Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
14. sayfa BirinciBirinci ... 4121314151624 ... SonuncuSonuncu

Honda CB 125 Ace Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Alıntı byanmaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iş sulh yoluyla çözülmezse tek seçenek bu gelişmeleri haber veririm. sen de cbf tekleme sorunu mu yaşadın?
    Sadece tekleme sorunu ile karşılaşsam iyi. Honda markasından nefret edecek kadar olumsuzluk yaşamıştım.
    Özetle;
    1) Bütün mücadeleme rağmen Honda yetkili servislerine Sıfır CBF150 motorumun tekleme yaptığını kabul ettirememiştim. Onlarda biliyordu 2011 CBF150 lerde tekleme sorunu olduğunu. Herhalde kalite anlayışları gereği inkar ediyorlardı. "İstediğin yere şikayet et" demişlerdi. Daha sonra bu problem Honda tarafından kabul edilmiş ve çözüm getirilmişti.
    2) Sıfır CBF150'yi depoda darbeli olarak almış. 2 ay içinde yeni depo takılacağı konusunda taahhütname imzalatmıştım. Aradan 6 ay geçmesine rağmen hiç oralı olmamışlardı. Bir çok kez Honda Türkiye'yi aradıktan sonra gönderilen yeni benzin deposunu yetkili serviste kutusundan çıkardıklarında az daha cinnet geçirecektim. Küfür eder gibi her yeri yamulmuş bir benzin deposu göndermişlerdi. Her şeye rağmen mücedeleye devam etmiş hazarsız bir benzin deposu göndermelerini sağlamıştım.

Sonuç ; Birisi Honda dediği zaman tüylerim diken diken oluyor.
    motorcu48 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    amaninmb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    QJ Motor- VPS 125
    Alıntı acemi60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sadece tekleme sorunu ile karşılaşsam iyi. Honda markasından nefret edecek kadar olumsuzluk yaşamıştım.
    Özetle;
    1) Bütün mücadeleme rağmen Honda yetkili servislerine Sıfır CBF150 motorumun tekleme yaptığını kabul ettirememiştim. Onlarda biliyordu 2011 CBF150 lerde tekleme sorunu olduğunu. Herhalde kalite anlayışları gereği inkar ediyorlardı. "İstediğin yere şikayet et" demişlerdi. Daha sonra bu problem Honda tarafından kabul edilmiş ve çözüm getirilmişti.
    2) Sıfır CBF150'yi depoda darbeli olarak almış. 2 ay içinde yeni depo takılacağı konusunda taahhütname imzalatmıştım. Aradan 6 ay geçmesine rağmen hiç oralı olmamışlardı. Bir çok kez Honda Türkiye'yi aradıktan sonra gönderilen yeni benzin deposunu yetkili serviste kutusundan çıkardıklarında az daha cinnet geçirecektim. Küfür eder gibi her yeri yamulmuş bir benzin deposu göndermişlerdi. Her şeye rağmen mücedeleye devam etmiş hazarsız bir benzin deposu göndermelerini sağlamıştım.

Sonuç ; Birisi Honda dediği zaman tüylerim diken diken oluyor.

Elektronik - eşya vs şans işi yahu. Bende bu grenaj olayını Mondial de yaşamıştım.
    Honda kullanıcısıyım 1,5 yılı geçti şükür servisimin sıkıntısı dışında sıkıntı yaşamasım. sadece garantiyi es geçtim buji - yag - kayış - far vb. tamir ve bakımlarını kendim yapıyorum. Yok kompresörlük vs olsade bir motorcuda açtırıyor yine elimöden geldiğince yapıyorum. yoksa servis işi cırt. Alırken sıfır hata ile alıp kullanmak gerek. Mesela siz depo yamuk almışınız bekleyin sağlamını alın. çabuk olsun binelim diye defolu alıyoruz artık servisin uğraşmaması yüzünden madur oluyoruz. O servis istese garantisiz malı bile garantiye sokar. sırf uğraşmamasından oluyor.

p356spt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2005 Suzuki GSX 1400
    Bol sans diliyorum. Umuyorum kucuk ayarla cozulecek bir problemdir ve bir an evvel cozulur.

Not: musait olursaniz bahsigecen testi yapabiliriz.

Arkadaşlar yeni bir motosikletciyim,öğrenciyim. Açıkçası 5000 verip cbf150 alamam,çin malı alıp sürekli serviste parada harcayamam. Maddi açıdan canımı fazla yakmayacak bi motor arıyorum uygunmudur sizce bu motor?

Motosikleti
    V-Strom 650
    Alıntı ozer.mert adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar yeni bir motosikletciyim,öğrenciyim. Açıkçası 5000 verip cbf150 alamam,çin malı alıp sürekli serviste parada harcayamam. Maddi açıdan canımı fazla yakmayacak bi motor arıyorum uygunmudur sizce bu motor?
    valla motor önceki sayfalarda bahsettiğimiz özelliklere sahip. bunlar beklentilerine uyuyorsa "öneririm" derdim ama yine önceki sayfalarda bahsettiğimiz gibi, motorda tekrarlayan bir şanzıman sorunu olması mümkün. benim dışımda bir kaç kullanıcının daha başına gelmiş. bununla ilgili ben 2 kere servise gittim ve en son honda müşteri hizmetlerine mail attım. müşteri hizmetleri "maili aldık, bakarız ederiz" mealinde bile bir dönüş yapmadı henüz. bu yüzden ben beklemeni öneririm. Bakalım nasıl sonuçlanacak, honda kulağının üzerine mi yatacak yoksa ilgilenecek mi ? diğer taraftan bayilerde test motosikletleri olduğunu duydum, ehliyet ve trafik tecrübesi varsa deneyebilirsin. Şüphelendiğimiz şanzıman sorunuyla ilgili motoru iyice ısındıktan sonra 1. ve 2. vites arası takılma olup olmadığını kontrol edebilirsin. hayırlı olsun

bisikletbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Activa
    merhaba, forumu seyirci olarak bir süredir takip ediyorum. Forumdan okuduklarım ve araştırmalarım neticesinde mondial 150mr vulture ve honda cb125 ace modelleri arasında kararsız kaldım. Biri daha yüksek performanslı, daha estetik görünümlü bir Çin'li, diğeri daha ekonomik, daha az yakan basit bir Honda... Önceleri kurumsal bir marka olmasından dolayı Honda'ya daha sempatiyle yaklaşıyordum. Ancak sevgili byanmaz ve diğer arkadaşların yaşadığı şanzıman problemleri bu model hakkındaki düşüncelerimi menfi etkilemeye başladı. Fikirlerinizi bekliyorum. 3000 tl civarı bütçeyle hangi motosikleti almak daha isabetli olur. Bu modeller dışında önerebileceğiniz 0 km bir motosiklet var mıdır? Yoksa her şeye rağmen yine de Honda kalitesine güvenip gözümü karartıp almalı mıyım? 150 mr vulture modelinin yakıt tüketimi Honda'yı aratır mı? C planı olarak 100 cc superboy mondial gibi basit bir motosiklet alıp + vergi avantajından da yararlanmak daha mı mantıklıdır? Vereceğiniz fikirler için şimdiden teşekkürler... Byanmaz ve diğer arkadaşların sorununu da ilgiyle takip ediyorum. Çözüldüğü takdirde fikirlerim etkilenecektir. Şimdiden teşekkür ederim.

Uway - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks Titanic 150-SYM Wolf 250-Hyosung RT125
    Ben şahsen parayı sokakta bulmuyorum.Kazanana kadar biryerlerimizden terler akıyor.Bu Ace ye 3.190 lira vermem.Başka ülkelere cep telefonu fiyatında gelecek bize 3 liraya..Yok ya?
    bisikletbaba bunu beğendi.

xman19 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb 125 ACE
    Alıntı bisikletbaba adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba, forumu seyirci olarak bir süredir takip ediyorum. Forumdan okuduklarım ve araştırmalarım neticesinde mondial 150mr vulture ve honda cb125 ace modelleri arasında kararsız kaldım. Biri daha yüksek performanslı, daha estetik görünümlü bir Çin'li, diğeri daha ekonomik, daha az yakan basit bir Honda... Önceleri kurumsal bir marka olmasından dolayı Honda'ya daha sempatiyle yaklaşıyordum. Ancak sevgili byanmaz ve diğer arkadaşların yaşadığı şanzıman problemleri bu model hakkındaki düşüncelerimi menfi etkilemeye başladı. Fikirlerinizi bekliyorum. 3000 tl civarı bütçeyle hangi motosikleti almak daha isabetli olur. Bu modeller dışında önerebileceğiniz 0 km bir motosiklet var mıdır? Yoksa her şeye rağmen yine de Honda kalitesine güvenip gözümü karartıp almalı mıyım? 150 mr vulture modelinin yakıt tüketimi Honda'yı aratır mı? C planı olarak 100 cc superboy mondial gibi basit bir motosiklet alıp + vergi avantajından da yararlanmak daha mı mantıklıdır? Vereceğiniz fikirler için şimdiden teşekkürler... Byanmaz ve diğer arkadaşların sorununu da ilgiyle takip ediyorum. Çözüldüğü takdirde fikirlerim etkilenecektir. Şimdiden teşekkür ederim.
    Bence tamamen sana kalmış birşey bu bütçe,kullanım amacı ve ne istediğine bağlı. Şöyle diyebilirim şehir içi işimi görsün vergisi olmasın arabam zaten var dersen süperboy iyi bir tercih. Fakat bu benim demirbaşım dersen bence honda gösteriş dersen 150 mr iyi hesaplamak gerekli honda sade bir motor titanlarda öyleydi linkden bakarsan honda cb1 diye geçen ace modelinin yakıt tüketiminde 266km/1 galon yazıyor 1 galon 3,78 litre eder
    266:3,78= 70,37 km eder 1 litreyle 55 yapsın 60 yapsın fakat ne süperboyla nede 150 mr ile bu seviyeleri yakalamak mümkün olmaz.link:

http://honda.com.ec/moto/cb1/

Permatiq59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KapÇık
    altarnatif olarak cb125e modelini düşünün arkadaslar.

Motosikleti
    Honda Activa
    peki cb125e de kullanılan şanzıman bundan farklı mıdır? bu modelin cb125e modelinden farkı düz sele ve daha küçük benzin deposu mudur? kullanılan motor da farklı mıdır?

Motosikleti
    Honda cb 125 ACE
    peki cb125e de kullanılan şanzıman bundan farklı mıdır? bu modelin cb125e modelinden farkı düz sele ve daha küçük benzin deposu mudur? kullanılan motor da farklı mıdır?
    İki motor arasında silindir aynı gibi fakat güç ve tork farkı mevcut 125 e de bildiğim fazlalıklar; ön firen disk,marş kolu yok,5 vites haliyle şanzıman farklı, daha estetik görünüş,benzin ve vites göstergeleri 900 tl fiyat farkı vs. aşağıda 70000-76000 km deki 125 e lerin ilanları var bence az yol yapmamışlar. Param yetse bende beyazından almak isterdim

76000 km de http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-satilik.cb125-149183867/detay

70000 km de http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-motogolden-dan-2012-model-honda-cb125-146791721/detay

Motosikleti
    Honda cb 125 ACE
    Çorum da yani bizim burada 2 tane paketçi de gördüm aceyi fırsatım olunca uğrayıp soracağım 1 den 2 ye geçiş sorununu. Buradaki paketçilerin kullandığı superboy lar bayağı yıprandı bir tanesinde koltuk derisi komple kavlamış diğerinde arka tozluk paramparça tekere nasıl sürttü hala anlayamadım.

ace alıp 10000 km yi geçen yok mu arakadaş

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:07 ----------

Arkadaşlar şu paneli getirtsek devir saati elektronik olmalı çalışırmı sizce

http://item.taobao.com/item.htm?spm=a230r.1.14.60.nnh1Pq&id=13950760625

39 tl gibi bir fiyat kargo ne kadar bilmiyorum bide şamandıra ayarladık mı eksik gördükleriniz tamam gibi

Motosikleti
    V-Strom 650
    Alıntı xman19 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çorum da yani bizim burada 2 tane paketçi de gördüm aceyi fırsatım olunca uğrayıp soracağım 1 den 2 ye geçiş sorununu. Buradaki paketçilerin kullandığı superboy lar bayağı yıprandı bir tanesinde koltuk derisi komple kavlamış diğerinde arka tozluk paramparça tekere nasıl sürttü hala anlayamadım.

ace alıp 10000 km yi geçen yok mu arakadaş

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:07 ----------

Arkadaşlar şu paneli getirtsek devir saati elektronik olmalı çalışırmı sizce

http://item.taobao.com/item.htm?spm=...id=13950760625

39 tl gibi bir fiyat kargo ne kadar bilmiyorum bide şamandıra ayarladık mı eksik gördükleriniz tamam gibi
    ben göstergeyi değiştirmiştim yine taobaodan. en ucuz kargo 12 $ kadar tuttu. yalnız gösterge bağlantı ayağı bulamadım. usta kesip biçerek birşeyler uydurdu. eğreti duruyor. herkes uğraşır mı bilmiyorum.
    bu arada 10-50 yağ aldım. değiştirip ilk fırsatta sonucu yazarım. vites motor ısındıktan sonra takıldığından, yağın ince kaldığını düşünüyorum.

Motosikleti
    Honda cb 125 ACE
    ben göstergeyi değiştirmiştim yine taobaodan. en ucuz kargo 12 $ kadar tuttu. yalnız gösterge bağlantı ayağı bulamadım. usta kesip biçerek birşeyler uydurdu. eğreti duruyor. herkes uğraşır mı bilmiyorum.
    bu arada 10-50 yağ aldım. değiştirip ilk fırsatta sonucu yazarım. vites motor ısındıktan sonra takıldığından, yağın ince kaldığını düşünüyorum.
    İşçilikte sorun yok ben yaparım kargo pahalı ama heralde her parça var paypal dan mı ödeme yapıyoruz birde nekdara zamanda gelmişti.

Teşekkür ederim

Motosikleti
    V-Strom 650
    Alıntı xman19 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşçilikte sorun yok ben yaparım kargo pahalı ama heralde her parça var paypal dan mı ödeme yapıyoruz birde nekdara zamanda gelmişti.

Teşekkür ederim
    rica ederim. ben sanal karttan ödeme yapmıştım. kargoya ek olarak bir de 4-5 $ hizmet ücreti var. taobao Çince olduğundan ben onların ingilizcesi olan wwww.yoybuy.com dan almıştım gerçi. en ucuz posta çin devlet postasıydı. 30-35 gün süre vermişlerdi. 5 günde geldi.

Motosikleti
    Honda cb 125 ACE
    rica ederim. ben sanal karttan ödeme yapmıştım. kargoya ek olarak bir de 4-5 $ hizmet ücreti var. taobao Çince olduğundan ben onların ingilizcesi olan wwww.yoybuy.com dan almıştım gerçi. en ucuz posta çin devlet postasıydı. 30-35 gün süre vermişlerdi. 5 günde geldi.
    özelden telefon numaranızı mesaj atarmısınız uygunsanız görüşelim

Motosikleti
    Honda Activa
    şanzıman-vites sorunu olmasa iyiydi, şimdi önerileriniz doğrultusunda 125e ve 125ace modeli arasında kararsız kaldım, şanzıman sorunuyla ilgili çözüm veya daha ayrıntılı kullanıcı yorumu alabilirsem, 125 ace modelini alacağım... yoksa bütçemi biraz daha zorlamam ve beklemem gerekecek

Motosikleti
    Honda cb 125 ACE
    şanzıman-vites sorunu olmasa iyiydi, şimdi önerileriniz doğrultusunda 125e ve 125ace modeli arasında kararsız kaldım, şanzıman sorunuyla ilgili çözüm veya daha ayrıntılı kullanıcı yorumu alabilirsem, 125 ace modelini alacağım... yoksa bütçemi biraz daha zorlamam ve beklemem gerekecek
    Bence ne yap biliyor musun sahibinden com a gir km si en yüksek olan ace leri ara anlat ben sizin motorunuzu alamam farklı ildeyim bana bilgi verirmisiniz de iyi bir insana denk gelirsen 2 veya 3 kişi sana kesin birşeyler söyler. Ben Maraş da farklı bir marka için satıcının birisini aradım sağolsun arkadaş o kadar güzel anlattıki eksiğini fazlasını kesin fikir oluşur kafanda

Motosikleti
    Honda Activa
    iyi fikir, eğer bir çok modelde bu sorun varsa bu modeli de elerim

Motosikleti
    V-Strom 650
    Arkadaşlar,
    hondaya vites sorunu ile ilgili mail attığımı söylemiştim. bugün honda'dan aradılar, "spesifik bir soruna benziyor, haftaiçi bir gün motoru servise götürün, biz servise bilgi verdik" dediler.yarın sabah motoru götüreceğim. bir sonuç alacağız umarım. bakalım.

REKLAM ALANI
14. sayfa BirinciBirinci ... 4121314151624 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)