Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

150GY-A, 200GY-A, 200GY-2 ve Türevleri Buraya

Motovento
    REKLAM ALANI
    hegemonya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı myheart adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaa bende de aynı sorun var. Adamlar orantısız yapmıslar.. Ben ayagımı pedalın altına sokuyorum lazım olunca ustunden basıp yine eski konumuna alıyorum...

Servisle işin yokda o kısmı kestirip sağlam bi parça ile güzelce kaynak yaptıracaksın tabi kaynak o malzemeyi tutarsa
    tühh, bu kötü oldu. alt tarafda saklamak sakıncalı olsa da sag ayagım bu haliyle 2 gunde haşat oldu. 1 hafta binsem üstüne basamam galiba.

balansoru olup olmadıgını henuz anlamıs degilim. ama az once lifan fabrikasından cıkan motorlarla ilgili amerikan sitelerinde okuduklarıma göre 2006 çıkışlarda balansör yokmuş ama 2007 çıkışlılarda balansör varmış. onların yalancısıyım. yarın fabrika çıkış tarihinden emin olmak için motorun üstündeki etikete bi bakacagım. bakarsın bu fiyata balansörlü enduro almış olurum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Alıntı Gültekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugün benimkinin yine gıcıklığı tuttu, çalışmamaya karar verdi.
    marşa basa basa aküyü de tırtlattık, kafayı sıyırmak üzereyim.
    Yan ayaklık müşürü devrede olabilir. Ayaklık müşürünü iptal edip dene. Selamlar.

sonofwind - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Zongshen Zs 200 ve Honda Transalp xl650v
    Slm arkadaşlar.Bildiğiniz gibi ben 2.el aldım motorumu(Zongshen Zs 200).Bu motorun yağ filtresi ve hava filtresi motorun neresindedir Bunların temizliği nasıl yapılır.Ayrıca ben de şöle bi sorun dewam etmektedir motor isındıktan sonra çikleyi kapatıyorum gazı bırakıyorum motor stop ediyor.Bu sefer cikle açıkken bırakıyorum ve gene stop ediyor.Problem ne olabilir acaba yardımcılarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.
    ÖFKE GEÇİCİ BİR ÇILGINLIKTIR;HÜKMETMEYE BAK,YOKSA O SANA HÜKMEDER.
    HORATIUS

Alıntı hegemonya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tühh, bu kötü oldu. alt tarafda saklamak sakıncalı olsa da sag ayagım bu haliyle 2 gunde haşat oldu. 1 hafta binsem üstüne basamam galiba.

balansoru olup olmadıgını henuz anlamıs degilim. ama az once lifan fabrikasından cıkan motorlarla ilgili amerikan sitelerinde okuduklarıma göre 2006 çıkışlarda balansör yokmuş ama 2007 çıkışlılarda balansör varmış. onların yalancısıyım. yarın fabrika çıkış tarihinden emin olmak için motorun üstündeki etikete bi bakacagım. bakarsın bu fiyata balansörlü enduro almış olurum.

Balansörü olmayan 2006 modellerdenmiş benim motor. Kasım 2007 de 2006 çıkışlı motor olmasından dolayı sanırım bu fiyat farkı

Aslında bir gidip sormak lazım bayilerine 2007 cıkıslı skygo var mı diye? turkiyeye geliyosa , zongshenden sonra balansorlu 2. enduro olur. İlgilenenler bence soruşturmalılar.

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    salcano'nun, bayilere yeni gelen 200'lük krosunda balansör var.
    hediyesi 3400 ytl'cik...
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

DISTORTEDMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200GS
    Alıntı buralpdi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım hayırlı olsun allah kazasız belasız kullanmanı nasip etsin, hoş geldin aramıza

DİSTORTEDMAN resimler için saol ,MYHEART seninde ellerine sağlık, gaza geldim çok fena

DİSTORTEDMAN, senden bir ricam var kayınpederine sorarmısın o bilir, bizim arka jant tellerimize jawanınkiler uyuyormu?
    Buralpdi sordum jantla ilgili sorunu. Önemli olan göbekten jantın içine olan mesafenin kurtarması dedi. Ama kesin emin olamaz görmeden etmeden.
    Hayallere ulaşmanın yolu, rüyalardan uyanmaktır.

myheart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    Arkadaşlar bilmediğiniz bilgiler için lütfen topic i başından sonuna kadar okuyun.. Bir cok sorun meydana geldi ve çözümü yapıldı bu topicde... Anlayamadığınız bir şeyler oldugunda biz zaten yardımcı olmaya çalısırız sizlere..
    Binlerce Kilometre Bile Tek Bir Adımla Başlar...

Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    Yeniden Bir Gezi

Tüm Resimler
    http://www.motosiklet.net/forum/gezi...uro-keyfi.html

Herkese İyi Seyirler...

Harun Bulut

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Arkadaşlar, gezi gayet güzel olmuş ellerinize sağlık ama bu resimleri "gezi yazıları" bölümünde yayınlamanız daha doğru olur. Çünkü bu forum 150-200 cc'lik cross/enduro motorlar hakkında yazışma yeridir. Konuya ilişkin bir-iki resim forumu süslemek açısından iyi olsa da, komple bir gezi raporu bence bu forumun içeriğine uygun sayılmaz. Selamlar.

bathu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var 636
    harun gene döktürmüşsün eline sağlık
    Yeşil Peri..tıtanıum Yüküm ağır geride kalırsın! Bulaşma avlayamazsın! Sakın deneme öldüremezsin! Vargeç ciddiyim

Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    aceleye geldi Bende tümünü Yollamıstım Düzelttim şimdi...

wolfakin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    asya 200 tay
    öncelikle arkadaşlar hepinize teşekkür ederim.bir süredir yazılarınızı okuyup bilgiler alıyorum.. artık bende aranıza katıldım ve skygo sg200 gy-2 aldım..haftaya elimde...kullanan varsa bilgi verirse sevirim..

wolfakin hayırlı olsun. benimde elime 1 hafta önce geçti motorum.skygo 200gy havalar ne kadar kötü olsa da fırsat buldukça cıkıyorum yollara. Ama anca 100 km yaptım. plakamı salı alıcam sonra sehir dısında off roada gitcem bakalım.

motorla ilgili diyebilecegim pek bişe yok aslında,zaten butun bu motorlar bir birlerinin turevi. benim ilk alışmakta sıkıntı cektigim sanzımandı. butun vitesler aşağıda olunca bir kaç kere boşa attım kalkıstan sonra :D sonra sonra alıstım.

bir de ayak freni pedalı biraz yuksek, uzerindeki ayar ile 1 cm kadar asagı indirebildim. halaa yuksek geliyor. oksijen kaynakcısına gitcem bir ara biraz asagıya kıvırtacam. onun dısında. motorun gucu manyak. rodajda cok kasmasam da bir kac yokus yukarı deneme yaptım. ne kadar gaz versem de yiyo 3-4 vites farketmiyo.
    bugun trafikte sıkıstırıldım mecburen rodajda olsam da 100 km/h in uzerine cıktım. tabi bilmiyorum gercek 100 mu degilmi. tekerler hiç guven vermiyor yalnız. kredi kartını biraz hafifletince yol tarzı birşeyler de edinmek istiyorum. contiescape bulursam belki :S

buyuk bomba ise servis de beni bekliyor sanırım. bugun fikirtepe taraflarına ugramıstım, cullas grubun internet sitesinde anadolu yakasında yazan tek servis ata motor a gittim. o da bıraktıgını falan soyledi. sordum nerde var biliyomusun dedim. basta tek bizdik falan dedi. sonra maltepe falan geveledi biraz. pazartesi fabrikayla goruscem bakalım ne ayak? koca istanbulda servisleri yoksa bak o zman sen şamataya. :D

sen de çetmenden mi aldın motorunu? kaça aldın?

Motosikleti
    asya 200gy-2
    resimler cok güzel arkadaşlar güzel bir gezi olmuş imrendim resimlere bakarken. myheart görüşemiyoruz ne zamandır bende şimdilik asyanın bu senetle verdiği kros motorlardan düşünüyorum sizler ne dersiniz?

Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    @brkfrt Gezmekden Fırsat bulamıyoruz ki kanka Asya alma bence ya motor cabuk dağılır tipten. Ramzey veya Zongshen in titreşimsiz modellerine bak her zaman söylediğim gibi...

buralpdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    artık var
    Alıntı DISTORTEDMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buralpdi sordum jantla ilgili sorunu. Önemli olan göbekten jantın içine olan mesafenin kurtarması dedi. Ama kesin emin olamaz görmeden etmeden.
    arkadaşlar bizim arka jant tellerimiz çabuk kırılıyor onun için araştırma yapıyorum, DISTORTEDMAN arkadaşımında dediği gibi elinde örnek olmadan insanlar emin olamıyor. jant tan bir adet söküp öyle aramak daha doğru olacak,ilgin için teşekkür ederim DISTORTEDMAN.
    İlo 50cc-Jawa250-Jawalazer-Honda Strada200cc-Honda Titan-Mondial 110ft-Cbr600-Dr 800-Afrikatwin-Varedero-QM200GY-Honda İnnova-Cb125e-Mondial Prostreet

Motosikleti
    R1200GS
    Alıntı buralpdi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bizim arka jant tellerimiz çabuk kırılıyor onun için araştırma yapıyorum, DISTORTEDMAN arkadaşımında dediği gibi elinde örnek olmadan insanlar emin olamıyor. jant tan bir adet söküp öyle aramak daha doğru olacak,ilgin için teşekkür ederim DISTORTEDMAN.
    buralpdi hafta sonu koşturmacaydı fuardı foruma bakamadım pek. Benimde arka jantta bir tel kopmuş. Tesadüf babamın dükkanda aynı boy varmış. Bir sürü jawa teli var hiç biri uymuyo, kesin söylim. İki tane kopsa bende kaldım ayazda. Bi şekilde yolu düşerse tel alabildiği yerlere bi soracak varmı diye. Göbek tarafında punta kafası gibi tutan kısmından kopmuş. Bence kopukken dolaşmamak lazım. Tehlikeli. Bathunun başına gelen bizede olabilir. Aslında sık sık kontrol etmek lazım telleri.

Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    telleri değilde cantı telleriyle komple değiştirseniz daha sağlıklı olur sizler için.. Demekki kronik bi hata var cant telleriyle ilgili ?

Benimkinde hiç tel gevşemedi ve kırılmadı su ana kadar. 8000 km deyim yaklasık

Motosikleti
    R1200GS
    Hmmm eğer jantları değiştirmeye karar verirsem bunu muhtemelen biraz eskittikten sonra yapmak daha iyi olur daha az zarar etmek adına. Lastiklerle jant birbirine uyumlu bi şekilde bi Japon markasından alınıp takılabilir belki. Alma aşamasında da öne bir üst kalınlıkta lastik takmak için uygun olabilecek bir jant takmak isterim. Motorumun çekişinden memnunum belki biraz düşürebilir lastiğin kalınlaşması bunu ama, keşke bi şekilde deneme imkanı olsaydı. Acaba siz ne düşünürsünüz bu konuda arkadaşlar?

buralpdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    artık var
    Alıntı DISTORTEDMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    buralpdi hafta sonu koşturmacaydı fuardı foruma bakamadım pek. Benimde arka jantta bir tel kopmuş. Tesadüf babamın dükkanda aynı boy varmış. Bir sürü jawa teli var hiç biri uymuyo, kesin söylim. İki tane kopsa bende kaldım ayazda. Bi şekilde yolu düşerse tel alabildiği yerlere bi soracak varmı diye. Göbek tarafında punta kafası gibi tutan kısmından kopmuş. Bence kopukken dolaşmamak lazım. Tehlikeli. Bathunun başına gelen bizede olabilir. Aslında sık sık kontrol etmek lazım telleri.
    evet aynı yerden kopuyor batu'nun başına gelenler banada oldu, lastiğin patladığını anladığım zaman hızla yavaşladım durduğum zaman lastik tamamen inmişti. ilginçtir hep arka teller kırılıyor. bir sorunda inik lastiğin üzerinde gidemiyorsunuz ve itmenizde sorun oluyor (lastik yapısından dolayı) tel kopmuş ve iç lastiği deldiği için hemen havası indi. teller çok kırılgan. mt.de bir formda okudum amartisör çok yumuşak olursa çabuk kırarmış. amartisörüde ayarından sertleştirdim biraz . bakalım yine tel kıracakmı?
    İlo 50cc-Jawa250-Jawalazer-Honda Strada200cc-Honda Titan-Mondial 110ft-Cbr600-Dr 800-Afrikatwin-Varedero-QM200GY-Honda İnnova-Cb125e-Mondial Prostreet

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler