Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Asya / As 200 Gy-2 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    k4d1r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    as200 gy-TAY
    bizim motorda biraz daha değişik sibap ayarı. aslında bizimkinde silindir kapağını sökmeye gerek kalmadan subaplara ayar çekmek mümkün oraya kapak atmışlar birer tane. sanırım bu başlıkta birisi 0,1 ve 0,15 ile en iyi yakıt-performans oranını tutturduğunu söylemişmiydi napmıştı araştırmak lazım.

Alıntı GaCCaLL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnşallah Onuda yaparız geldiğimde muhakkak görüşelim ama normalde haftasonları geliyorum hep birde ilçedeyim ben Sarayönüne gidiyoruz direk merkeze pek uğrayamıyorum uğradığımda da vakit sıkıntı oluyor ama izinde mizinde görüşelim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    anlatım şahane ama yazıdaki gibi cbr125 için bizimkinde üst kapağı sökmeye gerek yok supapların olduğu yerde 5 er cmlik kapakmar mevcut baktığınızda görebilirsinizz
    ANGARAJ

mehmetmumtaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    ben hafta sonu tekzenden o ayar parçasını alıp bir başına geçeyim :D
    İnna lillahi ve inna ileyhi raciun

jönysf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar bizim motorların dişli oranını bilen varmı ?

Motosikleti
    as200 gy-TAY
    zongshen zs200-gy nin servis kitapçığında herşeyi yazıyor

http://www.mychinamoto.com/downloads...2EC-Manual.pdf

ingilizce ama anlarsın resimli anlatımlı vs

Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Arkadaşlar bugün Karataş Köyü taraflarına gittim.10 liralık benzin attım gittiği yere kadar dedim gittide Bugün ilk kaza tehlikemi atlattım.Ankara'nın trafiğinde hiçbir tehlike atlatmayan ben bomboş yolda bir dolmuşçu sayesinde kaza yapıyordum.Karataş taraflarına haftada bir uğruyorum eğer gelmek isterseniz çok sevinirim.
    4 tane de resim koyayım dedim..

Motosikleti
    Gilera Nexus 500
    Arkadaşlar selam,

Motoru değiştirdim ama buradaki sıcak sohbetten vazgeçemedim.. Bizim motorun topiği ölü..

GY200e takılan elcik korumanın fiyatını bilen var mı? birde İstanbulda nereden temin edebilirim?

Motosikleti
    Alıntı arthur4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selam,

Motoru değiştirdim ama buradaki sıcak sohbetten vazgeçemedim.. Bizim motorun topiği ölü..

GY200e takılan elcik korumanın fiyatını bilen var mı? birde İstanbulda nereden temin edebilirim?
    hayırlı olsun ne ile değiştirdin motoru? bizim motora takılan elcik korumaların fiyatları yanılmıyorsam ikisi 40 küsür tl idi
    ANGARAJ

Motosikleti
    Gilera Nexus 500
    işin doğrusu GY200 benim değil arkadaşımındı,
    benim motor çalınınca kendisi askere giderken motorunu bana ödünç vermişti. Geri gelince kendisi motoru verdim. O sırada da kenardaki birikimlerimle Skyteam ST200 aldım.. motor iyi durumda, grenajları boyayıp birde farını değiştirirsem, sütçü beygiri imajından kurtarıcam

GY200de yapmayı düşündüklerimi şimdi st200'de yapmayı deneyeceğim bakalım...

Motosikleti
    BMW R1100GS
    Fabrikanın önerdiği hava basınç aralıklarını bilmeyenler için yazmak istedim.Sonuçta lastik hava basıncı önemli bir unsur.

Ön Lastik:
    2.25 bar - 2.5 bar
    32 psi - 36 psi

Arka Lastik:
    2.5 bar - 3.2 bar
    36 psi - 46 psi

Motosikleti
    soykan seninlede görüşemedik bugün numaranı yanlış almışım bi bayan çıktı :D sonradan kontrol ettim 534 lü imiş ben 543 diye kaydetmişim :( haberleşelim ;)
    ANGARAJ

Motosikleti
    BMW R1100GS
    soykan seninlede görüşemedik bugün numaranı yanlış almışım bi bayan çıktı :D sonradan kontrol ettim 534 lü imiş ben 543 diye kaydetmişim :( haberleşelim ;)
    tamamdır haberleşelim.Zincir konusunda birşey bilmediğim için size sormak istiyorum.Zincirden ses gelmeye başladı bende yağladım ses geliyormu denemeye fırsatım olmadı ama tümsekten geçerken motor zıplayınca zincirden ses geliyor çarpma sesi.Normal mi yoksa çok mu gevşek?

yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    Alıntı Soykan67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tamamdır haberleşelim.Zincir konusunda birşey bilmediğim için size sormak istiyorum.Zincirden ses gelmeye başladı bende yağladım ses geliyormu denemeye fırsatım olmadı ama tümsekten geçerken motor zıplayınca zincirden ses geliyor çarpma sesi.Normal mi yoksa çok mu gevşek?
    bizim motorların arka maşanın salımı çok fazla oldugundan. olması gerekenden daha gevşek olmak zorunda zincir. zincir ayarını yaparken motorun ustunde biri varken yapmak daha sağlıklı.

Motosikleti
    as200 gy-TAY
    bugün debriyaj teli koptu dağıtımdayken :D elimde götürdüm motorcuya çocuk vardı abi ben yapamam bunu dedi sen telleri çıkar ben yaparım dedim beraber hallettik aman ha uzun yola çıkacaksanız alacağınız yedek parçalardan birisi debriyaj teli olsun

Motosikleti
    BMW R1100GS
    haklısın debriyaj teli dahil tüm telleri almakta fayda var.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:29 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:42 ----------

Bugün 1000 km bakımına götürdüm.Yaptıkları şunlar;

Yağ değişimi ( yağ filtresini temizle dedim temizlemedi )
    Zincir ayarı
    Rölanti ayarı
    Debriyaj ayarı
    Vidaları felan kontrol etti sıktı
    Bujiyi değiştirdi

Yağı ben kendim aldım servis sadece değiştirdi ve benden 50 lira aldı.Bu fiyat normal mi? Hangi servise gitsem içim rahat etmiyor.Garantiyi felan boşverip doğru düzgün biyere gideceğim artık.Daha yapılması gereken birşeyler varmı varsa onları da yaptırayım.

Son olarak motorsiklet 2. viteste hopluyor gazı açınca hopluyor kapatınca hopluyor özellikle trafikte biraz ağır gidince sizde de bu oluyormu yoksa benim kullanış beceriksizliğim mi ?

Motosikleti
    Alıntı Soykan67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    haklısın debriyaj teli dahil tüm telleri almakta fayda var.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:29 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:42 ----------

Bugün 1000 km bakımına götürdüm.Yaptıkları şunlar;

Yağ değişimi ( yağ filtresini temizle dedim temizlemedi )
    Zincir ayarı
    Rölanti ayarı
    Debriyaj ayarı
    Vidaları felan kontrol etti sıktı
    Bujiyi değiştirdi

Yağı ben kendim aldım servis sadece değiştirdi ve benden 50 lira aldı.Bu fiyat normal mi? Hangi servise gitsem içim rahat etmiyor.Garantiyi felan boşverip doğru düzgün biyere gideceğim artık.Daha yapılması gereken birşeyler varmı varsa onları da yaptırayım.

Son olarak motorsiklet 2. viteste hopluyor gazı açınca hopluyor kapatınca hopluyor özellikle trafikte biraz ağır gidince sizde de bu oluyormu yoksa benim kullanış beceriksizliğim mi ?
    Yahu sana diyoruz gel şunu yapalım beraber diye boşuna 50 lira para vermişin bide! neyse çıkacağı varmış o zıplamayıda normal karşıla debriyajla ayarlaman lazım elin alışınca yapmazsın kanımca. birde toprağım debriyaj telini nası koparmayı başardın ben aldığımdan beri 1 kere olsun ne fren ne debriyaj teli değiştirdim bu da benim şansın demekki
    ANGARAJ

Motosikleti
    as200 gy-TAY
    çokta sıkmıyorum ama çıt diye gidiverdi sorma toprağım Allahtan dağın başında değildik hazır ona elimi atmışken debriyaj ayarını da bi elden geçirdim motor ısınınca sanki dişlileri tam anlamıyla ayırmıyor gibi hissettiriyodu geçişler takır tukur oluyodu şimdi biraz yukarı ayarladım iyi de oldu çok şükür.

1-2 defa kalkışlarda teker yaptım dağıtımda millet nasıl aval aval bakıyo millet yeni uyanmış gözler şiş zaten :D çılgın gazeteci iş başında

Motosikleti
    BMW R1100GS
    Yahu sana diyoruz gel şunu yapalım beraber diye boşuna 50 lira para vermişin bide! neyse çıkacağı varmış o zıplamayıda normal karşıla debriyajla ayarlaman lazım elin alışınca yapmazsın kanımca. birde toprağım debriyaj telini nası koparmayı başardın ben aldığımdan beri 1 kere olsun ne fren ne debriyaj teli değiştirdim bu da benim şansın demekki
    Bundan sonra sözünden çıkmayacağım ya kendim yapacağım ya da yardımını isteyeceğim.Asıl gitmemdeki amaç grenajı garantiye sokmaktı ama olmadı ne yazık ki.Ben sanıyorum 20-30 lira 50 diyince ki cebimde 45 vardı fena bozuldum

daparadoks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Jet 14
    Kafama yatam bi motosiklet İçimdeki edrurocuyu susturacak bir motora benziyor hehe Şaka maka bi yana derbiyi satarsam bu motoru düşünüyorum biraz tospaya binmiş gibi olacam ama toprağa attım mı kendimi herşeyi unuturum

Forumdaki son sayfaları okudum servis sıkıntısı olmasa gerek motor hala 0km si satılan bir motor.
    Derbi Gpr 125 -> Sym Joymax -> Honda Forza 300 ABS -> Yamaha X-Max 400 ABS

Motosikleti
    BMW R1100GS
    Alıntı daparadoks adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kafama yatam bi motosiklet İçimdeki edrurocuyu susturacak bir motora benziyor hehe Şaka maka bi yana derbiyi satarsam bu motoru düşünüyorum biraz tospaya binmiş gibi olacam ama toprağa attım mı kendimi herşeyi unuturum

Forumdaki son sayfaları okudum servis sıkıntısı olmasa gerek motor hala 0km si satılan bir motor.
    Servis ve yedek parça sıkıntısı hiç yok ben sadece Ankara'da ki ustalardan hafif şikayetçiyim.Torkunu araziye çıkınca da anlarsın kendisi keçi gibidir biraz ama toynaklarını değiştirmen gerek

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler