Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

150GY-A, 200GY-A, 200GY-2 ve Türevleri Buraya

Motovento
    REKLAM ALANI
    DISTORTEDMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200GS
    Alıntı myheart adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cikleyi yukarı cekince acılır ilk calıstırma yapılır... 30 -45 saniye sonra cikle yine asagıya indirilir ve hareket edilir...

Cikle nasıl acık diye soran arkadaşa cvb vermiştimde o msj nereye gitti yaw anlayamadım
    Acaba başka sayfadamı okudum o soruyu ben
    Kardeş galiba bana cevap vermiştin jigleyle ilgili ama benimki tam tersi aşağı itince açılıyor. Isınınca yukarı çekip kapatıyorum.
    Hayallere ulaşmanın yolu, rüyalardan uyanmaktır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sonofwind - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Zongshen Zs 200 ve Honda Transalp xl650v

Slm arkadaşlar.

Bu aralar 2. el bi cross buldum onu alabilirim de yanlız bi şey sorucam zongshen le zealsun un parçaları biribirine uyar mı servis bakımı olarak zealsun servisi yakın da onun için sordum gerçi birbirlerinin aynısı ama sonra bi suprizle karşılaşmayalım.(Zongshen alacam kısmetse 5000 km 2006 model.Max kaça alsam ruhsat deviri hariç ii olur)Şimdiden teşekkür ederim yardımlarınız için.
    ÖFKE GEÇİCİ BİR ÇILGINLIKTIR;HÜKMETMEYE BAK,YOKSA O SANA HÜKMEDER.
    HORATIUS

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    Alıntı sonofwind adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu aralar 2. el bi cross buldum onu alabilirim de yanlız bi şey sorucam zongshen le zealsun un parçaları biribirine uyar mı servis bakımı olarak zealsun servisi yakın da onun için sordum gerçi birbirlerinin aynısı ama sonra bi suprizle karşılaşmayalım.(Zongshen alacam kısmetse 5000 km 2006 model.Max kaça alsam ruhsat deviri hariç ii olur)Şimdiden teşekkür ederim yardımlarınız için.
    merhaba sonofwind
    kişisel fikrimi beyan edeyim.
    zongy ve zealsun, ikiz kardeş gibiler. geçen fuarda sorduğum polen motor yetkilisi, grenaj parçalarının birebir uyduğunu söylemişti. (diğer aksamı neden sormadığımı hatırlamıyorum )
    eğer balansörü olan bir zongy alacaksan tamam.
    ama balansörsüz de olabilir dersen, servis avantajını kullan ve zealsun'a yönel derim.

şimdiden hayırlı olsun.
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

myheart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    Evet Bede Gültekin arkadaşımıza katılıyorum... Zongi alacaksan eğer Titreşimsiz Al... 5000 km de bi zongshende titreşimsiz ise 2000-2200 ytl civarı piyasası olur düşüncesindeyim... Sahibinden de bi sürü Ucuza ilanlar var ama hem 2005 hemde titreşimli makineler...

Bu arada Arka disk sıkıstırma problemini aynı motordan kullanan bi arkadaşımında başına gelmiş ve olayı çözmüş. Bende en kısa zamanda uygulayacagım ve sonucu yine burada paylaşacağım... Arka disk e Hidrolik pompalayan pompanın altında vidalar var o vidaları gevsetip veya sıkarak soruna çözüm bulunabiliyormus...
    İlk başta yapılması gereken sey hidrolikdeki havayı almak ve sonra yola cıkarak 5 10 km gittikden sonra yanı fren sıkıstırma yapmaya başladıgı zamanlarda o vidayı gevseterek sorunu kokten cozmekmiş Cok ta mantıklı aslında. Deneyip ayrıntılarla sunu yapacagım arkadaşlar...
    Binlerce Kilometre Bile Tek Bir Adımla Başlar...

Motosikleti
    Yamaha XT 660 R
    Alıntı Gültekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Harun:

pedalın tüm oynak yerlerini bağlantılarını temizleyip yağla.
    sistemin havasını da al.

ben bunları yaptırdım, şu an hala sorun yok.
    Malesef fotograf çekmeye vaktim olmadı

Alıntı myheart adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bathu Teşekkürler Resimler için Lastik gerçekten güzel görünüyo Bende aynısından alabilirim ....

@armadillo Yanlıs hesaplamıs olmayasın... Ortalama yakıtı 0,90 ykrş gibi olması lazım.. Sen 0,70 civarı yakmıssın sanırım.. Hesaplama seklini soyler misin ?
    Deponun içinde hiç benzin yokken mi fulledin? http://arabam.milliyet.com.tr/tuketimhasap.asp Bu linkten 1km kaç lira yaktıgını öğrenebilirsiniz...

@redrose Arazide Pek iş görmez abicim o teker ama asfalt ve enduro motosikletler için uygun bi seçim...

Foto Foto Foto
    Depo boşken 25 milyona fulledim. Buda götürüp getirdi. Ancak 6000 deviri geçmemeye özen gösterdim.

gceterez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben de aynı şekilde aynı değerlere ulaştım defalarca.ankara - izmit otobanda 60 kuruşa kadar düştüm ama tavsiye etmem :D :D
    Ramzeyden gerisi yalan....:)

Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    @armadillo Çok iyi o zaman yaa.. Acaba benimkinde de o kadar olur mu kı ?

@gceterez Valla benzine zam gelmişken yakıt ekonomisinide düşünelim ve herkese tavsiye edelim

Motosikleti
    Slm arkadaşlar.Hayırlısıyla dun zongsheni mi aldım.2006 model 5000 kmde.Bazen diyorum 125 cc olanı mı alsaydım diyorum bu 200 cc de bayagı bi atak biraz fazla oldu galiba bana.Neyse aracın 2.el olması itibariyle akü rölanti ayarı gibi küçük 2 sorunu var.Bi de ayak marşı çalışmıyor ya da ben beceremedim usulünü.Allah rızası için arkadaşlar şu rölanti ayarı nasil yapılıyor bi baba yiğit bana resimli ya da resimsiz açıklayabilir mi.?Bi de bu bizim akü kaç amper yazıları gozukmuyor da 4 amper gibi gozukuyor ama .Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
    HORATIUS

Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    @sonofwind Öncelikle Yeni Motorun Hayırlı ugurlu olsun... Titreşimsiz mi Ve de Kaç Paraya aldın ?

Sorunlarına gelince Akü 7 amperdir... En iyi akü Yuasadır. Bende aküyü değiştirdim zevkime göre full bakımsız ataba marka kuru akü taktım 25 ytl su anda sorun yok. 6 7 ay oldu sanırım. Rölanti ayarı içinde karbüratör üstünde sağ taraftan baktıgında karsına gelen yatay ilk vida.. Rolantide ne gibi sorun yasıyosun anlamadım. Hava ayarında sorun olabilir motorun.. Daha acıklayıcı anlatırsan daha iyi bilgi verebilrim...

hegemonya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaslar meraba. Bugun skygo 200gy2 motor alarak ben de aranıza katıldım. 0 aldım ama cuma teslim edilcek motor. Cetmen mobilya magazası indirime sokmus. Motor lifan fabrikası cıkıslı linkteki motor ile bire bir aynı. Peşin fiyatı 1720 idi. 12 ay taksitle 1890 a aldım ben.

resimler burada

http://www.rabbitscooters.com/produc...product_id=705

ilerde buyuk ihtimalle tecrubelerinize ihtiyacım olacak. Simdilik kazasız belasız surusler diliyorum.

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    sonofwind ve hegemonya
    hayırlı olsun.
    güle güle kullanın motorlarınızı.
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

Motosikleti
    iyi dilekleriniz için teşekkür ederim arkdaşlar.Myheart dostum şimdi şöyle bi durum var cikleyi açıyorum marşa basıtorum elimle az gaz veriyorum ve motor çalışıyor sorun yok.1 dakika falan böyle çalıştırıyorum fakat cikle açık ve en üst konumda olmasına rağmen gazı bırakınca stop ediyor problem bundan ibaret.Bu bağlamda yardımcı olur musun?Ben ucuza aldım zannettim ama 1720 ytl ye 0 skygo warmış yaw.Abi ben özel bi fiyattan aldım.Yanlız bu skygo nun 0'ı bizimkinden daha ucuza geliyor 0 km olması itibariyle bu nası iş.Herhalde markayla alakalı bi şey şimdi ben üzüleyim mi sevineyim mi.Titreşimsiz herhalde gerçi hız yapmadım ama şuana kadarda öle bişey hissetmedim.Yardımların için şimdiden teşekkür ederim.
    HORATIUS

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    İkinize de hayırlı olsun. Kazasız sürüşler dilerim.

bathu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var 636
    beyler hayırlı olsun güle güle binin
    Yeşil Peri..tıtanıum Yüküm ağır geride kalırsın! Bulaşma avlayamazsın! Sakın deneme öldüremezsin! Vargeç ciddiyim

Motosikleti
    Teşekkür ederim arkadaşlar.Şu stop etme işi ile aküyü hallettim mi keyfime diyecek yok.2 gündür motorun yanına inemiyorum çaktırmamam lazım bizimkilere aldığımı.
    HORATIUS

hegemonya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hepinize iyi dilekleriniz için teşekkur ederim. Simdi heyecanla motorumu beklemekteyim. Fuara kadar gondercekleri dandik kaskla idare etmeyi planlıyorum. Sonrasında guzel bir kask alıp yollara dusmek...:D:D

Motoru gorup binmeseydim aldıgım fiyata inanmazdım. Hatta marta kadar sarkıtmıstım normalde alma istegimi ama gazetede ilanı gorunce hemen arastırmaya sartları zorlamaya basladım. Satıcı peynir ekmek gibi gidiyo dedi ama inanmadım Belki de gidiyordur. Cunku ben yanlarındayken izmirden 1 kamyon malın gelecegini falan anlatıyolardı bir gorevliye.

Balansoru dun alırken sormayı unuttum ama sanmıyorum balansorunun olacagını. Skygo enduro kullananlardan ya da herhangi birisi biliyor mu acaba balansor olup olmadıgını?

Herkese kazasız belasız sürüşler diliyorum.

Motosikleti
    Hayırlı olsun hegemonya,kazasız belasız sürüşler.Herhalde en son cross alemine katılan ikimiziz.Arkadaşlar şu ayaktan marşa basma işini en ince ayrıntısından başlayarak anlatabilirmisiniz.Bi kaç kere denedim olmadı yada ben beceremedim.Basmam gereken bi düğme filan var mı.Vurdurarak da çalıştırmak istemiyorum.Lütfen yardımcı olun bana.Ne oluurrrrr

Arkadaşlar Zongshenlerin akü kutusunu sökmek için kaç numaralı anahtar lazım.Akü montajını yaparken hangi aletler gereklidir ona göre kendime bi alet çantası hazırlayayım.Bi de montaj yaparken kutuplar dışında dikkat etmemiz gerek bi şey var mıdır?
    HORATIUS

Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    @hegemonya Valla insallah o motordandır Benimkiyle parçalar nerdeyse birebir aynı ve motor kısmında sanırım balansör sistemi var. Valla varsa o fiyata cok cok cok iyi almıssın... Ama normal skygo larda balansor sistemi yok...

@ sonofwind
    Cikle yukarıdayken stop etmesi cok normal.. Gazı bıraktıgında cikle kapalıyken yanı en asagıdayken stop etme durumu oluyorsa motor calıstıktan 5 dk sonra diyelim en fazla o zaman rolanti ayarında sorun var demektir. Sen rolanti ayarını cikle asagıdayken yapman gerekiyor...

Ayaktan mars pek yararlı olmaz heleki motor sogukken ben pek kurcalamadım ama sogukkende bi kaç kere denedikden sonra ısrar etmedim... Kontagı açacaksın sağ koldaki on off dugmesini on a getireceksin ve cok hafif sabit gaz vereceksin calısırsa calısır. Calısmazsa vurdur bi 5 10 dk bin ısınsın stop et sonra da ayaktan calıstırmayı dene. yavas yavas basarsan olmaz sert bas ve ayagını bi yere carpmamaya dikkat et Akü kutusunu ben soktum attım hatırlamıorum... Akude de kutup başlarına dikkat etsen yeter başka bi şeye gerek yok...

Motosikleti
    Çok çok teşekkür ederim Myheart aydınlatıcı bir şekilde açıkladığın için.Anladığım kadarıyla motoru çalıştırmak için çikleyi açıyoruz yani yukarı alıyoruz biraz ısıtıyoruz daha sonra cikleyi aşağı indiriyoruz.Eğer cikle kapalıyken stop ederse rölanti ayarını buna göre yapıyoruz anladığım kadarıyla.Tekrar teşekkür ederim myheart kardeş.
    HORATIUS

DISTORTEDMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200GS
    Yeni motor alan arkadaşlar, hayırlı olsun, Aramıza hoş geldiniz. Allah kazasız belasız sürüşler nasip etsin.
    Hayallere ulaşmanın yolu, rüyalardan uyanmaktır.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler