Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Asya / As 200 Gy-2 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    motor cok hoş bunun benzerı mandial getirecekti bu sene getıremedıler. nasıpse seneye gelir bakışırız
    beyendiysen al gitsin sonuçda cok hoş. çinli malum parçada ucuz. bir eksiyi gediyi varsa yaptırırsın.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    bence arora almadan iyice bi araştır derim ikinci eli falan nasıl parça sorunu kronik arızaları?

Motosikleti
    Gilera Nexus 500
    Sirkecide satış mağzası var olarak gözüküyor sitelerinde. gidip bakacağım, servisi avrupa yakasında bir tek Bayrampaşada var burası biraz garip her arızalndığında Ortaköyden Bayrampaşaya motoru götürmek dert olacak biraz..

Ayrıca ilk defa duydum markayı güvenemiyorum açıkcası...

Motosikleti
    marka ikinci planda bence sonuçta ciyeri önemli giranaj hariç bir cok kısmı türkiyede mevcut olan motorlardan dır diye düşünüyorum.

Motosikleti
    açık konuşmak gerekirse ben pek olumlu düşünmüyorum arora konusunda..

selam arkadaşlar,
    ben de bu motoru ilk vitesli motorum olarak almak istiyorum.. bundan önce hyosung karion (şimdiki kanuni rt 125 d) modellerini inceliyordum.. bu sırada en çok hoşuma giden bu 125cc'lik modellerin lastik ebatları oldu..
    asya gy 200'ün depo grenajını çıkarınca modelleri neredeyse birbirine yaklaşıyor.

bildiğiniz üzere hyosung karion ya da kanuni rt 125 d modelleri aslında yamaha tw125 ve tw200'ün taklitleridir. dolayısıyla asya gy 200 de neredeyse öyle..

şimdi gelelim asıl soruya;
    bildiğiniz üzre bu modellerin üzerinde gelen lastikler tam anlamıyla bir kaliteyi yansıtmıyor. acaba yahama tw200 için bridgestone tarafından üretilmiş lastikleri kullanmam mümkün olur mu?

yamaha tw200 ön 130/80-18 arka 180/80/14
    asya gy 200 ön 100/90/18 arka 130/90/15

ya da bu model için lastik önerileriniz varsa nelerdir?

sevgiler

arman

Rocknrolla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K100 rt Mondia Drift
    bi asya200 de ben kaptırayım bakayım, umarım bu alet beni hayal kırıklığına uğratmaz
    Ben jack'in kalın bağırsağıyım..

skyblade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    Selamlar yine ben . Cross tipi çinli bir motor alma arifesindeyim fakat Kanuni Cross 250 ile bu motor arasında kararsız kaldım. Daha çok arazi ağırlıklı süreceğim ama yola da gelsin istiyorum.Çok uzun yollara gideceğim yok günde taş çatlasa 20 km falan yaparım yoğun olarak da haftasonları süreceğim. Bunları göz önüne alarak sizlerin görüşleri tavsiyeleri nelerdir tekrar alabilirmiyim acaba? İki motoru da sıfır almayı planlıyorum...

Motosikleti
    Asya 200 gy
    Selam Arkadaslar sizlere bi sorum olacak Debriyaj Balatası fabrikada yok. Benimde Debriyaj balatası gitti peki 200 gy'ye uyan baska debriyaj balatası varmı cbr 600rr uyuyo diyolar ama oda cok pahalı baska uyan debriyaj balatası varsa yardımcı olursanız sevinirim...!

Motosikleti
    yok uyanlar vardı forumda yazılmıştı ama aklımda değil şuan tanesi 12tl gibi bişeydi yanılmıyorsam biraz ararsan bu topicde bulabilirsin honda titanmıydı tam hatırlayamıyacağım..

Motosikleti
    Alıntı armanica adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar,
    ben de bu motoru ilk vitesli motorum olarak almak istiyorum.. bundan önce hyosung karion (şimdiki kanuni rt 125 d) modellerini inceliyordum.. bu sırada en çok hoşuma giden bu 125cc'lik modellerin lastik ebatları oldu..
    asya gy 200'ün depo grenajını çıkarınca modelleri neredeyse birbirine yaklaşıyor.

bildiğiniz üzere hyosung karion ya da kanuni rt 125 d modelleri aslında yamaha tw125 ve tw200'ün taklitleridir. dolayısıyla asya gy 200 de neredeyse öyle..

şimdi gelelim asıl soruya;
    bildiğiniz üzre bu modellerin üzerinde gelen lastikler tam anlamıyla bir kaliteyi yansıtmıyor. acaba yahama tw200 için bridgestone tarafından üretilmiş lastikleri kullanmam mümkün olur mu?

yamaha tw200 ön 130/80-18 arka 180/80/14
    asya gy 200 ön 100/90/18 arka 130/90/15

ya da bu model için lastik önerileriniz varsa nelerdir?

sevgiler

arman
    ilk önce şunu söleye bilirim ustundeki cts marka lastıkler hiç bir işe yaramaz imkanın varsa biriston olur pirelli olur başka bir marka ile deyiştirmen. ustundekiler suda açayip kayıyor. irc marka lastıkler cts kadar olmasada onlarda suda dans etmesını seviyor. kros tarzına yöneldiysen amacın hızdan ziyade dogada bulunmak engel tanımamak olduguna göre sanırım pirellinin endura lastıklerı sana gelir. dişlerı buyuk ve cross lastıklerınden daha sık desenli. imkanım olsa ben alırım.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:20 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:15 ----------

Alıntı aragonali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam Arkadaslar sizlere bi sorum olacak Debriyaj Balatası fabrikada yok. Benimde Debriyaj balatası gitti peki 200 gy'ye uyan baska debriyaj balatası varmı cbr 600rr uyuyo diyolar ama oda cok pahalı baska uyan debriyaj balatası varsa yardımcı olursanız sevinirim...!

bu görünürde sorun aslında sorun deyil honda titan yada cgl de beş tanesi bir set yapıyor 30 liraya al balatasını keyfine bak cinlisi 15 liradır en pahalısı. 125 lik cinliye balata alaçam dedın mi hemen hemen hepsi aynı markayı kullanıyor satıcı illa marka isterse mondial de kanuni de bisan de hepsı ortak parça kullanıyor. 200 gy dersen adam yanlış parca verırım diye tırsıp yok ceker.

mehmetmumtaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    selamınaleyküm , adım mehmet denizlide ikamet ediyorum.
    yeni kullanıcıyım
    bilen arkadaşlara bir kaç sorum olacak

Motosikleti
    sen sorunu sor elbet yardımcı olan cıkar.

Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    Alıntı yamyamaha adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen sorunu sor elbet yardımcı olan cıkar.
    inşallah

-ön fren diskinde bir garip ses var motorsikleti çalıştırmadan hareket ettirince daha iyi hissediliyor sürtme sesi gibi disk fren temizleyici ile temizledim 2 gün düzeldi sonra tekrar
    - motorsikletin tüm grenajlarını nasıl sökerim depo grenajını sökemedim
    - ledli sis farı taksak elektrik aksamını zorlarmı ?

Motosikleti
    depo grenajını sökmen için maşanın hemen arkasında vidalar var hoş benimkilerden 1 tanesi tutuyo ama normalde 4 tane.ayrıca depo grenajını sökmen için sağ aşağıdaki grenajlarıda sökmelisin ama sen hepsini sökeceksin madem en kolay yolu kuyruktan başlaman kuyuğu sök ardından sırayla arkadakileri sağ sol aşağıdaki grenajı ve en son depo grenajını sök yalnız depo grenajını sökerken depo kapağınıda çıkart ki grenaj yerinden çıkabilsin.ledli sis farı hakkında yorumum yok ne kadar akım götürdüğünü hesaplamak lazım sadece o konuyu daha tecrübeli arkadaşlar cevaplar umarım.serdal hocam da benden evvel yetişmiş konuya

Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    Alıntı motobey adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ben egzosa 4 delik açtırdım. Rolantide mübarek KLR 650 gibi ses veriyor. Yolda da gaz verince sesi hissetmek güzel. Performansa öyle aman aman bir katkısı olmadı. Artık biraz daha fazla bağırdığı için sadece kişisel tatmin oluşuyor ama bazen o eskiden sessizce süzüldüğü günleri özlüyorum. Pişman mıyım asla. Kafa şişirsede bazen harareti daha çabuk attığını bilmek daha güvenle gaza asılmanı sağlıyor.
    Benimde öyle bir uygulama yapma niyetim var ama delikleri neresine açmalı ?

Motosikleti
    Alıntı mehmetmumtaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    inşallah

-ön fren diskinde bir garip ses var motorsikleti çalıştırmadan hareket ettirince daha iyi hissediliyor sürtme sesi gibi disk fren temizleyici ile temizledim 2 gün düzeldi sonra tekrar
    - motorsikletin tüm grenajlarını nasıl sökerim depo grenajını sökemedim
    grenaj konusunda asyacılar sana yardımcı olacaktır zaten derviş yunus sana gerekli acıklamayı yapmış. umarım yeterli olmuştur.
    ön dsk frene gelince cin gurubu disk frenlerin herbiri belli zamanlarda ses yapar.
    çözüm kolay ama geçiçi. birgün ansızın gene ses yapmaya başlayacaktır. balatayı yerınden söktüm, sonra balatanın kendisine deymeyecek şekilde. balatanın sağını solunu ileri geri hareket ettiyi yerleri bir güzel yağladım. sonrada sagdan soldan akan yer var mı diye bir güzel sildim. yerine taktım artık ses gelmiyor. iki üç haftada bir tekrarlarım ses yapmadan sesi kesmiş oluyorum böylece.
    ledlerin güç tüketimi çok düşük olduğundan elektirik tesisatına aşırı yük olmaz. ama bizim çin menşeli konjoktorler bazen gerektiği yerlerde elektiri kısmadıgı için 14 voltun üstünde elektirik akımına maruz kalan kimi geltler patlaya bilir. en ucuz çözüm led önlerine 12 voltu sabitleyen ziner diyot takmak. bölece 12 voltun üzerinde elektirik görmeyeceyi için ledlerin patlamaz.

Motosikleti
    Asya AS 200 GY-2
    inşallah

n fren diskinde bir garip ses var motorsikleti çalıştırmadan hareket ettirince daha iyi hissediliyor sürtme sesi gibi disk fren temizleyici ile temizledim 2 gün düzeldi sonra tekrar

- motorsikletin tüm grenajlarını nasıl sökerim depo grenajını sökemedim :pale:

öncelikle hayırlı olsun :
    firen diskinden ses gelmesinin iki ihtimali vardır ya montajda balataları tam oturtmadılar. yada balatalar aşınıyo alışır 1 aya kadar...

bişeyleri sökeceksen mehmet ben denizlideyim mail atmışsın cevap yazdım ama dönmedin telefon numaram 0541 977 7110. ben komple motoru falan indirmeye başladım artık yardımcı olurum elbette..

elektrik aksamını zorlamaz ama ledli sis farları özellikle yagışlı havalarda akşam vakti yolu tamamen karartır aynı şekilde zenonlarda bence sen philips sarı ampulden şaşma

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:06 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:03 ----------

Benimde öyle bir uygulama yapma niyetim var ama delikleri neresine açmalı ?
    bence hiç girişme o işe ben kapattırdım buluşınca anlatırım nedenini
    [B][COLOR="Red"]Gitmediğin [/COLOR][COLOR="Cyan"]Yer[/COLOR] [COLOR="DarkRed"]Senin[/COLOR] [COLOR="Lime"]Değildir...[/COLOR][/B]:queen::queen::queen:

kefeeee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Speed Triple 955i / Yamaha BWS 100
    Motorun arkasını yükseltmek konusunda bi bilginiz varmı motorum çok güzel bi durumda ama malesef arkasını hiç beğenmiyorum özellikle 70 yanak lastikleri takınca biraz daha yaklaştı yere hoş durmuyo.
    Bilgi Üniversitesi Motosiklet Kulübü Kurucu üyesi.
    Lütfen cevap yazdığınız yorumumu beğenin. Yazdıktan sonra bakmayı unutabiliyorum.

Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    arkadaşlar lastik sorunun çözen arkadaşlardan
    rica şu resmini paylaştığım lastik nedir bilen varmı?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler