarak zaten ramzey bıtmıs kendı basını yemıs onlardada parca yok tamam saglam arızalanması bıraz guc ok ama arızalanıncada tamırı yapacagı arıza kadar guc kı motosıklete yıllarını vermıs kullanıcı olarak benım dıyen tamırcıye tas cıkaracak deneyıme bılgıye sahıp bırı olarak tek derdım budur :( parca yooooooooooook

Motosikleti
    R1200GS
    Clubrn bir süre önce karfurda Juki marka 200cc crossları gördüm. Bizim motora çok benziyordu. Motor bloğu çok benziyordu yanlış hatırlamıyorsam. Internetteki resimlere aldanma. Eski gelen Jukiler farklı. Bir oraya telefon aç derim ben..

valla artık bılmıyorum ve dıorum kı RAMZEEYYYY BENI NEDEN YORUYOSUUUUUUN madem parcaaan yoooo oooook neden arızalanıosuuuuun ahuahuahauahuauh

Motosikleti
    artık var
    pıoneer diye bir marka ve adını hatırlayamadığım ayrıca iki ayrı marka bizim motorların makinasını kullanıyor biri naked biri custom tarzı. custom tarzını cetmen mağazalarında satıyorlar halen, galiba markası skyco.
    geçenlerde fabrikadan kilometre saati istedim garantiden yok dediler açtım garantiden sorumlu arkadaşa telefon,elindeki motordan sök yolla bu benim sorunum değil dedim hık mık etti yolladı. seninki farklı tabiki sen rektefiye yapmak istiyorsun.
    bu sene fabrika krosların parça sorununu çözeceklermiş öyle söylediler, bakalım.

ya bana yenı sılındır ve pıston olsada olur dırek takarım hem daha ıyı olur ama senın elınde garantın var adamlara demıssın sok yolla da ben desem daha yokusa vuracaklar olayı ınsallah cozerler parca olayını ınsallah da satmassam motoru bu yuzden rahat ederız vallaha da kaca aldın kılometre gostergesını banada lazım aslında

Motosikleti
    artık var
    hemen pes etme bence bir servis aracılığıyla yeni silindir ve piston isted, servis faks geçtikten sonra sen yedek parça servisini rayıp faks ellerine geçtimi öğrenmek maksadı ile aradım ve parçanın ellerinde ne zaman olacağını sor.çekilen faks'da tarih olsun ve ellerine ulaştığından emin olmak için faks raporuda elinde olsun. kanunen sana 10 sene parça temin etmek zorunda. iki veya üç günde bir ara parça gelmedi diye telefon aç.
    kilometre saatine para vermedim garantiden değiştirdiler.bu sene scooter modellerinin parça sorunu çözmüşler sıra kroslarda diyorlar.

Motosikleti
    R1200GS
    Bende iki gün önce görüştüm. Crossların parça sorununu çözeceğiz dediler banada..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler